Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#301) ladatuning20


ladatuning20
csendes tag

Üdv!! mi a véleményetek erről az össsze állitásról??

MSI H61MU-E35 (B3) alaplap
Intel Core i5-2300 processzor
Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1K2/8GX memória
Sapphire 6850 1GB DDR5 VAPOR-X 11180-10-40G videókártya
Asus DRW-24B3ST OEM fekete DVD író
Codegen Q3340-A2 400W számítógép ház
Samsung S22A300B monitor
Winyó meg van!! :))

(#302) horush válasza ladatuning20 (#301) üzenetére


horush
addikt

Ház+táp kuka, a többi jó.

Ezek helyett:

TÁP: FSP HEXA 400W ~10k
HÁZ: Bitfenix Merc Alpha ~10k

(#303) DamielMiller


DamielMiller
csendes tag

Sziasztok!

Összeállítottam egy konfigot, megnéznétek jó-e? (ipon)
Amit vennék:
ASROCK H61M-HVS
INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz
VTX3D VX6850 1GBD5-2DHX PCIE
SHARKOON Vaya
LG GH22NS70 Fekete OEM

Ami van:
CHICONY Hipro 430W HP-D4802RWR2
Illetve ha minden igaz egy munkatársam tud adni majd egy 500-as merevlemezt

A gép főleg játékra, hd filmek nézésére és netezésre lenne. Monitor nincs viszont egy sony full hd led tv-re kötném rá hdmi csatlakozóval.
Főleg az alaplap miatt aggódok kicsit, nem igazán vágom milyet kéne vennem, számomra egy nagyon alap is megtenné, nincsen szükségem usb 3-ra ugye procit sem fogok húzni és videó karit sem. A különböző szolgáltatások sem nagyon érdekelnek az a fontos hogy normálisan elvigye a rajta lévő dolgokat. Amennyiben tudtok jobbat az olcsó szegmensben nyitott vagyok rá.

A másik a táp, nem olyan régi 2-3 hónapos szerintem elvinne egy ilyen gépet, persze nem egy CM de azért mégsem egy codegány.

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#304) C0d3r válasza DamielMiller (#303) üzenetére


C0d3r
addikt

HDMI van a lapon, így semmi nem akadályozza meg, hogy úgy használd.
LG író helyett NEC, de még inkább ASUS-t javasolnék (ASUS DRW-24B3ST).
Mostanság a Chicony Hipro-t elkezdték elég rossz belsővel szállítani, tehát későbbiekben ilyet ne vegyél / ajánlj megvételre. 2-3 hónapos nagy valószínűséggel még a jobb szériából való.
Többi okés.

(#305) capafog23


capafog23
őstag

SSD-ből melyiket tudnátok ajánlani?
120Gb-os sata3-asok közül.

OCZ Vertex 3-ra gondoltam.

(#306) Robi95


Robi95
csendes tag

Estét!
Melyik az a proci amit a legjobban megéri megvenni és erős is és erősebb jóval mint 1 i5 760
meg melyek azok a házak amelyek 15k alatt vannak és jók?
Válaszotokat előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

...

(#307) Jim-Y válasza capafog23 (#305) üzenetére


Jim-Y
veterán

Samsung 830 az egyik legjobb széria, üdv

Robi95:
proci: i5-2500k
ház: NZXT Source 210, BitFenix Merc Alpha, BitFenix Shinobi Core

[ Szerkesztve ]

(#308) userxy válasza Robi95 (#306) üzenetére


userxy
őstag

i5 760 huzva mire kevés ? :D Elhiszem, hogy az újabbak jobbak, de mire kevés ? :D

(#309) Robi95 válasza userxy (#308) üzenetére


Robi95
csendes tag

hááát az az igazság hogy nem igen akarom húzni meg nem is nagyon tudom hogy hogy kell

...

