Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#67399) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

De csak másokat is tesztel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#67402) Cs1csó válasza Szellem. (#67400) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y na ez már döfi!!

[ Szerkesztve ]

(#67403) Szellem. válasza Cs1csó (#67402) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi, de szerintem az még messze van a döfitől. :R

(#67404) Dévacsen válasza C. s. (#67393) üzenetére


Dévacsen
senior tag

A lényeg amit végül ki tudtam venni:Előfordul, hogy a hálózati kapcsolat "szétaprózódik", és a Comodo tűzfal biztonsági okokból blokkolja.COMODO Firewall blocks "Windows operating system ...

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#67405) Szellem. válasza Cs1csó (#67402) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Lekapcsoltam az UO-t, meg a Kaspersky bővítményt, gondoltam kipróbálom az Edge és az FF saját belső blokkolását. Felvettem őket szigorúra és meglepően jól blokkolják a reklámokat!
Például a híresen telerakott speedtest.net oldalon is blokkoltak és a youtube-on sem jöttek elő a videók közben reklámok. Értem, hogy nem egy UO, mert az többet tud, na de akkor is.

(#67406) Jack Oneill válasza Szellem. (#67405) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az Edge meglepoen jol sikerult bongeszo. Kellemeset csalodtam benne.

(#67407) Semplar válasza Dévacsen (#67404) üzenetére


Semplar
őstag

Jól is teszi! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#67408) Semplar válasza C. s. (#67393) üzenetére


Semplar
őstag

Tiltsd le + válasz megjegyzése. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#67409) Szellem. válasza Cs1csó (#67402) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Alakul ez az Edge saját blokkolásával és minden bővítmény tiltva:

(#67410) Xelo válasza Szellem. (#67409) üzenetére


Xelo
addikt

chrome + uo + kaspersky (kaspersky bővítménnyel, privát böngészés aktív, követések tiltásával)

(#67411) Szellem. válasza Xelo (#67410) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na ezek azok a dolgok amiket nem értek. Mindent ugyan úgy csinálok a gépem, mint Te, ugyan azokkal a beállításokkal és 68,81 volt a maximum akármelyik böngészőt használom az általad berakott beállításokkal! :W

[ Szerkesztve ]

(#67412) Szellem. válasza Szellem. (#67411) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez az eredmény konkrétan Defender, kikapcsol UO és az Edge bekapcsolt Szigorú adatvédelme mellett jött ki most:

(#67413) L7wy válasza Szellem. (#67412) üzenetére


L7wy
őstag

De miért használjátok ezt a browser benchmarkot bármilyen összehasonlításra ami AV-vel kapcsolatos? Ez leginkább a böngészőmotorokat teszteli. Ahogy én nézem leginkább javascriptes tesztek vannak benne. A pontok pedig attól függnek, hogy milyen erős a géped.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#67414) Szellem. válasza L7wy (#67413) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az oka nagyon egyszerű: A használt bővítmények mint UO és az AV-k bővítményei mennyit lassítanak a böngészési élményen. Sajnos látszik, hogy lassítanak. Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#67415) L7wy válasza Szellem. (#67414) üzenetére


L7wy
őstag

csicso82
itt egy oldal ami objektíven - tehát nem érzetre kell megállapítanod - hogy lassít e vagy sem a betöltődésen: [link]

