Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) szabonagyur válasza total90 (#5391) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Meg lehet azt oldani, hogy Cég_B a Cég_A-tól megosztott mappákat is ott lássa és ne csak online, a böngészőben?
Ebben a formában nem, mivel egy gépen 1 business és 1 personal OneDrive lehet hozzáadva ebben a formában. Mivel 2 business lenne így ezt nem engedné.

egy bizonyos idő után, teljesen random elvesziti Cég_B a hozzáférést és újra hozzáférést kell adnia Cég_A-nak. Ez miért van?
Be van állítva az expiration date a megosztásnál, alap értelmezetten a linkek nem járnak le. 2 lehetőség van: accounttal megosztani a tartalmat ha lehetséges, ha nem akkor meg nem szabad megadni mikor jár le a link:

Itt a képen látható, hogy meg van adva a lejárati dátum. Ha accounttal osztják meg ott nincs ilyen opció alapból.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5402) DrDobos válasza kali (#5400) üzenetére


DrDobos
őstag

Qtyii: de arra nincs licensem :B

kali: erre gondoltam en is. de ujratelepitettem a gepet (nem total uj rendszer, hanem a Win10 alaphelyzetbe allitojat használtam, viszont toroltem minden fajlt. Es azt az opciot valasztottam, hogy ne a netrol toltse le a Win10et, hanem a gepen levo huzza ujra..)

Samsung Galaxy A55 5G

(#5403) kali válasza DrDobos (#5402) üzenetére


kali
legenda

Valahonnan mégis ott van egy 2016 PP, ami nem jó.
A bejelentkezett fiók sem, mert a nagyon hosszú, edu-s e-mail címmel kell majd bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#5404) DrDobos válasza kali (#5403) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem az edus email rendben van, azt tenyleg a honlap adta nekem, es a tisztaszoftver.hun is jol mukodott, sikerult a licenszigenyles is :) tanacstalan vagyok

Samsung Galaxy A55 5G

(#5405) kali válasza DrDobos (#5404) üzenetére


kali
legenda

A 2016 PP teljesen eltávolítandó, továbbá ha van bármilyen más Office telepítve, az is.
Utána az office.com oldalon bejelentkezni az edu-s azonosítóval, letölteni a 365 előtelepítőjét és telepíteni az alkalmazáscsomagot.
Külön aktiválás esetén is az edu-st kell megadni.
Az általad belinkelt képen 2016 PP van, az nem tud mit kezdeni adott fiókos bejelentkezéssel, mivel az nem 365-ös csomag.

[ Szerkesztve ]

(#5406) Qtyii válasza kali (#5405) üzenetére


Qtyii
tag

Pont így!

(#5407) DrDobos válasza kali (#5405) üzenetére


DrDobos
őstag

Sajnos ezt megcsináltam :( egesz pontosan: a gephazban az alkalmazasoknal letoroltem az officet, es feltettem ujra, de ez esetben is ugyanezt irja.. :( nem tudom, hogy a sima alkalmazasok alatti torlesen kivul mit es honnan toroljek meg?

Samsung Galaxy A55 5G

(#5408) kali válasza DrDobos (#5407) üzenetére


kali
legenda

És akkor is 2016 PP-t ír ki?
Mert akkor az nem lett rendesen eltávolítva, vagy valahonnan visszaszinkronizálja.
Itt a 2. módszernél letölteni az Office eltávolítási támogatóeszközt és azzal: [link]

(#5409) DrDobos válasza kali (#5408) üzenetére


DrDobos
őstag

Nos, megcsináltam a programmal amit ajánlottál. Az a torles utan megprobalta ujratelepiteni, bar szerintem ag nem sikerult neki. Feltelepitettem ujra letoltve a telepito fajlt, es eloszor elinditva ugyanugy PP16...aztan ujra elinditva a programot, feldobta hogy fogadjam el a licenszerzodest. Mondom na emmmegmi, tuti nem ez az enyem, raadasul azt irta hogy 2022.jan.04.ig.... aztan ujra megnyitva a programot, ugyanugy feldobta ezt, mar nem szerepelt benne hogy jan.04.ig. elfogadtam, es most ezt irja ki, amit itt lattok:
[kép]
Ennek kell szerepelnie? Mondott nekem valami olyasmit az üf-os hölgy, hogy nem nagyvallalatinak kene szerepelnie.. :(

Belepve a profilomba, a licenceknel pedig ezt irja:
[kép]

Ez igy rendben van? Nem szeretnem, hogy aztan majd jojjon a szamla x ido mulva, hogy nem is jo licenszet hasznaltam...

