Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) Pano válasza Pistiboy88 (#67050) üzenetére


Pano
addikt

Érdemes lenne emsisoftnak küldeni egy mintát, lehet hogy később annak segítségével csinálnak hozzá visszafejtőt és meg tudod menteni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#67052) Pistiboy88 válasza Pano (#67051) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Ez egy igazán jó ötlet. Köszi, majd írok is nekik és elküldök egy fertőzött fájlt, az online kulcsot, meg egy readme.txt-t.

(#67053) Szellem. válasza Pano (#67046) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez nem csak a Defenderről mondható el, hanem az összes 3rd party cégről sajnos. Még a Kaspersky sem rendelkezik hatékony megoldással a zsarolóvírusok ellen. Mindegyik cég, csak utólag tud fellépni ellenük. Rendre kerülnek fel olyan videók, hogy x,y zsarolóvírust beszopta a Kaspersky, Emsisoft, Norton, stb.
Jelen esetben azon kéne dolgozniuk, hogy kitaláljanak egy egységes védelmi metódust, ami nem utólagos, hanem proaktív, mert tök fasza, hogy utólag csinálnak visszafejtőt, de az már késő.

(#67054) Cs1csó válasza Szellem. (#67053) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerencsére, egy viszonylag egyszerű módon azért lehet védekezni: rendszeres adatmentés. Aminek sok előnye van:
- 100%-os védelem
- egyéb adatvesztés ellen is véd: tűzkár, vízkár, mechanikai sérül, lopás, általános meghibásodás

(#67055) Mikulásbá válasza Cs1csó (#67054) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1

Olcsóbb a külső tárhely,mint váltságdíj (amit ki sem szabadna ugye fizetni) vagy a pótolhatatlan cuccok elvesztése.Ha már úgy sem lehet tenni semmit az ilyenek ellen. :U
Én cserélhető tok+HDD-k,SSD-k-megoldás választottam,de van sok pendrive és micro SD kártya(átalakítóval) az apróságoknak.
Felhőbe a fontosabbak is fel vanna tolva.

[ Szerkesztve ]

(#67056) Szellem. válasza Cs1csó (#67054) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Adatvesztés így is bekövetkezik, mert senki sem ment minden másodpercben adatot.
Ettől még igazad van, de nem értetted vagy nem akartad érteni amit írtam.
Le lehet írni ugyan azokat a közhelyeket copy/pasteval, de kérlek olvasd el, hogy én a 3rd party gyártókról beszéltem és nem a user otthoni egyéni felelősgégéről.

(#67057) Pano válasza Szellem. (#67053) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem mint minden vírus ellen, ezek ellen se lehet teljesen védekezni (vírusírtó szintjén). Nem hiszem, hogy sokkal jobb proaktív védelem várható lenne ebben a tekintetben a közeljövőben, mert ugye olyan metódusokat használnak ezek a genyák, amik amúgy is legális műveletek. Így nagyon nehéz lenne proaktív módon kiszűrni, hogy a fájlra történő kódolás az most legális módon történik éppen, user hozzájárulással vagy kártékony kód. Pont emiatt is halad ilyen lassan ez az egész.

Bár ugyan nem vagyok biztonságtechnikai programozó, de józan paraszti ésszel megközelítve én minden kódolási metódust felügyelnék és ha ilyen indul, akkor captcha-s jóváhagyást kérnék a usertől. Ha megkapom, hogy igen ezt ő akarja hagyom, ha nem akkor blokkolom. Bár lehet, hogy magát a kódolást nem lehet blokkolni..igazából most ezt csak mondom, különösebb ehhez kapcsolódó szakértelem nélkül. Meg ha ennyire egyszerű lenne már valószínűleg ez létezne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67058) Cs1csó válasza Szellem. (#67056) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, a baj az, hogy nem bízom egyik biztonsági cégben sem ennyire. Amúgy sok cég a hangzatos marketingdumával elaltatja az ügyfeleit (mikor beleírják, hogy van Ransomware védelmi modul) aztán meg ha beüt a karch lehet meresztgetni a nagy bociszemeket.
Az persze evidens, hogy nem lehet minden adatot menteni bár nem is kell de a ne mentet adatot is szeretné az ember biztonságban tudni. Korábban írta valaki, hogy kb. 7TB lett letitkosítva na az nekem is fájna.
A végső konklúzió a többrétegű védelem és reménykedni, valamelyik réteg majd segít.

