Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

ms teamsbe feltöltött videót hogyan tudok letölteni? Sajnos le van korlátozva a dolog, mert streamon keresztül nem engedett. Van valami megoldás? Nem akarom képernyőfelvenni mert az egy évszázad…

(#5352) tylerddd válasza Stylewars_kp (#5351) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem garantálom, hogy menni fog, de én ezzel elég sok lehetetlen helyről szedtem már ki videókat.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5353) Stylewars_kp válasza tylerddd (#5352) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi, kipróbálom

ezt találtam még: [link]

(#5354) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!

Az egyszemélyes 1 éves Microsoft 365 az eDigital -ban 11 590 Ft

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5355) zsoltzsolt válasza Miska0330 (#5354) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#5356) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Az irodában van 4 gép 2013-as otthoni és kisvállalati verzióval telepítve, kb. 6 éve.
Most volt az egyik gép szervizes és nem engedi újra aktiválni az Office-t, mert már használatban van a kulcs. Új Windows lett húzva új SSD-re.
Mit tehetek? Itt van előttem 4 kulcs, fogalmam sincs melyik gépekre vonatkozik, és a 4. gépet aktiválni kell, mert használhatatlan.
Ötletek?

(#5357) sub71 válasza csƵ (#5356) üzenetére


sub71
aktív tag

Szia! Ha felveszed a kapcsolatot a Microsofttal, segítenek! Ha a másik 3 gépre rátalepíted az AIDA64-et, azzal meg tudod nézni, hogy mi a szériaszáma az azokon futó Office-nak, így tudni fogod melyik szériaszám kell erre a gépre.

(#5358) csƵ válasza sub71 (#5357) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi!
Próbáltam a telefont, de ott csak gép jelentkezik és számsort kér, ebben pedig vannak betűk is.
Az AIDA-t próbáltam, ott nem találtam a serialt.

[ Szerkesztve ]

(#5359) sub71 válasza csƵ (#5358) üzenetére


sub71
aktív tag

Feladatkezelő/futtatás. itt beírod: cmd.exe, a felnyíló ablakba beírod:

32bit windows alatt ez írod be:
cscript “C:\Program Files\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS” /dstatus
64bit windows alatt pedig ezt:
cscript “C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15\OSPP.VBS” /dstatus

elvileg kiírja Microsoft Office verziók termék kulcsait és lejárati idejét, licence típusát
Részletesen itt olvashatsz róla! Amit én írtam feljebb, az az Office 2013-as hoz kell beírni, a cikk a 2019-hez szól!

[ Szerkesztve ]

(#5360) csƵ válasza sub71 (#5359) üzenetére


csƵ
őstag

LICENSE NAME: Office 15, OfficeHomeBusinessR_Retail edition

2013 van telepítve, azt is használom.
Az utolsó 5 karakter, amit feldob a parancsra, nem is egyezik egyik seriallal sem.

(#5361) sub71 válasza csƵ (#5360) üzenetére


sub71
aktív tag

Akkor sajnos nem tudok segíteni, az Aida régebbi verziói megmutatták a seriált, nem egyszer én is ott néztem meg. a mostaninál tényleg nem látom én sem.
Az Office 15= Office 2013. Én sem értem miért 15-öt kell beírni a lekérdezésnél, de az a jó....

[ Szerkesztve ]

(#5362) Dzsekó válasza sub71 (#5361) üzenetére


Dzsekó
addikt

15=15. kiadású office. Nem évet jelöl. Úgy, mint Windows 7-nél a 7 a 7. Windows verziót jelöli.
Persze a Windows 10-nél ez borul, mert 9 nem volt, ha csak a 8.1-et nem tekintjük 9-esnek. De akkor miért volt 8.1? Mielőtt jobban belezavarodnék, befejezem. Lényeg, hogy a 15 az office-ok sorszámát jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#5363) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#5362) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Lényeg, hogy a 15 az office-ok sorszámát jelöli."
Hát nem... :DDD Az ún. Base Code-t jelölik vele, ezért van az, hogy a 2016/2019/2021/365 Office-nak ugyanaz a Base Code-ja, azaz 16.
(Csak, hogy a programozók is fussanak plusz köröket, hogy kiderítsék milyen verziójú Office fut is egy gépen...) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5364) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#5363) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor úgy mondom, hogy 16-ig mindig ugrott egyet a szám. :)
2010 - 14
2013 - 15
2016 - 16
Ezek a körülöttem lévő számítógépek, meg van egy 12-es is az 2007 vagy 2003-as Office. Ebből következtettem, hogy sorszám, de akkor Base Code. Köszi a kiigazítást. Azt már régóta tudom, hogy nem évszám.

