Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4201) Puma K válasza _ ĐanieL™ (#4200) üzenetére


Puma K
veterán

Nem kell semmi rosszra gondolni!! :DDD

Csupán specifikusan kellett elnevezni azokat a fájlokat és mappákat amikkel dolgoztam és így a rövidítés meg az ékezet elhagyása nem feltétlen lett volna opció.

De ha nem maradt volna más akkor még csiszoltam volna a kivitelezésen :K :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4202) Dilikutya válasza Puma K (#4199) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt már inkább alapból száműzni kéne, sőt már évekkel ezelőtt kellett volna. Bár kordában lehet tartani, de ezt magyarázd el pl. ügyintézőknek, akik a teljes első bekezdést adják fájlnévnek még a húsz mappás útvesztő végére. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4203) Puma K válasza Dilikutya (#4202) üzenetére


Puma K
veterán

Szerencsére nálunk a cégnél rendszerezve van minden, és kategorizálva a telepítők, frissítések, képek, excel-ek, pdf-ek stb-stb egyszóval minden.

Egy beltéri dekorokkal, kültéri építőlemezekkel, beltéri egyedi méretre gyártott akrilokkal és ragasztással foglalkozó cégnél dolgozom ahol lapszabász géphez készítettem vágás optimalizálást adott táblaméret és konkrét színdekorokhoz.

Mivel nagy darabszámú megrendelésről van szó így mappákra vannak bontva a különböző de egybe tartozó színdekorok, amelyeken belül az adott színre vonatkozó lapszabászati felosztásokat táblánként és a részletező excel-t is úgy kell elneveznem a mappákat és a kapott fájlokat, hogy minden egyértelmű legyen.

Ezért viszont hosszú az elérési út így ebből akadt a fenti problémám. Amit úgy oldottam meg hogy az egész fő mappát amibe a többi kicsi és a különféle fájlok tartoznak kimásoltam a C-re, megcsináltam amit kellett majd vissza másoltam az eredeti helyére... :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4204) moleculez


moleculez
veterán

Cél: Le akarok válni a Google Calendarról. (Igen, fennvan az alufólia sisak :DDD , viccet félretéve, próbálom kiszorítani a G alkalmazásokat az életemből) A család cal viszont Googleben van. Szóval, fel tudom azokat venni aztán outlook calendarba? Ha én hozok létre eseményt, és megosztom xy GCal userrel, akkor az neki syncel GCal-ba?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4205) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Office 2019 Pro Plus kulcsom van. Most telepítettem újra a Windows.
Lehet én vagyok a béna, de a Microsoft oldalán található office 365-öt hogyan tudom úgy telepíteni, hogy kiválasztható legyen, hogy mit akarok feltelepíteni. Nekem csak a Word és Excel kellene.

(#4206) _ ĐanieL™ válasza Qtya123 (#4205) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

A 2019 Pro Plus kulcs 2019 Pro Plus -hoz jó, 365-höz nem.
Az egyéni telepítéshez mókolni kell sajnos:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4207) Qtya123 válasza _ ĐanieL™ (#4206) üzenetére


Qtya123
őstag

Értem, akkor ez nem olyan egyszerű, mint gondoltam. Köszi az infókat!

(#4208) merqree válasza Qtya123 (#4207) üzenetére


merqree
őstag

Akitől vetted a kulcsot, az a disztribútor biztos segíteni fog, abban is, ha nincs telepítő csomagod.
Vagy felhívod a Microsoft magyar ügyfélszolgálatát, bediktálod a kulcsodat, és emailben küldenek letöltő linket.

(#4209) zolee001 válasza merqree (#4208) üzenetére


zolee001
őstag

Az 10 pontos ha a "Office 2019 Pro Plus kamu kulccsal felhivja az MS-t és tőlük kér segitséget :-)

(#4210) _ ĐanieL™ válasza zolee001 (#4209) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Már megint a kamukulcs szöveg :W

(#4211) zolee001 válasza _ ĐanieL™ (#4210) üzenetére


zolee001
őstag

Pro Plus NINCS kiskereskedelemben CSAK VL
Forrás: Microsoft

(#4212) merqree válasza zolee001 (#4209) üzenetére


merqree
őstag

Én nem mondtam, hogy kamu kulcs, és még csak nem is gondoltam (talán) ;)

(#4213) merqree válasza _ ĐanieL™ (#4210) üzenetére


merqree
őstag

Ne velünk hadakozz ;)

Kérj támogatást a Pro Plus kulcshoz, és majd kiderül, hogy kapsz-e, miután bediktáltad a kulcsot, és megkérdezi, hogy milyen cégre van regisztrálva ;)
De majd elmondhatod, hogy használtan vetted, ettől és ettől. Visszakeresik, és tisztázni fogják, hogy valódi kulcsod van.