Koszi :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#5410) tylerddd válasza DrDobos (#5409) üzenetére


tylerddd
veterán

Pedagógusként regeltem anno, nekem is nagyvállalatit ír, de az előfizetéseknél Office 365 A1 Plus for students-t.

Egyébként rendben van szerintem. Ha valami fizetős verzió lenne, már kérte volna a kártyád adatait :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5411) DrDobos válasza tylerddd (#5410) üzenetére


DrDobos
őstag

Nos, az üf-os hölgy kért screenshotokat, es azt mondta, hogy nem olyan mint kellene lennie.. :O szemelyesnek kellene lennie pl a nagyvallalati helyett elmeletileg..januarban keresnek majd hogy mi legyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#5412) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
A minap láttam, hogy valaki próbált kisiskolásnak Office csomagot regelni, telepíteni.
Most én is ebben vagyok, egy rokonnak próbálok segíteni.
2éve csináltam utolára, akkor sokkal egyszerűbb volt.
De bakker most milyen faszság már, hogy kinyomtatott pdf-et kell az intézmény vezetőjével aláíratni és úgy igényelni a liszencet az office-hoz.
Online pikk-pakk meg volt a sulid.hu-s email fiók a gondviselő nevében.
Vagy valamit rosszul csinálok?
A srácnak van oktatási azonosítója, 14 év alatti. Kréta azonosítóval vagy a nélküli igényléssel lehet tovább menni.
Jó helyen járok? [link]
Segítsetek légyszi.

(#5413) DrDobos válasza májkimiki (#5412) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem ha van Kreta azonositoja, akkor azzal kell szerintem megigenyelni. Mindenkepp ird meg, hogy hogy ment :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#5414) májkimiki válasza DrDobos (#5413) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát bakker a krétába belépés a diák oktatási azonosítója (user name), a jelszava meg a születési dátuma (évhónap).
Egy info boxba oda lehett volna írni.
Na meg ami azután van? Hát szentségeltem egy párat.
Mindegy már megy a telepítés, de lesz egy két keresetlen szavam.

(#5415) kali válasza DrDobos (#5409) üzenetére


kali
legenda

Adott alkalmazás nem csak eltávolításra alkalmas - hanem javításra, telepítésre is -, de neked csak arra kell, a továbbiakra nemet kell mondani.
Ez már o365 végre, a többin nem kell aggódni, nem lesz fizetős, vagy ilyesmi.
Ahogy tylerddd is írta, amúgy még egy próbát sem eged a Microsoft meghatározott adatok megadása nélkül.

(#5416) kali válasza májkimiki (#5414) üzenetére


kali
legenda

Nem minden esetben az általad említett adatok használatosak a KRÉTA belépéshez, még alapértelmezetten sem.
De megnyugtatlak, fogsz még más miatt is szentségelni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5417) tylerddd válasza májkimiki (#5412) üzenetére


tylerddd
veterán

Én is kíváncsi lennék, hogy a Kréta azonosítós megoldás hogy megy. Az eddigi regisztráció is kifogott néhány gyereken/szülőn, remélem nem bknyolították túl!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5418) DrDobos válasza kali (#5415) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm neked is :R :R :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#5419) bon válasza májkimiki (#5414) üzenetére


bon
őstag

Nem minden esetben az a jelszó amit írtál.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5420) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, Office 365-ből létezik örökliszensz? Ha nem, melyik örökliszenszes Excel áll a legközelebb a 365 Exceléhez?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5421) merqree válasza Magnat (#5420) üzenetére


merqree
őstag

Az Office 365 folyamatosan fejlődik, ezért van éves előfizetési díja.
Más, fixen vásárolt csomag esetében nincs akkor változás/frissítés.
A létrehozott file-ok mindkét excelben használhatóak.