Ez volt írva korábban, ahogy nézem ez a teszt újra és újra betölti a teszteket és újra lefuttatja.
Namost egy reklámblokkoló a renderelésnél figyeli, hogy mi jelenik meg, ésszerű, hogy durván lassítja olyan esetben ahol rengeteg render fut le újra és újra. Tehát nem feltétlenül a betöltődést fogja vissza. Nyisd meg a böngésző dev tools-át teszt közben és látni fogod, hogy az mennyit fog lassítani, pedig az nem szól bele a letöltésbe. A másik hogy ezen a teszten nagyon relatív a sebesség, mert bármikor gondolhat úgy a szerver hogy most téged kicsit később szolgál ki, és az is durván befolyásolja a futást. A böngészési élmény megint más, arra igaz lehet, hogy rontja, de csak azt a részét amíg betölt és legenerálódik a weboldal.
Tehát nem köthető a valós használat közbeni folyamatokhoz, mivel ott nem fog sok kis fájlt újra és újra letölteni folyamatosan és futtatni, az amit pedig hozzátesz pár tized másodpercet 1 weboldal megjelenítéséhez elenyésző egy rossz net kapcsolat, rosszul felépített weboldal vagy lassú szerver mellett.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#67416) Szellem. válasza L7wy (#67415) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt értem amit leírsz, de szerintem pont jól mutatja, hogy egy bővítmény mennyit lassíthat a böngészési élményen! Nekem szimplán ebből a tesztből csak ez a fontos. Azt is tudom, hogy több összetevős egy weboldal megjelenítése, de szerintem ez a tesz mivel egy azon oldalt használsz, valós képet adhat a problémáról.
Nem egy tesztet elvégeztem ma ezen az oldalon különböző beállításokkal.
Jelen esetben a leggyorsabb az Edge saját adatvédelmi beállításai és semmilyen beépülő használata. Ott a maximum nekem kb.83. Minden más esetben ez romlik. A legrosszabb nálam Kaspersky bővítménnyel és magával az AV-val. A jelenlegi kompromisszumos és legjobb megoldás UO, plusz F-Secure. Ezzel a párossal 76-78 pont között hoz, és látható is a weboldalak betöltésénél. Teszttől függetlenül. De mint írtam ez én vagyok. Feljebb a kollégánál hasított a Kaspersky-Chrome-UO megoldás. Nálam épp az ellenkezőjét csinálja.
De mint írtam értem amit leírtál. :R Nyilván minden változhat negatív irányba is, ha rossz a szerverkapcsolat vagy fosul van megírva a weboldal, stb.

[ Szerkesztve ]

(#67417) UserX válasza Szellem. (#67416) üzenetére


UserX
őstag

Akkor ez nem is annyira rossz eredmény, a 'túlbiztosított' rendszeremmel... :DDD :B

Chrome (86.0.4240.75)+uBlock+ESET IS+MBAM Prem.+Norton Safe Web :DDD

DIGI 1000/300-as Net.

[ Szerkesztve ]

(#67418) Cs1csó válasza UserX (#67417) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem sőt, bár mindig a viszonyítás a kérdés, tehát mindegy hogy 40-50-60 az érték a kérdés, hogy LEHETNE E ennél jobbat elérni azon a rendszeren, hardveren, interneten.
Másik böngésző, más kiegészítők stb.

(#67419) UserX válasza Cs1csó (#67418) üzenetére


UserX
őstag

Minden védelmi összetevőt kikapcsolva:

Nekem elég az első vari is, türelmes ember vagyok! :)

Egyébként fogalmam sincs mit jelent ez a 10 pont eltérés...Szubjektíve gyorsan betöltődnek a weblapok...

[ Szerkesztve ]

(#67420) Szellem. válasza UserX (#67419) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na akkor ezt mondjàtok hogy nàlam miért csak ennyi??

(#67421) UserX válasza Szellem. (#67420) üzenetére


UserX
őstag

Nem tudom!!! :( Nagyobb fájlok letöltésekor hozza a szolgáltadód által garantált sebességet? Böngészéskor tapasztalod, hogy gyorsabban töltődnek be az oldalak kikapcsolt védelmek mellett?

[ Szerkesztve ]

(#67422) Szellem. válasza UserX (#67421) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Bizony. Úgy megvan az 1000 mint a szél.

(#67423) Dumi86 válasza Szellem. (#67420) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nálam 16ot irt a végén :D Szóval no para :D

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#67424) UserX válasza Szellem. (#67422) üzenetére


UserX
őstag

+1 Dumi86

Szerintem sincs ott akkora baj, amiért érdemes lenne 'parázmi'! :K

(#67425) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Defender esetében hogyan lehet beállítani, hogy naponta többször keressen frissítést, ne csak akkor, amikor bekapcsoljuk a számítógépet?

(#67426) Pyttawrx válasza GEPESZ66 (#67425) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De annak mi értelme lenne?

[ Szerkesztve ]

(#67427) GEPESZ66 válasza Pyttawrx (#67426) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Feleségem gépen néztem,hogy manualis frissítéssel napkozben eleg gyakran frissített új adatbázisra.

