Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#1751) spurika válasza Barthezz2 (#1) üzenetére


spurika
senior tag

Sziasztok,érdeklődnék hogy hol érdemes most asztali konfigot összerakatni.Valamint mi a véleményetek az gigabyte lapokról?Köszi a választ előre is.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1752) Richard! válasza spurika (#1751) üzenetére


Richard!
addikt

a gigabyte lapok fosok.ne vegyél

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#1753) Jim-Y válasza spurika (#1751) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, itt érdemes összeállítani, összerakni pedig magadnak érdemes. Gigabyteot mostanában Nem ajánlunk, vannak nála jobb vételek. üdv

(#1754) spurika válasza Richard! (#1752) üzenetére


spurika
senior tag

Igen látom hogy visszább beszéltetek róla.Megmondom neked őszintén én mostis egy gigabyte s-series x2 est használok de semmi gondom nem volt még vele.Ez csak a mostani lapokra vonatkozik.Személyesen mit ajánlanál?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1755) spurika válasza Jim-Y (#1753) üzenetére


spurika
senior tag

Hogy gondolod hogy itt?A fórumon,vagy a hirdetésekből?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1756) kkrisi


kkrisi
senior tag

ASRock H67DE3
vs.
ASROCK H61M/U3S3

Az első jobb ugyebár?

Szerintetek mikor érdemes venni? Tehát általában mikor szokták levinni az árakat?

[ Szerkesztve ]

(#1757) Richard! válasza spurika (#1754) üzenetére


Richard!
addikt

én személy szerint az AsRock lapokat ajánlom.szép lassan feljöttek és az egyik,ha nem a legjobb lapokat gyártják manapság.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#1758) Jim-Y válasza spurika (#1755) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elolvasod az első hozzászólást, aszerint felteszed a kérdésed. Mi összeállítunk egy gépet az igényeid szerint. Te azt kinyomtatod, elmész egy boltba/megrendeled neten. Majd a rendelt alkatrészeket otthon összerakod, és mindenki boldog :) Persze a bolt/webshop helyett az apróban is veheted az alkatrészeket. üdv

(#1759) Crias válasza drAmano (#1750) üzenetére


Crias
senior tag

Megnéztem a lapot háááát én tuti nem adnék érte 46-47k-t helyette egy Asrock z68 extreme3 gen3 vagy valamelyik asus p8z68-at.

(#1755) spurika Olvasd el az első HSZ-t és segítenek a szakik összeállítani 1 konfigot amit akármelyik webshopból meg tudsz rendelni akár összeszerelve is.

Crias

(#1760) spurika válasza Richard! (#1757) üzenetére


spurika
senior tag

Köszi.Be tudnátok nagyjából árazni ezt a gépet nekem.Mert meg szeretném hírdetni az enyémet meg neki adni a kölyköknek :)
Asus M2V alaplap,400 w os ate,vagy atc táp valami ilyesmi.
AMD X" 4200 Dual proci.
Sony DVD rom˛RW
3 GB KIngmax ram
Zotac Geforce 9800 GT videolari
Előre is köszi.Ja és már csak a video kártya garis.2 éves elmúlt a motyó.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1761) Jim-Y válasza spurika (#1760) üzenetére


Jim-Y
veterán

Van külön beárazos topik ;)

(#1762) spurika válasza Jim-Y (#1761) üzenetére


spurika
senior tag

Ok köszi.Amúgy ér még ez valamit?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1763) spurika válasza Crias (#1759) üzenetére


spurika
senior tag

Olvastam.de kössza hozzászólást.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1764) spurika válasza Jim-Y (#1761) üzenetére


spurika
senior tag

Melyik cég és hol gyártja az Asrock lapokat?Valamint miért ennyire népszerűek?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1765) Jim-Y válasza spurika (#1764) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az ASRock egy külön cég, az Asus leányvállalataként indultak, de azóta különváltak, a fő beszállítójuk a Foxconn, ami egyébként a legtöbb nagy vállalatnak is beszállítója, úgy mint Intel, IBM, Apple, HP, Cisco stb...

Tehát nem kispályások, sőt, mostanában a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező cég a szegmensben..

Ja, és Taiwanon gyártják..

