Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#751) GrooveHero válasza tvse1995 (#750) üzenetére


GrooveHero
addikt

És érdemes használtan procit venni? Mármint úgy értem...soha nem tudhatja az ember, hogy mennyire van széthúzva....én is odaírhatom, hogy nem volt húzva...remélem érthető, hogy mit próbálok mondani:D

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#752) Jim-Y válasza GrooveHero (#749) üzenetére


Jim-Y
veterán

Arra is figyelj, hogy minimum 8gb ram legyen a gépben, az ilyen progik meghálálják a sok ramot;) üdv

(#753) tvse1995 válasza GrooveHero (#751) üzenetére


tvse1995
senior tag

Van egy év gari a procikra tehát szerintem ha valami probléma van velük akkor az ez alatt biztosan kiderül. :K

(#754) Jim-Y válasza tvse1995 (#753) üzenetére


Jim-Y
veterán

Vagy vegyen sima 2600-at, ne 2600K-t és akkor tuti, hogy azt nem húzták meg :)

(#755) tvse1995 válasza Jim-Y (#754) üzenetére


tvse1995
senior tag

Az is iszonyat erős proci nem nagyon lőhet vele mellé, de én asszem inkább a k-t venném. Hiába gyanúsan olcsó több elégedett vásárló is van a kommenteknél meg hát gari is van szóval :U

(#756) fezlergabor: elküldöd az amd-nek hollandiába, kemény 600Ft-ért postával, s cserélik. Wtf? :F

[ Szerkesztve ]

(#756) horush válasza GrooveHero (#751) üzenetére


horush
addikt

Egy proci mondjuk ha működik, elrontani nem igazán lehet, ha mindent rendesen csinálsz. Általában apróban is pár nap gar van csak, ami elég is, ha üzemel, az üzemelni is fog utána is. Ha mégsem, akkor elküldöd az amd-nek hollandiába, kemény 600Ft-ért postával, s cserélik. De, hogy a proci magától meghibásodjon, úgy hogy előtte működjön az nagyon ritka. A hibák inkább user errorok (elhajlott / letört lábak stb), vagy ész nélkül végrahajtott tuning következményei, ezekben az esetekben meg mindegy, buktad a procit, akár van rá gar, akár nincs.

Ha meg egy procit elégetnek tuninggal, utána nem nagyon működik.. Ha pedig hibátlan, s ezt egy linx teszttel gyorsan ellenőrizheted, akkor a későbbiekben sem nagyon lesz baja attól, hogy meg volt húzva már.

[ Szerkesztve ]

(#757) Teaway válasza LW (#748) üzenetére


Teaway
veterán

"eltakarta a satadugó a lapra vágott lyukat"

Ez pontosan mit takar?

Nincs itthon csokid??

(#758) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Lehet nem ide tartozik, de 15k környékén milyen videokártyát lehetne kapni? Játékra kellene.
Nem kell feltétlenül vadonat új.
Amik jó lenne, ha elmennének.
Half Life 2
cod2
cod4
kb... ennyi lenne.
Mit tudnátok ajánlani?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#759) GrooveHero válasza Jim-Y (#752) üzenetére


GrooveHero
addikt

Úgy terveztem, hogy annyi lesz benne, igen :K :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#760) Jim-Y válasza GrooveHero (#758) üzenetére


Jim-Y
veterán

HD5750,HD4850,HD4870 ezek amik megérhetik, újonnan HD5670,GT440 vagyis inkább csak a GT430. De én inkább keresnék egy használt HD5750-et ami egy igen jó vga alacsony fogyasztással és zajszinttel (zafír). üdv

mod: illetve, ha már úgy is videóvágás lesz a géppel, akkor inkább CUDA mnagos nVidia kártyát vegyél, és inkább áldozz rá többet, 15-20.000-et és vegyél egy használt GTS450-et, ez lenne a legértelmesebb választás. üdv

[ Szerkesztve ]

(#761) LW válasza Teaway (#757) üzenetére


LW
őstag

http://www.asrock.com/mb/photo/H61MU3S3%28m%29.jpg
Kép bal alsó sarkán látható nyákra vágott lyukat takarja a satacsati.

