Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44101) aero. válasza dízelracer (#44099) üzenetére


aero.
veterán

Azért egy Corsa OPC vagy egy Clio RS mégis más világ.

(#44102) dízelracer válasza aero. (#44101) üzenetére


dízelracer
senior tag

192/197hp vs 125hp. Elég csúnya lenne ha nem aláznák szarrá a 70lóerővel gyengébb Swiftet. Ez olyan mint egy hatszázas és egy ezres gixert összehasonlítani. Speed gép mindkettő mégsem egy kategória.

(#44103) aero. válasza dízelracer (#44102) üzenetére


aero.
veterán

Ezért írtam, hogy gyengére vették a figurát azzal a 20 lóerővel a kategóriatársaival szemben. Mert ha jól tudom, akkor velük van egy súlycsoportban. Ez persze nem von le belőle semmit, szépen megy, jól van hangolva a váltóval, futóművel.

(#44104) giigz


giigz
veterán

Erről mi a véleményetek?

Peugeot 307 1.6 HDI 110 LE

1,3 M körül már egész jókat kapni, és eddig amikben utaztam nagyon tetszett.

(#44105) vikvuk válasza giigz (#44104) üzenetére


vikvuk
aktív tag

korrekt auto, a tipushibait nem ismerem

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#44106) Khelben válasza vikvuk (#44105) üzenetére


Khelben
nagyúr

"a tipushibait nem ismerem"

Addig jó neked :D

(#44107) Manitou válasza DroneZ^ (#44081) üzenetére


Manitou
addikt

Semmi extra, sima 1.5 ignis, csak ha a gumi leereszt nem kell menni benzinkútra, mert van beépítve egy kompresszor. ;]

(#44108) giigz válasza Khelben (#44106) üzenetére


giigz
veterán

"Addig jó neked :D"

Ezt tudnád részletezni?

(#44109) 33as válasza giigz (#44108) üzenetére


33as
senior tag

Mert egy fos, pláne a 307-es. A szerelők menekülnek ha meglátják az autót. ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#44110) giigz válasza 33as (#44109) üzenetére


giigz
veterán

Ebben az esetben szerencse, hogy nem vagyok autószerelő. Fogyasztói szemmel nézve mi a rossz benne? 5.000 km után elromlik valami?

[ Szerkesztve ]

(#44111) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

leglabb ez nincs visszatekeve:- )

udv

neduddki

p.s. vagy megis, de akkormennyiriok???:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44112) zoo8800 válasza giigz (#44110) üzenetére


zoo8800
veterán

A kategória legmegbízhatatlanabb autója. Simán túltesz a Stilón is. Főleg elektromos hibái vannak, pl. kormánykapcsoló, gyújtótrafó, közp. zár, klíma, stb.

rip and tear, until it is done

(#44113) hobizoli válasza Motion_Blur (#44080) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Meg kell nezni a ket nyomatekgorbet, a 1.5-e biztos karajabb, mert a nagyobb ccm-e miatt nagyobb a nyomateka is, ezert részterhelesen meg akkoris jobban kell mennie vele a vasnak, ha csucsban pl ugyanannyi lojjott tudnak.

Amugy nekem 1.4 es 1.6 motor kozt pl siman lehet erezni a diffit, ami pl szinten 200ccm, ahol az 1.6 3.-ban befordul es nyomatekbol siman kigyorsit, ott az 1.4 3.-ban szinte dadog es erotlen, vissza kell valtani 2.-be es akkor jo. Szivoban a ket motor kozott vmi ~20Nm van, de pont eleg ehhez.

több drón kell ;P

(#44114) hobizoli válasza dízelracer (#44099) üzenetére


hobizoli
nagyúr

8.9sec 100-ra, amit a Swift Sport tud azert az nem egy fuha ma mar...

több drón kell ;P

(#44115) hobizoli válasza hobizoli (#44113) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Swift
1.3VVT 114Nm @4000
1.5VVT 140Nm @4100

Aki ezt a diffit nem veszi eszre, annak nem kis bajai vannak a kis seggevel.

több drón kell ;P

(#44116) dízelracer válasza hobizoli (#44115) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én azon tűnődöm el időnként, hogy szép és jó, hogy xyz szívómotorok csillió lóerőt produkálnak adott fordulaton de nyomaték nélkül az semmit sem ér. Ezért nem vennék soha szívó autót. Se dízelből se benyásból. :N

(#44117) Khelben válasza dízelracer (#44116) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát, az enyém szívó benyás, aztán 1500-tól 6000-ig végig megvan a 220Nm ;)

(#44118) dízelracer válasza Khelben (#44117) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ja csak mi átlag autókról beszélünk. Itthon átlag autós benzinesből 1200-1600ccm között választ nem vesz 2.5 V6-ot mikor 400forint felé közeledik a benyának literje. 220Nm nem kevés egy 2495ccm-s V6 motorból? 17éves PGT is tud 204Nm-t az 1.4-es motorból. Vagy ott a fosvágen 1.2TSI motorja. 1197ccm, 105ló @ 175Nm. Ugyanazt tudja mint egy 1.6-os szívó csak sokkal kevesebbet fogyaszt és 1500nál már rendelkezésre áll a 175Nm. Az 1.6 benyás 1500-nál totál halott. A kis ccm-s (1400-1600ccm) feltöltött motoroké a jövő. :)

[ Szerkesztve ]

(#44119) dízelracer válasza Khelben (#44117) üzenetére


dízelracer
senior tag

Egy nyomatékgörbét tudsz mutatni erről??