[ Szerkesztve ]

(#1766) spurika válasza Jim-Y (#1765) üzenetére


spurika
senior tag

Köszi.Akkor vágjunk bele.Mennyiből és hol tudnék most összerakni max 150 k ból egy normális gépet?Túl nagy elvárásaim nincsennek,játszani ott a PS3,Túlnyomó részt munka és otthoni célokra használom.Végül is fogalmam sincs hogy milyen márkához ragaszkodnék rátok bíznám.Ennyit tudok rászánni mert nemrég vettem autót.

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1767) Jim-Y válasza spurika (#1766) üzenetére


Jim-Y
veterán

Első hozzászólás még mindig.. mert ennyi infóból nem tudunk még segíteni :(

[ Szerkesztve ]

(#1768) kkrisi


kkrisi
senior tag

ASRock H67DE3
vs.
ASROCK H61M/U3S3
Az első jobb ugyebár?

És valaki tudna segíteni még 6870 vs 6850 között van jelentős különbség és melyik érdemes venni, ha már nincs olyan nagy árkülönbség?

Szerintetek mikor érdemes venni? Tehát általában mikor szokták levinni az árakat?

Köszi

(#1769) spurika válasza Jim-Y (#1767) üzenetére


spurika
senior tag

Csak ez maradt ki,nem kell se egér se billentyű,se monitor,valamint ház sem.
Csak lap,proci táp ha gyenge esetleg a 400 as,ram min 2x2Gb,meg valamilyen közepes videokari.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1770) Jim-Y válasza kkrisi (#1768) üzenetére


Jim-Y
veterán

A H67 nagyjából csak annyival jobb a H61-nél, hogy 4 ram slot van a 2 helyett, és támogatja a RAID-et, kellenek ezek neked? Ha nem, akkor az U3S3-at vedd.

A 6870 értelem szerűen erősebb a 6850-nél, és ha minimális különbség van árban (nem hiszem), akkor az erősebbet érdemes venni.

Akkor érdemes vásárolni, amikor alacsonyak az árak? Mikor alacsonyak az árak? Amikor nincs "válság", mivel most az van, ezért nem érdemes most venni semmit, ha nem muszáj.. Hogy mikor lesz árleszállítás? -> nem vagyunk sajnos jósok :((

(#1771) Jim-Y válasza spurika (#1769) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ennyi információ alapján én ezt venném 150K-ből:

LAP: ASROCK H61M/U3S3 19.748 Ft
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 33.833 Ft
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 12.434 Ft
VGA: VTX3D VX6770 1GBD5-HV2 PCIE 31.356 Ft
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 23.355 Ft
HÁZ: BITFENIX Merc Alpha 10.313 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX 12.573 Ft
Összesen: 143.612 Ft

OTH: AC F12 ~1.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1772) spurika válasza Jim-Y (#1771) üzenetére


spurika
senior tag

Köszi,nézegetem őket.OTH az micsoda?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1773) horush válasza kkrisi (#1768) üzenetére


horush
addikt

Az elsőn az usb3 chip nem jó, ha nem kell sok pci slot akkor nem jobb.

A 6870 erősebb nyilván..

"Szerintetek mikor érdemes venni? Tehát általában mikor szokták levinni az árakat?"

Ez úgy működik, hogy felhívunk pár bankot, megmondjuk, hogy legyen egy hétig 150ft az euró, majd felhívjuk a viktort is, hogy erre az egy hétre törölje el az áfát is, majd felhívjuk a gyártókat, hogy féláron szállítsanak, s felhívjuk a nagy- és kiskereket is, hogy egy hét erejéig teljesen haszon nélkül dolgozzanak. Ha megmondod mikor kell a gép, intézzük a telefonokat..

Szerinted mi jósok vagyunk, vagy mi? :)

(#1774) kkrisi válasza Jim-Y (#1770) üzenetére


kkrisi
senior tag

Rendben köszi!

4 slot jól jöhet, mert nekem most 2x2gb van és hát még jó ha marad hely ha bővítésre van szükség.

És ez a lap mellé melyik cpu ajánlanád inkább? ami kihajtaná a 6870-et, és hosszútávra is jó lenne? i3 2100 esetleg?

Ez miért ilyen olcsó? Intel Core i5 661 Boxed i5 képest elég olcsó..

