Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#138901) vanek


vanek
tag

Sziasztok!

Ismerősnek raknánk össze gépet és szeretném kikérni a véleményeket.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra leginkább, single és multi egyaránt.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmilyen
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház és ami belevaló
4. Mennyi a kereted rá?
Bruttó 300.000+/- 10.000
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Ez a monitor lett kinézve
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs.

Amit kinéztünk
Ház: zalman z3 plus(4 beépített ventivel)
Táp: FSP 500W hyper M, 85+-os
CPU:AMD ryzen 2600
Alaplap: Asrock fatality b450 gaming k4
Ram: g.skill aegis 8gb 3000mhz
Vga: Asus dual rtx 2060 advanced
ssd: kingston 120gb
hdd: 1 terás western digital
meg egy thermaltake contac silent cpu hűtő (Mondjuk ez nem tudom mennyire kell, mert azt olvastam, hogy elég a ryzennek a gyári hűtő)

Ez így 305.000 magyar forint.

Hol kellene változtatnunk? Vagy fhd hoz elég lenne egy 1060 is?

Köszönöm előre is!! :R

(#138902) palfitom válasza mjani1172 (#138884) üzenetére


palfitom
Topikgazda


mjani1172

Szia!

Lap: Gigabyte B450M DS3H / MSI B450M PRO-VDH / MSI B450M Gaming Plus / MSI B450M Bazooka / Gigabyte B450 Aorus M
Proci: Ryzen 200GE (2 mag, 4 szál, 3,2 GHz, Vega3 IGP) / Ryzen 2200G (3,5 GHz, 4 mag, 4 szál, Vega8 IGP)
RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666-3400 MHz a válaszott alaplap támogatási listájáról (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, TridentZ, Kingston HyperX, Patriot Viper).
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / HyperX Fury / HyperX Savage / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD: 1-2-3-4TB WD Purple
Ház, pl.: mATX: Cooler Master N200 / Chieftec CI-01B-OP / Thermaltake Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21 / NZXT H400
ATX: Aerocool Aero-500 / Cooler Master N300 / Zalman Z3 Plus / Zalman Z9 Neo / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Thermaltake Core G21 / Thermaltake View 27
Táp: FSP Hexa+ 400W / be quiet! Pure Power 10 300W / be quiet! Pure Power 11 300W / Bitfenix Formula 450W / Seasonic Focus Plus 450W

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138903) palfitom válasza Zilahi91 (#138887) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Zilahi91

Szia!

A monitor linkje nem működik, viszont fontos lenne tudni a paramétereit: mérete, felbontása, képfrissítése!

Az ismerősöd által ajánlott konfigon "van mit csiszolni"...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138904) palfitom válasza retroid (#138888) üzenetére


palfitom
Topikgazda


retroid

Szia!

HDD: Toshiba P300 HDWD120UZSVA inkább.
Amúgy rendben van a konfig.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138905) palfitom válasza tray86 (#138889) üzenetére


palfitom
Topikgazda


tray86

Szia!

Lap: Asrock B360M Pro4 / Gigabyte B360M D3H / MSI B360M Gaming Plus / MSI B360M Bazooka / Asrock H370M Pro4 / Gigabyte Z370M D3H / Asrock Z370M Pro4
Proci: i5-8400 / 8500 / 8600 (6 mag, 6 szál)
Proci hűtő (opcionális): pl. be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / be quiet! Pure Rock
RAM: 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (2666 - 3200 MHz között, ami épp jó áron kapható. Viszont 2666 fölött csak Z-s lapban lehet futtatni a ramokat.)
VGA: GTX1060-6GB / RX580-8GB akár használtan az apróról.
HDD: 1TB WD10EZEX / Toshiba P300

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138906) palfitom válasza undercover (#138890) üzenetére


palfitom
Topikgazda


undercover

Szia!

Jó kis konfig!
Ram: pontosan melyik LPX? Páros időzítésű legyen, s 3000-3200 MHz körüli!
Táp: inkább a 600-as tenném bele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138907) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok

Ezt a konfigot (ház/táp/monitor marad) raktam össze ismerősöknek.
Internetezésre lesz.

cpu AMD Ryzen 5 2400G
alaplap GIGABYTE B450M DS3H
memória HyperX 8GB FURY DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB2/8
ssd SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3 2.5"

100-130k a keret

Alaplap, memória kérdésében nem vagyok biztos, ezt a lapot láttam itt legtöbbször ajánlva.
Megfelelő lesz?