(#44120) Motion_Blur válasza hobizoli (#44115) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Swift
1.3VVT 114Nm @4000
1.5VVT 133Nm @4100

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44121) giigz válasza zoo8800 (#44112) üzenetére


giigz
veterán

Az ilyen szerkezetek javítása mennyibe kerül?

(#44122) Motion_Blur válasza giigz (#44121) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44123) Napfénysüti válasza DeadMeat (#44038) üzenetére

Engem is majdnem lehülyézett mikor a VTi-t vettem.
Aztán érdekes azóta megtetszett neki. :DDD

Més que un club!

(#44124) giigz


giigz
veterán

0,8-1,2 M között milyen autót tudnátok ajánlani?

2000-nél újabb, minimum 90 LE, dízel vagy benzin, igazából mindegy.

Motion_Blur: Ha ez az enyémmel történne meg... Kezdek lemondani a 307-ről.

(#44125) neduddki válasza giigz (#44124) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez igy a ha-n 3152 jarmu kicsit pontosics a paramerereken:- )
en aszondom nezze szet a vagoszemuak kozott, de emg miidg oleg bo, mi teccik?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44127) neduddki válasza neduddki (#44125) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pjenbol csinaltam egy ijjen szurest, hogy vajj buzukin kivul kerul-e bele vki? tippem a nem volt, hat nem bejott:- )))
ez se hehe, ajjon merre jartak vele? /muszeresz. v. garazs???/:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44128) giigz


giigz
veterán

Az rendben van, hogy egy pár embernek az újonnan vásárolt 307-tel sok hiba volt. De EZ nekem akkor is szimpatikus. :) 143.000 km van benne, és nincsenek említve ilyesmi hibák.

(#44129) Kickass válasza DroneZ^ (#44100) üzenetére


Kickass
őstag

hot hatch alkudsz belőle. csak a szokás kedvéért :D aztán lerúgod róla azt a retek tükröt meg a hátsó lámpát, a maradék lóvéból meg tankolod meg fenntartod....." oszt jóvan' "

vagy ha szeretsz autóval foglalkozni, vagy szeretnél megtanulni ;] ;] akkor ITT a Soma gt-je eladó :DDD :DDD

(#44130) Eagl3 válasza giigz (#44128) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor vedd meg...

(#44131) dízelracer válasza giigz (#44128) üzenetére


dízelracer
senior tag

" ... nincsenek említve ilyesmi hibák."

De majd beleírja a hirdetésbe, hogy mellékesen fél évente 150k-t bele kell csapni a szervizes koma markába. :DDD Használt autó vásárlás egy olyan társasjáték amikor a két fél azon küzd, hogy ki tud túljárni a másik eszén. Néha az eladó, néha a vevő nyeri a játékot.

"eladó kifogástalanul működő 307-esem"

Miért kel kiemelni, hogy kifogástalanul működő? Már eleve ez gyanús. Valamit csak nem eltitkol a csúnya gonosz tulaj? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44132) giigz


giigz
veterán

Eagl3: Köszi a segítséget!

dízelracer: Tehát azért, mert pár cikkben az olvasható, hogy sok hiba van az autóval, az összes 307-est még nem kell leírni. 2002-ben Európa "év autójának" választották. Miért is?

Megértem, hogy nem szimpatizáltok ezzel a típussal, de nem mindegyik 307 olyan, mint pl. amit abban a bizonyos cikkben leírtak róla.

A Totalcar oldalán még rengeteg vélemény van a kocsiról, és több elégedettet láttam, mint felháborodott tulajt.

Azért köszi mindenkinek a segítséget, ha jutok valamire jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#44133) Alvin_ti4200 válasza giigz (#44132) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az év autójának ÚJ autókat szoktak megválasztani, nem HASZNÁLTAKAT ;) Én szeretem a francia autókat, de 307-est én se vennék...ahogy C4-et se.

(#44134) neduddki válasza giigz (#44132) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"2002-ben Európa "év autójának" választották. Miért is?" JAJJJJJJJ, de hogy a kerdesedre valaszoljak: ezert: "Eligible cars are new models released in the twelve months prior to the award. The award is not restricted to European cars, but nominees must be available in at least five European countries, and have expected sales of 5,000 a year.
Nominees are judged on the following criteria: design, comfort, safety, economy, handling, performance, functionality, environmental requirements, driver satisfaction and price. Technical innovation and value for money are also important factors." forras: wiki

vedd meg, d elobb olvasd el Mr.Grincs storijat aszem nem votl elo ember aki tiszta szivbol ajanlota volna nekije a c5-ot, e nemlehetttmeggyozni, nezd csak hol tart?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44135) giigz válasza neduddki (#44134) üzenetére


giigz
veterán

Légyszi linkeld be. :)

(#44136) neduddki válasza giigz (#44135) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

inakbb kerd meg hogy meseljen, szivesen megteszi:- )))

udv

neduddki

mod: de javalhatom a krsot is:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44137) Motion_Blur válasza neduddki (#44136) üzenetére


Motion_Blur
félisten

az utolsó hsz-e sok mindent elmond: "Azon vagyok, hogy megszabaduljak tőle. Áron alul adom el."