[ Szerkesztve ]

(#1775) balpis válasza kkrisi (#1746) üzenetére


balpis
őstag

A 661-es i5 az a "régi", 1156-os alaplapba való, soha sem ajánlott típus, ami csak 2 magos, ellentétben a 7xx sorozatú i5-ökkel szemben. Ez sokszor a mai (1155-ös) i3-ak szintjét sem hozza :(
(különösen zip és átékok terén nagy a hátránya)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1776) spurika válasza Jim-Y (#1771) üzenetére


spurika
senior tag

A procihoz van hűtés is?Nem ismerem a procikat ez 2 magos?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1777) kkrisi válasza balpis (#1775) üzenetére


kkrisi
senior tag

Igen, valami hasonló véleményem volt, csak azért biztosra mentem, köszi!

(#1778) Jim-Y válasza spurika (#1776) üzenetére


Jim-Y
veterán

Van hűtés hozzá, méghozzá jó minőségű (már amennyire egy stock coolert jó minőségűnek lehet nevezni, teszi a dolgát, leszabályozva csendben), ez egy 2 magos, de virtuálisan 4 szálas erős! processzor, hozza egy régebbi 4 magos teljesítményét olcsóbban! üdv

(#1779) Jim-Y válasza kkrisi (#1774) üzenetére


Jim-Y
veterán

6850-hez i3-2100, 6870-hez minimum i3-2120 de méginkább egy i5-2300 javallott. Én a 2x2 gigát eladnám, és vennék 2x4 -et amíg ilyen olcsó.

(#1780) spurika válasza Jim-Y (#1778) üzenetére


spurika
senior tag

Értelek,el tudod küldeni privátban majd hogy merre lehetne összeállitani a gépet?Akkor a 3300 magonként értendő így van?

[ Szerkesztve ]

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1781) kkrisi válasza Jim-Y (#1779) üzenetére


kkrisi
senior tag

ilyen olcsó? GEIL 2x2gb 1333 cl7 egyenlőre nem lenne elégmost a rendszernek? mert most így is épp hogy kijövök keretből :( de a 10-12k között olcsó?

(#1782) Jim-Y válasza spurika (#1780) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nincs mit elküldenem, keress egy szimpatikus webshopot. Egyébként argep.hu .
Amiket én favorizálok még:
pcgear.hu
ipon.hu
hardverker.hu
users.hu
szamitogepalkatreszbolt.hu
stb...
Nincs ilyen, hogy magonként értendő.. a processzor órajele 3300mhz, vagyis ez határozza meg azt a számot, amennyi műveletet a processzor adott időegység alatt el tud végezni. Nem úgy mondjuk hogy magonként ennyi ,mert akkor a végén még kihozod, hogy a proci 2x3300mhz-es:D Szóval érted...

kkrisi: ha így is a határon vagy, akkor nyílván nem éri meg 8gb ram, mert ma még a 4 is elég, csak mivel mostanában nagyon olcsó a ram (igen olcsó, ma 8gb memót kapsz 12K-ért, 1,1.5 évvel ezelőtt 18K-ért kaptál 2x2-t..). üdv

[ Szerkesztve ]

(#1783) kkrisi válasza Jim-Y (#1782) üzenetére


kkrisi
senior tag

Értelek. Viszont akkor lehet úgy néz ki, hogy most olcsó, de még mehet feljebb az ára? :O

És amúgy ezek a CL számozások sebességre utalnak? és minél magasabb a számozás annál jobb? vagy hogy működik ez?

Esetleg egy i5 2400 is megfele 6870-hez? mert ahoz tudnék olcsóbban jutni

[ Szerkesztve ]

(#1784) spurika válasza Jim-Y (#1782) üzenetére


spurika
senior tag

Oké,rendben köszöntem.Még kb 2 hét mire meg tudom venni,nemtudom hogy mennyit fog változni addig.Mégegyszer köszi.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1785) Jim-Y válasza kkrisi (#1783) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mehet feljebb az ára.. de a 4gb is untig elég, a 8 inkább csak "luxusnak" számít ^^
Nem úgy van, hogy minél magasabb annál jobb, és nem is sebességre utalnak, hanem időzítésekre, és leginkább minél alacsonnyabb annál jobb, tehát a CL8 jobb, és drágább is mint a CL9. De ezt javaslom már inkább a memóriás topikban megkérdezni.

Igen az i5-2400 egy szuper processzor, mellé még erősebb vga-t is tehetnél mint a 6870, van benne potenciál. üdv

(#1786) kkrisi válasza Jim-Y (#1785) üzenetére


kkrisi
senior tag

6870 nél is erősebbet? :Y ezzel azt akarod mondni, hogy egy kicsit gyerekjáték a 2400 i5 kihajtani a 6870et?