(#67059) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Felturbózzák a Windows 10 vírusvédelmét

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#67060) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

A legújabb teszt :

[link]

(#67061) Xelo válasza Mikulásbá (#67060) üzenetére


Xelo
addikt

jól elkurvult az av-comparatives.. :( panda meg trend micro mint top termék, aha :U

(#67062) Mikulásbá válasza Xelo (#67061) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

.........,kutya ugat. :U

(#67063) Cs1csó válasza Mikulásbá (#67060) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha eltekintünk a tesztelő reputációjáról és csak függetlenül a tesztet nézzük és statisztikus szemmel akkor:
- kb. mindegyik 2%-on belüli szintet ért el ez bőven hibahatár.

Nem tudom ki szeretne pl. egy tesztet 98%-osra megírni? A TotalDefense is 97% feletti.

(#67064) Xelo válasza Cs1csó (#67063) üzenetére


Xelo
addikt

én a vpn teszteknél láttam be egy kicsit a kulisszák mögé, a cégek kemény pénzeket fizetnek azért, hogy ki kerüljön bizonyos toplistákban az első meg második helyre, gyakorlatilag elég kevés köze van az adott termék vagy szolgáltatás minőségéhez a helyezés.

(#67065) Cs1csó válasza Xelo (#67064) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit olyan mint ha sokan fizetnének sokat, hogy elől legyenek a listában, sokak pedig nem fizetnek és így még a teszten sincsenek ott.

(#67066) Pano válasza Xelo (#67064) üzenetére


Pano
addikt

Az Emsisoft pl ezért lépett ki szinte minden tesztből. Pont ez (is) volt a problémájuk, hogy olyan irdatlan összegekkel akarták őket lehúzni a laborok szimplán a "helypénzért", ami már veszélyeztette a termék fejlesztésére elkülönített büdzsét.
Valószínű itt is ez megy.

A teszt továbbra is marketing eszköz, semmi más. Olyan ez, mint amikor a legjobban megjelenő hirdetésekre licitálnak a Google-nél a hirdetők. Aki a legtöbb pénzt nyomja bele, az jelenik meg a legjobb helyeken. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#67067) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
Nem topikspecifikus a kérdésem, de hátha itt gyorsabban kapok választ, és kicsit most aktuális is. Bizonytalan vagyok, ezért kérdeznélek benneteket, hogy o365 családi előfizetésem van, az én 1 tb-om van lényegében mindenem. A gépen van ugye egy onedrive mappa, ami szinkronizál a felhővel. Zsarolóvírus fertőzés esetén, ha itt is módosulnak a fájlok, akkor ez leszinkronizál a felhővel is? Vagy hogy van ez pontosan? :F

(#67068) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem gépén nézem ezt a beállítást.
Úgy vettem észre, hogy talám elég a letöltést bepipálva hagyni?
Volt már, hogy olyan alkalmazást is tiltott, ha az alkalmazások letiltása be volt pipálva, amit a másik gépeken lévő szoftverek nem.

[ Szerkesztve ]

(#67069) Pano válasza g.gergo (#67067) üzenetére


Pano
addikt

Lekódolhatja, igen. De szerencsére van fájl verziózás, ami annyit jelent, hogy a felhőben tárolt adatokról eleve keletkezik egy "biztonsági" mentés és vissza tudod állítani a fájlok korábbi állapotát. Gyakorlatban ez jól működik, de egy esetleges ransomware kódolás esetén nem láttam működni.
Ha nagyon aggaszt, akkor viszont ne szinkronizált közvetlen a géppel a felhőt, hanem böngészőben mindig töltsd fel amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#67070) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Emisoft EK-et úgy távolítom el, hogy csak kitörlöm a rendszermaghajtón lévő mappáját?
Úgy láttam, hogy csak ide kicsomagolta magát, nem lett "telepítve".

(#67071) g.gergo válasza Pano (#67069) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, értem, akkor ez így tiszta. Igen, van rollback, csak hát jobb félni...

(#67072) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#67070) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, oda csak kicsomagolja magát, de nem települ.

(#67073) hackeeeee válasza Szellem. (#67038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki van kapcsolva, de figyelmeztetés ettől még van. És vicces, h tényleg nincsenek könnyű jelszavaim. :) Na mindegy, ez kilőttem, köszi a tippet. :R

Véleményem szubjektív...

