Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26151) SirRasor válasza megott (#26150) üzenetére


SirRasor
őstag

És tetézed :(
Beírt a csóka, hogy van kérdése az X3/X4-jez, mert amúgy az jó lenne neki, erre beírod ugyanazt a sablont, mint nekem és ajánlasz egy alaphangon !!5x!! drágább megoldást.
És még zokon veszed, hogy szólni merek :W

Make Love not war!

(#26152) megott válasza SirRasor (#26151) üzenetére


megott
tag

Az igényt ami támasztottatok, tökéletesen kiszolgálja az általam ajánlott készülék, megfejelve egy olyan minőségi kidolgozottsággal és támogatottsággal ami a Creativenek soha nem lesz.

Nem ezt vettem zokon, hanem azt hogy valótlant írtál, a magyarországi beszerzéssel kapcsolatban, valamint a vásárlási szokásokat illetőleg!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26153) pulutodurumo válasza megott (#26152) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha ennyire jól megy a matek, mutass légyszíves egy megbízható felmérést, kutatást, bármit, ami szerint a magyar lakosság X%-a birtokol negyedmillió forintnál drágább DAC-ot. Vagy te is csak tippeltél? Megpróbálod bizonygatni, hogy neked van igazad egy el nem dönthető vitában? Okos...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26154) Csorbi válasza megott (#26147) üzenetére


Csorbi
addikt

Milyen mintavétel? :DDD
Ehhez bőségesen elég sok évnyi tapasztalat, megfigyelés, esetleg némi intuíció.
Mint ahogy kb. ekkora %-ban Pistabácsi kijelenti azt is elég nagy bizonyossággal, hogy márpedig július 15-én a Kecskemét melletti Hetényegyházán délután fél 2-kor bizony nem lesz hóesés. És ehhez semmilyen mintavételezés nem kell.

(#26155) megott válasza pulutodurumo (#26153) üzenetére


megott
tag

Pontosan erre alapoztam a felvetésem
"Az emberek 99.999%-a nem fog 350k-t kicsengetni egy külső hangkártyáért. Sőt, az emberek 95%-a még 100k-t sem."

A tisztelt hozzászóló, honnan vette ehhez a mérőszámokat?
Nem kértem hogy eldönthető legyen, de ne állítsunk valótlant! A beszerzési forrásba persze te sem tudtál belekötni.

Csorbi, igaz én is egy bizonyos rétegből tudok meríteni(zenészek, hifisták, stb) itt nem ritka, ha az audioeszközök éppen 6-7számjegyűek.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26156) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözletem!

Külső USB-s hangkártya PC-hez, ami jack csatlakozós, minimum 5.1 létezik ezen kívül?
Ilyesmire gondoltam: Delock USB Sound Box 7.1

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26157) megott válasza tibaimp (#26156) üzenetére


megott
tag

A Startech is cimkézi ugyanezt a modelt, szerintem ennél alább ne add, ezek korrekten megépített külső eszközök a maguk kategóriájában.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26158) ANOka


ANOka
őstag

Olyan külső USB-s hangkártyát keresek, ami működőképes 5 m-es USB (2.0)-s kábel végére kötve is. Ez az egyetlen - és elengedhetetlen - kritérium!
(Az eszköz akár kaphat külön külső tápot is, az nem probléma.)

Jelenleg egy 8 m-es Jack kábellel van összekötve az egyik PC-m a "központi" keverőpulttal és minden zajt összeszed. Azt remélném ettől, hogyha a keverő mellé rakok egy hangkártyát is ~1 m-es kábellel kötöm össze, akkor ez a probléma megszűnik.

Túlzottan drága hangkártyát ide feleslegesnek tartok, mivel a gép játékra van használva.
Vmi javaslat? Vki használt már "ilyen messziről" külső hangkártyát?

Szerk.:
Zoom U-22 ?

