Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#101) balpis válasza Revolit (#98) üzenetére


balpis
őstag

4 pines az a 3... :) (legfeljebb néhány pinnincs bekötve)
De eszerint a tápodon PCIe csati egy sincs?
Akkor a PCIe csatlakozókat csak 1-1 molexre (ez a 4 pines lapos) csatlakoztatod. A tápod egy ága durván 200W-ot tud leadni. Annak elégnek kell lennie, még ha ugyanazon az ágon van a HDD-d is, mert a VGA kap tápot az alaplapról is.
Ezt sajnos csak úg ytudod megtenni buherálás nélkül, ha két ilyennel elosztod elötte...

Először én is azt gondoltam, hogy nem kell mindkettőt rákötni, de ha a VGA igényli mind a 6 pin bekötését, akkor előbb osztani kell :(
Gáz nem lesz belőle, legfeljebb nem indul el a kártya.

De a legjobb kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#102) Revolit válasza balpis (#101) üzenetére


Revolit
senior tag

A-a, most olvastam utána, ez az 1db molex to 6 pin PCI-E nem igazán jött be srácnak: [link]
Én nem szeretném szétégetni az új kártyát :) Akkor veszek két db molex Y átalakítót, hogy 2-ből 4-et csináljak. Köszi mindenkinek az infót :R

megj:: Baszarás, hogy van ahol ezer!! forint egy rohadt Y átalakító, máshol meg 160... persze a halál f***án... :W

[ Szerkesztve ]

(#103) Manus01 válasza Revolit (#102) üzenetére


Manus01
aktív tag

Ne akadj már fenn. Szerinted véletlenül csomagol a Sapphire 1molex to 6pin átalakítót a kártyáihoz? Te tudod. Vegyél egy zsák elosztót aztán dugdosd össze vissza.

Ilyet használok amúgy 5éve kb.

HD2900PRO-t is húztam szénn ilyennel és HD5870-t is. Érdekes módón az 50közül egyik vgm-m nak sem lett baja...

[ Szerkesztve ]

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#104) Revolit válasza Manus01 (#103) üzenetére


Revolit
senior tag

Hát én most utánnaolvastam ennek a molex -> PCI-E dolognak. A molex csatlakozók 60w-ra vannak hitelesítve, egy 6 pines pedig 75-re (egyes források szerint 72-re). Lehet, hogy neked nem volt még vele gondod, de csak egyszer kelljen több szufla a VGA-nak... ő le fogja szívni a 72W-ott azt vagy kibírja a molex, vagy nem...
Mellesleg alaplapból 75W-ot szívhat a VGA, de inkább 20-30 környékén szokott, a maradékot PCI-E csatikból. ÉS az sem garantált, hogy egyenlően osztja el a két 6 pines között.
Most játszhatnék a szerencsére, de inkább nem. Ami meg az egy darab molex to 6 pint illeti, eléggé szidják, és írják, hogy nem is értik, hogy hitelesíthette ezt bárki is. És ott a képen a szétégett átalakító, egyszer már kiégett a tápom (bár az valami GABA szemét volt), köszönöm többször nem kérek belőle :) Inkább rászánom a pénzt.

Na a lényeg hogy inkább vennék egy új tápot, ahogy elnézem a
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
Ajánlott. Igaz, hogy elég lenne a 400W-os is, de ezen legalább annyi csati van ,hogy tuti elég lesz :)

(#105) tjokai


tjokai
senior tag

Helló
Valaki hozzáértő összetudna neked gyorsban állítani egy PC-t? Csak a ház belsejét szeretném cserélni, maga a ház maradna a régi, azzal is spórolnék pár ezrest!
Szóval, lényeg, h játékra szeretném használni a gépet egy 22"-os LCD monitorral(max 1680x1050), 90-100e ft körül szánnék rá. Részletre venném. Nem kell a legkomolyabb gép, nem kell 50e ft-os CPU meg 70e ft-os VGA, csak annyi h a mai, eddig megjelent játékok szépen fussanak rajta viszonylag magas grafikán, ugyanis arra igényes vagyok! Van egy 400GB-os Segate Sata 7200rpm HDD-m akár az is maradhat spórolás végett.
Tehát alaplap+vga+cpu+ram+táp cseréré lenne szó!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#106) Manus01 válasza Revolit (#104) üzenetére


Manus01
aktív tag

Ezt az oltári nagy baromságot nem tudom honnan veszed. Akkor egy GTX590-nek hány molexból alakítsak át? :U
Gondolt át ezt még egyszer.

