Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5851) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Van legális mennyiségi aktiváló fájlom Office 2019-hez. Honnan tölthetném le magát a szoftvert? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5852) #54597376 válasza tylerddd (#5851) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ha legális akkor nyilván ott van a VLSC-ben a kulcs mellett a letöltési link is.

[ Szerkesztve ]

(#5853) tylerddd válasza #54597376 (#5852) üzenetére


tylerddd
veterán

A rendszergazda (fizikálisan ritkán jön ki hozzánk) küldte ki az aktiváló fájlokat bat formátumban, valami szkripteket emlegetett. Kaptunk Office 16/19-es verziókhoz, amik a gépeken már fent vannak. De jó lenne a 16-os gépekre 19-et tenni. A Win10-es licenszelés patent módon zajlott hasonló módon.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5854) merqree válasza tylerddd (#5853) üzenetére


merqree
őstag

Aktiváló file-ok? Hm....
Egyre szövevényesebb.

(#5855) tylerddd válasza merqree (#5854) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs ebben semmi szövevényes. Lekérte a licenszeket és hogy ne a kulcsokat kelljen beirkálni, csinált belőle aktiválót. Már csak azért is, mert szervezeti szinten le van egy csomó dolog a gépházban is kapcsolva, pl. a kulcsokat sem lehet beírni. Sőt, a munkahelyi hálózaton kell lennie a gépnek, hogy meg tudja csinálni az aktiválást.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5856) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!
Eddig síma MS365 személyes előfizetésem volt, váltanék családira, mert a feleségem is mentené a képeket a telóról és a laptopját használná, a gyerek is. Van még 2 hónap az 1év előfizetésből. Ha most veszek egy családit, az a 2hónap elveszik?
A másik, hogy a 6GQ-01585 és a 6GQ-01156 között mi az eltérés? (lehetőleg digitális licenc lenne jó)
[link] Ez a bolt megbízható?

(#5857) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok! Lejárt az Office licencem, és pár hete mikor bekapcsoltam a gépet bejött a Win10 gyorsbeállító felülete. OneDrive, Edge beállítását kérte a laptop és felajánlotta, hogy most fél áron megvásárolhatom egy évre az Office (Microsoft 365) csomagot. Ezt elő lehet hívni újratelepítés nélkül, vagy majd valamikor előjön és ha szerencsém lesz megint felajánlja a féláras kedvezményt?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#5858) Qtyii válasza szeva000 (#5856) üzenetére


Qtyii
tag

én is vettem onnan, megbízható emailen küldik a linceszkulcsot

(#5859) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Word-ben ha szövegbe beszúrok egy képet, meg lehet-e oldani, hogy egyből bárhová mozgatható legyen? Alapjáraton ugyanis jobb klikk/szöveg körbefuttatása közül kell egyet választani, hogy mozgatható legyen bárhová. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5860) zeorsdfd válasza tylerddd (#5859) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hogy egyből mozgatható legyen azt nem tudom, de felveheted gyorselérési eszköztárba a körbefuttatást mint gombot.

(#5861) tylerddd válasza zeorsdfd (#5860) üzenetére


tylerddd
veterán

Jó ötlet, köszi! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5862) #46824192


#46824192
törölt tag

O365 vállalati one drive pontosan hogyan kezeli a fájl verziókat?

Most vettem észre ,hogy van olyan program konfig fájlom ami már az 57. verziónál tart. Illetve ez beleszámít a tárhely kvótába?
Nyilván itt nem a méret a lényeg, mert egy apró ini fájl , csak a működése érdekel.

Másik téma. Ismerősnek már volt ransomware szívatása. Ezesetben gondolom felűlíródik a fájl a tárhelyen is.(legalábbis ha nem kap észbe időben) Hogyan lehet mindenből 1-2 gombnyomásra egy verzióval vissza lépni és/vagy letölteni minden tartalmat a drive-ról? Csak ha mégegyszer megszívja legyen egy gyors megoldás.

(#5863) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Sziasztok, van egy szöveg amiben az "ő" karakternél az "o" felett egy hullámos vonal van, a "ű" karakternél pedig az "u" felett egy kis "sisak" vagy fordított v jel van.
Ezt lehet - az egész dokumentumra nézve - átkonvertálni valahogy rendes hosszú ékezetes ű és ő karakterekké?

[ Szerkesztve ]

(#5864) bon válasza Cs1csó (#5863) üzenetére


bon
őstag

csere funkció

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5865) Cs1csó válasza bon (#5864) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, megkeresem és megírom ha sikerül vagy ha kell még egy kis segítség!

(#5866) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy ha a nyelvi csomagot átállítom angolra és a windows nyelv is át van állítva akkor az office felület nyelve nem vált át?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#5867) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok,

A cégünk belső megosztásainak egy részét kellene kiszerveznünk MS365-be, hogy a külsős kollégákkal, és partnerekkel megkönnyítsük a csoportmunkát (hogy semmilyen módon ne férjenek hozzá a belsős hálózathoz, szerverekhez).