(#67074) csanee


csanee
tag

Hello!
Tanácsot, segítséget kérnék tőletek! Hülye voltam, megnyitottam egy email mellékletet, doc fájl. Mikor eszméltem, hogy mégsem az küldte, aki a feladó neve volt, már meg volt nyitva a fájl. A Word-ben a szerkesztés engedélyezésére nem mentem rá. Egyébként a doc-ban egy kép volt asszem angol szöveggel, hogy kompatibilitási akármi van, töltsem el ezt meg azt a bővítményt. A képre már nem kattintottam, az emailt töröltem.
Win10, gyári win védelem bekapcsolva, outlook levelező, minden progi hivatalos.
Futtattam Emsi EK-t, érdekes módon ennek a futása közben (kb. 50-60% környékén) jelzett a defender, hogy valamelyik outlook mappában megtalálta a fenti mellékletet és veszélyes. Töröltettem vele. Az EEK végigfutott, az már nem talált semmit.

Mit tanácsoltok? Lehet valami probléma még ezután?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#67075) Mikulásbá válasza csanee (#67074) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Elvileg-ezek után-nincs baj nálad.
Ne futtass semmi programot,a feladatkezelő teljesítmény fülön kívül.Ha ekkor pörög a CPU,ott valami megy a háttérben,meg is tudod nézni hogy mi,ha lenn az erőforrás megfigyelésre kattintasz,ott fenn CPU fül.

[ Szerkesztve ]

(#67076) csanee válasza Mikulásbá (#67075) üzenetére


csanee
tag

Köszönöm a választ!
Mégnéztem a CPU-t, csak a szokásos néhány % a terhelés. Egy fokkal nyugodtabb vagyok... és sokkal de sokkal figyelmesebb.

Azért ráküldöm még a MBAM-t és KVR-t is majd, ami a fenti összefoglalóban ajánlott.

Amíg nyitva volt a fájl, tudott esetleg telepíteni valamit, ami most nem látszik ?

[ Szerkesztve ]

(#67077) Cs1csó válasza csanee (#67076) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mehet rá még az AdwCleaner és ha van egy másik gép azon egy pendrive-ra egy Kaspersky Rescue Disk-et létrehozol és arról boot-olva még egy vizsgálat.

(#67078) Mikulásbá válasza Cs1csó (#67077) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 a Kaspersky Rescue Disk-re,írni is akartam,azt feltétlen le kellene futtatni.

(#67079) Szellem. válasza csanee (#67076) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Defender megtalálta a motyót, így elégséges volt a védelme. Nem kell mást futtatnod. Nyugi.

(#67080) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki ismeri az IObit Malware Fighter programot?
Jónak számít, érdemes feltenni?

(#67081) Cs1csó válasza timelord1987 (#67080) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem érdemes feltenni.

(#67082) timelord1987 válasza Cs1csó (#67081) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#67083) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#67068) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ehhez tudtok esetleg hozzászólni?

(#67084) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#67083) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem maradhat, gondolom lehetőség van felülbírálni, ha tényleg megbíz ok abban az alkalmazásban akkor engedélyezi és kész.

(#67085) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Elegendő, ha ezeket futattam le?
AdwCleaner, Emsisoft Emergency Kit, MalwareBytes Antimalware, Defender.
Sajnos a Kaspersky Rescue Disket nem tudom futtatni, mert nincs másik gép, amiről le tudnám tölteni :(

(#67086) ƵøŁĭ válasza timelord1987 (#67085) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Elég ha a kereső eszközökből egyet lefuttatsz havonta.
ESET/Dr.Web/MBAM/Emsisoft.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#67087) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Malwarebytes mennyire jó mostanában? Ajánlott?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#67088) riki válasza ƵøŁĭ (#67086) üzenetére


riki
senior tag

Mesterem.
Érdeklődnék,hogy a Nano antivírusról mi a véleményed. Volt most egy 1 éves promo, amiből kértem egy gépre felhasználást,kísérlet képen. A telepített gép csak átlagos felhasználásnak van kitéve ,se torrent ,se xxx. Az aktívabb gépeken Webroot van ,amit nagyon kedvelek,mert szinte észrevehetetlen.Ilyen téren a Nano sem rossz ,mert játék módban /ami nincs a free verzióban/szintén észrevehetetlen. A neten keringő videókban jó a felismerése,de neked jóban hiszek,mert sajnos "Minden szentnek ,maga felé hajlik a keze". Köszönöm. :R