[ Szerkesztve ]

(#26159) tibaimp válasza megott (#26157) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R , igen, azt én is megtaláltam.
A kérdés az, hogy ez, vagy a DeLock kb. milyen lehet PC-n játékokhoz esetleg zenehallgatáshoz, illetve létezik-e drágább, jobb hangzású verzió?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26160) kutyek válasza ANOka (#26158) üzenetére


kutyek
senior tag

Javaslat: plusz külső hangkártya és USB kábel helyett balanced kapcsolat a hosszú szakaszon (így nem szed össze zajt).

(#26161) ANOka válasza kutyek (#26160) üzenetére


ANOka
őstag

Nem tudom kivitelezni!
Az pici, "ócó" keverő. Nem akarnám két XLR csatlakozóra kötni a jelet egy sztereo jack helyett.

...és ezt egyenlőre lecserélni sem akarom.

Miért? A digitális USB kábelen is összeszedi a zajt?
Avagy ugyan miért jobb megoldás az, amit te írtál? :F

[ Szerkesztve ]

(#26162) megott válasza tibaimp (#26159) üzenetére


megott
tag

Mindkét verzió ugyanazt a belsőt takarja, amire te szeretnéd használni, annak megfelelő.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26163) megott válasza ANOka (#26161) üzenetére


megott
tag

A nagy távolság miatt az XLR a jobb megoldás, az USB-n nem csak zajt szed össze, hanem óriási a jelveszteség is, emiatt megnövekedik a jitter és bizonytalan lesz a jelátvitel, amit te kvantálási zajnak is hallasz majd.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26164) ANOka válasza megott (#26163) üzenetére


ANOka
őstag

Akor milyen "olcsó" külső hangkártya rendelkezik balanced kimenettel?

(#26165) Zsömica válasza ANOka (#26164) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Pl. egy Mackie Onyx

(#26166) tibaimp válasza megott (#26162) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26167) kutyek válasza ANOka (#26164) üzenetére


kutyek
senior tag

nem kell külső hangkártya. Egy olcsó DI box (~15k) csinál balanced jelet, a keverőn pedig van XLR bemenet.

(#26168) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!

Egy régebbi gépbe (z77 extreme 4, 3570k) keresek hangkártyát, csakis zenehallgatásra! Nem kell audiophile hangzás és űrtechnika, de szépen szóljon! Szinte minden zeném FLAC, pár régebbi 320-as mp3. Xonar AE-t nézegettem, elég jókat írnak róla és nem is drága, külső is lehet, néztem 40k körül egy ifi Uno-t. Nagyon max 50k-ig keresgélek. Dobnátok pár tippet?

(#26169) tibaimp válasza Bootyhunter (#26168) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem is rossz, így hirtelen ránézésre ez, amit írtál. [link]
Az audió jelet honnan kapja? Hülyeséget kérdezek valószínű :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26170) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Melyik sb vegyem meg?
Creative SoundBlaster FX 5.1/ ASUS Xonar SE 5.1 PCIe

egy kérdés. ez a zajszűrés pontosan hogy müködik? mikrofonból jövö zaj, vagy ami kimegy a hangszóróhoz / fejhallgatónál szűr zajt
Még1 kérés. kérnék kontrát mindkét kártyáról :) amit esetleg kihagytam.

Amit tudok
Creative
Pro:Régi motoros, szóval adott a színvonal, és biztos nem fog elromlani, vagy szar lenne a hangja, 600 ohm magáért beszél,
Contra:2013 kártya, nem érzem úgy hogy windows 11re bug mentes lesz a driver.

Asus
Pro:2018 kártya és windows 11re kiadott driver, és nem úgy hogy a windows10 re kiadott driverre ráírták hogy megy windows 11 is D
Contra: 300 Ohm hát ja, és ha jól értelmezem akkor ez a kártya nem teljesen 5.1 hangrendszer kihasználtsága van, hanem csak playbackben.