(#1787) Jim-Y válasza kkrisi (#1786) üzenetére


Jim-Y
veterán

Akár így is fogalmazhatok igen:D Ezek a SB processzorok elég erősre sikerültek, ténylegesen egy i5-2400 az összes mai egykártyás VGA kihajtására elegendő...

Ma már a 6850 tekinthető belépő szintnek FHD felbontáson történő játékra, ha valaki max beállításokat akar, a 6870 a következő lépcső..

[ Szerkesztve ]

(#1788) sintér_07 válasza sintér_07 (#1736) üzenetére


sintér_07
csendes tag

Alaplap: ASRock A75M 19,439Ft
Cpu: Amd A6-3650 (tálcás kivitel létezik?) 29,913Ft
Cpu hütő: Big Shuriken 2 10,290Ft
Ram: CRUCIAL 2 x 2 GB DDR3-1866 - PC3-14900 - CL8 19,268Ft
Ház venti: Scythe Mini Kaze 6cm 1,540Ft
Táp: ? Ezt nem tudom ?

Ez kb. 80e ft. Vélemény?

Később ha vennék bele egy videókarit(fél vagy 1 év) nem alakulhat ki bottleneck a cpu miatt?

(#1789) kkrisi válasza Jim-Y (#1787) üzenetére


kkrisi
senior tag

akkor a vga lenne a legelső amit cserélnem kéne idővel? :S milyen vga-t ajánlanál a 2400as mellé, ami kb ugyanaddig elég lenne mint a cpu teljesítményre!

(#1790) gyík001


gyík001
csendes tag

Na újra itt vagyok, mostmár kevesebb kérdéssel és megközelítve a végleges konfigot.

Na ugyebár a gép játékra, filmek FULL HD-ban nézésére kell(zene, net stb... de ez mellékes, ezekhez nem szükséges semmi létfontosságú alkatrész )
Ugyebár tuningolni nem akarok, maximum a későbbiekben bővíteni.
A gépre 200 db ezresem lesz/van.

Alaplap: ASRock H61-M-U3S3 21.500,-

Proci: Intel Core i5 3.3GHz 2500 57.800,-

RAM: 2x 4GB Geil 1333MHz(ha már a proci tuning nélkül nem kezeli max 1333MHz-en) 13.600,-

HDD: Seagate 750GB 7200rpm 27.400,-

VGA: Shappire HD6870 63.000,-(Ft-os verzió)

183.500,- (a maradék megy egy optikai meghajtóra, a házra és tápra)

A lényeg hogy az NFS Run-t full grafikán vigye ez a cucc és kb 3 év múlva megjelenő top játkot legalább közepes grafikán vigye, 5.1-et tudjak a gépre "láncolni", egy FULL HD-s monitorral gondolom hogy tudok FULL HD-ban filmezni vele.

Krédéseim:

1. Ugyebár ez az alaplap mATX-es. Az mATX-es alaplapokat bele lehet pakolni ATX-es házakba, vagy csak mATX-esekbe lehet pakolni?

2. Erről a seagate HDD-ről, mi a véleményetek, jóféle, vagy sokáig nem bírja és gagyi?!

3. Ennek a VGA-nak elvileg vinnie kellene full grafikán az NFS Run-t. Vagy nem???
(Azért írom mindig az NFS-t, mert nagy az ajánlott gépigénye, és úgy tudok viszonyítani mindenhez)

4. Én úgy tudtam, hogy az ASRock alaplapok, úgymond "butított", "az ASUS gagyibb" termékei. Most mennyire jók, melyik esetleg jobb ennél, mennyire fogja bírni a dolgokat, egy ASUS-hoz vagy MSI vagy Giga alaplaphoz viszonyítva milyen értéke van??
ASUS-t szerettem volna mindenképp, csakhát nem olcsó, és ha ár/érték/minőség-ileg jó a fenti alaplap és beleillik a konfigba, akkor lemondok az ASUS-ről, mert én sem vok milliomos és nem akarok túlköltekezni a semmiért, mert még kellene hagynom egy keveset monitorra is.

Előre is köszönöm azok válaszát, akik kielégítik a kérdéseimbe fektetett vágyaimat, hogy
tudjam mit veszek.

