Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4401) 66zio válasza gulyasa (#4397) üzenetére


66zio
aktív tag

Most itt jár. Margó kellene, az be van állítva a specifikációnak megfelelően, de marad a helyén a szöveg.

Minden sorvégén csak egy szóköz van, az gondolom a sorkizárás miatt van.

(#4402) Wentz válasza gulyasa (#4399) üzenetére


Wentz
csendes tag

Mi hoztuk letre a word dokumentumot, nem mas programbol megnyitott, nem atmasolt.

A masodik felevel kapcsolatban kicsit tanacstalan vagyok, mit ertesz az alatt, hogy fajlbongeszovel megnezni, hogy nem irasvedett-e? En csak a tulajdonsagokban tudtam, hogy meg lehet nezni.

(#4403) gulyasa válasza Wentz (#4402) üzenetére


gulyasa
őstag

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4404) gulyasa válasza 66zio (#4401) üzenetére


gulyasa
őstag

Furcsa. De így ránézésre nem nagyon lehet eldönteni, mi történt vele.
Talán a bekezdés beállításoknál van valami, ami a vonalzón egyébként nem szokott látszani... :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4405) Wentz válasza gulyasa (#4403) üzenetére


Wentz
csendes tag

Ezt irtam az elso uzenetben is, hogy pont ez a furcsa, hogy ott nem jelzi, hogy irasvedett lenne, de amikor megnyilik, akkor viszont az :W

(#4406) gulyasa válasza Wentz (#4405) üzenetére


gulyasa
őstag

Akkor viszont lehet, hogy máshol írásvédett. Talán a dokumentum védelemnél... :F
Itt be van kapcsolva valamelyik opció? (főleg az első?)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4407) Wentz válasza gulyasa (#4406) üzenetére


Wentz
csendes tag

Nincs bejelolve, ezt neztem en is, de ahogy latszik is, irasvedett modban nyitja meg....

[ Szerkesztve ]

(#4408) gulyasa válasza Wentz (#4407) üzenetére


gulyasa
őstag

Haladunk. :D
Megnyitáskor gondolom valami ilyen üzenetet ír ki (Office 365-ben így működik):
"A szerző azt szeretné, hogy - hacsak nem szeretné módosítani -, ezt a fájlt csak olvasásra nyissa meg. Megfelel ez Önnek?"

A "Mégse"-n kívül (nem nyitja meg a doc fájlt) két lehetőség van:
"Igen" - Ez esetben nem módosítható a doc fájl, csak olvasásra nyitódik meg, módosítani csak más néven és/vagy máshová mentéssel lehet.
"Nem" - Ez esetben ki lehet kapcsolni a dokumentumvédelmet és módosítható a doc fájl, nem kell más néven és/vagy máshová elmenteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4409) Wentz válasza gulyasa (#4408) üzenetére


Wentz
csendes tag

Semmit nem ir ki megnyitaskor, teljesen normalisan nyitja meg. Egy szakdolgozaton dolgozik a parom, minden alkalommal uj fajlkent kell lementeni, majd amikor legkozelebb az ujat nyitja meg, hogy folytassa, akkor az is irasvedette valik es ismet egy uj neven kell menteni, hogy modosithato legyen. :W

(#4410) gulyasa válasza Wentz (#4409) üzenetére


gulyasa
őstag

Csak "favágós" ötlet. Hozzon létre egy új üres doc fájlt, a problémás doc fájlt is nyissa meg, aztán a teljes szövegállományt másolja át az új üres doc-ba (kijelölés mind, ctrl+c, ctrl+v...)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4411) Fire/SOUL/CD válasza Wentz (#4409) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen víruskergetőt használsz?
Az Office aktiválva van?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4412) tylerddd


tylerddd
veterán

Mobile Office-ban a Ctrl-os kombinációk előhozhatóak valahogy? Pl. Excelben több, nem egymás melletti cella kijelölése?! A Microsoft írja a kombinációk között, de csak azt, hogy Ctrl+C=másolás. Na de hogyan ?! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4413) gulyasa válasza tylerddd (#4412) üzenetére


gulyasa
őstag

Az alapban asztali gépes vagy laptopos környezetre van kitalálva, ahol van fizikai billentyűzet is. De talán ha valamilyen billentyűzetet hozzá tudsz csatlakoztatni valahogyan a mobilhoz, akkor talán úgy működhet, de nincs rá garancia. :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4414) Troy. válasza Wentz (#4394) üzenetére


Troy.
addikt

Ez nálam is rendszeresen előjön. Asztalra kirakott word-öt menteni önmagára már nem engedi, csak másik néven. Máskor meg ugyanaz a fájl működik normálisan. Okot és megoldást nem találtam rá.