(#138908) palfitom válasza LoBoS (#138892) üzenetére


palfitom
Topikgazda


LoBoS

Szia!

Táp: inkább FSP Hyper M 500W 5 év garival
Ram: "a ryzenek a dupla modult csípik" - Ez annyiban tévedés, hogy minden gépet lassít a single-channel ram, nem csak a Ryzent! 2x4 vagy 2x8-at vegyél, pl. Viper, Aegis.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138909) palfitom válasza Inuprince (#138895) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Inuprince

"1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?"
"5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?"
A tápod mennyi idős?

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138910) palfitom válasza tipuka (#138897) üzenetére


palfitom
Topikgazda


tipuka

Szia!

Tökéletes! :C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138911) mjani1172 válasza palfitom (#138902) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#138912) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok!

Remélem illik ide a kérdés. Szeretnék VGA-t cserélni egy GTX1060 6Gb-t egy RTX2070-re.
VGA-n kívül érdemes/kell még valamit fejlesztenem? Vagy elég lesz minden a 2070-hez?

Jelenlegi config:
I5-6600
2x8GB DDR4
Superflower FX 450W táp
Asrock b150m pro4

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#138913) palfitom válasza Béci. (#138899) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Béci.

Szia!

Majdnem jó a konfig. :K

Lap: BIOS-frissítést kérj hozzá, mert régi BIOS-szal nem ismeri fel a 9. generációs procikat!
Hűtő: kimaxoltad, 165 mm magas, és a ház is max. ennyit fogad. Egy kicsit túlzás is ekkora hűtő, egy BQ Pure Rock pl. simán elég lenne.
VGA: FHD 60Hz-hez simán elég egy GTX1060-6GB / RX580-8GB szintű kártya, itt spórolhatsz néhány tízezret.
A többi rendben van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138914) palfitom válasza vanek (#138901) üzenetére


palfitom
Topikgazda


vanek

Szia!

A monitor nagyon jó választás, a konfig majdnem jó.

VGA: FHD 75Hz-hez simán elég egy GTX1060-6GB / RX580-8GB szintű kártya. Mivel a monitor Freesync-es, ezért RX580-8GB-ot vennék.
Lap: inkább MSI B450M Bazooka-t vennék ha lesz tuning, ha nem lesz, akkor Asrock B450(M) Pro4 / Gaming K4
Ram: a VGA-nál spórolt pénzből mehet simán 2x8GB, pl. Aegis / Ripjaws.
Proci hűtő: mehet a TT Contac Silent 12, ha tuningoltok, akkor érdemes a gyári helyett fölrakni.
SSD: ~120-250GB Kingston UV500 / HyperX Fury / HyperX Savage / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD: WD10EZEX

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138915) palfitom válasza Wheeler8 (#138907) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Wheeler8

Szia!

Lap maradhat, ram viszont DUAL legyen, azaz 2x4GB, és magasabb órajelű, pl. Patriot Viper, kb. ugyanannyiért.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138916) retroid


retroid
senior tag

Hali

Erről a előre összerakott gépről kérnék szépen véleményt:

Asus TUF B450M-PLUS GAMING alaplap, AMD Ryzen 5 2600X YD260XBCAFBOX processzor, G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB memória, Gigabyte RTX 2070 8GB DDR6 GV-N2070GAMINGOC WHITE-8GC videókártya, Crucial 500GB MX500 CT500MX500SSD4 M.2 SSD meghajtó, Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 merevlemez, FSP 700W Hyper 700 tápegység, NZXT H400i CA-H400W-WB fehér-fekete számítógép ház, Cooler Master Hyper 212X RR-212X-17PK-R1 processzor hűtő

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#138917) palfitom válasza varadigabor (#138912) üzenetére


palfitom
Topikgazda


varadigabor

Szia!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138918) palfitom válasza retroid (#138916) üzenetére


palfitom
Topikgazda


retroid
Már kaptál választ! :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138919) retroid válasza palfitom (#138918) üzenetére


retroid
senior tag

:R

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#138920) LoBoS válasza palfitom (#138908) üzenetére


LoBoS
csendes tag

Az FSP 500W HYPER M tápegység nagyon meggyőzött, csupa pozitív értékelés, és ráadásul moduláris, valószínűleg ő kerül bele a gépezetbe, viszont ahogy kiszámoltam inkább elég szigorúan, mint hanyagul, hogy majd jólesz az, a kalkulátorral olyan 430W lesz a gépezet fogyasztása, nagy terhelés alatt is elegendő lesz a táp?