Semmi baj. Itt mindenki hülye és nem ért hozzá. Te meg vagy az ész. Világos.

[ Szerkesztve ]

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#107) tomsics


tomsics
senior tag

Srácok,már az új gépről netezek :D :D
Nagyon pöpec lett,nagyon nagy köszönet is érte.
Ez az asrock bios ez odab*sz de rendesen.Csak pislogtam mikor megláttam.A gyga 770t-ud3-as hoz képest maga a gyönyör.Nagyon fasza

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#108) Revolit válasza Manus01 (#106) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem én vagyok az ész.
Akkor most az overclock.net-en meg hasonló fórumokon hülyék az emberek, ha szerinted oltári nagy baromság amit írtam. De ha másképp nézzük, van a PH! fóruma, ahol állítod Te, hogy minden oké. És van több neves külföldi fórum, ahol képekkel, élménybeszámolókkal, adatokkal alátámasztva azt írják, hogy az 1 molex to 6pin veszélyes.
Egy GTX590-nek nem fog senki 400W-os tápot venni, remélem ezt Te sem gondoltad komolyan. És már az 500-as tápokon is van 2db 6pin-es PCI-E csatlakozó. akkor egy 7-80W-oson szerintem bőven elég szufla van egy GTX590-nek...

(#109) Manus01 válasza Revolit (#108) üzenetére


Manus01
aktív tag

Ha egy embernek elfüstöl egy gyári hibás kábele nem kéne általánosítani.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#110) valter_marti


valter_marti
csendes tag

Hello!
Gépet szeretnék összerakni, nagyjából 160k-s keretből. Főleg játékhoz és grafikus munkához kellene (pl nagyméretű photoshopos szerkezsztések).
Összedobtam már egy konfigot, szerintetek ez jó?

Asrock P67 PRO3-B3 alaplap
Intel Core i3-2100 (3,1GHz/3MB) (s1155) BOX processzor
Kingmax 8GB 1333MHz DDR3 RAM
Asus Radeon HD 6670 videokártya
Codegen 400W ATX/EATX tápegység
Samsung 1000GB Serial-ATA 2.0 1 terás winchester
Codegen 3331-CA ATX ház
és egy Asus DVD+/-RW optikai meghajtó.

A tápegységben nem vagyok biztos, illetve hogy hangkártya kell-e bele, vagy van integrált, és ha kell, akkor milyen kéne?
Előre is köszi a segítséget!

(#111) #98593280 válasza tomsics (#107) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Gigákban van BIOS? ;]

(#110) valter_marti
Új Válasz Privát 2011-12-21 22:05:13

valter_marti: A Codegen táp hulladék, 1 Ft-ot nem adnék érte. A ház sem a legjobb. A P67 meg felesleges egy i3-hoz, 13eFt-os H61 elég hozzá. Ma már minden deszkán van hangkari, elég jók. Ha jobbat akarsz: ASUS XONAR DG, 7k

[ Szerkesztve ]

(#112) Manus01 válasza valter_marti (#110) üzenetére


Manus01
aktív tag

Ház/Táp kuka.
Proci alá elég egy H61-s lap is. Ha később akarsz K-s procit beletenni akkor indokolt ez a lap. Hangkártya sem szükséges. Videókártya gyengusz.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#113) balpis válasza tjokai (#105) üzenetére


balpis
őstag

Szia!
egy költséghatékony megoldás:

Alaplap: Asrock H61M/U3S3 ~19k
CPU: i3-2100 ~31k
RAM: Kingmax 1333MHz 4GB ~5k
HDD: van
ODD: -
VGA: PALIT GTX550Ti 1GB ~34k
táp: CHIEFTEC CTG-450-80PB ~11k