Szóval ennyi, Creative felé hajlok. a 600 ohm miatt, a zajszürés majdnem ugyan olyan mindkettönél. csak a kiadási idö zavar benne, hu de jó lenne ha olyan is írna akinek van FX 5.1 e :D
kár hogy nincs 40e egy Creative Sound Blaster Z re. megoldódna a gond :Dbár az más kérdés, hogy menyire lenne kihasználva az olcsó 400e forintos gépben, amire egy 10e fejes van rácsatolva :D

[ Szerkesztve ]

(#26171) pulutodurumo válasza Abrion (#26170) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Miért ragaszkodsz ehhez a 600 Ohm dologhoz? Van egy DT 990-ed ami nem szól elég jól? Arra nem ez lesz a megoldás. A 10ezres fejesnek meg kábé mindegy.
Ha tetszik az Asus, és van hozzá driver, vedd azt.
Amit meg az 5.1-ről írtál, azt nem tudom értelmezni.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26172) Bootyhunter válasza tibaimp (#26169) üzenetére


Bootyhunter
tag

Szia!

Ott figyel a hátulján egy USB-C input! ;)

(#26173) tibaimp válasza Bootyhunter (#26172) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jaa. Hirtelen én csak a tápot figyeltem, az INPUT feliratot nem is...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26174) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok.
A napokban cseréltem gépet, minden rendben volt, de a hang egyszer csak elkezdett kb 20 perc után sercegni. (Sound Blaster Z)
Egy hét kínlódás, driver telepítgetés, fórumozás után rájottem, hogy az Ethernet driver zavart be a kártyának, vagyis nem szerette a driver a nagyobb adatforgalmat és megzavarta a Z-t.
Ez idő alatt ráakadtam a Sound Blaster X4 külső hangkarira, ami nagyon megtetszett.
Kérdezném azoktól, akik már hallották a Z-t és az X4-et is szólni, hogy előrelépés lenne-e az x4-re váltás?
A jelenlegi kártyámban nagyon tetszik a dinamika, szóval gyengébbre azért nem váltanék.
Egy Tannoy Studio monitor lenne amihez csatlakoztatnám.
Köszönöm a segítséget.

(#26175) tibaimp válasza geri1111 (#26174) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tényleg nem is rossz ez a kis X4!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26176) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Asus TUF B550M Plus Wi-fi alaplapi hangkártyát szeretném valami komolyabbra cserélni.

Felhasználás: HyperX Cloud II meghajtása Jack-en és párhuzamosan Edifier R2000DB.

Ár: 20-30k között

Használtan is szeretek vásárolni. ASUS típusokat látok HA-n. De johet külföldi honlap is

(#26177) Trk.Adam87 válasza 4264adam (#26176) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Mi a probléma a TUF B550M Plus Wi-fi alaplapra integrált megoldással?

(#26178) kutyek válasza 4264adam (#26176) üzenetére


kutyek
senior tag

A Cloud II meghajtásáról nem tudok nyilatkozni (de ha impedancia alapján OK, nem biztos, hogy foglalkoznék vele), viszont az R2000DB DSP alapú, a legjobb hangzást úgy kapod, ha digitális optikai inputtal használod. Ilyen csatoló van az alaplapodon, ehhez nem kell semmit venni (esetleg egy TOSLINK kábelt, ha rövid, amit az Edifierhez adtak).

[ Szerkesztve ]

(#26179) 4264adam


4264adam
veterán

Köszönöm Urak :R

Átolvastam pár hsz-t és valóban nem az én felhasználásom vagy meghajtani kívánt eszközpark az amiért külön Hangkártya kellene.

Az Edifier-el nagyon meg vagyok elégedve, viszont a heti 1-2 óra Singleplayer játék a Cloud 2-vel elég sovány mélyben és gazdagságban “Edifier”-el össze hasonlítva.
Ezen a hangkártya sem segít.

(#26180) Zsömica válasza geri1111 (#26174) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Szia - én ZxR-t és X3-at használok; mindkettőt szeretem - kellően dinamikus hangúak mind játékban, mind mozizás alatt.., egy 5.1-es rendszert hajtanak..!
Háttér zenélésre is kiválóak (pl.youtube) de sztereo minőségi zenehallgatásra más eszközeim vannak..! ;)

(#26181) geri1111 válasza Zsömica (#26180) üzenetére


geri1111
tag

Nekem csak sztereo van, az is marad.
Mi az amit ajánlanál?

(#26182) Zsömica válasza geri1111 (#26181) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Pontosan mid van..?

