Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus

Hozzászólások

(#905) Danecay


Danecay
őstag

Engem leginkább a játék következetlensége zavar, az, hogy nem tudni biztosra, hogy mikor és mit kell vagy lehet megcsinálni. Ilyen volt nálam pl. a Volga területén a mackó megszerzése. Láttam, hogy ott van a térképen és szándékomban is állt elhozni a kislánynak de mivel elég távol volt, már ha lehet valódi távolságokról beszélni egyáltalán, arra gondoltam, hogy mivel úgy is arra vezetnek a sínek majd amikor a közelben járok odamegyek és megszerzem, csak mint kiderült egy bizonyos trigger pont után már nincs visszaút és jön a következő pálya, amit előre honnan a bánatból tudtam volna, mármint, hogy nem lesz az adott pályán több megálló, ill., hogy melyik az a pont ahonnan már nincs visszaút? Ez történt a Kaszpi sivatag területén is, voltak ugye az X-el jelölt helyek a térképen amelyek közül volt amelyiket menet közben felkerestem és másra nem volt jó, mint, hogy ellövöldözzem az összes lőszeremet és elhasználjam az összes medi pack-emet, persze az is meglehet, hogy én nem voltam elég figyelmes és elmentem a lényeg mellett. Volt aztán olyan hely is a térképen ahová már direkt el sem mentem mert már viszonylag rég voltam kapcsolatban a fő történeti szállal, a jelölt hely pedig már eléggé a pálya szélén volt szintén a vasúti vonal mentén. Tartva attól, hogy az előző helyen is azért sem történt semmi különös mert pl. lehet nem triggereltem meg a területtel kapcsolatos küldetést, visszatértem inkább a fő szálhoz a vonathoz, és aztán persze megint jött a fentebb taglalt mackós eset és a nélkül, hogy fel tudtam volna deríteni a direkt későbbre hagyott területe már vitt is a vonat magával tovább a Tajgára. Na meg persze ott vannak ezek a változó kimenetelű történések amik néha akkor sem következnek be úgy ahogy az ember szeretné, ha direkt utánaolvas és ennek fényében csinál meg mindent, és mi van akkor ha az ember csak sodródik a játékkal. Ilyen volt pl. legutóbb Damir esete a Kaszpi területen, én lecsúsztam a zip line-n ő nem, ott maradt és jó eséllyel belehalt a robbanásba, de láttam, hogy van olyan alternatíva, hogy ő is lejön a zip line-en. Az rémlik, hogy mintha elhangzott volna valahol egy "don't kill" de, hogy ebből ott és akkor ki kellet volna, hogy derüljön, hogy ezen Damir életbemaradása fog múlni azt nem tudom, ha igen akkor az én nyelvtudásom nem elégséges a játék megértéséhez, de feltételezem ezzel nem vagyok egyedül, viszont így, hogy már tudom, hogy mit kellett volna máshogy csinálni, biztos nem fogom újrajátszani csak azért, hogy egy 5 másodperces(se) videó máshogy játszódjon le, ennyire azért nem jó játék. Egyébként persze el lehet vele lenni, vannak részei, megoldásai amik kifejezetten tetszenek de vannak olyanok is amik jól érezhető módon elmaradnak az AAA címektől.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro Exodus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.