Viszont az alábbi Sharepoint/OneDrive beállításokkal elakadtam:
-Kellene csinálni mondjuk egy Könyvelő megosztást, amiben bizonyos almappákhoz csak a belsős könyvelő fér hozzá. (Sharepontban ha készítek egy oldalt, és felmásolom a mappákat a szerverről, akkor nem tudom az almappák jogosultságát külön állítani).
-Fontos lenne, hogy a jogosultságokat/hozzáféréseket csak a csoportvezetők, és az adminok tudják szerkeszteni, tehát ne lehessen "továbbosztani". (Viszont OneDrive-ban nem tudom letiltani a "továbbosztást", vagy megadni kik lehetnek jogosultak a megosztásra)

Mit rontok el? Egyáltalán OneDrive, vagy Sharepoint megosztásra van szükségem?

[ Szerkesztve ]

(#5868) Cs1csó válasza bon (#5864) üzenetére


Cs1csó
félisten

Működik! :R (az összes hibás karaktert ki tudtam cserélni)

(#5869) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Microsoft Office 2021 Professional Plus a telepítésnél is online Microsoft fiókot igényel, vagy offline is telepíthető?

(#5870) gigabytman


gigabytman
tag

Sziasztok!

Kellene SOS segítség, mert csak 4 nap az "élet" az MS szerint.

2021 karácsonyán vásároltam PC boltban dobozos MS-365 egyszemélyes verziót. Azóta azt használom.

Most 2022 novemberében is vásároltam hosszabbításként az EMAG-tól szintén dobozos egyszemélyes verziót. Beregiztem és ki is írta, hogy 2023-ban jár le:

A napokban viszont elkezdett üzeneteket dobálni, hogy mégis le fog járni az előfizetésem most december 26-án.

Ha megnyitom bármelyik MS alkalmazást, ezt írja ki:

Kérem aki tud segítsen. Mi lehet a gond, miért nem látja az előfizetés meghosszabbítását?
Nagyon szépen köszönöm.

(#5871) mukkele válasza #46824192 (#5862) üzenetére


mukkele
kezdő

[link] így és így [link]

(#5872) mukkele válasza gigabytman (#5870) üzenetére


mukkele
kezdő

Lépj be a Microsoft fiókodba, amihez hozzá lett társítva. Na ott a szolgáltatások, előfizetések (?) résznél nézd meg a dátumot. Ha ott nem 2023 van akkor valami félrement.

(#5873) k.erika7


k.erika7
friss újonc

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehet wordben beállítani azt, hogy a szöveg írása közben automatikus legyen a törhetetlen szóközök alkalmazása a számok tagolásakor, tehát ne kelljen minden szám tagolásakor lenyomni a Ctrl+Shift+Szóköz billenytűket. Tudom, hogy pontokkal is lehet tagolni, de a munkám során törhetetlen szóközt kell használnom és egyszerűbb lenne, ha ez automatikusan történne.
Segítségeteket nagyon köszönöm!

(#5874) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! PowerPoint 365-öt PC-re töltve használóknál a Pixton Characters működik-e? Szépen be lehet állítgatni a karaktert, de nem szúrja be a diára, csak pörög az állapotjelző oldalt. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5875) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Miként tudnék jó pár darab és ki tudja hol levő (dokumentumok mappán belül persze) régi .doc és .xls fájlokat átkonvertálni .docx és xlsx-re? Esetleg kötegelve?

(#5876) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A microsoft office 1x Aktiválásra alkalmas digitális termékkulcsánál úgy értendő,hogy a windows újratelepítésénél az office újra telepítése után új termékkulcsot kell vásárolnom?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5877) takikacska


takikacska
csendes tag

Sziasztok,

Arról van valakinek információja hogyha feltöltök fájlokat onedrive-ra akkor a végén jelzi hogy 1 fájl feltöltése nem sikerült.

Honann lehet több információt szerezni hogy hogy mi volt az a fájl?

(#5878) mukkele válasza Pityu. (#5876) üzenetére


mukkele
kezdő

Biztos hogy nem kell. Az a tiéd akkor is, ha úja kell telepíteni a windows-t. Ha nem előfizetéses akkor örökre a tied, egyszer kifizetted, kész.