(#26183) geri1111 válasza Zsömica (#26182) üzenetére


geri1111
tag

Tannoy Reveal 502

(#26184) Zsömica válasza geri1111 (#26183) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem Mackie MR6 Mk3-asok vannak egy Mackie Onyx Artist külső interfészre kötve - elég jól muzsikálnak..! :K

(#26185) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Van itthon egy AKG K550 és egy Sony MDR-1A, sajnos elég harmatul szólnak az alaplapi hangkártyával (MSI x570 gaming pro carbon wifi), többet vártam volna tőle...
Nézegettem aprón a DAC-okat és a külső/belső hangkártyákat, de eléggé elvesztem, hogy mit kéne venni.
Ti mit ajánlanátok PC mellé, ami ezeket a fejhallgatókat kihajtja?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26186) pulutodurumo válasza szpeti40 (#26185) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az RME ADI 2 egy nagyon jó DAC például.
De ha mondasz egy árat, meg pár funkciót, hogy mi kell, mi nem, úgy könnyebb ajánlani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26187) szpeti40 válasza pulutodurumo (#26186) üzenetére


szpeti40
addikt

:D
Ilyen 50k körül gondoltam, akár használt sem gond.
Hát funkció, jó kérdés fogalmam sincsen mire kéne itt gondolni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26188) pulutodurumo válasza szpeti40 (#26187) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kell-e mikrofon bemenet, line out, optika, ilyesmi.
Ha csak az említett fejhallgatókkal akarod használni, akkor nyilván csak az fontos hogy a fejes kimenet normális legyen.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26189) szpeti40 válasza pulutodurumo (#26188) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi :R
Bocsi, hangtechnikában nem vagyok jártas, így lehet furán fogok néha fogalmazni.
Mikrofon nem kell, a PC-re egy gagyibb 5.1-es prüttyögő van kötve (fekete, zöld, narancs jack).
Ezen kívül az említett fejhallgatókkal van még használva a gép, vagyis lenne, de borzalmasan dinamikátlan a hangzás, legfőképp az AKG-val, elég szokolrádiós.
Csak ezeknek az eszközöknek a meghatása a cél.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26190) pulutodurumo válasza szpeti40 (#26189) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Sound Blaster X3 például jó lehet neked is. Az új ára kicsit elszállt mostanában (mint sok mindennek) de alapvetően ebben az irányban gondolkodnék. Mivel neked kell az 5.1, inkább az ilyen gamer cuccok körül kell nézelődni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26191) szpeti40 válasza pulutodurumo (#26190) üzenetére


szpeti40
addikt

Az előző gépben egy Asus Xonar DG volt, az a mostaniba nem megy bele, de ezzel szerintem egész jól szólt a sony, az akg annyira nem volt dinamikus.
És ha az 5.1 maradna az alaplapin és csak a fejhallgatók mellé kéne valami?
Fiio K3s-t néztem, vagy rossz irányba indultam el?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26192) pulutodurumo válasza szpeti40 (#26191) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, ez lesz a jó irány.
Topping DX1, SMSL Sanskrit 10Th MKII, FX audio DX-6. Ezek is hasonló áron vannak, lehet hogy itt az aprón is találsz valamelyikből.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26193) tomcat78 válasza szpeti40 (#26185) üzenetére


tomcat78
őstag

Szia! Mondjuk a K550 elég dinamikátlan alapból is... Bár nem rossz fejes, de csodát ne várj tőle. Nem ez fogja leszakítani a fejed, akármivel hajtod. Az említett Sonyt meg nem ismerem.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26194) szpeti40 válasza tomcat78 (#26193) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, azt tudom, hogy az akg egy kiegyensúlyozattabb fejes :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26195) tibaimp válasza pulutodurumo (#26192) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szia!