(#762) GrooveHero válasza Jim-Y (#760) üzenetére


GrooveHero
addikt

Videovágást nem tervezett haver, csak ezek a játékok fussanak el rendesen, oszt kb ennyi.
Ati-kat már leírtad, esetleg nvidia-ból?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#763) Jim-Y válasza LW (#761) üzenetére


Jim-Y
veterán

És egyébként ezek a lyukak mi célt szolgálnak a gyakorlatban? :U

(#762) GrooveHero: Azokat is írtam, szerintem használt HD5750, vagy GTS450 legyen. üdv

(#764) balpis válasza Jim-Y (#763) üzenetére


balpis
őstag

Valahol van nekem még pár műanyag távtartóm - vagy 10 évvel ezelőttről. Azokat lehetne oda alulról bepattintani - szerintem. Így nem rögzíti az a lyuk a házhoz csavarral, de megtartja a lapot, ha nyomkodod felette a nyákon a sata csatikat, nem fogod eltörni az alaplapot.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#765) Jembumbi


Jembumbi
csendes tag

Számít az, hogy a lapot csavarral vagy pattintós műanyag távtartóval szerelem fel?
És megmondanátok mi a különbség az asrock H61m-u3s3 és u3s3-b3 közt? Azért kérdem, mert az előbbit olcsón be tudnám szerezni.

(#766) Jim-Y válasza balpis (#764) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez egyébként nem lenne hülyeség, ilyen lyuk közvetlen a 24pines csati mellé kéne, mert én személy szerint mindig féltem a nyákot amikor at ATX-es csatit beletuszkolom a helyére:/ Köszi az infot ;)

(#767) balpis válasza Jembumbi (#765) üzenetére


balpis
őstag

elvileg csak B+-ast forgalmaznak ma már. Januárban pár hétig volt a sima, aztán az intel visszahívta az összes lapot a sata vezérlő hibája miatt. Aki megvete korábban, annak cserélték - cserélik. Azaz a legtöbb helyen egyszerűen nem írják ki, hogy B3, mer minden lap az ma már.
Ha mégis régit árulnának (amiből nem is volt túl sok még akkor) - nincs értelme, mert cserélték még a télen -, akkor magával szúr ki, mert ha baja lesz, hozzá viszik vissza garanciáztatni...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#768) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
60 max 70 ezer forintból milyen konfigot lehet csinálni? Ami kellene: CPU, RAM, Alaplap, ODD. A videókártyám hd 5770-es a tápegységem 400w-os fsp. Meg van egy xonar d1 hangkártyám is ami jó lenne ha messze lenne az alaplapban a videókártyától. Alaphűtővel lenne használva, de ne is legyen hangos.

[ Szerkesztve ]

(#769) tvse1995 válasza gyenesmartin (#768) üzenetére


tvse1995
senior tag

Hello,
LAP: FOXCONN H67A-S ~ 24k
CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX ~ 31k
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 4GB ~ 6k
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
Összesen: ~ 66k

A hangkártya miatt ATX lapot kellett választanom abból pedig ez volt a legolcsóbb ami ajánlott.
A proci bőven elég a vga-d kihajtásához és egyébként is elég jó ár/érték arányú. :K
Ha ki akarod tölteni a 70k-s keretet akkor vehetsz 8gb ram-ot úgyis olcsó. Játékok alatt ennek semmi haszna nincs de különben jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#770) gyenesmartin válasza tvse1995 (#769) üzenetére


gyenesmartin
őstag

THX.
Lapból én asus p8p67 le-t néztem, nem tudom, hogy ez mennyire ajánlott. Ha esetleg később lenne K-s processzorom.

[ Szerkesztve ]

(#771) tvse1995 válasza gyenesmartin (#770) üzenetére


tvse1995
senior tag

Az se rossz választás viszont úgy egy esetleges vga hibánál nem tudod használni a gépet mert ez nem tudja használni az integrált vga-t. Meg ugye drágább is. De ha tervben van a k-s proci akkor jó választás. :K

(#772) csibe1 válasza tvse1995 (#769) üzenetére


csibe1
addikt

"Ha ki akarod tölteni a 70k-s keretet akkor vehetsz 8gb ram-ot úgyis olcsó. Játékok alatt ennek semmi haszna nincs de különben jól jöhet."

Miért nincs haszna?