.

(#4415) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok!
Microsoft Team-hez kérnék segítséget, érdeklődnék, hogy ha prezentálok vagyis az én képernyőképemet látják a többiek, akkor belehet állítani (ha igen akkor hogyan), hogy csak egy adott képet láthassanak a többiek, a többit nem, ha elkattintok, pl ha tálcára teszem?
Prezi weboldalon mutatnám be a prezentációt, viszont közben lapozgatnék pár word dokumentum között, és azt szeretném, hogy ezt ne lássák a többiek, csak a prezi weboldalt.
Streamereknél szoktam látni, hogy pl ha játszanak egy játékkal akkor csak a játékot mutatja a stream, ha letálcázza akkor sem mutat mást.
Remélem érthetően fogalmaztam :D :R

[ Szerkesztve ]

(#4416) #42556672 válasza kovacslevi98 (#4415) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én több monitort használok úgy elég kényelmes. De nemcsak asztalt hanem egy konkrét alkalmazást is meg lehet osztani így a többiek nem látnak mást csak azt az alkalmazás ablakot.

(#4417) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Wordben tudok "dinamikus" oldalszámot beszúrni? Tehát ahogy halad előre az oldalszám, úgy frissül magától. Pl 5 oldal esetén 1/5, 2/5... De ha jön egy hatodik oldal, akkor frissíti magát, és lesz 1/6, 2/6, és így tovább?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4418) moleculez válasza moleculez (#4417) üzenetére


moleculez
veterán

Megvan (macOS megoldás, nem biztos, hogy Win alatt is így van): Footerben van rá külön típus, a semaphore. Én a page number-s alatt kerestem, mint formázási opció, de ugye miért lenne ott?! :W .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4419) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, tudnátok segíteni abban, hogyan tudnék egy word doksit csak én szerkeszteni tartományi hálózatban?
Ellátom védelemmel csak olvasásra kivéve az én user nevem, ellátom jelszóval és megsem tudom szerkeszteni....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4420) gulyasa válasza anonymus89 (#4419) üzenetére


gulyasa
őstag

A doc fájlon hosszan jobbkattintás: Tulajdonságok - "Biztonság" fül.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#4421) anonymus89 válasza gulyasa (#4420) üzenetére


anonymus89
addikt

értem akkor fájl szinten...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4422) djelf


djelf
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.

Az előzmények:
Adott egy Win 10 pro MS fiókkal bejelentkezve. Fiókhoz kötött windows-zal. Vettem egy office 2019 pro plus licenc-et még tavaly a Win-nel együtt, amit szintén a(z) MS fiókhoz kapcsoltam. Az első alkalommal minden rendben ment az office telepítéssel. Hivatalos oldalon, a fiókommal bejelentkezve leszedtem a telepítőjét a kapott kulccsal. Feltelepült, aktivált volt. Minden szipiszuper. 28 napja rendszer reinstall volt, videókártya csere miatt. A Win 10 szépen aktiválódott is a(z) MS fiókba történő bejelentkezés után.

A probléma:
Megint annak rendje és módja szerint letöltöm a hivatalos oldalról, a(z) MS fiókommal az office telepítőt. Lát is mindent, mert a telepítő nevében ott figyel szépen a licenc kód. Azonban aktiválni már nem tudom. A virtuális support és a telefonos is azt dobta-mondta, hogy szerintük kalóz verzió, ezért letiltották. (Itt tenném hozzás, hogy a telefonos support igen csúnyán törte a magyar nyelvet. Kicsit félek attól, hogy a monitor elé ültetett, rengeteg puskából operáló, korlátozott "robottal" próbáltam dűlőre jutni.)
A fiókomhoz mégis csatolva maradt a licenc, mert a telepítőt meg ugye le tudom tölteni (a kóddal a nevében).

Kérdésem a következő:
Lehetséges, hogy valahogyan el kellett volna távolítanom a telepítést vagy a licenc-et a gépről, mielőtt legyalulom az előző rendszert? Esetleg emiatt látja kalóz verziónak, hiába azonos fiókkal vagyok bejelentkezve?
Vagy egyszerűen csak kompromittálódott a licenc kulcs és tényleg kuka ez a vásárlás? Mert, ha én nem hibáztam akkor bizony kénytelen leszek másik kulcsot kérni az illetékestől.

