Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24501) Rick4 válasza dokar (#24500) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, az kimaradt, de nem nagy dolog:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24502) Enton válasza Rick4 (#24501) üzenetére


Enton
addikt

És még szép hogy a benzin a kör. :C

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#24503) lajo válasza Integra (#24499) üzenetére


lajo
senior tag

Ausztriában hasonló okok miatt nem volt kötelező egy ideig.

(#24504) lsc válasza lajo (#24503) üzenetére


lsc
nagyúr

A németeknél emiatt nem kötelező most sem .

Az élet kegyetlen .

(#24505) lajafix válasza Rick4 (#24498) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem az autóiparnak és a kútfejgyártóknak van ennél nagyobb problémája is...
Azé' csendben megjegyzem, hogy aki nem képes a tankolónyílás fedőjének vagy kupakjának a feliratáról megállapítani a tankolandó anyag típusát, az hogy lenne képes a háromszög alakú csövet behelyezni a háromszög alakú nyílásba? azért a kerek cső forma az elterjedt, hogy hülyék is használni tudják, a működő dolgok nem véletlenül a hülyékre vannak tervezve.

Rock'n Roll

(#24506) Rick4 válasza Enton (#24502) üzenetére


Rick4
félisten

miért lényeges, hogyha egyiket sem tudod a másik helyére benyomni? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24507) Dare2Live válasza NoLF (#24493) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

inkább 3év golyó....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24508) fekeandras válasza hobizoli (#24491) üzenetére


fekeandras
őstag

és még életben van vagy láthattuk már a lánglovagokon?

(#24509) hobizoli válasza fekeandras (#24508) üzenetére


hobizoli
nagyúr

El es virul... hihetetlen, nem? :U :P
Nem azta mondom hogy en mindig csurig tolom -mert nem, kulonben a 3-400m-re levo kozertbe is kocsival megyek... :B :DDD -, de azert khm....na :F

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#24510) hobizoli válasza lajo (#24503) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aztan gondolom nyaron volt, aki nem latta az aszfalt felett remego meleg levego miatt a szembol erkezot, es ebbol jonnek a "ismeretlen okbol attert a menetiranyaval ellenkezo savba" valszeg elozni, met ugy latta nem jon senki "ahol is frontalisan utkozott a vele szemben 'szabalyosan' " :U "haladoval..."

Sokkal jobban lehet latni, ha nappal tompitottal jon... mert hagyjuk mar azt, hogy helysegnev tablanal fel-le kapcsolgatjuk, mivel a drajvorok 70%-a eleve elfelejti, mert nappal van, meg 'szik ra, o lat, es latszik, legalabbis ezt hiszi, pont ojan, mint a strucc :P

Utana meg mutogat, hogy mi van b+, nem latsz, hogy itt jovok :F ...hat pont ez az, hogy nem, b+ :U

Egy reszuk meg este sem kapcsolja fel, rendszereen latok varosban kakinukusemmi vilagitassal (ertsd: meg parkolofeny SE) kozlekedoket este 9-10-kor
Kivancsi lennek muszerfalbol mit lat, mert parkfeny nelkul meg azon sincs hattervilagitas :U

Nem sokkal eccerubb mindig vilagitani? Akkor nincs, jaj be volt, de levettem es elfelejettem ujra bekapcsolni... a skandinav orszagokban default ez megy, nincs lopakodo uzemmod, mert az auto jaro motornal eleve default mar tompitottal vilagit.

hobizoli

több drón kell ;P

(#24511) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Jól tudom hogy ezt a fajta Corsát 2000től gyártották? [link] :R