(#310) Jim-Y válasza Robi95 (#309) üzenetére


Jim-Y
veterán

Akkor i5-2500, vagy i5-2400, de teljesen felesleges váltanod, üdv

(#311) userxy válasza Robi95 (#309) üzenetére


userxy
őstag

Egyik uj proci se hoz annyi pluszt a részedre hogy megérje váltani talán az i7-2600.

(#312) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Valaki okosat? :DDD :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#313) Jim-Y válasza F.B.I. (#312) üzenetére


Jim-Y
veterán

HVS-ben biza nem fog menni később a tuning, ellenben azért meggondolnám, hogy LGA1155+G620, vagy LGA1156+i3, én lehet az utóbbit venném, mert azért nem egy kategória a kettő, a G620 mellett az újabb foglalat, és az IGP szól. Remélem segítettem valamit a véleményemmel, üdv Jim

(#314) horush válasza F.B.I. (#312) üzenetére


horush
addikt

Dobj rá egy kicsit szerintem. 40k körül már többször is láttam az aprón i5-7xx + h55 kombót :)

(#315) dragonfx válasza balpis (#298) üzenetére


dragonfx
veterán

köszke
ok akkor aproci ltudva.
érdemes h67et venni?
nem akarok nagyon 20k fölé menni a lappal.ha ugysinc sértelme.de ez a usb3 meg sata6gb eléggé vonzo.érdemes ezért áldozni?
most sima sata1essel vagyok és smemi bajom vele sebbességbe.
ja és a dvdírom kuka mert ugye pata.s de aza legkevesebb 5e.ért van másik.
ja és mér jo ha alaplapi intel multivga kivezetés van ha a külön vga.n ugyis lesz minden, hdmi, dvi.hmmm???
mire jo ez az alaplapi gpu?
ennyire komoly vga nem fog beleférni elsőre....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#316) F.B.I. válasza horush (#314) üzenetére


F.B.I.
veterán

Sajnos nincs több rá ha lenne nem is gondolkoznék, esetleg ha várok de az én termékemet most viszik és nem tudok gép nélkül lenni 2-3 hétig. Akkor ebben a 30K-s összegben j lesz a 1156, 530-al húzva, 4Ghz-en?

Jim-Y: kösz a véleményezést.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#317) horush válasza F.B.I. (#316) üzenetére


horush
addikt

Igen.

(#318) F.B.I. válasza horush (#317) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm neked is, akkor 1156 lesz.

A sima CM Hyper212 nem megy erre a foglalatra (van itthon) mit ajánlotok helyette? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#319) Jim-Y válasza F.B.I. (#318) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mennyit tudsz rááldozni?

Legolcsóbban: ALPENFÖHN Sella,Civetta, EKL Cold Tower Merlin Edition, drágábban CM Hyper 212+, AC Freezer 13 PRO, vagy ami kicsit hangos Corsair A70, 10K+ -ért Alpenföhn Brocken, Scythe Ninja,Mugen 3... üdv

(#320) LLL888


LLL888
csendes tag

hellosztok,
asztali gép vásárlását tervezem, elsődleges cél BF3 1440x900as felbontásban történő hajtása. A következő konfigra gondoltam, mit gondoltok róla?

alaplap: MSI H61M-p21 (B3)

RAM: KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/4G

proci: INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX

HDD: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ

optikai: SAMSUNG SH-S222AB/BEBE Fekete SATA

VGA: GAINWARD 2050-BLISS GTX550Ti 1GB GDDR5 PCIE
vagy
SAPPHIRE 11194-00-20G HD6790 1GB GDDR5 PCIE
vagy
MSI N550GTX-Ti-M2D1GD5/OC 1GB GDDR5 PCIE

táp: CHICONY Hipro 500W HPC-500W-ACTIVE
vagy
FSP Hexa 500W

ház: vmi felső tápos ATX +2db venti

Minden alkatrésszel kapcsolatosan érdekelnek a vélemények.