Kérem a hozzáértőket, hogy segítsenek kibogozni ezt, ha lehet. :R
Köszönöm!

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#4423) bon válasza djelf (#4422) üzenetére


bon
őstag

Szimplán illegális volt a kulcs szerintem. Vegyél inkább jogtiszta Office 365 előfizetést. Sőt ha van családban iskolába járó gyerek akkor ingyen elérhető a számára és 5 gépre telepíthető

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#4424) djelf válasza bon (#4423) üzenetére


djelf
tag

Azt is meg tudod esetleg mondani, hogy uninstallnál kell-e valamit varázsolni az office 2019-el? Mert installnál úgy gondolom az aktiváláskor bejelentkezem neki a(z) MS fiókommal és rendben lenne elvileg.
Javítsatok ki ha tévednék.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#4425) zolee001 válasza djelf (#4424) üzenetére


zolee001
őstag

Az MS oldalan van hivatalos uninstaller,azzal tavolitsd el
En magam kb 20 x irtam itt,hogy a Pro Plus eleve kamu amit 2db csoki araert arulnak

(#4426) djelf válasza zolee001 (#4425) üzenetére


djelf
tag

Az általad említett hivatalos uninstaller feltétele annak, hogy egy reinstallnál (legyen szó akár teljes rendszer reinstallról) rendesen aktiválódjon megint a(z) MS fiókhoz kötött office licence is, vagy enélkül is aktiválódnia, ha minden rendben a licence-el?

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#4427) zolee001 válasza djelf (#4426) üzenetére


zolee001
őstag

Nem,lehet félreértettem,az uninstaller az eszközre telepitett biteket hivatott eltávolitani,a telepitett office állományt
Mint ahogy az MS-töl megtudtad kamu licencet vettél,ezt már nem tudod aktiválni
A jópofa dolog,hogy a saját termékükön futó saját termékükhöz egy külön uninstaller csomag kell,hogy eltávolitható legyen
Ha másik SKU office verziót telepitenél a rendes elözö uninstall nélkül akkor nem települne mert elözö maradékai a gépen vannak

(#4428) djelf válasza zolee001 (#4427) üzenetére


djelf
tag

6 hónapig nem volt kamu a licenc? Ugyanis mikor megvettem sikeresen feltettem és aktiváltam. Aztán használtam békével. :F A rendszer újratelepítés után jött elő. Ezért gondoltam, hogy esetleg nem mindegy hogy történt a rendszer reinstall. :)

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#4429) bon válasza djelf (#4428) üzenetére


bon
őstag

Nem feltétlenül rögtön bukik a kamu licensz. írtam a legegyszerűbb megoldást, ami még ingyenes is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#4430) zolee001 válasza djelf (#4428) üzenetére


zolee001
őstag

Pro plus,csak VL csatornákon van
Ha az MS megerösitette a saját gyártmányát,hogy kamu de te jobban tudod náluk,akkor hajrá

(#4431) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,
[link] ezekről mit mondtok? kamuk?
vagy [link]
Ha nem szabad ezeket linkelni, töröljétek és elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

(#4432) kali válasza djelf (#4428) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Más oka is lehet, például meghatározott időre szóló (mennyiségi) kulcs, mivel vannak olyan szolgáltatások/programok, amiknél mondjuk évente újítani kell, ami kulcs cserével is jár adott intervallum lejártával.
Megkapod a kulcsot, eszközlöd az aktiválást, működik rendesen, még akkor sem feltétlenül dob ki azonnal, amikor lejár az érvényességi intervallum, akár sokáig is működhet utána, de az új(bóli) aktiválást már nem engedi, azt már azonnal kiszúrja a szerver és nem fogadja el a lelőtt kulcsot.
Aki jogszerűen igényelt és továbbra is jogosult, az megkéri és kapja az új jogosultságot, de ha ilyen mennyiségi kulcsot kaptál korábban jogtalanul és azt lelőtték, azzal te már nem fogsz aktiválni.
Sőt, előfordul, hogy az érvényességi intervallumon is belül is lecserélik a kulcsokat, ha mondjuk valaki kiteszi a netre a "közösbe" és váratlanul megnő az aktiválások száma ahhoz képest, amennyi regisztráltan kiadásra került, aztán a jogosultak automatikusan megkapják az újakat, de akik nem úgy jutottak hozzá, azoknak marad a lelőtt kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#4433) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. adott outlook postafiók. mivel nem ismerem részletesen, segítséget kérnék. az tiszta, hogy a levelezést pst. fájlba ki tudom exportálni és majd vissza, ha kell, de a postafiók beállításai hogy fognak működni ? Azt is le lehet menteni valahol ? :U