(#5422) Magnat válasza merqree (#5421) üzenetére


Magnat
veterán

"Más, fixen vásárolt csomag esetében nincs akkor változás/frissítés." - akkor a javítások, updateok, service packok mire vannak? :)
Céges vonalon átálltunk 365-re és mivel feljesztek vba-ban, jó lett volna otthonra egy fixen megvehető verzió, ami ugyanaz mint a céges de sejtettem, h nincs, köszi :)
Bár én nem látom a közvetlen kapcsolatot a havidíj meg a folyamatos fejlesztés között, de mindegy is, a lényegen nem változtat :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5423) merqree válasza Magnat (#5422) üzenetére


merqree
őstag

Biztonsági frissítések, ahogy eddig is, most is vannak a fix office alkalmazásokhoz.
A "látványos", megjelenést megváltoztató frissítések azok, amik nem érkezhetnek meg.
A cégnél plusz egy fiók nem férne bele, hogy legyen neked otthon is?
De az is lehet, hogy ugyanazzal a belépési kóddal felrakod otthon is.

(#5424) Magnat válasza merqree (#5423) üzenetére


Magnat
veterán

"De az is lehet, hogy ugyanazzal a belépési kóddal felrakod otthon is." - ez eszembe sem jutott, kipróbálom, köszi ;)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5425) szabonagyur válasza Magnat (#5422) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bár én nem látom a közvetlen kapcsolatot a havidíj meg a folyamatos fejlesztés között, de mindegy is, a lényegen nem változtat :)

A megvásárolt egy fő verzióra vonatkozik, pl 2021-es Office, ha nem veszel újat ez lesz neked 5 év múlva is, ami jön újdonság az nem lesz meg.
Az O365 meg mindig O365, és mindig a legfrissebb verzió, amíg fizeted addig a legújabbat kapod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5426) Magnat válasza szabonagyur (#5425) üzenetére


Magnat
veterán

OK, de számtalan olyan szoftver van ahol egyszeri díj fizetése után örök supportot és verziókövetést is kapsz, hogy mást ne mondjak, már az MS házatáján is, pl ha vettél egy W7-et valamikor, azt ingyen W11-re lehetett frissíteni. 3rd party appokról nem is beszélve ... Szóval továbbra sem látom a közvetlen kapcsolatot :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5427) szabonagyur válasza Magnat (#5426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows más termék policy.

O365 ugye nem csak Office-t ad, hanem otthoni esetben OneDrive 1TB/user, céges 365 ha olyan akkor sharepoint, stb. ami azért elég jó, és persze, hogy fizetős.

3rd party appnál is van erre is példa meg arra is, felesleges az összehasonlítás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5428) Magnat válasza szabonagyur (#5427) üzenetére


Magnat
veterán

A tárhely meg a többi nyilván havidíjas, én konkrétan a naprakész verzió és a havidíj összefüggésére írtam...

"3rd party appnál is van erre is példa meg arra is" - pont azért mondom, hogy ha van ilyen is, meg olyan is, akkor már nincs közte közvetlen kapcsolat ... de mindegy is, így van kitalálva, ennyi.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5429) szabonagyur válasza Magnat (#5428) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 2021 is naprakész, de a legújabb funkciók fizetősek.

Elég sok szoftver fut már ilyen előfizetéses modellben, pl. nekem nem érné meg Office-t vettem külön, mikor a tárhely ami a lényeges.
30e/év amit fizetek 5 főre. 6e Ft 1 évre 1 TB tárhely az 500/hónap (plusz ott az eredeti szoftver). Nekem bőven megéri.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5430) HREH válasza szabonagyur (#5429) üzenetére


HREH
senior tag

+1, én is az 1TB OneDrive miatt vettem, az hogy van eredeti O365 már csak hab a tortán :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#5431) Shapira78