(#1791) Jim-Y válasza kkrisi (#1789) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, szerintem ma a legjobb választás ezek közül az egyik:
HD6950@70 2GB vagy simán a HD6970(mondjuk ez már drága, inkább a 6950) vagy
GTX560 Ti vagy
GTX560 Ti 448core (ez is jó, csak még alig lehet kapni)

(#1792) luise178 válasza Jim-Y (#1712) üzenetére


luise178
tag

köszi szépen! :K

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1793) kkrisi válasza Jim-Y (#1791) üzenetére


kkrisi
senior tag

és akkor 2400as megfelelően ki tudja hajtani, és elég lesz egy darabig? :)

(#1794) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok!
Jelenlegi asztali gépemet szeretném korszerűsíteni. Játékra és aktív 3d filmek nézésére használom főleg.Ház megvan : Chieftec BH02BBB,benne egy gps 550 ab-a tápegység.
Ezen kívül talán a vga ami esetleg még ér valamit. Gigabyte Gtx 470 (nem oc) Merevlemez:Samsung 7200rpm 32mb cache.
A többit nem említem mert elavultak az biztos. Megjelenítő Ue55D7000 Samsung lcd tv. Egér-billentyűzet van,net router-ről megy usb kulccsal. Tehát alaplap,memória,processzor amiből szeretnék korszerűt,megbízhatót. Persze ha a felsoroltak közül valami nem illik a képbe akkor az is csere. Esetleg valami nagyobb ssd?
Nem az "éppen még elégséges" kategóriát szeretném,inkább közép-felső közép.
Keretet nem írok,mert sajna annyi amennyi,kispórolni nem szeretnék semmit.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1795) Jim-Y válasza kkrisi (#1793) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, elég lesz egy darabig, ennél erősebb vga-t már nincs értelme venni szerintem, mert e fölött már csak romlik az ár/érték arány. üdv

(#1796) jerry311


jerry311
nagyúr

Nagyjából körvonalazódik egy gépvásárlás. Odáig jutottam, hogy maradok AMD oldalon.
Csak az alap kérdések nem dőltek el:
- X6 1100T vagy FX-8150?
- Milyen alaplapot? (1 PCI slot kell!)

Ami a jelenlegi gépemből megmarad és számíthat az alaplap választásnál az a 4830-as Radeon és a PCI-os hangkártya.
Felhasznalasi terulete lesz, hogy VMWare alatt tobb virtualis gepet is futtasson, amiken a vizsgaimra keszulok: Cisco, Checkpoint, BlueCoat, esetleg MS vizsgak, igy tehat az ehhez szukseges 'laborkornyezetrol' van szo.
Ha a fenti feladatot ellatja, akkor a tobbi mar nem kihivas. Net, mail, OpenOffice, Counter-Strike 1.6/Source, NFSUG2, szoval semmi egyeb komoly cucc.

Ehhez varnek tanacsot.
- X6? FX-6xxx? FX-8xxx?
- Milyen alaplapot? (1 PCI slot kell a hangkartyanak, 1 PCI-e slotnal tobb nem szukseges)

(#1797) horush válasza jerry311 (#1796) üzenetére


horush
addikt

miert akarsz amd-t? az intel jobb.

(#1798) spurika válasza horush (#1797) üzenetére


spurika
senior tag

Jó hogy szó esik róla,mennyivel vagy miért jobb az intel?

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#1799) jerry311 válasza horush (#1797) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. 1500 (800 virtualis, 700 fizikai) szervert futtatunk AMD gepeken, teljesen elegedett vagyok a teljesitmenyevel es az ugyfelek is.
Az Intel vs. AMD temat pedig hagyjuk az ennek kijelolt topicra.

Tovabba AMD-n olcsobban kapok uyanannyi CPU magot, szamomra jelentektelen teljesitmeny csokkenessel. Ennel a gepnel sokkal inkabb arrol van szo, hogy a tobb szal jol fusson egyszerre, nem fog gigabites forgalmat bonyolitani vagy eppen tozsdei arfolyamokat szamolni egesz nap.
Szoval ha ugyanabbol a penzbol kijon egy 6-8 magos Intel gep is, akkor tolem lehet Intel is.

(#1800) jerry311 válasza jerry311 (#1799) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kozben raneztem az arakra...
Egy 6 magos intel cpu arabol kijon egy 8 magos amd cpu + lap + ram.
Maradok AMD-nel. Kerdes, hogy X6 vagy FX-6xxx/8xxx, es hogy milyen alaplapot toljak ala.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.