:R

(#4434) Lacr0ix válasza mdraco (#4431) üzenetére


Lacr0ix
tag

Fentebb írták,hogy ezek milyen licencek. Valakinek szerencséje van vele. Másnak nem és fél év után jön a gebasz.
Érdemes utána járni,hogy a családban van e diák. Ők ingyenesen tudják igényelni a több felhasználós verziót,amíg tanul:
https://www.oktatas.hu/tisztaszoftver/diak_vagyok

Microsoft 365 Családi előfizetésért lehet nálam érdeklődni. (Régi Office 365 Home)

(#4435) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Angol nyelvű Win10-re angolul lett telepítve Office (most már Microsoft) 365. Át szeretném az egészet állítani magyarra, főleg a nyelvi ellenőrzés miatt. Ez utóbbi nem sikerül. Leszedtem a nyelvi csomagot, magyar lett, de a hejjessírástot azt még mindig nem érti rendesen. Kell valami újabb csomag ehhez, vagy hogy működik ez a dolog? Mintha valami szótár hiányozna.
Köszi

(#4436) kemotox válasza kemotox (#4435) üzenetére


kemotox
addikt

Pontosítok: Nyelvi ellenőrzés is át van állítva magyarra, még sem működik. Ugye nem függ az oprendszer nyelvétől?

(#4437) #53667584


#53667584
törölt tag

Sziasztok! Van egy Microsoft 365 Personal előfizetésem. Office telepítve, eddig működött. Ma dolgoznék, indítom az excelt, erre azt írja, hogy view only, ha megnézem az accountomnál mit ír akkor ott az van, hogy Microsoft Office 365 ProPlus unlicensed. A microsoft.com továbbra is azt írja, hogy van élő előfizetésem, 2021-ben jár majd le.

(#4438) #53667584 válasza #53667584 (#4437) üzenetére


#53667584
törölt tag

Megoldva. Ahogy nem csináltam vele semmit, hogy unlicensed lett, ugyanúgy nem csináltam vele semmit most sem. De legalább működik.

(#4439) #86564352 válasza kemotox (#4435) üzenetére


#86564352
törölt tag

Újraindítás volt, adott dokumentum nyelvénél megadva? Ezt ellenőrizd így csináltál-e mindent. Esetleg Windows-ban is hozzáadni a magyar nyelvet Settings-ben.

nxferenc: most Personal vagy ProPlus? :D

[ Szerkesztve ]

(#4440) kemotox válasza #86564352 (#4439) üzenetére


kemotox
addikt

Már újra is telepítettem magyarul, és ugyanúgy az angol szótárat akarja használni... Megnyitott doksinál lenn átállítom magyarra, és semmi. Ha kiveszem a pipát a nyelv automatikus felismerése mellől akkor egy pillanatra átáll magyarra, majd vissza. Agyfasz. Idén sem lesz leadva a szakdogám :DDD

(#4441) #53667584 válasza #86564352 (#4439) üzenetére


#53667584
törölt tag

Personal-om van, amikor unlicensed-et írt akkor ProPlust mutatott.

(#4442) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Erre van valamilyen tipp? Outlook.com email cím, O365 előfizu, tegnap még ment.

Netem természetesen van

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4443) zolee001 válasza kemotox (#4440) üzenetére


zolee001
őstag

Proofing
tools

(#4445) moleculez válasza #05304832 (#4444) üzenetére


moleculez
veterán

Én egyszer vettem egy W10 tabletet 79£-ért amihez járt egy év 365 Home előfizu :C .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4446) szabonagyur válasza #05304832 (#4444) üzenetére


szabonagyur
félisten

Orokos 365 licensz nincs, a 16500 havira lebontva meg igy teljesen jo ar foleg ha hasznalod a felhot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4447) kemotox válasza szabonagyur (#4446) üzenetére


kemotox
addikt

Legalapabb home meg student kiadás létezik egyszer vásárlósban, de abban csak Word, Excel meg PowerPoint van.

[ Szerkesztve ]

(#4448) szabonagyur válasza kemotox (#4447) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem irtam ellenkezot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4449) kemotox válasza szabonagyur (#4448) üzenetére


kemotox
addikt

Infóval próbáltam szolgálni, bocsánat

(#4450) bon válasza #05304832 (#4444) üzenetére


bon
őstag

Ha van diák a családban vagy pedagógus: https://o365.oh.gov.hu/

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.