(#24512) tomcsi23 válasza dave93 (#24511) üzenetére


tomcsi23
veterán

Úgy néz ki. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#24513) BlacKSouL válasza hobizoli (#24510) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Veszek 6k-ért egy 24-es ledsor párt, beszilikonozom a fényszóróbúra alá, beráncigálom a kábelt egy kapcsolóval az utastérbe, és nappal mikor elindulok bekapcsolom, megérkezéskor ki. Kovács II. törzsőrmester ha megállít mit fog szólni hozzá, és én mivel magyarázom miért nem ég a tompított? Valahol olvastam, hogy csak helyzetjelzővel együtt kapcsolható kell hogy legyen, és tompítottra ki kell hogy aludjon a nappali fény. Ezt ellenőrizhetik, és beleköthetnek?
Ha 90%-ban nappal közlekedek, akkor jelent valamit hogy 110 W helyett 6W ég indulástól megállásig? Azon kívül, hogy később ég ki az izzó, és kb 0,05 l/100 km fogyasztáscsökkenést okoz?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24514) lajafix válasza BlacKSouL (#24513) üzenetére


lajafix
addikt

azt fogja kérdezni hogy
" Tisztelt uram az OPNI bezárása mióta lett a KRESZbe átültetve?"
:D

Rock'n Roll

(#24515) tkazmer válasza dabadab (#24467) üzenetére


tkazmer
addikt

Ezzel ellentetben a benzin dizelmotorban kb semmit sem csinal.
a motorral tényleg lehet, hogy nem tesz semmit, ellenben az autónak más részei is vannak, ahol problémákat okozhat, ehhez hasonlókat [link]
(a képeken egy 535d van, a tulaj csak kölcsön kapta, ameddig javították a benzines autóját és tévedésből benzint tankolt)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24516) lajafix válasza tkazmer (#24515) üzenetére


lajafix
addikt

és pontosan mi okozta azt. hogy ennyire elfüstölt?

Rock'n Roll

(#24517) SpeedR válasza lajafix (#24516) üzenetére


SpeedR
őstag

(#24518) hobizoli válasza SpeedR (#24517) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem a nagynyomasu szivattyu elobb karhozik el, mert azt a gazolaj keni, a benzin meg koztudottan pont olajlemoso hatasu, es kenes hijan lenyekken a cucc.
Na meg a bezin eleve nem bir el ijen 16-20:1 suritest, meg a 99 meg 100-s sem...foleg ha meg arra rafuj a turbo is :U

hobizoli

több drón kell ;P

(#24519) fekeandras


fekeandras
őstag

" az auto jaro motornal eleve default mar tompitottal vilagit "

Ez lenne a nomális.Minap ment előttünk valami egyterű (kisbusz + terepjáró keverék) amin úgy villogott a hátsó lámpa mint egy bringa lámpa.Furcsa látvány volt de tény, hogy jobban odafigyel rá az ember.
Mondjuk engem zavart mert elvonta a figyelmet, folyton lesegetni, kellett hogy éppen fékez-e vagy mivan... :U
Remélem nem terjed el...

(#24520) anjani182 válasza hobizoli (#24509) üzenetére


anjani182
őstag

Én kb. 1/3-nál már tankolom is csurdultig, 300-400m-re gyalog járok a boltba :R

Sose tudtam megérteni, aki a pénzhez igazítja a tankolást, értsd 5k vagy 10k....az összeg kerekségétől nem függ semmi!

Napszaktól, évszaktól függetlenül első a lámpa felkapcsolása, amikor beülök a kocsiba.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24521) SpeedR válasza hobizoli (#24518) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez mind igaz, de annál az 535xd-nél valahogy mégis eljutott a cucc a részecskeszűrőig, és ezek mellett még autópálya tempót is tudott menni az autóval.

(#24522) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Új szelek..
1.8 ES 4D Civic -el szemben milyen alternatívák vannak piacon? (Ár, felszereltség, kényelem, megbízhatóság, méret, teljesítmény, fogyasztás mint szempontok alapján)
Márka, modell, típus, motorméret, ár? Újautóként.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24523) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#24524) tomcsi23 válasza hobizoli (#24523) üzenetére


tomcsi23
veterán

:C
Audi milyet remeg. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#24525) hobizoli válasza BlacKSouL (#24522) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Semmi. :DDD

Bravo 1.4T-JET :P

hobizoli

több drón kell ;P

(#24526) BlacKSouL válasza hobizoli (#24525) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vééégülis.. de ültem már egyben, igaz nem hosszabb úton, de nekem annyira nem tűnt kényelmesnek. Már konkrétan a Civichez hasonlítva sem. Nem volt rossz, de inkább érdekes volt nekem mint jó. De mindenesetre beteszem alternatívának.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24527) lsc válasza BlacKSouL (#24522) üzenetére


lsc
nagyúr

Corolla 1,6 Sol, 4 785 000, luna 4 255 000 .