(#5365) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
egy outlookos kérdésem lenne
office 2019 -t használok és ha nyilt wifi hálózaton lógok akkor nem tudok az outlookban a céges office365-ös fiókom szinkronizálni
mi lehet az oka, lehet valahogyan működésre bírni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5366) Jarod1 válasza Bacusuz (#5365) üzenetére


Jarod1
addikt

mert be vagy jelentkezve egyikkel...

(#5367) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy nagyon amatőr megoldás érdekelne: lábjegyzetbe nem lehetne manuálisan beírni az oldalszámokat? Alapból be lehet, de pl. az első oldalra beírom az 1-et, akkor mindenhol az lesz. Vannak oldalszámozós tutorialok Youtube-on, de annyira macera néha ez a "nem kell az első oldalra, de a másodiktól igen, de az 1-gyel induljon" és társaik megoldások. Viszonylag ritkán is kell, így mindig újra kell néznem a videót, mert nem ragad meg a kivitelezés :DDD Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5368) BigManus válasza tylerddd (#5367) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nyiss egy új dokumentumot. Menj a beszúrás fülre, majd az oldalszám opcióra, majd az Oldal alján opciót válaszd ki.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5369) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

A családban a Tisztaszoftver keretében (a gyerek tanulói státusza alapján) o365-t használok (tam), és történt egy kis baki. A https://myaccount.microsoft.com/device-list oldalon ahol a csatalakozott eszközök voltak, volt egy számomra nem ismert eszköznév. Azt hittem az a régebbi eladott asztali PC gépem, így letiltottam. Mint kiderült ez a jelenlegi PC-m neve (a Microsoft szerint), így most nem tudok csatlakozni a fiókhoz, mert azt írja, hogy : HIBA történt. A szervezet letiltotta az eszközt. A hiba elhárításához forduljon rendszergazdájához a 135011 hibakóddal.
A myaccount oldalon sem tudom engedélyezni, mert ott is a rendszergazdát emlegeti. Kihez is kell fordulnom ?

[ Szerkesztve ]

(#5370) kali válasza Jimmy8 (#5369) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Hol történt korábban a regisztráció?
Az o365.oh.gov.hu oldalon?
Ha igen, az nem olyan régen megszűnt - változott december 1-jén a Tisztaszoftver Program -, így ott már nem tudnak segíteni, de attól persze még van megoldás a problémára.
Amennyiben direktben a Microsoft oldalán lett eszközölve anno a regisztráció, úgy bonyolultabb kicsit a helyzet: Ingyenes Microsoft Office 365 iskoláknak és diákoknak | Microsoft az oktatásban
Ha leírod, hogy melyik eset forog fenn, akkor vázolom a megoldást.

(#5371) Jimmy8 válasza kali (#5370) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi, az előző beírásom előtt küzdöttem több órát, majd a kérdésem után is folytattam, és jelentem most sikerült:
A Windowsba a Fiókoknál > Hozzáférés munkahelyi vagy iskolai rendszerhez pontnál, nekem fel volt véve az O365-be regisztrált e-mail című fiók. Ezt töröltem, majd WIN újraindít, utána próbáltam indítani az Excelt. Itt kérte , hogy lépjek be a fiókba: beírtam a korábbi fiókhoz tartozó e-mail címet és elfogadta :)
Most már a device-list oldalon a megfelelő gépnévvel jelenik meg az asztali PC-m.
Nem tudom hogy sikerült (érdekes, hogy gépnévvel azonosít és nem MAC cím alapján...)

[ Szerkesztve ]

(#5372) tylerddd válasza BigManus (#5368) üzenetére


tylerddd
veterán

Az alapvető módszerrel tisztában vagyok, amikor első oldaltól, 1-gyel kezdődően kell számozni. A hosszadalmasabb módszert is végigcsinálom, amikor pl. nem kell minden oldalra számozás, ne 1-gyel induljon stb. Az érdekelne, hogy lenne-e valami kikerülős megoldás ezekre a hosszadalmasabb folyamatokra.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5373) BigManus válasza tylerddd (#5372) üzenetére


BigManus
addikt

Igazából akkor nem értem, mi lenne a kérdés...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5374) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Korábban vásároltam W10-et és Office-t.
Addig eljutottam, hogy régebbi Office telepítőt már nem lehet letölteni hivatalos forrásból, megoldottam...
A W10 licenszelte magát miután beléptem az MS fiókommal, viszont az Office nem, élek a gyanúperrel, hogy nem 2016-ot vettem annó digitálisan... sajnos nem találom nyomát, hogy melyik lehet.