(#773) Jim-Y

Pedig egy biztos akad,és szerintem kezdenek szaporodni.
Olvass utána a BF3 topikban,igencsak használt a 8GB RAM a gépekben pl betöltéskor.
Másrészt ez felbontásfüggő is,mert fullHD felbontásban magas vagy ultra grafikai részletesség mellett az 1GB-os videókártya a rendszermemóriát is használja, amiből a Win7 minimum 1GB-ot használ betöltéskor+a böngésző,és a kliensprogram még 2-300MB.

B.U.É.K. mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#773) Jim-Y válasza csibe1 (#772) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mert ma még egyik játék sem igényel 4-nél többet, és attól, hogy 4 helyett 8 van a gépben még nem lesz több FPS-ed. Mivel most olcsó így ha az embernek van feles kerete rá, akkor vehet nyolcat is, az SSD-nek jót tesz (ha van), és később még szükség lehet rá.

(#774) gyenesmartin válasza tvse1995 (#771) üzenetére


gyenesmartin
őstag

VGA az van HD 4350-es ha esetleg elromlana.

B.U.É.K. Mindenkinek!

(#775) tibi140


tibi140
csendes tag

Boldog és Hardverekben Gazdag Új Évet Mindenkinek ! :D

(#776) C0d3r válasza tibi140 (#775) üzenetére


C0d3r
addikt

Hardverekben egészen biztos gazdag lesz, reméljük boldog is. :K

(#777) #98593280


#98593280
törölt tag

BUÉK!

(#778) balpis


balpis
őstag

Boldog új évet!!!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#779) horush


horush
addikt

Boldog új évet mindenkinek ;)

[ Szerkesztve ]

(#780) #98593280 válasza horush (#779) üzenetére


#98593280
törölt tag

Viszont kolléga!

(#781) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy elromlott a gépemben az alaplap, úgyhogy kell vennem új procit, ramot, meg lapot. A következő két konfig között vacilálok:
INTEL: i3 2120 119 euro, 2x2GB Kingston RAM 1333MHz 20 euro, MSI P67A-C45 B3 88euro (összesen 227 euro)
AMD: Phenom II 960T 114, 2x2GB Kingston RAM 1333MHz 20 euro, ASUS M5A97 PRO 94 euro (összesen 228 euro) Phenom helyett van még FX 4100 111 euroért, vagy Athlon X3 455-re is gondoltam 75 euróért, hogy minél olcsóbban megússzam a cserét (az AMD procikat tuningolnám). A cél az lenne, hogy a jelenleg 3,2 GHz-en hajtott Q6600 teljesítményét minimum hozza az új konfig, de gondolom az AMD procik tuningal jobbak is lennének. Nekem az Athlonos verzió a legvonzóbb, a kedvezőbb ára miatt.
Melyik éri meg jobban? (az árakat euroban adtam meg, mivel Szlovákiából vagyok) Előre is köszi a segítséget.

(#782) tibi140


tibi140
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy 7 hónapos Asrock P67 pro3-am és most olyan probléma lépett fel hogy nincs internet kapcsolta ,ha újra indítom akkor már van !
Szerintetek driver probléma van vagy az alaplap hibás ?

(#783) horush válasza BK87 (#781) üzenetére


horush
addikt

Ennél olcsóbban is kijönnél, én jelenleg intelre alapoznék. Ez a bolt, ahonnan nézted az árakat, nem tűnik túl olcsónak amúgy (főleg a proci, Forintra átszámolva ~37k-ra jön ki, pedig 32-33k körül van kb az ára).

LAP: Asrock H61M/U3S3 ~18,5eFt
CPU: Intel Core i3-2100 3100Mhz 3MB LGA1155 Box ~30,5eFt
RAM: 4GB Kingmax DDR3 1333MHz ~5eFt

Összesen: ~54eFt, ami euróra átszámítva kb. €174.

P67 alaplapra nincs szükséged, ezt a procit nem fogod tudni tuningolni.

tibi140: Ez hányszor fordult eddig elő?

[ Szerkesztve ]

(#784) BK87 válasza horush (#783) üzenetére


BK87
senior tag

Az i3 hozná a 3,2GHz-es Q6600 sebességét?

(#785) execute93 válasza BK87 (#784) üzenetére


execute93
őstag

Hozná.(i3-2100)
Szerintem még túl is szárnyalná, nem kicsit.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#786) horush válasza BK87 (#784) üzenetére


horush
addikt

(#787) BK87 válasza execute93 (#785) üzenetére


BK87
senior tag

Akkor lehet, hogy azt veszem, de itt sajnos nem kapni az Asrock lapot.
Helyette lenne:
H61MU-E35
P8H61-M
P8H61-M LE/USB3
Ezek közül melyik lenne a jobb?