Sum ~100k

Lehet ezekkel variálni esetleg
- USB3 nélküli alaplap a H61M-GS ~14k (-5k)
- erősebb CPU i3-2120 ~33k (+2k)
- erősebb, később FullHD-ra is elég VGA SAPPHIRE 11180-00-20R HD6850 ~42k (+8k)
Ezekkel lehet mozgatni az árat 95-110k között...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#114) KAMELOT válasza valter_marti (#110) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy írták. ház-táp 0
Táp: Coolermaster, Corsair, FSP, Chieftec 400-500W
Ház: Coolermaster vagy akármi más.
Ebből tessék választani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#115) valter_marti válasza Manus01 (#112) üzenetére


valter_marti
csendes tag

Az alaplapot kicseréltem H61-re, a tápot egy Chicony Hipro 600W ATX/EATX-re, a videokártyát pedig egy Sapphire Radeon HD 6850-re. Ez lesz elég erős?

(#116) #98593280 válasza valter_marti (#115) üzenetére


#98593280
törölt tag

FSP HEXA 400 a legolcsóbb ami jó jelenleg.

(#117) KDSH válasza valter_marti (#115) üzenetére


KDSH
tag

Jó, leszámítva a tápot, az felesleges. FSP Hexa 400W, vagy Chieftec CTG-450-80P bőven megteszi.

(#118) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, lecseréltem az XFX-et egy Be Quiet tápra, természetesen rá kellett fizetnem, de gondoltam beírom, hogy baromi jó tápnak néz ki ez a BQT, most a táp a leghalkabb a gépemben, moduláris, vékony, hosszú, harisnyázott kábelekkel, 3 év gari van rá. Úgy érzem most, hogy ezt már csak egy Seasonix X-seriesre lenne értelme lecserélni.

(#119) tjokai válasza balpis (#113) üzenetére


tjokai
senior tag

Az általad felvázolt géppel már el lehet játszogatni? Köszi a segítséget...

Üdv!

(#120) Manus01 válasza tjokai (#119) üzenetére


Manus01
aktív tag

Legtöbb játék High beállításokkal fut rajta.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#121) balpis válasza tjokai (#119) üzenetére


balpis
őstag

a mostani monitoroddal már az olcsóbb megoldással is nagyon jól fog futni minden.
FullHD-n is jól "elketyeg", különösen az erősebb VGA-val - de az olcsóbb megoldás is kis kompromisszumokkal.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#122) asterixx33 válasza #98593280 (#94) üzenetére


asterixx33
csendes tag

Köszönöm a gyors választ Shell.

Kérdések:

Elegendő az I5 processzor 4 évig? (Sokan I7 et javasolnak, vagy egy jól húzható i5 jobb mint egy kevésbé húzható i7?) Ár-érték arányban nem jobb az AMD (pár éve még az volt, az óta lemaradtam)

Az alaplapi integrált hangkártyák nem jók? azért javaslod ezt?

Logitech Z5500,hoz lesz hozzákötve (de csak játékhang megy majd erről a gépről MKV-kat network media tankról játszom le optikai kábelen csatlakoztatva a Z5500 hoz)

SSD ből ha jól látom mindössze 5e+ áfa a különbség a 90G és a 120G között, az lehet megérne annyit. (Sok játékot fogok telepíteni rá egyszerre lesz rajta vagy 5-6)

Egyébként jó az összeállítás és az árak is korrektnek tűnnek első ránézésre.