A ram-al az a gáz, hogy pcx-ről jönne majd, és nem nagyon van most választék, minél magasabb órajelen 2x4-es kit gyakorlatilag nincs is, ami az alaplapi QVL-ben szerepelne. Ez a ram modul, mennyire fogja le majd játékok terén a teljesítményt? Fél éven belül amúgy is terveztem venni bele még egy ugyan ilyen modult, úgy működne majd a dual channel, nem?

Köszi! :R

(#138921) varadigabor válasza palfitom (#138917) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szia!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Főként multiplayer (néha single), de olyanokkal szoktam amik nem nagyon vannak optimalizálva. (Ark, Atlas,PUBG, sok early acces)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
1080P 60hz (HDMI csatlakozó) de gondolkozok hogy majd 1440P-s monitorra lecserélem.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#138922) palfitom válasza LoBoS (#138920) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szerintem a teljes gép 300-350W körül fog fogyasztani, de ha megnyugtatóbb és belefér a keretbe, akkor vedd a Hyper M 600-as verzióját.

Akkor vedd máshonnan a ramokat, azt bepattintani az alaplapba nem egy ördöngösség.
A QVL-t nem kell szigorúan venni, a Zen még válogatós volt, a Zen+ azonban már jóval jobb kompatibilitással bír, a minimum 2933 MHz-es órajelnek nagy a valószínűsége.
"Ez a ram modul, mennyire fogja le majd játékok terén a teljesítményt?" - Pont feleakkora a sávszélesség, tehát érezhető a hátránya a single-channel-nek.
"Fél éven belül amúgy is terveztem venni bele még egy ugyan ilyen modult, úgy működne majd a dual channel, nem?" - Erre nincs egyáltalán garancia! Változhat a típuson belül sok tényező (ezeket más verziószámmal is szokták jelölni a modulon), ezért nem biztos a DUAL-működés. Ajánlott most 2x4-et beszerezni, s ha bővítenéd, akkor csere 2x8-ra (vagy most kipréseled a 2x8 felárát).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138923) palfitom válasza varadigabor (#138921) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Monitoroztad a géped a játékok alatt? Mit érzel kevésnek?
Ha droppok vannak, akkor gyanítom, hogy a procid "fogy el" a multis játékoknál (kevés a 4 mag), nem a VGA-d a kevés. Ramod elég, és a 1060-6GB-nak simán kell hoznia FHD-ban a 60+FPS-t.
Ezért én inkább procit cserélnék i7-re (6700 / 6700K / 7700 / 7700K, természetesen csak is használtan, "jóárasítva" (50-75k között. Többet szerintem nem ér, akkor inkább platform csere AM4-re vagy 1151 v2-re.).

Ha majd monitort cserélsz, akkor mehet a VGA csere is, de az RTX2070 oda is "sok" lenne, ha csak 60Hz-es lesz a monitor.
Táp-csere is szükséges lesz a VGA cserénél.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138924) LoBoS válasza palfitom (#138922) üzenetére


LoBoS
csendes tag

Sajnos a 600-as már túl van a kereten :/ Marad mindenképp az 500-as, szerintem is elegendő lesz, elvégre FSP minőség :D

Esetleg, alacsonyabb órajellel rendelkező 2x4GB DDR4-es kit? 2400-2600 pl? Ezzel mennyire lenne a ryzen megbékélve? Mert önnyugtatásra ilyen kitet valószínű találnék. Sokat olvastam memória kompatibilitási problémákról azért van QVL rögeszmém :D

[ Szerkesztve ]

(#138925) palfitom válasza LoBoS (#138924) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Én hajtottam R5 2600 @4GHz + RX580-8GB kombót BQ500-as táppal és sima ügy volt.