(#321) F.B.I. válasza Jim-Y (#319) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz ismét átnyálazom. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#322) balpis válasza dragonfx (#315) üzenetére


balpis
őstag

A sata3-nak csak sata3-as SSD esetén van valami értelme. Semmi más nem használja ki.
Az USB3 viszont jó dolog, külső USB3-as HDD legalább kétszer gyorsabb rajta. De ne mnélkülözhetetlen.
H67 csak akkor kell ha kell RAID képesség vagy 4 RAM modult akarsz használni. Gyakorlatilag másban nem ad többet a H61-nél.

Az alaplapi VGA kivezetések hasznosak lehetnek, ha nincs nem játékra kell a gép, netezni, filmet nézni bőven elég. ha meg van dedikált VGA, akkor jó lehet egy esetleges VGA cserénél átmenetileg vagy garanciáztatás idejére. Szóval jó ha van, de valóban nem létfeltétel mindenféle csatlakozó rajta, de olyan legyen, amit a monitorod tud :)

Legjobb lenne, ha megadnád
- kb. mire szeretnéd használni a gépet,
- milyen alkatrészeid vanak (pl. HDD, ház, táp - milyen?!)
- milyen montorod van (felbontás)
- és mennyit tudsz rászánni.
(azaz az #1 hozzszólás...)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#323) Becket88


Becket88
csendes tag

Hellosztok!
A segítségeteket szeretném kérni h milyen asztali gépet vegyek:)
Két kritériumom van az egyik h játékra szeretném használni a másik h 130 alatt legyen de ha feljebb megy valamennyivel az se baj (jah és az intel procikat szeretem) ennyi, várom válaszotokat!

(#324) Jim-Y válasza Becket88 (#323) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, milyen alkatrészek kellenek, illetve milyen monitoron, de méginkább milyen felbontáson fogsz játszani? üdv

(#325) Becket88


Becket88
csendes tag

Hát most kaptam egy samsung monitort 24 colost az a baj h nem vagyok otthon és nem tudom a pontos típusát. De azt akarom szépen fusson rajta például a battlefield 3 ne kelljen semmit állígatni

(#326) Becket88


Becket88
csendes tag

Alkatrészeket meg nem tudok mondani mert nem igazán èrtek hozzá nagyon régen rakattam össze gépet és már nem tudom mi számít jónak

(#327) Becket88


Becket88
csendes tag

Ez például milyen gépnek számít?
http://www.vatera.hu/intel_i7_gamer_pc_olcson_elado_1526255726.html

(#328) C0d3r válasza Becket88 (#326) üzenetére


C0d3r
addikt

Az lenne a legkönnyebb - mindenki számára -, ha elolvasnád az első hozzászólást, és az alapján írnád le mire is van szükséged.
Nem kell semmiféle alkatrészt ismerned, írnod, majd mi megtesszük.

[ Szerkesztve ]

(#329) balpis válasza Becket88 (#325) üzenetére


balpis
őstag

Ennyi pénzből egy i3-as CPU és egy HD6850 jön ki, használt HDD-vel - sajnos nagyon drága lett újonnan. Egy lehetőség pl.:

alaplap: Asrock H61M/U3S3 ~18k
CPU: intel i3-2120 ~32k
RAM: Kingmax 1333MHz 4GB ~5k
HDD: 160-500 GB HDD az apróról -10-12k vagy újonnan Hitachi 500GB ~22k
ODD: Nec AD-7260S DVD író SATA Black ~4,5k
VGA: Sapphire HD6850 1GB GDDR5 ~43,5k
táp: Chieftec A-80 CTG-400-80PB + egy 4 pines hosszabító kábel ~11k
ház: Sharkoon Vaya ~8k
venti: AC F12 pro ~1k

Sum ~135k (új HDD-vel ~145k)
(a táphoz nincs 220-as kábel)