(#4214) Lauda válasza zolee001 (#4211) üzenetére


Lauda
félisten

Épp most futottam bele egy érdekes hirdetésbe: Microsoft Office 2019 Professional, 32/64 bit, többnyelvű, dobozos box

Ez a téma egyre érdekesebb. :Y

[ Szerkesztve ]

(#4215) merqree válasza Lauda (#4214) üzenetére


merqree
őstag

Én jelentettem már több hasonló hirdetést, de a moderátorok szerint minden rendben van, ha nem tetszik, tegyek rendőrségi feljelentést.
Szóval falaznak egymásnak.

(#4216) liszi70 válasza merqree (#4215) üzenetére


liszi70
nagyúr

Meg tudod indokolni jogszabályokkal alátámasztva, hogy mi a probléma a konkrét hirdetéssel?

(#4217) merqree válasza liszi70 (#4216) üzenetére


merqree
őstag

Ezek alapján joggal feltételezem, hogy Te vennél egy vadonat új Audi A8L-t 1,5 millió forintért, 1000 (ezer) km futásteljesítménnyel? Neked nem lenne gyanús? :D

szerk: 170ezer forintos szoftver ötöd áron, teljesen reális ajánlat

[ Szerkesztve ]

(#4218) liszi70 válasza merqree (#4217) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az, hogy neked valami "gyanús" az igencsak vékonka indok a moderátoroknak a szankcióra, törlésre. Ráadásul fogalmam sincs, mitől gyanús, hiszen az eu jogszabályok igencsak leverték a "használt", vagy másodkézből származó szoftverek árát.
Meg tudod indokolni jogszabályokkal alátámasztva, hogy mi a probléma a konkrét hirdetéssel? :)

[ Szerkesztve ]

(#4219) merqree válasza liszi70 (#4218) üzenetére


merqree
őstag

Te megvennél egy nagy értékű, nem használt autót ötöd áron?
Csak nagyobb a tét, az elv ugyan az.

(#4220) liszi70 válasza merqree (#4219) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az autó esetében NINCS eu-s jogszabály, ami lehetővé tenné, hogy a másodkézből származó autók ára ilyen szintre süllyedhessen. Ha fáj ez a ms-nak, ha nem, a szoftvereik eladhatóak. És mivel ettől jóval olcsóbban is lehet (a ms által is elfogadott) olcsó kulcsokat venni, így az árat a piac határozza meg, és ha túl drágán, a nektek tetsző listaár közelében értékesítené, akkor koppanna egy jó nagyot, mert a kutya sem venné meg tőle. :)

(#4221) zolee001 válasza liszi70 (#4220) üzenetére


zolee001
őstag

Ó,de még mennyi EU-s jogaszabály van autókra ,hozzál usából egy autót (ami nincs EU tiltolistán) és küzdj meg olyan certek beszerzésével mint az "Elektromágneses kompatibilitás",ha nem igazolja a gyártó (nem fogja) akkor az unióban nem helyezed forgalomba
Nézd meg mennyi usában egy auto amit itt is forgalmaznak( de ott alapbol full extra felszerelés),osszál szorozzál a napi usd árfolyammal és megérted miért nem engedi az EU az usa autokat ide

Az EU jogszabály mit nyilatkozik a lopott/megtévesztö/kereskedelmi forgalomba nem helyezhetö szoftverek kapcsán?

(Az EU jogszabályokat meg felülirja a Föderációs alaptörvény Kirk kapitánnyal az élen?)

(#4222) liszi70 válasza zolee001 (#4221) üzenetére


liszi70
nagyúr

Meg tudod indokolni jogszabályokkal alátámasztva, hogy mi a probléma a konkrét hirdetéssel? :)

[ Szerkesztve ]

(#4223) zolee001 válasza liszi70 (#4222) üzenetére


zolee001
őstag

Nem én kifogásoltam a hirdetést,de ez fizikális adathordozó és látszólag bontatlan,szerintem semmi gond nincs vele
(Feltételezem valami intézmény /cég vásárolt x db Officet valami boltban ebben a konstrukcióban (ahelyett hogy VL ajánlatot kértek volna sokkal olcsobban) és a rendszergazdi pedig népgazdaságilag hasznositja kb féláron ami hihetö is

(#4224) Lauda válasza zolee001 (#4223) üzenetére


Lauda
félisten

Azt írtad, hogy a pro plus nincs kiskereskedelemben, csak VL. Ezért linkeltem a hirdetést.