[ Szerkesztve ]

(#5879) Pityu. válasza mukkele (#5878) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval akkor csak annyi ,hogy mindig be kell jelentkezni a Microsoft fiókba újratelepítés után amihez kötve lett az office és akkor aktiválja magát?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5880) mukkele válasza Pityu. (#5879) üzenetére


mukkele
kezdő

Hat ha elmenti az ocffice aktiválást mint a windows aktiválast (ezt nem tudom) a microsoft fiókba akkor igen. Microsoft 365-nél előfizetésesnél ugye az officba jelentkezel be mail címmel, ahhoz van kötve az előfizu, aztán akkor aktív. De lehet hogy a dobozosnál is ugyanígy van ezt nem tudom, de el nem veszik újratelepítésnél az office az biztos. Illetve attól függ milyen verzió, még akár a termékkulcsot is bekérheti. De minimum arra a gépre aktív lesz az office mindig Hogy másik gépre átvihető-e az megint más kérdés.

(#5881) Pityu. válasza mukkele (#5880) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Másik gépre nem lényeg csak ezen legyen rendben amire raktam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5882) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Win10Pro 22H2, O365 frissítve
Teams és Skype for business is telepítve, hol ez kell, hol az kell...

Outlook naptárásban nem tudom megjeleníteni az "Új Skype értekezlet" gombot, tehát nem tudok itt létrehozni új meetinget.
Teams-szel működik, megjelenik a gomb.
Ezt a metódust végigvittem: https://ppw.kuleuven.be/ppw-dict/faq/new-skype-meeting-
button-is-missing-in-outlook

Van ötletetek?
Hogyan tudom megjeleníteni mindkét értekezlet program új értekezlet gombját?

Köszönöm.

(#5883) zsoltip válasza zsoltip (#5882) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem tudom miért, de most működik.
Gép restart segíthetett lehet...

(#5884) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Azért az nagyon durva, ahogy ma reggel 2 órája le van halva, világszerte a 365 :(((

(#5885) Fandango


Fandango
veterán

(#5886) zsoltip válasza Fandango (#5885) üzenetére


zsoltip
őstag

Nekem tetszik. Miért lehet ennyi? Túl szép, hogy igaz legyen? :D

(#5887) #54597376 válasza zsoltip (#5886) üzenetére


#54597376
törölt tag

Van ez fele ennyiért is :)

(#5888) zsoltip válasza #54597376 (#5887) üzenetére


zsoltip
őstag

Konkrétan?

(#5889) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Office 365 offline-ban van egy Word dokumentum, amiben van egy táblázat is, magyar szöveggel. Ezt a részt angol nyelvi ellenőrzésnek veti alá, a többi részt magyarul nézi, magyarul is van az egész. Úgy kaptam a dokut sablonnak, áldom azt, aki ezt így összerakta. Hogy tudnám ezt kikapcsolni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5890) Troy.


Troy.
addikt

Üdv!

Box-on keresztül osztok meg gépek között excel fájlokat. Egyik gépen office 2019-t, másikon libre officet használok. Mennyire átjárható a kettő?
Évek óta használok egy excel fájlt, amiben a napi dolgokat jegyzem, de valami oknál fogva teljesen szétesett a formázás. :F

.

(#5891) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

2020-ban vásároltam Office 2019 Pro plus licenszt, amit használtam is ~eddig hibátlanul.
Kb 2 hónapja újra lett telepítve a windowsom, most pedig szerettem volna feltenni az office-t is. Office.com/setup oldalon megadom a cd kulcsom, fel is ismeri, hogy 2019 pro plus licensz, kapom az online telepítőt, felrakom, majd kiír egy hibát a word-ben, ha aktiválni akarom online dob egy hibát. Telefonos aktiválás esetén pedig azt az üzenetet kapom, hogy nem eredeti a licenszem... De akkor az MS oldala miért fogadja el, és miért tudtam 2.5évig használni gond nélkül?

Egyébként számlám van róla, a windows licenszemmel együtt vettem, ami továbbra is tökéletesen működik. Egyébként emagról vásároltam, ha ez számít.

Ötletek esetleg?

Képek:
https://ibb.co/qNNwhwM
https://ibb.co/vj7K566
https://ibb.co/HXZrkTx

(#5892) bon válasza brickm (#5891) üzenetére


bon
őstag

Első kérdés, hogy mennyiért vetted?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5893) mukkele válasza brickm (#5891) üzenetére


mukkele
kezdő

hibakódra is rákereshetsz googlin amit ott íraz egyik képen: 0xc0...
Azt, hogy számlát adtak róla az nem sokat jelent. Azért tudta használni, mert 2.5 évig azon a windowson ment, amire akkor egyszer még be tudtad aktiválni. Szerintem többet nem fogod. Egyszerűbb megvenni egy éves personal microsoft 365-öt aztán mehet gond nélkül 1tb hellyel 5 gépen. Ha van valami akció, meg elektronikus licenszet fogsz ki, még szállítási díj sincs. Emailben megkapod, ugyanoda beírod a kulcsot, mint a 2019-ét, aztán jó napot. Csak megint arra kell vigyázni, hogy olyan 15 ezer körül megy a personal. Ne 3500-ért vegyél personal licenszet se, mert az megint működni fog egy ideig, és nem a tiéd lesz. Nekem is voltak 2019 kulcsaim pro plus. Van amelyik jó volt újratelepítés után, megy a mai napig, van amelyiket nem fogadta el később. Nem lepett meg. Viszont az olcsó windowsaim mennek évek óta, újratelepítés után probléma nélkül aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

(#5894) Troy. válasza mukkele (#5893) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Ezt nem igazán értem:
Egyszerűbb megvenni egy éves personal microsoft 365-öt aztán mehet gond nélkül 1tb hellyel 5 gépen.