FullHD-ra elegendő VGA, azt kihajtani képes, erős 2 magos, de 4 szálon dolgozó CPU, megbízható táppal jól szellőőz házban
Az alkatrészeket próbáltam egy webshopból összeszedni, 2-3 helyről vadászva lehet olcsóbb is.
Ha sok, lehet belőle faragni pár helyen:
- USB3 nélküli alaplap H61-GS : -4k
- ha nem fontos az ODD, elhagyható, telepíteni lehet pendriveről is
- i3-2100 is elég, de csak kb. 1k-val olcsóbb általában
- esetleg található olcsóbb VGA is
- a tápon nem fatagnék, de ha olcsón kapható, lehet helyette egy FSP Hexa 400
- a házon, ha nagyon muszáj, akkor lehet: pl. egy Asus TA-xxxx ház 5-6 k körül. Ahhoz elhagyható a táp kábel hoszabbítója, de a házventi még fontosabb tétel.

szerk: amit linkeltél, az egy erősebb, de régebbi proci. Nincs USB3 az alaplapon. A VGA régebbi, valamivel többet fogyasztó, de nagyjából ugyanolyan teljesítményű, mint a 6850-es. A ház elég szűkös egy ilyen konfignak, ha nincs benne, akkor kell 2*12centis venti (pl. AC F12) bele.
A táp elegendő, de nem a legjobb hatásfokú, régebbi típus.
Ha a HDD-re azt írja, hogy nem 100-as, de még jó, akkor abban már nem bíznék meg...

Szóval erre kell még kell egy új HDD (használtan 10-12, újonnan ~22k) és két venti - vagy egy új, szellősebb ház is.
Viszont a CPU tuningolható, ha később erősebb VGA-t szeretnél, azt is kihajtaná.
Megfontolható, de erősen kérdéses, mire is van még garancia, s mennyi...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#330) Jan_01


Jan_01
csendes tag

Sziasztok!

Játékra szeretnék összerakni egy gépet. 23-as FullHD monitor adott, tehát 1920x1080-as felbontással szeretnék játszani. Billentyűzet és egér is van, amúgy minden új kellene. A jóval erősebb és takarékosabb i5-ről lemondtam, mert durván egy 20-sal drágább.

A következő konfigra gondoltam:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition 34468 CPU
MSI 870S-C45 FX AM3+ AMD780 17699 MBO
Sapphire ATI Radeon HD6870 1GB 48992 GPU
Kingston 8GB 1600MHz CL9 Hyper X Blu XMP (2x4GB) 10281 RAM
Cooler Master Elite 370 12488 HÁZ
Arctic Cooling Freezer 13 Pro 7883 CPU HŰTŐ
Cooler Master GX 450 16725 TÁP
Segate Barracuda 500 GB 21728 HDD
Samsung SH-S222AL SATA, LightScribe 4558 DVD

Alaplap és memória megfelelő? Várom a tanácsokat az esetleges jobb alternatívákra. Szörnyűek az árak, 150-nél nem szerettem volna többet költeni és ha nem lenne ilyen a Forint, nem is lenne gond. Mondjuk direkt vártam karáncsony utánig, remélem mérséklődnek és hajlandó lennék még várni, ha megéri.

Kösziii :D

[ Szerkesztve ]

(#331) userxy válasza Jan_01 (#330) üzenetére


userxy
őstag

Nem értem miből veszed azt a 20k különbséget.

AMD proci meg hűtő helyett vegyél egy i5-2300 és máris megvan. Alaplap hozzá ugyanannyi mint az amdhez. 2-3 k különbség van közte. teljesítményben meg ég és föld.

(#332) balpis válasza Jan_01 (#330) üzenetére


balpis
őstag

A Ft javulására én nem blazíroznék, sőt... :(

Ehhez a VGA-hoz nem kell még i5, bőven elég egy i3 is!