Nem értek hozzá, leszögezném rögtön az elején.
Azt szeretném kérdezni, hogy amiket itt felsoroltál asztali külső erősítők, mennyiben másabbak, mint a Sound Blaster X3/X4? Vagy ez körte az almához eset?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26196) szpeti40 válasza tibaimp (#26195) üzenetére


szpeti40
addikt

Na ez engem is érdekelne, vagy h pl egy Fiio K3 csak annyival másab, hogy arra nem megy rá az 5.1 vagy van hangzásbeli különbség is?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26197) pulutodurumo válasza tibaimp (#26195) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Alma mindegyik, csak más fajta.
Alapvetően minden hangkártya tartalmaz DAC-ot, meg valamennyi erősítést. Plusz ADC is van bennük, anélkül ugye nincs mikrofon meg line in.
Ezek a külső USB-s motyók általában kihagyják a bemeneteket, és "helyette" van bennük rendesebb fejhallgató erősítő például. Meg nincs térhatású hang. Ezek jellemzően a sztereó hangzást (zene) próbálják meg kimaxolni.
Aztán ott vannak a stúdió interfészek, amik olyan hangkártyák, amik rágyúrnak a bemenetre fantomtáppal a mikrofonnak mondjuk.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26198) tibaimp válasza pulutodurumo (#26197) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem. Akkor, ha jól értem, mondjuk én szeretném szétválasztani a játék hangzást egy 5.1-es rendszerű fülecsre és a zenei témát egy komolyabb sztereó, mondjuk Sennheiser fülecsre, akkor célszerű akár két különböző külső USB-s DAC-ot is venni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26199) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, kissé komplikált lesz.

Bevásároltam egy Acer Predator Galea 350 7.1 fülest / fejest játékra. Ezen a 7.1-et saját hangkártya(?) állítja elő + 1 gombbal tudok választani zene > sztereó, film > gőzön sincs és játék > 7.1 között. Ezt a mechanikus "luxust" szeretném megtartani. Hangzásban is kicsit többet szeretnék kihozni belőle.

Mivel USB csatis, és 2.0 hangfalak is vannak, azok némák maradnak. Alaplapi hang ugye. Állandóan a Rendszer - Hang között ingázok, ha a 2.0-át használnám. Egy külső kártya azt a problémát hamar orvosolná.

Boltos szerint egy igazi USB 7.1 hangkártya elég volna a fülesnek, szebb térhangzás, testreszabhatóság - ekkor ugye ugrik a gyári USB adapter + a könnyű választás a 3 hangzás között - tudnám szabályozni EQ-val a hangzásmódokat - ennek főleg zene és játékok alatt örülnék, de maradna a rendszerben való turkálás, füles/hangfal.

Ha jól tévedek, például Delock USB Sound Box 7.1 jó lenne a fülest játék alatt 7.1-en hajtani 3.5 jackkal, hangfalak sztereóban pompáznának szintén 3.5 csatlakozóval.
De. Ekkor ugrik az egy gombos választás a hangzások között, megint szoftveres buhera következne.

Létezik erre nem csillagászati összegért megoldás?
USB apa - USB anya hangkari a fülesnek + 3.5 jack csatlakozóval a hangfalaknak.

(#26200) pulutodurumo válasza tibaimp (#26198) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Elméletileg igen. Gyakorlatilag meg rajtad múlik, hogy van-e rá igényed, hallasz-e akkora különbséget, hogy megindokolj magadnak két cuccot.
Mellesleg ugye egy fejhallgató kettő darab oldallal rendelkezik. Lehet szoftverrel varázsolni 5.1-et, kérdés hogy mennyi értelme van. Ezért egy "zenehallgatós" hangkártya is ki kéne hogy szolgáljon minden igényt.
Egy normális sztereó DAC is tud parádés teret alkotni. Persze ehhez az kell, hogy a felvétel (zene), vagy szoftver (játék) tudjon olyan hangot szolgáltatni, amiből aztán kijön a hűha.
Ha még nem volt szerencséd hozzá, hallgass meg pár binaural felvételt. Azok nagyon jól megmutatják, hogy két mikrofonnal lehet olyan térhatást létrehozni, ami szinte bármilyen ócska fejhallgatón jól szól. Nem kell semmi extra hozzá.
Persze gyakorlatilag meg simán lehet, hogy a játék, amivel te játszol igényli az 5.1 hangot, mert úgy írták meg.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.