Az élet kegyetlen .

(#24528) Dare2Live válasza BlacKSouL (#24522) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ennyi pénzért már "minden" van.... de azt tudjuk, mire is kell neked? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24529) tkazmer válasza hobizoli (#24518) üzenetére


tkazmer
addikt

mégis el lehetett vele jutni bp-ről a völgyhídig, ahol a bmw szakvélemény szerint azért gyulladt fel, mert vélhetően lelassított az addigi tempójáról tekintettel a híd 110-es korlátozására.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24530) Dare2Live válasza fekeandras (#24519) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én megörülök a villog össze vissza lámástól, nem felhívja a figyelmem hanem zavar. uígy a 48ledet raktam előre/hátulra kinyomja midenki szemét de menő kategóriáért is rajongok.
Hogy a xeonos irányzatról ne szóljak akiknél jellemzően a tompított valójában refi mert direkt úgy állítatják be. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24531) anjani182 válasza BlacKSouL (#24522) üzenetére


anjani182
őstag

Ha még a készlet akciós modellt nézed, ami 4,5-4,6-4,7M körül van/volt mostanába, akkor nem fogsz találni alternatívát, ennyi minden egy kocsiban sem lesz, ilyen motor meg főleg. :R

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24532) BlacKSouL válasza Dare2Live (#24528) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Második, azaz egyes számú családi ótónak, vagy szebben mondva a családi flotta zászlóshajójának :) Mivel a jelenlegi Citynk városi és nagymamához szaladós közlekedésre a legtökéletesebb, közben munkába is elszaladhatok vele, amellett kell egy kocsi ami autópályán is kényelmes és komfortos mondjuk 140-nél is, akár 500 km-en át, és van benne kellő akarat ha az ember kitapossa a szemét, és ezzel meg apám járkálhat hétközben. Én meg ha mindkettő itthon van és el akarok menni hétvégén, a célnak és távolságnak megfelelőt vihetem bármelyiket, közben azalatt a másikkal anyámék még mindig mehetnek bármikor bárhova.
Magyarul le lettem beszélve hogy saját pénzből magamnak használtautót vegyek, inkább szálljak be egy ilyenbe. Hát..legyen..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24533) TexT-BoY válasza BlacKSouL (#24532) üzenetére


TexT-BoY
addikt

uj city?

szebb is, erősebb is a vtec erőforrás, és halkabb is autopálya temponál, a szemét pedig lehet nyomogatni, viszonylag meg olcsó is.. Nem gondolkozol rajt?

Monjuk én még a Focuson agyalnék a 3.as focus megint jóra sikerült.
vagy még Kia Ceed?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#24534) BlacKSouL válasza TexT-BoY (#24533) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem eszemben volt, de ahogy látom fatert is megihlette a nagyobb és dinamikusabb motor előnye. Mikor a céges Civiccel vittem egy kört a városban, és mentem neki egy erőset, akkor érezte, hogy bizony nem mindegy, hogy az embernek elég lenyomni a jobb lábfejét, vagy be kell taposni a lemezbe. Gondoltam hogy a fürgébb saját kocsihoz vezető út az lehet, ha beültetem pár céges kocsinkba, és kiegyenesítem a nyakmerevségét 1-1 padlógázas menettel. Most mikor a nagyobb, biztonságosabb, erősebb, dinamikusabb saját használtautókról kezdtem el beszélni, most már ő sem vetette el a lehetőségét, hogy akkor legyen egy "nagyobb" és erősebb családi gép.
Szóval az új, szebb, jobb City egy hűtlenül kihagyott lépcsőfok lesz úgy tűnik. :)
Focusokon agyaltam szintén, de még használtként, nem mint újautó, hát nem rossz, de munkatársamnak van egy, ültem benne, Ghia, de valahogy mégsem győzött meg. Mondjuk nem a legeslegújabb, de a Mondeo-lámpás előtti. Mindegy, úgy tűnk mégiscsak jó lesz ez a Civic. Vagyis ilyen, ha minden jól megy. Csak ne az ország másik végében lenne.
Hogy Honda vagy Kia? Ha már nagyon kiegyenlített lenne is a harc, azt hiszem a feltörekvés és igyekezet ellenére mégis a H betűt választanám.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24535) KrAt válasza hobizoli (#24523) üzenetére