(#4225) zolee001 válasza Lauda (#4224) üzenetére


zolee001
őstag

Benéztem a Plust nem láttam
Ebben az esetben hamisitott kamu
Office is not available on DVD. You need to by a keycard and redeem it, then you can download the software for offline installation.
Diane Poremsky [Outlook MVP]

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/where-to-purchase-boxed-retail-dvdcd-office-2019/288a5169-908c-4eb8-b18a-2f1daa21470f

(#4226) _ ĐanieL™ válasza zolee001 (#4225) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

MS alkalmazott vagy? :))

(#4227) liszi70 válasza zolee001 (#4225) üzenetére


liszi70
nagyúr

Meg tudod indokolni jogszabályokkal alátámasztva, hogy mi a probléma a konkrét hirdetéssel?
Nem provokációból kérdezem negyedjére, tényleg érdekel. A vevőszolgálat nem releváns kiindulási alap. Honnan lehet megkérdőjelezhetetlenül bizonyítani, hogy jogszabályellenes, vagy nem is létező a hirdető által kínált termék?

(#4228) merqree válasza liszi70 (#4227) üzenetére


merqree
őstag

A vevőszolgálat miért nem releváns?
Ha valaki, akkor annak tudnia kell, hoy egy adott kulcs kihez és milyen jogon kötődik.
Nem?

(#4229) xrichiex válasza zolee001 (#4223) üzenetére


xrichiex
csendes tag

Pont így van hogy mondod. Én árulom.én vagyok a rendszergazdi. :)
Ha az kell a magyaenak hogy fekárazzam azon ne muljon. Garanciát adok rá. Akármi kérdés lenne. Privatba válaszolok

(#4230) merqree válasza xrichiex (#4229) üzenetére


merqree
őstag

Az ÁFÁs számlát milyen cég adja ki, ha vásárolok Tőled? Milyen cég? :D
Ha nem pblikus, jöhet privátban...

(#4231) liszi70 válasza xrichiex (#4229) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha az kell a magyarnak hogy felárazzam azon ne muljon."

Jogos, ezt én is írtam már egy párszor. Ha 80-ért adnád, nem kötne bele senki. :D

(#4232) zolee001 válasza _ ĐanieL™ (#4226) üzenetére


zolee001
őstag

Nem sajnos de szeretnék,azért a fizetésért olyan szintü munkát szivesen végéznék mint a WU team vagy hasznos tagja tudnék lenni az átnevezö kommando csapatának esetleg a designer team-nek is lenne pár ujitó ötletem mint pl a négyzetes körös háromszög:-)

(#4233) zolee001 válasza liszi70 (#4227) üzenetére


zolee001
őstag

Pl az,hogy az MS nem gyárt olyat az nem releváns? :-)

(#4234) merqree válasza zolee001 (#4233) üzenetére


merqree
őstag

Az nem számít mit gyárt és mit nem, mi a jogszabályi háttér, amire hivatkozunk :D

(#4235) liszi70 válasza zolee001 (#4233) üzenetére


liszi70
nagyúr

Még mindig nem tudjuk, honnan származik az infó, hogy "nem gyárt olyat". Azt írta, ő a rendszergazda, gondolom amiatt írta, hogy neki jogában áll ezt értékesíteni.
Tehát amit xrichiex árul, az nincs? Az az eredetinek tűnő csomagolás, az hamisítvány? Össze van kasírozva a doboz fénymásolatokkal? Ha csaló, miért nem törölte rögtön a hirdetést hogy jaj, lebuktam? Miért inkább ide ír?

(#4234) merqree
Megismétlem, és neked aláhúzom ami a kérdés szempontjából most releváns: Honnan lehet megkérdőjelezhetetlenül bizonyítani, hogy jogszabályellenes, vagy nem is létező a hirdető által kínált termék?

[ Szerkesztve ]

(#4236) liszi70 válasza zolee001 (#4233) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ráadásul, ha én csaló lennék, hamisító, akkor egészen biztos, hogy NEM egy nem létező, kamu terméket "hamisítanék", hanem egy igazit. Ha valóban nincs ilyen termék, mert a ms nem gyárt ilyet, akkor miért ezt hamisítja? Ez olyan lenne, amint amikor valaki legyártott 54.000,- ft-os bankjegyet. Garantált lebukás. :D (Ez nem vicc, megtörtént. :) )

Tudod, én készséggel elhiszek mindent mindenkinek, de a win topikban már megtörtént, hogy az eu jogszabályok szerint teljesen legális és teljes dokumentációt ígérő kulcsot is kamunak skatulyáztál, csak mert nem a ms árulta. Nem rossz szándékból, csak a bizonyosság kedvéért szeretném tudni az infóid forrását. :)

[ Szerkesztve ]

(#4237) _ ĐanieL™ válasza liszi70 (#4236) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Szerintem engedd el a témát... mindig ugyanaz a válasz: kamu, illegális, stb.