Ha alaplap + CPU-t lecseréled Asrock H61N/U3S3 + i3-2120-ra, akkor arra nem kell feltétlen hűtő a gyárin kívül, s megvan 50k-n belül. Azaz spórolhatsz kb. 10k-t. Teljesítményen játékokban az i3-2100 erősebb a 955-ös Phenomnál. A 2120 a tuningolt 955-öt is hozza....
nem feltétlen kell 8GB RAM most a játékokhoz, 4GB is elég az esetek legnagyobb részében. később is bővítheted, ha most 1 modult veszel. S az inteles konfighoz 1333MHz-es is jó, az is pár százas nyereség. Azaz 5k-n belül lehetsz vele. (vagy ha kell a 8GB, akkor is 10k-n belül maradhatsz.
A választot táp nagyon jó, de az intelhez bőven elég (a pohenomhoz is elég lenne egyébként) egy Hexa 400, ami 11k körül van - újabb 5k megtakarítás (vagy ebben az árban egy CTG-400, amire 3 év garancia van, csak nem fekete...) Igaz, ezekhez kell egy pár száz Ft-os 4 vagy 8 pines kábelhosszabbító.

Szóval ugyanez a teljesítmén 15-20k-val kevesebből is kihozható, s nem is kell kompromisszumot kötnöd.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#333) Jan_01 válasza userxy (#331) üzenetére


Jan_01
csendes tag

ha INTEL, akkor a 2500K + húzás. megörültem, amikor megláttam a 955-t. szerintem játékra az is bőven elég?

(#334) dragonfx válasza balpis (#322) üzenetére


dragonfx
veterán

fuu köszi.okosodok most sokat elmondtál.
az ssd az a pendrive szerű ultragyors winyo nem??áhhh az nekem nem kel.akkor sata3 se kell.
nem akarok külső hdd.t hazsnálni.ahogy néztem se dvdíró, se pendrive,se egér se semmi ninc smég usb3ra.ha van is brutál áron.akkor ez se szükséges.
raid.ot nem akarok használni.én nem látom értelmét eme szintű adatvédelemnek.
igen sejtettem vga csere, gfari esetén ez egy jo pont.akkor ezek szerint elmegy vele mindne további nélkül egy xp vagy netán egy win 7 is??

Hát mivel brutál vga.t nem tudo venni igy a játék rész elég sanszos hogy kilöve... :( :(
ez esetben win7es rendszer miatt kéne.de csak akkor váltok win7re.ha van alá való norton ghost amivel ugyangy lehet "csalos telepités" cisnálni mint az xp esetén mondjuk.vagy ott már már a fájlrendszer?nem ntfs?ujabb ghost tudja esetleg ezt?
ja és a legfontosabb avgy egy arancatis pci.s audigy.m ami 4es driverrel megy.ennél az alaplapi realtek gondlom gyengébb.meg amgy sem szeretném ezt kidobni.szal pci felület mindenképp kéne.mert ahogy néztem egy pciE hangkártya elég drága audigyből.és ammásik win7 alá van audigy driver egyáltalán ez az 1@4 moddoloás müködik vajon ott is?vagy a fájlrendszer, a tul uj rendszer a hardware.hez képest abszolut kinyirja, kizárja ezta lehetőséget hogy tudjam win7 alatt ezta ahngkarit hazsnálni???
a másik szempont a fogyasztás... a mostani p4 is vagy 200w.ot eszik ha van rá mód akár szívesen megfelezném ezt...