(#67428) Pyttawrx válasza GEPESZ66 (#67427) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De akkor az előzőnél nem pont azt akartad írni, hogy ne keressen ennyiszer? :)

(#67429) Szellem. válasza UserX (#67421) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

:)

(#67430) Pano válasza GEPESZ66 (#67427) üzenetére


Pano
addikt

A felhőn keresztül mindig elérhető azonnal a legfrissebb adatbázis, nem kell helyileg meglennie. Az már inkább csak az offline védelemhez kell. Tehát semmit nem veszítesz azzal, ha naponta egyszer frissít.

[ Szerkesztve ]

(#67431) C. s. válasza Cs1csó (#67395) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, de ragaszkodom a Comodóhoz, mert több olyan dolgot is tud, amit más nem.

(#67404) Dévacsen és (#67408) Semplar:

Köszi szépen, tehát más is járt már így. Azt lehet tudni, hogy mi okozza a töredezést vagy aprózódást? Szakadozik a net? Nemrég voltak a szerelők, bütykölték a kinti „dobozt”, azzal lehet összefüggésben? Vagy hibás a kábelem? Esetleg szoftveres eredetű? A Windows rendszerfrissítő funkciójának hibájával kapcsolatos? Tehetek ellene bármit vagy csak annyit, hogy nem engedem ki, amikor jelez?

[ Szerkesztve ]

(#67432) GEPESZ66 válasza Szellem. (#67429) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csupán érdeklődésképpen.
Nem emlékszem,hogy az Eset-ről írtál -e véleményt.
Jó program lett mostanában?
Évekkel ezelőtt használtam csak.
Az irodában egy kollégáról tudok csak aki minden évben megveszi.

(#67433) Dévacsen válasza C. s. (#67431) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Even when you disable this setting you sometimes catch fragmented UDP traffic. The UPD protocol is a stateless protocol. It means both sides are not acknowledging data being received. Sometimes a site may respond later to a request from your computer then the Stateful Inspection time limit of the firewall. The firewall then thinks the traffic is not an answer to a request from your computer and will see it as a possible intrusion. Ezt írták a Comodo fórumán,ettől többet nem tudok hozzátenni a kérdéshez,viszont még annyit hogy az évek alatt volt hogy tiltottam,volt hogy engedtem,de nem vettem észre hogy bármi hátrányom származott volna bármelyik döntésből,ha nyugtalanít tiltsd le,és ha valamikor valami gebasz adódna a rendszerrel nézz utána a tűzfal naplóban hogy nincs e ott hogy csatlakozni próbált,és akkor tudod hogy az miatt volt gebasz.De mondom nálam ha tiltva volt ha nem, nem volt anomália. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#67434) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#67432) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ők is hibáznak, de az itteni visszajelzések alapján bőven vállalható termék, amit én megfigyeltem, hogy az egyik legjobb marketinggel rendelkező cég volt régebben és az ebből fakadó ismertségből még ma is megélnek. Manapság lehet kevesebbet reklámoznak.
Ez az android csávós megjelenésük sokakba beleégett.

C. s.

mert több olyan dolgot is tud, amit más nem.

Felsorolnád? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67435) C. s. válasza Dévacsen (#67433) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, akkor inkább tiltom.

(#67434) csicso82:

„Felsorolnád? Köszönöm!”

viselkedéselemző (HIPS)
kiválóan konfigurálható tűzfal
elszigetelő (virtuális környezet)
Szívesen!

Az általad korábban említett tűzfalat nem ismerem, mert a mostanival elégedett vagyok, nincs okom másikat próbálgatni. De ha tudsz egy olyan biztonsági programot, amiben a fölsorolt 3 tulajdonság magasabb színvonalon megtalálható, akkor átváltok arra, föltéve, ha megbízható a fejlesztő és korrekt a szoftver.

(#67436) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na ez nagyon finom kartevo.
[link]

Eszrevettetek, hogy uj lett mobilon a forum?

(#67437) Pyttawrx válasza Jack Oneill (#67436) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen meg is lepődtem a mobilos fórumon. :)

(#67438) Cs1csó válasza C. s. (#67435) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F
Viselkedéselemző? A Windows tűzfal is elutasítja a kapcsolódást ha nem a protokollnak megfelelő stb. a gépen futó egyéb tevékenységet pedig a kártevővédelem is figyeli.