Shapira78
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, mert teljesen elakadtam egy dologban.
Office365 családi előfizetésünk van. A férjem kapott egy új laptopot, amit pár napja fel lehetett frissíteni win 11-re. Utána jó kislány módjára feltelepítettem a 365-öt, de sehogy sem tudok hozzá csatolni exchange céges email címet az oulook alkalmazáshoz. (win 10, 365 kombónál simán ment). Ma felhívtam a Microsoftot, de nem tudtak segíteni.
Van ötletetek, hogy hogyan tudnám csatolni? Köszi a segítséget és elnézést ha nagyon összevissza írtam :)

Shapira

(#5432) szabonagyur válasza Shapira78 (#5431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mit ír ki? Nem valami céges authenticator hiányzik a gépről és nem engedi hozzáadni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5433) Shapira78


Shapira78
csendes tag

azt írja ki, hogy a kiszolgáló nem található. Nem kéri a tartományt, csak a nevet, jelszót és a szerver nevet.... win 10es gépen, semmi nem kellett neki és fut, ezen nem

Shapira

(#5434) szabonagyur válasza Shapira78 (#5433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm fura, sajna ebben többet nem tudok segíteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5435) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Továbbra is keresem, hogy a "lebegő menüs" helyesírás ellenőrzést hol lehet Word 365-ben kikapcsolni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5436) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Excel - O365.
Kb. két napja nem tudom törölni a 'Kezdőlap -> Legutóbbiak' listájából a fájlnál jobb billentyű 'Eltávolítás a listából' funkcióval a felesleges fájlokat.
Mi okozhatja ezt a hibát?
Segítséget előre is köszönöm

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#5437) andreas49 válasza andreas49 (#5436) üzenetére


andreas49
senior tag

Megoldódott, a frissítés okozta.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#5438) time87


time87
csendes tag

Segítség, segítség!

Office 2010 Home and Business HUN buherálatlan iso ha lapul valakinél véletlenül, szánjon meg vele kérem!

Könyvtáras gépek megvásárolt kulcsokkal várnak rám, de telepítőlemez nincs és nem is volt az officeokhoz. Támogatni meg már nem támogatja az ms, így letölteni sem lehet már onnan, ahonnan tizen éve.

Angol telepítőt találtam, hungarosítót is, de az lefut, majd arconnevet, hogy nincs mit megmagyarítani.

Az enkorrent boltban is néztem már telepítőt, de ott a prófessonál van, az meg fittyet hány a hómésbiznissz kulcsra.

Akinek van, az segítsen, kösziköszi!

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#5439) Dzsekó válasza time87 (#5438) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ment pü.

(#5440) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Van egy új laptop azon szépen működik a gépre települten az office 365.
Otthoni PC-mre ezt ugyanígy nem tudom telepíteni? Telepítéskor ( ha bent vagyok a fiókban) azt mondja váltsak prémiumra akkor tudom telepíteni.
Laptopon win10 van, PC-n win7 (amit nem szeretnék egyelőre lecserélni).
Vagy win10 ben sincs letöltve csak ott az ikonok kihelyezhetők?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#5441) psg5 válasza psg5 (#5440) üzenetére


psg5
veterán

Megoldódott...sulis office van a notebookon es azt tettem most pc re is...én voltam a láma

F.K.T.

(#5442) csuhi17


csuhi17
tag

Hali.
Már rég kellett használnom a programot, azt is csak a suliban.
Egy olyan problémám lenne, hogy rá vagyok kényszerítve az Office használatára a munkahelyen, gyártógépet kezelek üzemeltetek és tartok karban, vagyis az irodai alkalmazások nagyon messze állnak már tőlem.
Az alkatrész listát még csak-csak megtudom oldani, viszont ötletem nincs arra, hogy a tervezett karbantartási táblázatot hogyan tudom rávenni arra, hogy időnként valami jelzést adjon.
A főnököm szerint van rá lehetőség, de nem árulta el hogy mi és hogy hol :) .
Esetleg ha tudtok valami tippet, hogy merre keresgéljek. Sajna azt sem tudom miként keressek rá.
Makro írá meg hasonló az nekem kínai.

külön program vásárlása kilőve, sajnos a cég megköt eléggé. Ha nincs rá egyszerű megoldás akkor valami napirend tervező progit vagy mit fogok használni.