Az https://account.microsoft.com/ -ra belépve sehol sem találom a korábban licenszelt termékeimet. Hol keressem őket?

(#5375) tylerddd válasza BigManus (#5373) üzenetére


tylerddd
veterán

Pedig már 2x leírtam, az elsőnél példával, nem tehetek róla, ha nem érted.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5376) szabonagyur válasza r6man123 (#5374) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tippre csak az O365 látszódik a fiókban, a többi főleg a 2019 előttiek lehet nem látszanak még ott.

Ugyebár Win10 előtt a többi OS sem aktiválta be magát, hiába ment más az MS fiók használata Win8 esetében is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5377) kali válasza Jimmy8 (#5371) üzenetére


kali
legenda

Ok, szuper!

(#5378) tylerddd


tylerddd
veterán

Üres oldalt hogy lehet jelen pillanatban törölni a Word-ben?! Általában táblázatoknál, amikor alul a margóig értek, ugye beszúrt automatikusan egy üres oldalt, ami nem kellene. Ez eddig kijátszható volt a Minden látszik gomb segítségével, amit kijelöltem az üres, szükségtelen oldalon, 1-re állítottam a betűméretet és eltűnt az oldal. Most ez nem működik. Más lehetőségeket is próbáltam webes keresés alapján, de semmi használható, nem működnek. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5379) Jarod1 válasza tylerddd (#5378) üzenetére


Jarod1
addikt

Backspace, utolsó betű után

(#5380) Qtyii


Qtyii
tag

Sziasztok, legális Office-t keresek amit 1pc-re amit ha új Pc-t vennék akkor azon is aktiválni tudnék ( azaz egyszerre egy gépen használható és át vihető ha a gép elromlik/ eladom )
kerlek segítsetek eligazodni hogy hol érdemes és milyen verziót venni?
ossze vagyok zavarodva a 3000 Ft-os és a 40000ft-os termékek között és nem tudom melyik az ami nekem jó lenne.

(#5381) bon válasza Qtyii (#5380) üzenetére


bon
őstag

Microsoft 365 egyszemélyes verzió kell neked. pl. [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5382) tylerddd válasza Jarod1 (#5379) üzenetére


tylerddd
veterán

Táblázatnál nem megy.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5383) Qtyii válasza bon (#5381) üzenetére


Qtyii
tag

[link] ez miben más? Mert ez olcsóbb..

(#5384) szabonagyur válasza bon (#5381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez előfizetés, tegyük hozzá :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5385) bon válasza szabonagyur (#5384) üzenetére


bon
őstag

Igen, és nincs jobb nála.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5386) szabonagyur válasza Qtyii (#5383) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanaz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5387) bon válasza Qtyii (#5383) üzenetére


bon
őstag

olcsóbb ennyi

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5388) bon válasza Qtyii (#5383) üzenetére


bon
őstag

Nincs a családba tanuló? Ha van akkor ingyen beszerezhető.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5389) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Áprilisban lejáró dobozos Microsoft 365 családi előfizetésre ha aktiválok újból egy dobozos kódot, akkor az hozzá adódik? Alzán most jóáron beszerezhető!
Köszönöm előre is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#5390) Sanyi.mTs válasza morfondőr (#5389) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

igen, én pár hónapja 2db-ot vettem és így toltam ki 2 évvel az előfizetés lejáratát.

(#5391) total90


total90
veterán

Hali,

lenne két kérdésem OneDrive-al kapcsolatban.

Adott két cég, nevezzük őket Cég_A-nak és Cég_B-nek.

Mindkét cégnek Microsoft 365 Business Standard verziója van.
Cég_A minden adata OneDrive-ban van tárolva és azok közül oszt meg néhány mappát Cég_B-vel. Cég_B kapott egy linket, amit megnyitva teljes hozzáférése van az adatokhoz, tehát szerkeszthet, törölhet stb. Ez eddig minden oké, de egy bizonyos idő után, teljesen random elvesziti Cég_B a hozzáférést és újra hozzáférést kell adnia Cég_A-nak. Ez miért van?