A tűzfalon nem tudom mit kell konfigurálni, A Windows tűzfalában is hozhatsz létre tiltó szabályokat de a Windows Firewall Control is tud szabályt hozzáadni sőt ha nem ismered a kapcsolódást akkor arról infót is tud nyitni a böngészőben ezzel tanácsot adva, hogy engedheted vagy sem a kapcsolódás legyen az bejövő vagy akár kimenő.

Virtuális környezetnek ott van:
- Windows beéíptettje
- Sandboxie
- vagy a komolyabb tesztelésre Virtual Box

(#67439) Krystal_s válasza Cs1csó (#67438) üzenetére


Krystal_s
addikt

"ha tudsz egy olyan biztonsági programot, amiben a fölsorolt 3 tulajdonság magasabb színvonalon megtalálható"
Engem is érdekelne ilyen program. Nekem elég az első 2 tulajdonság.

"Viselkedéselemző?"
Pont a lényegre nem válaszoltál és még rá is kérdezel. :F
Szóval tudsz ebben hatékonyabb programot?

[ Szerkesztve ]

(#67440) milan26 válasza Krystal_s (#67439) üzenetére


milan26
senior tag

Minden vírusirtóban van már viselkedéselemző, némelyikben jobb, némelyikben kevésbé. Csak adatbázis alapján nehéz lenne már működniük. Avira az egyik véglet-nagyban az adatbázisra támaszkodik-Comodo a másik-nagyban a viselkedéselemzésre.

Avastnál CyberCapture és megerősített mód is van:

Windows 7 óta már elég a beépített tűzfal is, egy-két kivételtől eltekintve (pl Comodo, Zonealarm, fizetős avast) a komplett securityk is azt használják.

Létezik egy olyan, hogy Binisoft (Malwarebytes) Windows Firewall Controll, ami egy normális felületet ad a beállításaihoz, és üzeneteket is képes dobálni. A Binisoft fejlesztette ki az AdwCleanert is, ezt a céget megvette a Malwarebytes.

Virtuális környezetnek ott vannak a fentebb írtak, igaz azokat manuálisan kell elindítani. De enélkül is hatékonyak a szoftverek, mert mint a képen látod az avast is zárolja azonnal, ha gyanús valami-virtuális környezet nélkül is.

Persze nem azt mondom, hogy ne használja a Comodot (amúgy sincs semmi közöm hozzá), ha az tetszik neki, mert nem olyan rossz az, de tényleg bugos kicsit és túl bonyolult. :)

(#67441) Cs1csó válasza milan26 (#67440) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, kb. erre gondoltam, csak belefáradtam.

Nem értem, ha egy vírusvédelemben nem írják oda jó nagy betűvel, hogy VISELKEDÉSELEMZÉS akkor nem tartalmaz? Hogyne tartalmazna, hiszen az ismeretlen kártevők ellen csak így tudja felvenni a versenyt.

Ugyanez a helyzet, hogy beleírják, hogy "ransomware elleni védelmi modul" ÉS? Ha épp jön egy olyan amit nem ismer és lekódol mindent, akkor boccs?!

(#67442) Krystal_s válasza milan26 (#67440) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Comodo a másik-nagyban a viselkedéselemzésre."
Nekem pont ezért megfelelő. Kérdezzen mindenre és majd én eldöntöm mi legyen.

"Avastnál CyberCapture és megerősített mód is van"
Ez beállítható, hogy jelezzen mindenre, ami gyanús tevékenységet akar végezni?

(#67443) milan26 válasza Krystal_s (#67442) üzenetére


milan26
senior tag

A megerősített mód szinte mindenre ugrik. Gyanús tevékenységre enélkül is. Ha csendes módba rakod a reklámok miatt, akkor viszont nem látod az értesítéseket. De amúgy is nálam az automatikus műveletek vannak beállítva, ma már inkább az a trend, hogy csendben végezze a dolgát, ne kérdezősködjön.

Szóval ha azt akarod, hogy a Comodora hasonlítson, akkor így kell beállítani:

Nekem mondjuk az agyamra menne, de lelked rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#67444) milan26


milan26
senior tag

Egyébként zárt környezete is van az avastnak de az már csak a fizetős verzióban. De hidd el, anélkül is hatékony védelem. Ha valakinek ez mégis fontos okvetlen, akkor marad a Comodo, vagy Qiuhoo.