Personal microsoft-ot hogy lehet több gépen használni?

[ Szerkesztve ]

.

(#5895) mukkele válasza Troy. (#5894) üzenetére


mukkele
kezdő

https://www.microsoft.com/hu-hu/microsoft-365/buy/compare-all-microsoft-365-products

de itt drágább, ha beírod, hogy microsoft 365 (ez lett a hivatalos neve, már nem office 365) az árgépbe 15 ezer körül mennek. Mint látod a microsoftnál drágább. Most épp az alzánál is igen drága, de ott például elektronikus licenszet kapsz, mint fentebb írtam. Lehet, hogy kedvezményt kapnak, ha nagy mennyiséget vesznek, azért olcsobb máshol, ezt nem tudom. De ha így veszed akkor aztán nem lesz olyan, hogy újratelepítés után vacakolni kell. Belépsz microsoft fiókba, letöltöd, felrakod, emailoddal belépsz, újraindítod az office-t, kész. Visszatérve a fenti linkre, olvasd csak el, és így is működik. Egyszerre öt gépen. Fölrakod öt gépre. Office-on belül a fájl----> office fiók menüben szépen belépsz. Ezt öt gépnél szó nélkül hagyja, tied lesz, aktív lesz. Ha hatodik gépre belépnél, akkor szól, hogy elfogyott a licensz, és felajánlja, hogy kiléptet arról, ami a legrégebben volt használva. De te is választhatsz egyet. Ekkor az a gép kiesik az aktiválásból, de ha ott újra belépsz, újra kiléptet egy másikról. De ez csak akkor van, ha egyszerre ötnél több gépen használnád. Tehát így lehet ugrálni a gépek közt. De ki az, aki öt gépen használja egyedül. Maximum három gépet tudok elképzelni.. A microsoft fiókodban látod is, hogy milyen eszközökre van bejelentkezve a officod, és onnan is tudsz gépeket kiléptetni. A családi annyiban más, hogy ugyanígy 5 gép, és MÉG tovább oszthatod ÖT másik személynek, akiknek szintén lesz 1 TB elszeparált tárhelyük, tehát összessen 6 TB jön a caládival. És még ök is öt gépen használhatják. Nekem családi van. Szóval, akinek ez nem éri meg.... Mindig frissitve leszel a legújabbra ráadásul. Egyszerre öt évre fizethetsz elő, tehát öt kódot eszik meg a microsoft fiókod. Persze bankkártyával haviba is lehet, de úgy a duplájára jön ki egy évben.

[ Szerkesztve ]

(#5896) Qtyii válasza mukkele (#5893) üzenetére


Qtyii
tag

13eftért nálam van 2db bontatlan dobozos 1-1 éves licensz Personal
:))
Ha érdekel privát
Ez ugye 1tb tárhelyet tartalmaz

[ Szerkesztve ]

(#5897) mukkele válasza Qtyii (#5896) üzenetére


mukkele
kezdő

Tessék Troy. Mindenhol 15-16 most. Szép színes szagos lapos papír, benne egy kódkártyával.

[ Szerkesztve ]

(#5898) mukkele válasza Troy. (#5894) üzenetére


mukkele
kezdő

Amúgy próbáld ki. Ha megadsz egy bankkártyaszámot 1 hónapig próbálhatod. Előtte küld egy levelet a Microsoft az outlook-os címedre. Ha nem mondod le, megterheli a kártyád, ha lemondod, ingyen volt egy hónap.

(#5899) mukkele válasza Qtyii (#5896) üzenetére


mukkele
kezdő

vajon mennyi a szavatossági ideje egy ilyen kódnak?

(#5900) Troy. válasza mukkele (#5895) üzenetére


Troy.
addikt

Ez nekem teljesen új, hogy 5 különböző gépen/eszközön tudnám használni. Így azért nem hangzik olyan rossz deal-nek. Szerintem veszek is egyet.

Még egy olyan kérdésem volna, hogy bármilyen email címmel lehet regisztrálni? Habár nekem van gmail és hotmail-es is.
Tárhely kezelés miképp megy? Hotmail-hez van 30 GB-nyi tárhelyem, amiből 13 GB a foglalt. Ehhez lesz még hozzáadva az 1TB?

üdv.

[ Szerkesztve ]

.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.