Ne akard szívatni magad!
A PCX-en most nincs jó ram kínálat 2x4-ben, ez a HyperX az első, amit jó szívvel beletennék, de az ára nem kevés...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138926) varadigabor válasza palfitom (#138923) üzenetére


varadigabor
senior tag

Régebben montíroztam, mostanában nem.
Igazából azért gondoltam hogy eladom, mert még van rá fél év garancia.Viszonylag nem sokat buknék rajta ha most adnám el. De akkor lehet fölösleges.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#138927) LoBoS válasza palfitom (#138925) üzenetére


LoBoS
csendes tag

Ez lenne az aranyközépút ramnál jelenleg. Csak nála tartok a kompatibilitási/instabilitási gondoktól :D
Ram

A táp fix, hogy ő lesz, amit ajánlottál :D

[ Szerkesztve ]

(#138928) herrkoser


herrkoser
tag

Urak!

Tervezem, hogy szigorúan hobbi szinten elkezdek streamelni elsősorban kompetitív lövöldéket, de sok minden mást is játszanék PC-n és PS4-en egyaránt. Fontos lenne, hogy 1 gépről menne a játék és a stream is, a shooterek miatt pedig mindenképp kellene továbbra is a stabil min 144 fps 1080p-ben. Komplett új gépet nem szeretnék venni, esetleg fejlesztenék.

Az adatlapomon szereplő konfigban mit cserélnétek mire?

Köszönöm!

(#138929) vanek válasza palfitom (#138914) üzenetére


vanek
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Már rendeljük is. :)

(#138930) palfitom válasza LoBoS (#138927) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Láttam ezt is, de ez páratlan időzítésű, CL15, ezért nem írtam. Ha benne van a QVL-ben, akkor OK, ha nincs, akkor lehet, hogy manuálisan állítgatni kell.
900 Ft-tal drágább csak amit linkeltem, 3200 MHz-es, CL16-os.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138931) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok!

Irodába kellene valami kisméretű gép a mostani elavult ATX-es PC helyett. Kevés nagyon a hely, gondoltam egy mini pc - amit esetleg a meglévő monitor hátuljára lehet csavarozni - jó lenne. Tudtok ilyet ajánlani?

1. Irodai alkalmazás. 1 db ablakos kliens program futna rajta, ami egy szerverre menti el az adatokat. Windows kell hozzá.
2. Semmilyen.
3. Alapgép kell (monitor, keyboard, monitor van)
4. 300e (tudom ez jó magas ár ennyi követelményért, de inkább felé lőnék...)
5. Most nincs itt a monitor, de gondolom full HD. HDMI van rajta.
+1. Nem vagyok elkötelezett!

Előre is köszönet,

Davcy

(#138932) DonMaster válasza Davcy (#138931) üzenetére


DonMaster
addikt

300e böl kijön intelnuc7i7 is 16gb ram és 240gb ssd/nvme ssd-vel is akár. és még 100e marad
de ha AD-ban dolgozik akkor egy 50e ft-os mini pc 8gb rammal 240gb ssd-vel 100e-böl kijön.(és elég is irodai munkára netezés office-ra a teljesitmény böven.)
windows az üzlettöl változattol függ de 20-100e ft között van. ha nem céges hanem otthoni használatra akkor 3e ért is van(vagy p2p az free :) )

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#138933) Zilahi91 válasza palfitom (#138903) üzenetére


Zilahi91
újonc

A monitor specjei: Acer Nitro RG240Ybmiix 23,8"

23"8" FHD 1920 x 1080 IPS kijelző
75 Hz képfrissítés, AMD FreeSync
100 000 000 : 1 kontraszt
1 ms válaszidő
VGA, 2x HDMI csatlakozók

Azért írtam ide mert több véleményt is meg akarok hallgatni mielött ennyit ráruházok egy új gépre. :)

Mindenre nyitott vagyok amúgy. Nem tudom jobban járnék-e (nem pénzileg, hanem teljesítményileg) az AMD vonallal. Azt hallom ott a driverek szeretnek rosszalkodni.

(#138934) Ribi válasza Zilahi91 (#138933) üzenetére


Ribi
nagyúr

2080 FHD monitorkoz pincurit overkill.
Még ha 144Hz-es lenne talán, de így igencsak malmozni fog a gép.
Persze majd beszerezhetsz másik monitort. Gondolom ebben a freesync sem egy jobb féle, szóval lehet az sem működne rendesen. De ez csak nagyon feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#138936) undercover válasza palfitom (#138906) üzenetére


undercover
senior tag

Köszönöm a tippet :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#138937) palfitom válasza herrkoser (#138928) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Nem adtál meg összeget a fejlesztésre...