22es samsung led monitorom van.1600ba hazsnálom de 1920at tud.abba kéne.
hdmi mindneépp kell mert későbbiek folyamán tervezek led tv.t veni ergo hdmin keresztül szeretnék filmezni gépen keresztül.bár ahogy nézem mostanság sokkal menőbb egy nagybb pendrivera rárakni és csak rádugni és mehet a movie.de azért maradjunk a hdmi képesség fontosságánál.
egy 80as sata1es winym van.szerettem volna már rég egy 320as sata 2es de most angy felugrottka az árak egyenlőre ezzel gazdákodok.nincsenek egetverő igényeim adataim.filmek.zenék.ennyi.
hát a ház elég régi faragott, sufni moddolt.nem ártana valami ujabb olcso, jol kinéző, plexis, jol szellöző kis doboz. :DDD ..mondjuk elől hátul 12es ventihely elég jo lenne meg a winyok hütése miatt oszlopszerű elrendezés.
tápom chieftec 420 gondolom teljesítménye elegendő lenne.bár több alapon láttam egy 8as dugot na enyémen olyna nincs.csak 4es. a főtépkábelen tul.erre van átalakito avgy ez miatt buko a táp is??
dvdírom mint irtam pata de ez a legkevesebb ugyis régi vennék sata.sat.5e.
mennyit?lehető legkevesebbet 80 körül.
mire használóm?mivel gémhez kevés az anyagi mag, igy ugyanara mint eddig, netezés, letöltés, filmezés, zenélés, meg ugye ujabb rendszert szertenék.de csaka fentebb leírtfeltételek teljesülése esetén ellenkező esetben maradok az xp.nél.bár ebben aze setben egy értelme sindokot nem tudok mondani a cserére hogy miért is...... :U :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#335) Jan_01 válasza balpis (#332) üzenetére


Jan_01
csendes tag

4 maghoz azért ragaszkodnék, most hirtelen nem néztem utána, de i3 csak 2-vel büszkélkedhet, neeem? ahogy feljebb is írtam, INTEL-nél, akkor rámennék a bestbuy kategóriára és i5 2xxx valamelyik lenne. meg ha rászánom magam, akkor már nem 10 - 15 múlik. inkább a kérdés, hogy maga a párosítás megfelelő-e? pl. CPU vs. RAM az fsb és ram sebesség már megkever.

[ Szerkesztve ]

(#336) userxy válasza Jan_01 (#333) üzenetére


userxy
őstag

Nem értem a logikádat :D
INkább veszel egy gyengébb amd-t ami ugyan lehet huzni de tuningolva is sokkal rosszabb mint a tuningolatlan i5-2300. :D
Ráadásul mindez ugyanannyiba kerülne :)

[ Szerkesztve ]

(#337) Becket88 válasza balpis (#329) üzenetére


Becket88
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszod ès szerinted meddig birnám ki ezzel a konfigurációval?

(#338) Jim-Y válasza Jan_01 (#335) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem jól tudod, az i3 fizikailag 2 magos, de tudja az intel HT-t emiatt virtuálisan 4 magos, és erősebb mint a 955BE. Játék alatt nem lesz hátrányod abból, hogy i3-at veszel, csak tömörítésben erősebb a fizikailag 4 magos 955BE. De nem mellesleg az i3 fele annyit se fogyaszt, van benne IGP és elég rá a gyári hűtés. üdv

(#339) Jan_01 válasza userxy (#336) üzenetére


Jan_01
csendes tag

fixálva vagyok a 955-re. de nem, amúgy én sem értelek, most néztem rá és az i3-2300 47k a 955-ös 34k-hoz képest?

(#340) Jan_01 válasza Jim-Y (#338) üzenetére


Jan_01
csendes tag

HT, használják is a programok, nem olvastam sokat róla, de valahogy nem a legpozitívabb a hozzáállásom. a fogyasztás, igen azt tudom sokkal jobb lenne.

(#341) balpis válasza Jan_01 (#335) üzenetére


balpis
őstag

és miért azért ragaszkodnék? Mi indokolja, ha nem munkára lesz?
Egyébként valóban 2 magos, de 4 szálon dolgozik, s ha teljesítményben erősebb, akkor miért baj ez?
Egyébként számolj utána i5-2300-al, ha annyira fontos a 4 mag. Mondjuk azzal csak USB3 nélküli lappal jönne ki ugyanannyiból, mint a phenomos konfig:

MSI 870S-C45 FX + 955BE + AC F13 = 60k
H61M-S + i5-2300 = 60k
jóval kevesebbet fogyaszt és jóval erősebb.
Ha a tápot csökkented hexara, akkor - ugyananyiért, mint az eredeti AMD konfigod - belefér egy U3S3 alaplap is.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#342) Jim-Y válasza Jan_01 (#340) üzenetére