Köszönettel

Asterixx33

(#123) M3cK


M3cK
tag

Üdv!
Éppen gépvásárlás/újítás előtt állok, vagy ha nem is még azonnal, akkor jövő év elején.
Első sorban gamelésre, photoshopra használom a gépet, és néha tervezek 3D-ben 1-2 szobát és hasonló dolgokat stbstb...
CPU: Itt több proci is szóba került számomra, mikor újítani akartam, akkor még csak a Sandy Bridge volt, de mivel elhúzódott a gépújításom, így már szóban forog az Ivy Bridge is. Sandy-nél a 2500K és a 2600K, Ivy-nél a 3570K és 3770K.
A kérdés hogy megérné-e az a 20-25ezer plusz forint Ci5 helyett Ci7-ért, és érdemes-e várnom még az Ivy Bridge-re. ( Fogyasztás csökkenés, kevesebb hőtermelődés, gondolom ez által jobb tuningpotencia is. [És lehet, a forint is erősödik addig :DD ]). CPU Coolernek Spire Thermax Eclipse II-őt vagy Noctua NH-C14-et gondoltam, de később majd vízhűtésre cserélem.
Alaplap: Nem tudom, hogy jelenni fognak-e meg újabb lapok az Ivy Bridge miatt, és azok jobbak lesznek-e a mostani 1155-ös lapoknál. Ha nem, akkor az ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3-at néztem ki.
RAM: A RAM-oknál azon gondolkozom hogy lehet hogy érdemes lenne megvenni most, mert jövő év elején már drágulni fognak a RAM-ok, már néhány üzletben most elkezdtek drágulni 500-2000Ft-okkal, és mivel a RAM-ot megtudnám venni így lehet érdemes is lenne, amíg még olcsó :D . Itt a G.Skill-től a Ripjaws X 8GB (F3-12800CL9D-8GBXL)-ra gondoltam.
HDD: Most van egy Western Digital Caviar Black 1TB-os 64MB cache-s SATA III-as HDD-m, szóval ez megvan.
SSD: Itt az a kérdésem hogy melyik a jobb; OCZ Vertex 3 120GB vs. Crucial M4 128GB. Láttam tesztet ahol az OCZ volt a jobb, de volt ahol a Crucial. ( Ugyan abban a programban, vagy játékban). Az SSD-n csak a Windows lenne pár programmal meg játékkal, amivel éppen játszok természetesen, így gondolom az írási sebesség annyira nem is fontos, inkább a tényleges olvasási sebesség a lényeg.
VGA: Ez szintén megvan egy AMD Radeon HD 6950 (Asus referencia modell) formájában, mely 6970-re van unlockolva. :)) Esetleg ha lesz még pénzem mindezek után akkor lecserélem egy 7970-re :R
Ház: Szintén megvan már; Cooler Master HAF 932 Advanced
Monitor: Szeretném a mostani 17"-os Acer-emet valami nagyobbra cserélni :DD . Itt az a kérdésem melyik a jobb a 3 közül; Dell Ultrasharp U2311H / Dell UltraSharp U2312HM / Dell UltraSharp U2412M. Mivel mind a 3 IPS paneles monitor a képminőséggel nincs gond, de viszont érdekelne, hogy a 3 monitor közül melyiknek szebb a képe (Már ha van akkora különbség :D ) és a feketéje. Láttam pár videót és képet, ahol néhány monitornak ezek közül fekete képnél nagy volt a bevilágítása vagy nem tudom mi a pontos megfogalmazása.
Remélem leírtam minden fontosat, ha nem akkor majd kiegészítem. :C

[ Szerkesztve ]

(#124) Diablo18 válasza M3cK (#123) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát január 1 től minden szarabb lesz állítólag

de ha a számtek terét nézzük
várnék még pár hónapot ha van idő mert nyáron egyébként is olcsóbb a számtek

ha sürgős akkor meg i7 ha van pénz rá

ramot vedd meg most

és szerintem ez a monitor elég jó Dell UltraSharp U2412M.legalábbis én ezt fogom venni majd valamikor

ssd ből én ocz t vennék ha lenne rá elég lóvém

lapok terén mindig jönnek újabak de szerintem mind1 a lényeg erős közép kategória legyen és procihoz illő

[ Szerkesztve ]

(#125) Diablo18 válasza asterixx33 (#122) üzenetére


Diablo18
senior tag

i5 tuti nem elég 4 évre még az i7 sem

4 év? ahogy az utóbbi években haladtunk semmi nem jó 4 évre max 2 re

de az meg bőven elég mert szerintem 2 évente lehet pc tbővíteni bőven

és ezt 1 csóró ember mondja,......

alaplapi hangkártya semmit nem ér kivéve ha felső kategóriás a lap akkor elég jó
ha nem akkor x-fi sound blaster régi v új attól függ xp v win7 fog menni

csak ne ilyen xtreme music os szart vegyél

lg z5500 régen x-fi elite pro val brutálisan szólt nállam

sdd ből szerintem 90 g is elég főleg hogy 20 gb elég a rendszernek
és pár játék rá fér meg am sima hdd n is jó ha telepítesz játékot ha a rendszer az ssd ről fut