Szubjektív véleményem, hogy ez a felfogás ma már túlzás. Nyugodtan rájuk lehet bízni, hogy mit tegyenek probléma esetén. Nem kell, hogy a HIPS kérdezősködjön, meg minden új dolgot automatikusan elszigeteljen először.

(#67445) Krystal_s válasza milan26 (#67443) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. :)

(#67446) milan26 válasza Krystal_s (#67445) üzenetére


milan26
senior tag

Teszteknél is van olyan metódus, hogy real world protection test, ilyenkor alapbeállításon vannak a szoftverek, életszerű helyzeteket produkálva a támadások alatt. A nagyok rendre egyformán, jól szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#67447) Krystal_s válasza milan26 (#67446) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ilyen AV tesztekkel akkor foglalkoztam utoljára, amikor még kezdő voltam a számítástechnikában.
A túl ismert, pontosabban agyonreklámozott nevek sosem érdekeltek. Sőt inkább kerültem őket. Eset, Avast, AVG... Látom azóta valamit fejlődtek.
Alapbeállításokkal sem használtam soha semmit. Mindenkinek mások a szokásai. Valaki szereti, ha egy program dönt kérdezés nélkül és akár töröl, karanténoz. Nekem az a fontos, hogy bármit csinál jelezzen, kérdezzen, aztán én döntök. Persze kell hozzá egy kis hozzáértés, mert akármit nem lehet tiltani, vagy engedni.
Windows beépített tűzfalat, vagy AV-t akkor sem használnék, ha fizetnének. Na jó, ha fizetnének, akkor talán olyan gépen használnám, ami nem az enyém. ;]

(#67448) C. s. válasza Cs1csó (#67438) üzenetére


C. s.
addikt

„Viselkedéselemző?”

Igen, a CIS-nek ez az egyik nagy erőssége. Ez nem azt jelenti, hogy más szoftver nem képes rá, hanem azt, hogy ebben a CIS kiemelkedően jó. És nemcsak a tűzfal piszkálását figyeli, hanem minden tevékenységet.

„A tűzfalon nem tudom mit kell konfigurálni...”

Kelleni éppen nem kell, de lehet, méghozzá jól, és én pont ezt szeretem a CIS-ben (többek között). Szigorúbb, mint a Windows tűzfala, ami az én igényeimnek jobban megfelel. Épp a minap kaptam, csak egy kis ízelítő, ha már kérdezted. Egyébként ennyire nem szoktam belemélyedni, de most kipróbálom.

A CIS nemcsak simán blokkolja, hanem az elszigetelőjében futtatja is a programot, közben vizsgálja, ha rendben van, kiveszi onnan, és normál módon fut tovább, észre sem lehet venni a különbséget. Ha továbbra is gyanús, természetesen bennhagyja, de attól még használhatom, ha akarom, mert vigyáz rá(m). És persze bármikor leállíthatom az elszigetelt programot, ítélettől függetlenül.

Aki a CIS elszigetelőjét, a Sandboxie-t és a Virtual Boxot egy lapon említi, az nyilvánvalóan nem használja egyiket sem. Ez a három inkább kiegészíti egymást, mintsem kiváltja. Én mindhármat használom. A Windows beépítettjét nem ismerem, ha tudsz egy magyar linket, hogy tájékozódjak róla, annak örülnék. :)

(#67449) Cs1csó válasza Krystal_s (#67447) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy hozzáértő felhasználó számára sokkal jobb, ha MINDIG kérdez a biztonsági program és nem csiná semmit magától. Bár ha egy sima böngészésre használt gépről van szó amin szinte SEMMI extra program sincs ott akár egy teljesen automatizált védelemmel sincs gond.

A Qbittorret legfrissebb változatatit sokszor pl. nem ismeri a Defender és sípol rá de engdélyeztetni lehet és onnantól minden okés.

(#67450) milan26


milan26
senior tag

Én hozzáértőnek érzem magam, de kifejezetten rossz lenne ha folyton érdeklődik. Tudom, mit csinálok, akkor ugorjon csak, ha mégis benéztem valamit. 😊

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.