Jim-Y
veterán

Tévedés ne essék, a 955 is egy remek proci, de mint olyan, aki 955 BE-ről váltottam i3-2100-ra elmondhatom, hogy abszolút nem bántam meg, sőt igazából jól tettem, hogy váltottam, de ehhez hozzátartozik, hogy én nem szoktam tuningolni, így megérte a kisebb fogyasztás, az IGP és a kevésbé melegedés miatt. üdv

(#343) Jan_01 válasza balpis (#341) üzenetére


Jan_01
csendes tag

ja sorry, hogy te így számolod. értem, de ha intel, akkor nem vennék másik hűtőt, egyelőre nem. nem szándékom úgy gépet venni, hogy azonnal húzni kelljen. persze nem árt, ha bírja és minimálisan biztos meghúznám, de nem ez a cél.

(#344) Jan_01 válasza Jim-Y (#342) üzenetére


Jan_01
csendes tag

olvastam már magam is, de valahogy azt hittem a fizikai 4 mag, azért fontosabb. de akkor lehet át kell gondolnom a dolgot. thx

(#345) Jim-Y válasza Jan_01 (#344) üzenetére


Jim-Y
veterán

Itt egy összehasonlító teszt addig is: [link]

(#346) userxy válasza Jan_01 (#339) üzenetére


userxy
őstag

Asrock H61 u3s3 ugyanannyi mint az amds lap ~ 17k
amd 955+ ac freezer ~42,5k ----->>> ehelyett i5-2300 5 ezer felárért.

Én sehol sem találom azt a plusz 20k többletet.
Én a helyedben az i5-2300-át választanám.
teljesítményben fényévekkel előrébb van és ha a keretet is kiakarod használni hosszabb távon jobb befektetés mint az i3.

[ Szerkesztve ]

(#347) Jan_01 válasza userxy (#346) üzenetére


Jan_01
csendes tag

a lap elég, ez azért már komoly proci és jah lehet akkor már inkább egy i5-2310 48k hogy van ez a ram dolog? ez sajna nem teljesen tiszta. a procihoz az 1333-as a legjobb választás? alaplap is "csak" ennyit tud. ha húzom nem kellene gyorsabb ram?

[ Szerkesztve ]

(#348) Jim-Y válasza Jan_01 (#347) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezt a procit nem tudod majd húzni, ahhoz K végű cpu kell, mint pl az i5-2500K és hozzá P67-es, vagy Z68-as alaplap. üdv

(#349) Jan_01 válasza Jim-Y (#348) üzenetére


Jan_01
csendes tag

na ez az, ezért néztem én a 2500K-t. persze, black edition és k végű. kezdek belekeveredni, mára elég lesz. köszi a tanácsokat, de kb. ott vagyok ahonnét indultam. i3 esetleg alternativa, mert még olcsóbb, mint 955 és kb. ugyanazt tudja. folyt. köv. cakát mindenkinek :D

a cpu és ram párosításról néhány szót? nincs valami cikk, ami elmagyarázza?

[ Szerkesztve ]

(#350) userxy válasza Jan_01 (#349) üzenetére


userxy
őstag

MINEk akarsz tuningolni ha vmi a tuningosat tuning nélkül leveri ugyaannyiért kevesebb fogyasztással.

1333 Mhznél azér felesleges a nagyobb mert a szintetikus teszteken kivűl semmi nem mutatja ki. Egyszerüen normál használatban nem lehet észrevenni semmi különbséget.

hasonlatom.
Veszel egy ladát feltuningolod porsche szintre de 10 l helyett 30 at fogyaszt és plusz költségbe kerül a tuning. amikor vehetnél egy tuningolatlan porschét ami azt a teljesítményt hozza mint a tuningos lada csak 30 helyett 10 litert eszik és jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.