(#67089) ƵøŁĭ válasza riki (#67088) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem ér hosszú monológot. HULLADÉK.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#67090) ƵøŁĭ válasza HarryPotter (#67087) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Éves konstrukcióban nem érdemes megvásárolni. Jogtiszta élettartam kulccsal van értelme.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#67091) HarryPotter válasza ƵøŁĭ (#67090) üzenetére


HarryPotter
őstag

azért mert éves kostrukcióban drágább mint a lifetime licence? Ezt értem, de a kérdésem nem az árra, hanem a minőségre vonatkozott: mennyire hatékony/ajánlott,

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#67092) ƵøŁĭ válasza HarryPotter (#67091) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az is meg alapvetően az összes fő márka terméke jobb.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#67093) riki válasza ƵøŁĭ (#67089) üzenetére


riki
senior tag

Köszönöm, Szép napot. :R

(#67094) HarryPotter válasza ƵøŁĭ (#67092) üzenetére


HarryPotter
őstag

ok, tehát nem a csúcs. macintoshra tenném, ezt nem írtam -- erre a platformra tud valaki hatékony av ill. antimalware megoldást ajánlani?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#67095) ƵøŁĭ válasza HarryPotter (#67094) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Bitdefender, Kaspersky, Sophos, TrendMicro, Norton, F-Secure. Nézd meg melyik mit ad.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#67096) csanee válasza Szellem. (#67079) üzenetére


csanee
tag

és @csicso82 és @Mikulásbá nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#67097) zazenke


zazenke
őstag

itt mindenki szidja pl a pandát és a malwarebytest meg dicsérik. jómagam mindkettőt kipróbáltam már sőt az összes nagyágyút. A kérdésem az mit tett volna pl a malwarebytes a következő esetben amit ma próbáltam ki. Egy olyan fájlt futattam amit sem a panda sem a malwarebytes nem ismer . Majdnem nulladik napinak lehetne nevezni. gyártója ismeretlennek van írva ez már ugye gyanus. A panda alkalmazás vezérlője legalább riasztott hogy ismeretlen gyanus fájl próbál módosításokat végrehajtani a gépemen és megkérdezte hogy blokkoljon vagy ne. A malwarebytes szerintem semmit nem csinált volna mert szerintem ez a funkció is hiányzik belőle. Sajnos most csak free van fent a gépen így nincs realtime védelme csak vizsgálatot tudok kérni a fájlra ami szerint nincs baj . a virustotalon pár órás vizsgálata van 11 találattal. ezért mondom hogy majdnem nulladik napi

(#67098) Cs1csó válasza zazenke (#67097) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F
A Panda védelmét mindenki szidja ez okés, én sem tartom sokra őket, de az MBAM sem egy nagy eresztés, hébe-hóba történő lefuttatásra szoktuk ajánlani pl. Emsisoft EK, vagy DrWebCureIt mellett plusz az MBAM-ban az sem tetszik, hogy nem lehet telepítés nélkül futtatni az előbbi kettő igen.

(#67099) zazenke válasza Cs1csó (#67098) üzenetére


zazenke
őstag

csak azt nem akarom elhinni hogy egy ilyen régi cég mint a panda és valószínüleg nem is kicsi és elég sok pénzt költhet fejlesztésre -ennyire ne bírjon jó terméket előállítani. Akkor hogy is maradhattak talpon ha máshogy nem is hát megvennének más cégeket a fejlesztéseikkel együtt.

(#67100) Dévacsen válasza zazenke (#67099) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Kevés felhasználója van a Pandának,30 millió meg egy kis +, ezzel szemben pl.Avast,Kaspersky,több mint 400 millió felhasználó adataiból dolgozik,nem mindegy,itt egy kis idézet az Avast oldaláról bemásolva,hogy mennyit jelent a felhasználói adatbázis.. működésünket egy roppant léptékű felhőalapú gépi tanulási motorra alapozzuk, amelybe állandó jelleggel áramlanak az adatok több százmillió felhasználónktól. Ez példátlan sebességű tanulást tesz lehetővé, mesterségesintelligencia-motorunk így mindenki másénál okosabbá és gyorsabbá válhat.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.