(#126) Manus01 válasza Diablo18 (#125) üzenetére


Manus01
aktív tag

i7 920-t vedd példának. Majdnem 3,5éve jelent meg. Húzva még bőven elég ma is és még 1-2évig simán jó lesz.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#127) pohár válasza M3cK (#123) üzenetére


pohár
félisten

ha kapsz még Dell U2311-est, akkor te biza isten vagy! :D
kérdezd meg az oázisos srácokat az aprón a monitorral kapcsolatban, hogy 2312 vagy 2411, ők tudnak infóval szolgálni :K

a ram amit kinéztél az jó, a proci és alaplap kérdése... tuti meg fogják lovagolni az alaplapgyártók az Ivy érkezését, és adnak ki új lapokat is, ezt szinte 100%-ra veszem
az Ivy széria melegedése már csak a csíkszélesség csökkentéséből is profitálni fog, hűvösebbnek ígérkeznek mint a Sandy-k, de ők se mondhatók valami hű de forró fejű prociknak :N

SSD-ből a Samsung 830-as sorozatát ajánlanám, veri a konkurenciát, és árba sincsenek elszállva :N

az alaplap amit írtál, hát erre majd mondanak valamit a topik őslakói, én nem vágom fejből melyiket van Etron chip, de szerintem felesleges ennyire brutál lapot venni, egy Extreme 3 Gen 3 is bőőőven elég (bár lehet pont ez az Etronos modell :U)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#128) C0d3r válasza pohár (#127) üzenetére


C0d3r
addikt

~70.000 Ft-ért azért elvárható az az ASMedia chip. :)

(#129) vond válasza M3cK (#123) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A monitorokra:

U2311H már nem kapható (max. elvétve használtan), úgyhogy az kilőve, pedig nem lenne rossz választás... sőt...

Marad az U2312HM és az U2412M (ebben a kategóriában valóban ezek a legjobb vételek)... Mindkettő nagyon jó monitor, de közülük azért egyértelműen az utóbbi a jobb... Ha teheted, azt válaszd...

Jobban leszabályozható a fényereje » jobb a feketéje, valamivel nagyobb százalékban képes lefedni a színtereket, valamint pontosabban kalibrálható (PS-hez erősen ajánlott!)... Jjjja és nem utolsó sorban a csupán +1" ellenére érzésre is jóval nagyobb felülettel rendelkezik a 24" 16:10 1920x1200 miatt...

A HD6950(70)-ednek ez a felbontás sem fog gondot okozni... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#130) pohár válasza C0d3r (#128) üzenetére


pohár
félisten

na de azért emberünk se költsön ennyit alaplapra, ha fele ennyiből kijöhetne, nemde? :N

M3cK...ja igen, 6950/70 helyett inkább GTX570 a CUDA magok miatt, jó hasznát fogod még venni a videószerkesztgetés alatt :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#131) Manus01 válasza vond (#129) üzenetére


Manus01
aktív tag

Lassan moncsit veszek én is.

Gyors kérdés.

U2311H és U2312HM között mi a különbség?

:R

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#132) pohár válasza Manus01 (#131) üzenetére


pohár
félisten

az első már nem kapható, a második meg az első utódja :D
a 2312-ben már LED-es a világítás, semmivel se rosszabb mint az elődje, ugyanúgy ajánlott a vétele :K

szerk: jobb vétel persze, 2311-et már sehol se tudsz beszerezni, használtan sincs nagyon... nagyon jó monitor, senki nem akarja eladni :N :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#133) Manus01 válasza pohár (#132) üzenetére


Manus01
aktív tag

:R

Tehát akkor a 2312 mégjobb vétel? :)

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#134) Diablo18 válasza Manus01 (#126) üzenetére


Diablo18
senior tag

de az a régi i7 nem?

nah jó ha azt veszem még 1 e8500 is elég bármire

prociból akkor vehetjük úgy mind1

hogy i5-v i7

(#135) Manus01 válasza Diablo18 (#134) üzenetére


Manus01
aktív tag

A legelső.