Proci: 2700 / 2700X
Lap: sajnos a jelenlegid elég hurka (hűtetlen VRM), lehet, hogy elmelegedne egy húzott 2700 vagy alapon használt 2700X alatt. Próbáld ki, és ha droppol, akkor lap csere.
Ram: ha elfogyna, akkor csere 2x16 GB-ra.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138938) palfitom válasza Davcy (#138931) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Nézd meg az Asrock DeskMini szériáját! (AMD alapú, Intel alapú)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138939) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok. össze szeretnék rakni egy gamer pc-t full hd felbontásra. Azt szeretném kérdezni,hogy árak tekintetében,megéri most pc-t épiteni,vagy várjak esetleg vele még,a statisztikák mit mutatnak?1070/i5/16 gb felé nézelődtem eddig

(#138940) tray86 válasza palfitom (#138905) üzenetére


tray86
csendes tag

Köszi a tippeket!

(#138941) palfitom válasza Zilahi91 (#138933) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Így máris lehet ajánlani. :K

A monitorodhoz teljesen felesleges egy 2080-as VGA, egyáltalán nem lenne kihasználva, így csak pénzkidobás!
Ha marad a monitor, akkor FHD 75Hz-hez elég egy RX580-8GB vagy RX590-8GB-os VGA.
Lap: Jól hangzik, hogy Asus, meg "Gaming", de hűtetlen VRM-jével valószínűleg nem tudna max-on hajtani egy hatmagos i5-öt. Asrock B360M Pro4 / Gigabyte B360M D3H / MSI B360M Gaming Plus / MSI B360M Bazooka / Asrock H370M Pro4 / Gigabyte Z370M D3H / Asrock Z370M Pro4
Proci: i5-8400 / 8500 / 8600 (6 mag, 6 szál)
Proci hűtő (opcionális): pl. be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / be quiet! Pure Rock
RAM: 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (2666 - 3200 MHz között, ami épp jó áron kapható. Viszont 2666 fölött csak Z-s lapban lehet futtatni a ramokat.)
SSD: "csak játékra" épített gép nem tudja kihasználni az nVME SSD sebességét, ezért a 860 EVO-val sem jársz rosszabbul.
Táp: ha nem lesz RTX2080, akkor mehet kisebb is, FSP Hyper M 500W / 600W / Corsair CX550M / Cooler Master G550M / be quiet! Pure Power 10 CM 500W / 600W / be quiet! Pure Power 11 CM 500W / 600W / Bitfenix Formula 550W / Seasonic Focus Plus 550W
Ram: inkább vennék hasonló áron magasabb órajelűeket, 3000-3200 MHz körül (és Z-s lapot), például.

Ha pedig nem ragaszkodsz az Intelhez, akkor:
Lap: Asrock B450M Pro4 / MSI B450M Gaming Plus / Gigabyte B450 Aorus M / MSI B450M Mortar / ASUS TUF B450M-Plus Gaming / ASUS Prime B450-Plus / ASUS TUF B450-Plus Gaming / Asrock B450 Pro4 / MSI X470 Gaming Pro / Asus Prime X470-Pro / MSI X470 Gaming Pro Carbon
Proci: Ryzen 2600X (6 mag, 12 szál, up to 4,2GHz) / 2700X (8 mag, 16 szál, up to 4,3GHz)
Proci hűtő (a 2700X-hez nem kell, a 2600X-hez ajánlható, de nem szükséges): pl. be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / FSP Windale 6
Ram: 2x8GB DDR4 2933-3400MHz a válaszott alaplap támogatási listájáról (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, TridentZ, Kingston HyperX, Patriot Viper)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138942) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Helyhiány miatt, szeretném a jelenlegi konfigomat eladni, és egy kompakt, pofás gépet építeni helyette.
A lényeg az, hogy egy olyan gépet akarok, ami kicsi, és jól mutat. A nappaliban lenne, szóval ezért fontos szempont.
Viszont ezek a mini dolgok nekem nagyon új terep. Barebone Pc-k nem jöhetnek szóba. Mivel a háttértár fontos szempont, azokba meg nem fér bele a HDD.. De akkor részletesebben:

-Mire fogod használni a gépet?
Csak és kizárólag internetre. Letöltésre, és filmek megosztására a smart tv-vel (Serviio program DLNA), utalások intézésére, számlák befizetésére.
Viszont azért legyen valami normális netezős gép. Ne feküdjön meg a YT videóktól.

