Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#942) janos666 válasza bambano (#941) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Point-to-point módnál nem hiszem, hogy sokat számít, ha elavul az OS. A biztonsági és kompatibilitási gondok szerintem olyasmiknél jöhetnének ki, amiket ilyenkor ki lehet, vagy akár kell is kapcsolni (tűzfal, DHCP szerver, stb, igazából még a konfigurácós felületekről is kizárhatom saját magam is, mikor már üzemelnek).

OpenWRT-vel csináltam már működő WDS-t (úgy, hogy még magát a WDS Client eszközt is el lehetett érni mindkét oldalon IP alapján), de itt egyébként sem volt tervben.

A PoE adaptereikkel viszont nem vagyok megelégedve. Nem elég, hogy nem standard feszültségű és passzív, de szarul is passzol a foglalatokba a normál oldali dugó.
Nem hálózati gond, hogy nem látom a router-emen át, a laptop-omba is nagyon nehéz úgy beigazgatni a csatlakozófejet, hogy működjön. Fogni kell kézzel, vagy ölbe venni úgy, hogy a lábam feszítse kicsit a csatit és ez is csak az egyikkel sikerül, a másiké gyakorlatilag halott, így kicsit nehéz kipróbálni őket együtt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.