(#788) tibi140 válasza horush (#783) üzenetére


tibi140
csendes tag

Pénteken reggel haza hoztam Lan-ról és azóta csinálja :(
Tegnap este 6 indítás után lett nettem!
Be kapcsoltam Bátyám gépét ott rögtön volt.

[ Szerkesztve ]

(#789) horush válasza tibi140 (#788) üzenetére


horush
addikt

Hát nem tudom. Próbálgattad a port letiltását majd engedélyezését?

BK87: Az első vagy a harmadik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#790) tibi140 válasza horush (#789) üzenetére


tibi140
csendes tag

Igen próbáltam már de úgy se jött vissza , valamint próbáltam ki húzni az összes kábelt,kábelt cseréltem.
Így sem volt jó .

[ Szerkesztve ]

(#791) horush válasza tibi140 (#790) üzenetére


horush
addikt

Hát nem tudom. Próbáld meg újrarakni a drivert, de gyanítom, hogy nem fog segíteni, mivel egy utazás után lett rossz. Szerintem gariztatnod kéne, de sajnos úgy nem lenne géped, ameddig cserélik. Ellenben, ha veszel 1-2k-ért valami pci-os lan karit, meg van oldva a problémád.

(#792) tibi140 válasza horush (#791) üzenetére


tibi140
csendes tag

Rendben köszönöm szépen a segítséget :)
Szerintem gariztatás lesz.
Ha van valami jelentkezek!
Minden Jót!

(#793) Buster17


Buster17
addikt

Hali.
egy olcsó intel félkonfigot szeretnék össze rakni lap+cpu+ram
min 4gb ram, min 2 magos proci és 4ram slotos lap de az annyira nem lényeg
játékra fog majd kelleni többi cucc már megvan
lényeg h minél olcsóbb legyen.

(#794) tvse1995 válasza Buster17 (#793) üzenetére


tvse1995
senior tag

Hát így elég nehéz bármit is ajánlani. :U
Olvasd el az első hsz.-t és az alapján kérj ajánlatot.(fontos lenne, hogy milyenek a meglévő cuccaid. hdd meg odd csak, hogy sata vagy ide, tápnál a pontos típus és ugye a vga-nál is)

[ Szerkesztve ]

(#795) Buster17 válasza tvse1995 (#794) üzenetére


Buster17
addikt

lényegtelen nekem azt mondták hogy olcsó legyen olyan 35 körül. amit ajánlatok ahhoz tuti fog passzolni a többi cucc

(#796) tvse1995 válasza Buster17 (#795) üzenetére


tvse1995
senior tag

Hát egyáltalán nem biztos, hogy "fog passzolni a többi cucc" mert ha IDE-s cuccai vannak akkor az s1155 felejtős...
Azért ajánlok de aztán lehet, hogy meglepődés lesz ha nem passzol. :U
LAP: ASROCK H61M-HVS ~ 13k
CPU: INTEL Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX ~ 16k
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 4GB ~ 6k
Összesen: ~ 35k

[ Szerkesztve ]

(#797) Buster17 válasza tvse1995 (#796) üzenetére


Buster17
addikt

ez pont jó lesz. köszönöm :R

(#798) coldDUST válasza tibi140 (#782) üzenetére


coldDUST
csendes tag

@tibi140:Laptopomon ez van nekeis!

Szerintetek 140k körül ez megérné most konfigot vásárolni?
Nem szeretnék max 1440x900 monitort de azon full grafikán tolni bf3, mw3, skyrim stb...
Monitort nem a 140k-ból vennék azt majd késöbb csak azt is ajánlhatnátok.
Melyik oldalról érdemes olcsón rendelni a cuccokat?

Off: Miért nincs olyan sok termék most iponon? Valaki tudja esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#799) tomsics válasza coldDUST (#798) üzenetére


tomsics
senior tag

Mert most volt,karácsony ,meg új év és kifogytak a raktárak.

Jó hogy karácsony elött vettem meg a cuccokat,csak a vidi kártya lett drágább maj 5 ezerrel.

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#800) C0d3r válasza coldDUST (#798) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem csak kevés termék található (január első 1-2 hetében szinte megszokott), de a magasabb ÁFA miatt drágábban is juthatsz hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.