E8500 is elég viszont ott már kompromissziumokat kell kötni pár helyen. 4Ghz-es I7 920 mellé meg simán mehet GTX580/590 míg E8500 azért igen csak harmatos ma a 2Magjával...

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#136) valter_marti


valter_marti
csendes tag

nagyon köszi a segítéségrt! :D

(#137) M3cK


M3cK
tag

Köszönöm a válaszokat :)
Hangkártyából Creative Sound Blaster X-Fi Titanium-ot tervezek a Genius SW-HF 6000-resemnek :D Fejhallgatómnak meg nem kell hangkártya (Logitech G35)

(#138) vond válasza Manus01 (#131) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Idézek saját magamtól, egy másik topic-ból:

- A 2312-es - a ledes háttérvilágítás miatt - hangyányival kisebb gamut-tal rendelkezik, kevésbé tudja lefedni a színtereket... A 2312 sRGB-ben kb. 96-97%-ot tud, a 2311 meg nagyjából 100%-ot...

- Egy másik különbség az, hogy a 2312-esen kevésbé lehet redukálni a háttérvilágítás intenzitását... S ezzel összefüggésben a feketéje is egy kicsit rosszabb...

- 75 (DVI 74,6) Hz egyelőre csak az elődön megy, de a 72Hz sokaknál működik a 2312-esen is...

- Fogyasztásban nagyjából ugyanolyan értéket hoznak, talán a 2312-es jobb egy picit...

- A 2312-esnek jóval kisebb az input-lag-je (nullához közelít!), de a 2311-esnek sem rossz egyáltalán...

Ha valahogy hozzá tudnál jutni, akkor a helyedben én a 2311-est választanám, de a 2312-es is egy nagyon jó monitor...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#139) tomsics


tomsics
senior tag

Letöltés,zene hallgatás és játék telepítésnél a 46 fokos proci az jó nem?SAMSUNG S22A300B monitor igen jó választás volt,szép színek és szép képe van.Köszi hogy lebeszéltetek az Lg-ről

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#140) Jim-Y válasza tomsics (#139) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazából kicsit meleg, cpu coolered milyen, és milyen ventiket tettél a shinobiba? üdv

(#141) bedecs23


bedecs23
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet szeretnék venni, és nagyjából össze is raktam, de szükségem lenne 1-2 tanácsra, információra. Ami megvan:

Alaplap: ASROCK H67M-GE/HT B3 ~28k
Processzor: INTEL CORE i7 2600 3.40 GHz 1155 BOX ~77k
Memória: KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT ~11k
Videokártya: ?
HDD: SEAGATE 500 GB Barracuda 7200.12 7200rpm 16 MB SATA 3 ~25k
Optikai meghajtó: NEC AD-7280S Fekete OEM ~5k
Ház: ?
Tápegység: CORSAIR Builder Series CX500 V2 ~18k

Eddig: 164k

Szükségem lenne egy erős videokártyára, mivel a gép főleg játékokra és filmekre lesz. Továbbá házra is kérnék tanácsot, amiben miinden kényelmesen elfér és jól is néz ki maga a ház. Erre van összesen kb. 270-280k forint.
Érdeklődni szeretnék még, hogy a memóriánál a hyperx blu mit is jelent, valamint az alaplapnál a HT mire utal?
Ha valamin változtatnátok, azt is szívesen olvasom :)

Köszönöm előre is!

(#142) Manus01 válasza bedecs23 (#141) üzenetére


Manus01
aktív tag

Táp helyett Cooler Master GX450. Lapnak valami P67 lapot vennék és "k" procit. Videókártya ha belefér GTX560 Ti vagy HD6950.