(#4238) zolee001 válasza liszi70 (#4236) üzenetére


zolee001
őstag

Ha a MS válasza,hogy nincs nem elég akkor nem tudok mit tenni de egy szakujság is ilyet ir....
https://www.computerworld.com/article/3340227/don-t-waste-your-money-on-office-2019-says-microsoft.html

Ez pedig nálam rendelhető akciósan,becsszó
,hogy full eredeti:-)

(#4239) liszi70 válasza zolee001 (#4238) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de hol ír olyat a cikk, hogy nincs és nem is volt Office Pro Plus kereskedelmi forgalomban, tehát hogy nem létezik a kérdéses hirdetés tárgya? :F

(#4240) #42556672 válasza liszi70 (#4239) üzenetére


#42556672
törölt tag

Pontatlan a megfogalmazás. Csupán nagyvállalati szerződés keretében és Open OV/OVS konstrukcióban értékesítették, A viszonteladás lehetséges ha betartják a szabályokat aminek része, hogy egyesével nem adható el csupán egyben az egész kontingens.

(#4241) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy 1 gépes O365 origi, legális licencem. Amin aktiválva van konfig, azt javítanom tesztelnem kellene. Egy másik konfig lenne addig az eddigi kiváltására. Erre kéne feldobni ideiglenesen, (cserélni) az O365-öt.
Jól gondolom, ha az MS Office online fiókomban leválasztom a mostani konfigról a licencet, akkor a másik konfigon tudom aktiválni és használni?
Hányszor lehet ilyet?
Mert ha kész az eredeti konfig, akkor arra kellene visszaköltözni.

(#4242) #42556672 válasza májkimiki (#4241) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ha a personal licenszre gondolsz az nem 1 gépes hanem 1 felhasználós tehát egy időben több PC-n is használhatod (5db.)

(#4243) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Jártas valaki az iskola O365-ben? Regisztráltam az intézményt, de tovább kéne haladnom, ahol ezt kéri:
Jelentkezzen be DNS-szolgáltatója webhelyén, és vegye fel ezt a rekordot a tartományába (‎pmpszcegleditagintezmeny.com‎).

De nincs semmilyen DNS szolgáltatónk... hogyan tovább?

(#4244) zolee001 válasza zsoltzsolt (#4243) üzenetére


zolee001
őstag

https://itmp.hu/letoltes/o365_kozokt_rendszergazdaknak+classroom_20161124.pdf
Biztosan neked kell(ene) végrehajtani az iskola regjét?

(#4245) moleculez válasza zsoltzsolt (#4243) üzenetére


moleculez
veterán

Tanuló vagy, vagy az iskola IT-se?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4246) #42556672 válasza zsoltzsolt (#4243) üzenetére


#42556672
törölt tag

Megadtál egy olyan tartományt ami most még nem létezik? ELőtte kellett volna elolvasni a leírást, nyiss egy support esetet a portálon és írd le mia gond, segíteni fognak. A másik, hogy regisztráld be a domain-t és tedd be a kért TXT rekordot. Filléres tétel.

(#4247) zsoltzsolt válasza zolee001 (#4244) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#4245) moleculez
(#4246) Kovindinka

Nem én vagyok az IT-s. Ez egy pedagógiai szakszolgálat, és gondoltam, mivel minket is érint ez a bezárás dolog, így könnyebb lenne a munkatársakkal kommunikálni és ezért gondoltam, hogy létrehozom ezt.

(#4248) zolee001 válasza zsoltzsolt (#4247) üzenetére


zolee001
őstag

Az addig rendben lenne,hogy az adófizetöi milliárdokból finanszirozott O365-öt végre használná egy oktatási intézmény de az arra felhatalmazott személy(ek) nek kellene elvégezni a regisztrációt
Fórumtársak leirták a további teendöket

(#4249) zsoltzsolt válasza zolee001 (#4248) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Rendszergazda nem igazán van

(#4250) zolee001 válasza zsoltzsolt (#4249) üzenetére


zolee001
őstag

Rengeteg dokumentáció létezik,többek között amit linkeltem is de az MS ügyfélszolgálat megfelelö részlege,a kormányzati informatika a tisztaszoftver oldalról kiindulva sok elérhetöség van helpre
Nem tudhatom,hogy kihez,mihez tartoztok mint intézmény

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.