-Milyen alkatrészekre van szükséged? (Alaplap,Ram, Proci, Táp, HDD)
Videokártyán és SSD-n kívül mindenre. Perifériák, monitor van. Szóval az sem kell. Csak a számítógépház, és a belevaló. (VGA ugye nem kell, SSD pedig van egy a rendszernek)

-Mennyi a kereted rá?
135 ezer ft. Maximum, és egy forinttal sem több.

-Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
Nem, sőt piszkálja a csőröm egy második generációs Ryzen. Jó ideje Intelem volt. De nem tudom belefér e a keretbe egy Ryzen.

-Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Mini-ITX configra gondoltam. Valami ilyesmi stílusú házzal: [link] Igazság szerint Xigmatek Nebula ház nagyon tetszene, de nem kapható már. Szóval minimal stílus, semmi üveg, semmi gamer fény.
Ami fontos az a HDD. 2x3Tb 7200-esen gondolkodom. Az jó lenne. De ha a keretbe nem fér bele (a minimum) 6Tb, akkor az se baj.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#138943) Zilahi91 válasza palfitom (#138941) üzenetére


Zilahi91
újonc

Köszönöm! Keresztkérdés: Ha mindenképp szeretném a 2080at akkor milyen monitort javasoltok?

Közben találtam egy másik konfigot is ami talán jobban 'egymásra van hangolva' megnéznétek ezt is nekem? :)

CPU: Intel i5-8600K (nem tudom ehhez jár-e gyári hütő és hogy ha igen érdemes-e cserélni de javasoltak azt is)
CPU hűtő: Be Quiet! Dark Pro 4
Memória: 16GB (2x8) DDR4-3000 Patriot Viper 4 CL16
Alaplap: Gigabyte Z390 AORUS ELITE
GPU: Gigabyte GeForce RTX2080 Windforce 8GB
SSD: 480GB Kingston A1000 M.2 NVMe -> De akkor e helyett elég lehet a 860 EVO amit javasoltál
HDD: Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM010
Táp: Seasonic Focus Plus 850W Gold -> ezt viszont kicsit erősnek érzem

Nagyon köszönöm a türelmet a sok hülye kérdésemhez ^^

(#138944) Jotengri6


Jotengri6
csendes tag

Sziasztok,

jelenleg ez a konfigom van:
ASROCK Z370 Pro4
INTEL Core i5-8400 2.80GHz 1151 300 BOX
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK16GX4M2B3000C15B
SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E250B/EU
AEROCOOL Aero-500 fekete
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM
GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6G

FullHD játékra / Eplanhoz, Creohoz használom 14-15 h/nap.
Segítségetekkel lett összeállítva - remélem jó is így - de egy kérdés foglalkoztat: ezt hűtővel szükséges bővítenem?

Köszönöm előre is!

(#138945) palfitom válasza fcbarca (#138939) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Az árak mindig hullámoznak. Van úgy, hogy valamelyik komponens jó áron van, de mások drágák, és fordítva, ezért a végösszeg nem mozog oly sokat.
Február környékén némileg jobb árak szoktak lenni mint máskor, de ez nem törvényszerű.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138946) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Kicsit másképp tenném föl a kérdést:
Van egy régi gép amiből talán megtartanám a tápot:
Chieftech GPS-500A8

Amit kinéztem:
i7 8700k
RTX 2060
És kéne még 32 GB ram is (3d max, photoshop)

Meló is és játék is menne rajta.
Köszönöm! :R
Szerk.: Aquában venném, ha nem ajánlotok mást.