[ Szerkesztve ]

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#143) tomsics válasza Jim-Y (#140) üzenetére


tomsics
senior tag

a cpu cooler sima gyári, és 3db ARCTIC COOLING F12 Pro van benne.1 elül 1 hátul és egy lent.Most másoltam vele 3 dvd-t most ment fel 48-ra

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#144) balpis válasza bedecs23 (#141) üzenetére


balpis
őstag

Ha játékokra lesz a gép, akkor teljesen feleslegs a 8 szálat kezelő 2600-as CPU.
Ha olcsóbban akarod esetleg megúszni, akkor sima i5-2400 proci is bőven elég mindenre, ha nem baj, ha drágább, akkor legyen P67 vagy Z68 alaplap és 2500K. A 2600-ra csak komolyabb munkákra érdemes költeni, semmi más nem profitál belőle.
VGA-nak fullHD szinten egy HD6950 vagy GTX560Ti VGA tökéletesen elegendő.
GX450-et vagy XFX450-et választanék én is tápnak.
Házra pedig nagyon az ízlésedtől függ. Kérdés, valami letisztultabb formát szeretnél vagy inkább egy kicsit magamutogatósabb, világítós ventis, esetleg plexis oldalút?
Ha kicsit jobban specifikálod a kérdést, kapsz majd pár ajánlatot :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#145) Crias válasza tomsics (#143) üzenetére


Crias
senior tag

Mivel mérted a hőmérsékletet?
Mert nállam a gyári hütő hasonlókat produkál 2 házventivel de inkább pár fokkal alacsonyabbat. Mondjuk nállam elég kesze kusza a kábelek elrendezése, emiatt nem olyan jó a légáramlás...

Amúgy nállam is érdekes dolog történt :D
Levittem lvl6-ra a ventiket lvl8-ról + a cpu stock coolert + feljebb vittem a target hőmérsékletet 50°-ra, erre a netezés melletti standard 45-47°-ról lement 40-43°-ra...

[ Szerkesztve ]

Crias

(#146) Jim-Y válasza tomsics (#143) üzenetére


Jim-Y
veterán

Aha, hát akkor nem gond, most így hirtelen nem tudom milyen procid van, de a gyári cooler miatt könnyen elképzelhető, hogy ennyi, főleg ha AMD-s procin van. Félned nem kell, baja nem lesz, szerintem terhelten sem fog 60-65 fölé menni, annyi meg bőven belefér. üdv

(#147) bedecs23 válasza balpis (#144) üzenetére


bedecs23
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor prociból i5-2500 lesz, a k-s proci meg a P - Z alaplapok tuningra vannak nem?
VGA meg valszeg akkor GTX560Ti lesz, azt nézegettem eddig is. Kérdés hogy ASUS, GIGABYTE vagy MSI?? :)

Házat illetően inkább a mutogatósabbra gondoltam. Alapjában fekete, oldalt mondjuk átlátszó, valami kis világítós cucc benne :D Ami fontos lenne hogy a fejhallgató kimenet felül legyen.

(#148) tomsics válasza Jim-Y (#146) üzenetére


tomsics
senior tag

i5 2300-am van,terheletlen állapotban 40-43 fok.Film konvertálásnál ment fel most 52-53 fokra.
Jim-Y ez a shinobi nagyon prima kucko.Nem bántam meg a vételét :D

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#149) vendingo válasza bedecs23 (#147) üzenetére


vendingo
veterán

Én az ASUS-t ajánlanám, a gigákkal nagyon sok nyüg volt(van).
A P-Z alaplapokkal lehet tuningolni. A különbség annyi köztük, hogy a Z-be van monitor kimenet.

Házból a TT Spacecraft VF-I usb3-as házát, vagy a Bitfenix Shinobit tudnám ajánlani, igaz ezekbe nem felül, hanem középen van a jack.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#150) balpis válasza bedecs23 (#147) üzenetére


balpis
őstag

így van, Z-s és P-s lapok tunninghoz vannak.

világító ventis - bár ezt egy fénycsővel bármikor lehet pótolni, ha nem lenne), plexi oldallapos ház felső csatlakozókkal.... :F
Nekem ilyen van: cooler master elite 430, de amennyiért mostanában adják (15k :Y ), nem éri meg szerintem, semmi kábelmanagement lehetőség nincs benne :(

COOLERMASTER RC-922M-KKN1-GP HAF Mini lehetne, de ez már egy VGA ára szinte.... :(

Esetleg ez a TT V9 (de ez is elég húzós)

Talán a házas topicban valakinek van jobb ötlete...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.