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44138) 33as válasza giigz (#44135) üzenetére


33as
senior tag

Figyelj, ha nem lehet téged meggyőzni a francia "kocsik" megbízhatatlanságáról akkor vedd meg a 307-est! :( Majd rájössz később, hogy miért nem ajánlottuk!

szerk:

Nekem egy 00 évjáratú TDI Golfom van 190 ezer kilométerrel , a feleségemnek meg egy 96-os Corsa-ja van szigorúan 1.7 D Isuzu motorral és 220 ezer kilométerrel!
A világból kimennek hidd el!

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#44139) dabadab válasza neduddki (#44134) üzenetére


dabadab
titán

"nem votl elo ember aki tiszta szivbol ajanlota volna nekije a c5-ot"

Legjobb tudomásom szerint ebben a topikban nekem meg viharhozonak van C5-e és nekem teljesen jó tapasztalataim vannak vele, de úgy rémlik, hogy viharhozo se nagyon panaszkodott, sőt.
Nyilván én nem számítok, mert nem a szomszéd unokatestvérétől hallok sztorikat, hanem elfogult tulajdonos vagyok :)

Ok, Mr.Grincs megvett valami vacakot, amit nem kellett volna, de ilyet minden márkából lehet találni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44140) dízelracer válasza dabadab (#44139) üzenetére


dízelracer
senior tag

"ilyet minden márkából lehet találni."

Csak franciákból könnyebb. :DD

(#44141) 33as válasza dízelracer (#44140) üzenetére


33as
senior tag

Jahh.... :K

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#44142) neduddki válasza dabadab (#44139) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te csak siman nem szamitasz, mert elfogult tutaj vagy, szoval tok mind1 mit mondasz:- )))
bocs Rolad tenyleg elfeledkeztem, /de Te vagy a statisztikai hiba ebben a temaban szoval ezert sem szamitas, na ez mar 2 indok remelm erre mar megbocsatasz:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44143) giigz válasza 33as (#44138) üzenetére


giigz
veterán

Azért hajlok a francia dízelek felé, mert nagyon szeretem, hogy keveset fogyaszt, erős, és maga az érzés... Imádom!

Ha nem is 307-et, de 206-ot fogok venni valószínűleg. 1.4-es benzin vagy dízel.

Nyáron lesz aktuális, egy párszor még átgondolom.

(#44144) Ragadozó válasza giigz (#44143) üzenetére


Ragadozó
Ármester

206-os nál műszeregység, gyújtótrafó, váltó szokott rosszalkodni.
307-esnél próbálj ne az első szériást megvenni, hanem fiatalabbat. Első szériásnak volt elég sok gond a esőérzékelővel, kormánykapcsolóval, computer beázás. Hirtelen ennyi juttott eszembe.
Inkább dízelt Peugeotból...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#44145) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Peugeot 206RC vélemény? 2000-res motor 135 és 177 lovas verzióban ;]

(#44146) 33as válasza DroneZ^ (#44145) üzenetére


33as
senior tag

Ha kutat is veszel hozzá akkor OK. ;]

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#44147) zoo8800 válasza giigz (#44128) üzenetére


zoo8800
veterán

Én nem akarlak lebeszélni a 307-esről. Csak ki kell fognod egy jobb darabot. A megbízhatóság pedig nem minden. Nekem sem létezett olasz autó (a Ferrarit kivéve) amíg ki nem próbáltam egy 1.6-os Stilót.
A megbízhatónak titulált Corolla (2002-) pedig szerintem a kategória legvacakabb autója. Ez persze szubjektív dolog.

Az a Peugeot elég jól néz ki, de ha az óra vissza van pörgetve, és 250e körül van benne, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, hogy rendbe tedd majd. Ez persze az összes CR-re igaz.
Bár, mintha lógna rajta egy kicsit a bal első sárvédő... Ez persze csak alkura ok.

rip and tear, until it is done

(#44148) hobizoli válasza 33as (#44146) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A lovak zabbal mennek. :DDD

több drón kell ;P

(#44149) hobizoli válasza DroneZ^ (#44145) üzenetére


hobizoli
nagyúr

135LE-s az a 206GTI, a 177LE-s meg a 206RC

több drón kell ;P

(#44150) dízelracer válasza zoo8800 (#44147) üzenetére


dízelracer
senior tag

Próbálj ki egy Pandát. Szerintem az egyik legjobb autó a kategóriájában pedig digó verda.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.