[ Szerkesztve ]

(#138947) palfitom válasza .LnB (#138942) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Lap: Gigabyte B450M DS3H / MSI B450M PRO-VDH / MSI B450M Gaming Plus / MSI B450M Bazooka
Proci: Ryzen 200GE (2 mag, 4 szál, 3,2 GHz, Vega3 IGP) / Ryzen 2200G (3,5 GHz, 4 mag, 4 szál, Vega8 IGP)
RAM: 2x4GB DDR4 2666-3200 MHz a választott alaplap támogatási listájáról (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3000CL16, 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, TridentZ, Kingston HyperX, Patriot Viper).
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / HyperX Fury / HyperX Savage / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD: 1-2-3-4TB WD Purple (5400rpm) / 1-2-3-4TB Toshiba P300 (7200rpm)
Ház: Chieftec CI-01B-OP (ITX-hez hasonló "kocka", és nem is drága)
Táp: BQ Pure Power 10 300W / 350W / FSP Hexa+ 400W / Corsair CX450M, olcsóbban: Chieftec ECO 400W (GPE-400S)

Az ITX megdrágítja a konfigot:
Lap: Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac (~38k vs ~22k)
ITX ház (mely normál tápot is fogad): pl. Thermaltake Core V1 / Cooler Master Elite 110 / Cooler Master Elite 120 Advanced / Raijintek Metis / Raijintek Metis Plus / NZXT H200

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138948) palfitom válasza Zilahi91 (#138943) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

2080: 100Hz feletti QHD, vagy 4K

8600K: nem jár hozzá gyári hűtő.
Én inkább 9600K-t vennék (forrasztott) egy kicsit szerényebb hűtővel: BQ Pure Rock
Táp: 700 körüli is simán jó lenne hozzá, pl. BQ Pure Power 11 CM 700 / Seasonic Focus Plus 750.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138949) palfitom válasza Jotengri6 (#138944) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Hűtő: proci hűtőre gondoltál, vagy ház-ventikre?

Ha rendben vannak a hőfokok, ésnem zajos a gép terhelés alatt, akkor nem muszáj.
Ha esetleg zajosnak (hangosnak) találod, akkor mehet a procira egy szolídabb hűtő (pl. BQ Pure Rock Slim), és/vagy a ház gyári ventéjét cserélni/bővíteni lehet (pl. BQ Pure Wings 2).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#138950) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

Tervben van egy új pc vétele, a 8 éves jelenlegi konfigom cseréje céljából, melyet alul le is írok.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Legfőképp internethasználat, adatkezelés, tehát több hdd használata (tárolás, másolás stb), filmnézés, zenehallgatás a cél, nem utolsósorban, de kisebb arányban pc játékokra is használnám.
Tehát valami középkategóriás gép volna a célom.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
-monitort egyelőre meghagynám (dell u2311h) és a hdd-ket mindenképpen (1db wdred 4tb, 1db wdred 3tb, 1db samsung 1tb + hangfalrendszert z-5500,
tehát ehhez alkalmas hangkártyát szeretnék)

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap, proci, procihűtő, videókártya, memória, hangkártya, ssd, tápegység, gépház, usb egér (gamer), usb billentyűzet (kevésbé hangos féle kellene, más igény nincs, de azért hosszabb távban gondolkodok:))

4. Mennyi a kereted rá?
200-250ezret szánnék rá, de kicsit tolódhat feljebb az ár.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1920x1080, 60hz, módosított driverrel 75hz, dvi-d, d-sub. G-sync-et vagy Freesync-et nem támogat szerintem.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Eddig inteles konfigjaim voltak, most is azt szeretnék. Minden alkatrész esetében a megbízhatóság a szempont.
Fontos volna számomra a jó hűtés, tehát a gépház kiválasztásánál ez számítana.
Gépház esetében előnyt élvezne az a típus, amelyben nagyon könnyen cserélhetőek, hozzáférhetőek volnának a hardverek, szükség esetén, tehát könnyen szerelhetőség.
Emellett több hdd (jelenleg 3, később akár több) is kényelmesen elférjen benne, és jól szellőzhessenek.

Jelenlegi konfigurációm:
Alaplap:MSI H61MU-E35 (B3)
Processor:Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs),
memória 3.1GHz,Kingmax 4096MB RAM 1333mhz,
videó:AMD Radeon HD 6850 VTX,
hang: audigy 2zs
ház:Sharkoon T5 Economy Black Black
táp:chieftec ctg-450-80p
hdd: 1db 4tb wdred, 1db 3tb wdred, 1db 1tb samsung
monitor: Dell U2311h (full hd)
egér logitech g400
hangfalrendszer Logitech Z-5500

köszönöm szépen!

XP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.