(#5443) Sanyi.mTs válasza csuhi17 (#5442) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha az adott időnként azt jelenti, hogy pl havonta, akkor naptárbejegyzéssel csinálnék emlékeztetőt, ami havonta ismétlődne.

(#5444) csuhi17 válasza Sanyi.mTs (#5443) üzenetére


csuhi17
tag

Igen olyanra gondoltam.
Havonta, két hetente, félévente stb.
Baromi sok bejegyzés lenne, mert az ellenőrzés, tisztítás, csere és még ha csinálok valamit ott kell feltüntetnem, ugyebár ha valami idő előtt elszáll és javítom akkor az időt is korrigálni kell.
A nagyokos azt képzeli, hogy "egyszerűen" lehet egy több milliós karbantartási adminisztrációra tervezett programot helyettesíteni vele.

Pontosabban szólva ezt" t-method szoftver CMMS karbantartás irányítás" szeretné...

Ha nincs egyszerű megoldás az lesz, csak hogy a főnököm ok nélkül erőlteti hogy ezzel kell.
Vagy legalábbis nem mondja el miért.Már szakmai témában is keresztbe tett többször, csak azzal még elboldogultam.

(#5445) Jarod1 válasza csuhi17 (#5444) üzenetére


Jarod1
addikt

csinálj pl külön naptárat rá pl google ban és ezt beszinkronizálod a céges vagy vmilyen outlook naptárával-

[link]

(#5446) csuhi17 válasza Jarod1 (#5445) üzenetére


csuhi17
tag

Köszönöm a válaszotokat
Ezek szerint az excel-en belül nincs rá egyszerű mód, mindenféleképp egy naptár alkalmazást érdemes használnom.
Akkor nem is keresgélek tovább. :)

(#5447) Sanyi.mTs válasza csuhi17 (#5446) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Biztos van rá valami makró, ami jelezne, de egy újabb "ötlet" egy csak alap excel felhasználótól.

Legyen egy "Utolsó javítás/karbantartás ideje" (X) oszlop és egy "Következő karbantartás ideje" (Y) oszlop.
Y oszlopba beírod, hogy =X+90
Így az Y ideje az utolsó munka után 3 hónappal lesz.
És be lehetne állítani növekvő/csökkenő sorrendet Y oszlopra, így figyelve az aktuális dátumot, láthatod, hogy minek a karbantartása lesz aktuális.

(#5448) gondor53


gondor53
csendes tag

Sziasztok!
Érdekes probléma. WIN10 21H2 alatt új OFFICE365 account bejelentkezésekor TPM module malfunction hibát ad, és nem lehet bejelentkezni.
WIN10 21H1 alatt probléma mentesen történik ugyanez. Oda-vissza kipróbáltam több gépen is, és a probléma egyértelműen a 21H2-re utal.
Tudtok rá valami magyarázatot?

(#5449) Fire/SOUL/CD válasza gondor53 (#5448) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Működik/be van kapcsolva a BIOS-ban a TPM chip a hibát dobó gépen?
teszteld: WIN+R, TPM-MSC beír és enter vagy admin joggal futtatott powershelben add ki a get-tpm parancsot.

Másik gépeken mi a helyzet a TPM chip-el?

FIX: Your computer’s trusted platform module has malfunctioned

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5450) csuhi17 válasza Sanyi.mTs (#5447) üzenetére


csuhi17
tag

Köszi, makrót nem akarok használni, mert nagyon távol áll tőlem illetve többen vagyunk, ha csak én tudnám kezelni az nem lenne annyira hatásos, a legegyszerűbbet szeretném, azt hittem hogy van egy egyszerű lehetőség rá.
Mint a telefon naptáránál az emlékeztető, amit nem csak pontos dátumra tudsz belőni, hanem időintervallumokra is.
Csak azért kérdeztem itt, mert amikor egyszer kétszer kellett használnom, akkor is a nehezebb megoldást választottam. Holott volt rá egy egyszerű eszköz benne...
De most hogy belegondolok nem sok helyen alkalmaznák a lehetőséget, felesleges lenne belerakniuk a programba.
Még egyszer köszönöm. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.