A másik kérdés, explorer-t megynitva bal oldalon ugye ott van Cég_A-nak és Cég_B-nek is a saját, illetve céges OneDrive hozzáférése.
Meg lehet azt oldani, hogy Cég_B a Cég_A-tól megosztott mappákat is ott lássa és ne csak online, a böngészőben?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5392) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Megigenyeltem testveremnek a Tisztaszoftveres Office-t, azt hittem minden rendben megy, le is toltottem, be is leptem a programon belul, de nem tudok semmit szerkeszteni, gyakorlatilag a Wordbe egy betut sem tudok leutni, mert az irja, hogy ez a módosítás nem végezhető el mert a kijelölt rész zárolva van. Azt olvastam, hogy ez valoszinuleg azert van mert nem aktivált az Office. Ez tenyleg igy van, ez az oka? Felhivtam a Tisztaszoftvereseket, majd visszahivnak, csak sajnos holnap estetol jo ideig mar nem vagyok itthon, nem tudok q szuleimnek segiteni ez ugyben..

Samsung Galaxy A55 5G

(#5393) tylerddd válasza DrDobos (#5392) üzenetére


tylerddd
veterán

Bármelyik Office alkalmazásnál a Fájl/Fiók alatt mit ír?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5394) DrDobos válasza tylerddd (#5393) üzenetére


DrDobos
őstag

Mire gondolsz pontosan? Nagyon meglepodtem amugy, felhivtam az üf-ot, mondtak hogy visszahivnak..gondoltam hogy oke majd januarba..de nem, visszahivtak, es szinten a fajl/fiok menupont alól kertek infokat, hogy mit ir. Mondtak hogy telepitsem ujra, hátha. Most telepitem ujra. Mire vagy kivancsi, emlekszek mik voltak a fajl/fiok menu alatt.

Samsung Galaxy A55 5G

(#5395) DrDobos válasza tylerddd (#5393) üzenetére


DrDobos
őstag

[kép] ;)

Samsung Galaxy A55 5G

(#5396) tylerddd válasza DrDobos (#5395) üzenetére


tylerddd
veterán

Office 365-re regeltél?! Akkor miért 2016-os verziót ír? Tesód általános/középsulis vagy felsőoktatásban tanul?

Én még a régi rendszerben regisztráltam, akkor még @sulid.hu fiókokat és 365-ös verziót adtak. Ezt az új rendszert még nem vágom.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5397) kali válasza DrDobos (#5395) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Az Office 2016 Professional Plus verziót ha pedagógus vagy rendszergazda igényelte, az a Dashboard felületen kapott MAK kulccsal (vagy KMS szerveren) aktiválható.
Aktiválás nélkül is működik, de minden indításkor feldobja az aktivációs ablakot.
Nálatok más gond van.
A fiókos bejelentkezés is bekavarhat, ha ahhoz más jogosultság társul.

[ Szerkesztve ]

(#5398) DrDobos válasza tylerddd (#5396) üzenetére


DrDobos
őstag

Office 365re regeltem elmeletileg, licenceknel is ezt irja az office.hu-n

A folyamat a kovetkezo volt:
Tisztaszoftver.hu-n igenyeltem meg, minden rendben ment. A kapott koddal (hosszu beto es szamsor @m365.edu.hu), mint felhasznalonev beleptem az office.com-on, ami atiranyitott a Kréta bejelentkezore. Ott bejelentkeztem, ezutan lattam az alabbi feluletet:
[kép]
Itt a letoltesnel a felso lehetosegre kattintottam, letoltotte, elinditottam a letoltest. Az emailben irtaknak megfeleloen bejelentkeztem, az eredmeny itt lathato:
[kép]
Feltehetoleg a sikertelen aktivalas miatt irja hogy zarolva van az egesz. A reinstall nem oldottam meg a problemat sajnos :( lehet siman mashonnan kene letoltenem siman az O365-t, es ugy mar aktivalt lenne? Mert valoban latom, hovy ezekszerint ez a verzio valoban a MS Office 2016 Pro Plus....

kali: oszinten nem tudom, kovettem a tisztaszoftver.hu utasitasait. Azt mondta nekem az üf-os hölgy, hogy lehet az Officenal akadt ossze valami, volt egy ember aki ugyanígy jart mint en, neki folyamatban van az ügye egyelore...a gond az hogy sajnos nekem nincs sok idom igy nem tudom egyelore hogy oldjam meg. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#5399) Qtyii válasza DrDobos (#5398) üzenetére


Qtyii
tag

Törölj minden Office t a gépről és egy újat tegyél fel amit használni akarsz

(#5400) kali válasza DrDobos (#5398) üzenetére


kali
legenda

Akkor annyi a gond, hogy volt már másmilyen Office a gépen, amit el kellett volna távolítani és utána telepíteni a 365 verziót.
Fontos, hogy a teljes eltávolítás után az edu-s e-mail címmel kell bejelentkezni az Office portálon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.