KrAt
veterán

Rettenetesen jól összerakott a videó.. :R

(#24536) anjani182 válasza BlacKSouL (#24534) üzenetére


anjani182
őstag

Igyekezz kifogni egy 2008-as készlet akciósat, bár már a legjobb ajánlatokról lecsúsztatok, 4,5M-ért nincs már semmi. Se 5D, se 4D, se Type-S :(

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24537) hobizoli válasza tkazmer (#24529) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Uhm...es addig nyilvan hutotte az ellenszel :P :DDD

hobizoli

több drón kell ;P

(#24538) AMD Power


AMD Power
titán

Rizikós dízelek egy Suzuki árából

Még nem olvastam el de biztos sok diesel kedvelő barátomat érdekelni fogja...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#24539) anjani182 válasza AMD Power (#24538) üzenetére


anjani182
őstag

Elég gyér a felhozatal, példának okéárt befér még a keretbe egy 2003-as Avensis vagy egy újabb Pug 407 is, de szerintem még egy 2003-as Accord is!

Gondolom csak ezek voltak kéznél :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24540) AMD Power válasza anjani182 (#24539) üzenetére


AMD Power
titán

Valószínűleg igen. Az újabb Renault dieselek is ilyen közös nyomócsövesek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#24541) anjani182 válasza AMD Power (#24540) üzenetére


anjani182
őstag

Úgy látom, hogy igen! (Ha már Renault, a Lagunát direkt hagytam ki!)

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24542) lsc válasza AMD Power (#24540) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen .

Az élet kegyetlen .

(#24543) E-Max válasza anjani182 (#24539) üzenetére


E-Max
tag

Sőt, egy Volvo S60 is belefér akár...:)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24544) Integra válasza anjani182 (#24539) üzenetére


Integra
titán

az összes dízel ilyen, nem csak ezek itt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24545) Dare2Live válasza BlacKSouL (#24532) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Erős kocsit tudok, de ami sportos is(felfüggesztés...) abba én itt gyenge vagyok. Majd más reagál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24546) Dare2Live válasza AMD Power (#24538) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vezess.hut mielött ajánlasz nézegesd meg a cikket, rendszeres náluk a fizetet hirdetés.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24547) AMD Power válasza Integra (#24544) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen.. Lehet Német , Japán , Francia... Ha valami bajuk lesz akkor az csőd. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#24548) tkazmer válasza hobizoli (#24537) üzenetére


tkazmer
addikt

a trabant óta tudjuk, hogy a léghűtés hatásos és működőképes megoldás:) :P

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24549) fekeandras válasza hobizoli (#24523) üzenetére


fekeandras
őstag

Zolinál szétszaladtak a lovak ... :DDD

(#24550) fekeandras válasza AMD Power (#24538) üzenetére


fekeandras
őstag

Na csak hogy belekössek valamibe ;] :

"Kéken füstölő dízelt se vegyenek: vagy a turbón át ömlik be az olaj, vagy elégetlenül távozik a gázolaj."

Ha elégetlenül távozik a gázolaj az nem kéken füstöl... :W

"A próbaúton ellenőrizzük az autó teljesítményét 0-100-as gyorsítással! Nem jó, ha a gyári adatnál jobbat megy, mert tuningolt lehet"

Kíváncsi lennék ha autóvásárláskor nekiállnék gyorsulgatni mit szólna az eladó... :DDD Ha átírják a vezérlést azzal nem lehet kárt tenni a motorban, ám mégis jobbat fut mint a gyári adat tehát ez is hülyeség.

"Passat pdtdi: Néhány hibalehetőség azért fennáll: a hengerenkénti PD TDI fejek rugós része széteshet és az előszállító tandemszivattyú is elromolhat, de egyik sem általános"

Ezt mint hibát még soha a büdös életbe nem hallottam senkitől a dízel fórumon.Nem tudom honnan szedte a szakértő. :U

És az alkatrész árak... :)) Keresve sem találtam ezeknél drágábbat.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.