Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) fogirobi válasza Cs1csó (#61550) üzenetére


fogirobi
senior tag

Rendben, köszönöm! :R

Remélem sikerül :((

(#61552) Cs1csó válasza fogirobi (#61551) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kalappal!

Eltávolítás nem nagy ügy elég hamar már ismerik a védelmi programok ezeket a kártevőket az adatok visszaszerzése mindig lutri, de az is előny ha ebből tanulsz és beszerzel egy külső HDD-ét a pótolhatatlan vagy nehezen pótolható adataid védelmére.


MÁS:

Kedvet kaptam ilyen böngészőbe telepíthető biztonsági kiegészítő használatára, most az Avast Online Security-t használom sokat volt szó a Malwarebytes Browser Protection kiegészítőjéről, de van egyéb kiegészítő is. Ki mit ajánl FIREFOXRA?

[ Szerkesztve ]

(#61553) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#61552) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én Chrome-nál a Bitdefender TrafficLight-et használom.
Használtam korábban Avast-ot is,de ez szerintem jobb.

(#61554) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#61552) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Avast Online Security and Avast Secure Browser are spying on you

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61555) bazsi83vp válasza Cs1csó (#61552) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Majd a Netcraft lesz az áldozat a Malwarebytes mellé (nálam ez marad egyelőre), ha lesz humorom speedtesztelgetni. Egyébként róka alatt is elérhető a kiegészítő, ha érdekel. Csak még véleményt nem tudok alkotni róla.

(#61556) salaud


salaud
aktív tag

Amikor meg ajánlom/ajánljuk a Tencent Pc Managert, vagy egy másik kínait, mekkora felhördülés van, hogy hazaküldi az adataidat Kínába, szar (mert mit csinál a kínai a böngészési előzményeddel, hűha). Az avast-ot meg ajánlgatják hogy milyen fasza...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#61557) Semplar válasza Dévacsen (#61539) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam is így van + egy nagyon erős jelszó makrózva a Logitech G11 -en.
Ha kéri a jelszót csak egy gombnyomás és kitölti. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#61558) ooloo


ooloo
őstag

Ezt a kéretlen alkalmazást nem tudom likvidálni ...

Már mindennel próbálkoztam , amit itt a fórumon javasoltak , de makacsul tartja magát . Az segíthet , ha törlöm a böngészőt ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61559) Cs1csó válasza ooloo (#61558) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fel tudnád sorolni mi az amiket megpróbáltál?

(#61560) ƵøŁĭ válasza ooloo (#61558) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(#61561) ooloo válasza Cs1csó (#61559) üzenetére


ooloo
őstag

Fel ... ide nem értve az Aslain-t ( az egy másik történet )

Zoli : Ez sem látja a rohadékot ... a BCUninstaller-rel töröltem ( a maradványokat is ) , de a böngésző újbóli indításával ismét megjelent ... azóta láthatatlan . Legalább is a számomra.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61562) Cs1csó válasza ooloo (#61561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Remélem amit Zoli linkelt az segíteni fog. Kemény cucc!

(#61563) Dévacsen válasza ooloo (#61561) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt egy másik leírás is..ha sehogy nem tűnik el és netán letörölnéd a böngészőt,előtte ha be van kapcsolva a rendszermentés,kapcsold ki és töröld a mentést,mert olvastam már olyanról ami vissza töltődik a mentésből.How to remove Lavasoft.gosearchresults.com...malwarebytes free-t is kipróbálhatod.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#61564) #86564352 válasza ooloo (#61561) üzenetére


#86564352
törölt tag

A böngészőt is resetelned kell.

(#61565) Szellem. válasza ooloo (#61558) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért ez milyen már, hogy egy fosh termék így beeszi magát a rendszerbe és nem, vagy csak kemény küzdések árán lehet eltávolítani. Gusztustalan!

(#61566) Dévacsen válasza ooloo (#61561) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Van egy olyan lehetőség is CCleaner programban hogy rendszerindításkor betöltődő programokat,rendszerfolyamatokat ki lehet vele kapcsoltatni,már ha engedi,mert nem mindegyik engedi magát likvidálni,rendszergazda módban kell futtatni..itt is rá lehet keresni az összetevőire a bitangnak. Speciális mód alapból nincs bepipálva,azt kell pipálni és láthatóvá válnak a rendszer indításkor betöltődő cuccok. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#61567) ooloo válasza Dévacsen (#61566) üzenetére


ooloo
őstag

Töröltem a böngészőt .. ez segített , de oda a sok hasznos oldal . De sebaj ... ennyit megért , hogy ezt a ro..dt programot sikerült blokkolni . Remélem soha többet nem látom . Azért az milyen már , hogy van egy saját géped és ez a mocsok bepofátlankodik , sőt mi több .. egy átlagos felhasználó nem is tud tőle megszabadulni . Ez olyan , mintha az utcáról valaki bemenne a lakásodba és kifejezett kérésedre sem volna hajlandó kimenni . Ráadásul ez egy legális oldal .. ilyen módszerekkel hogyan lehet legális ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61568) Dévacsen válasza ooloo (#61567) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Legközelebb mentsd le a könyvjelzőket.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#61569) ooloo válasza Dévacsen (#61568) üzenetére


ooloo
őstag

Az lesz ... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61570) Semplar válasza ooloo (#61569) üzenetére


Semplar
őstag

Nem volt szinkronizálva? Ott is ki lehet választani mit szinkronizáljon le legközelebb. Pl. a kiegészítőket ne, ha onnan mászna vissza.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#61571) #86564352 válasza ooloo (#61567) üzenetére


#86564352
törölt tag

Előbb exportálhattad volna a kedvenceket... Valamilyen program telepítésével került fel a lavasoft fos, oda kell figyelni mit és honnan. Gyakran az ingyenesség ára a kéretlen extra beépülők, adatgyűjtések. A vicc a biztonsági cégek is csinálják, elég megnézni ingyenes Avast, Kaspersky stb. mit tesz fel pluszban és mivel tukmál.

(#61573) ooloo válasza #86564352 (#61571) üzenetére


ooloo
őstag

Utorrent programmal jöhetett .. a vicc az , hogy a fizetős verziót telepítettem és kivettem a pipát minden más alkalmazás elől . Kvázi csak a megvásárolt program volt telepítésre kijelölve .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61574) #86564352 válasza ooloo (#61573) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pénzt adni utorrentért? :F :Y qBittorrent a megoldás. Tiszta, opensource, nonprofit.

(#61575) Szellem. válasza #86564352 (#61574) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez így van. Én is azt használom mióta pár éve kiderült, hogy az utorrent szemét lett. Tökéletesen meg vagyok elégedve a qBittorenttel. Fasza kis program.

(#61576) ƵøŁĭ válasza ooloo (#61573) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61577) Jack Oneill válasza ooloo (#61573) üzenetére


Jack Oneill
veterán

ESET letölteni sem engedi azt a szemétnek sem nevezhető programot :D Vicc, hogy az még létezik egyáltalán.

(#61578) ƵøŁĭ válasza Jack Oneill (#61577) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mondjuk nem is csodálom. Tele van minden szeméttel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61579) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Akit esetleg érint:

"Dear Blender ID user,
Starting last 30 October, the Blender Store has been the target of automated login attempts.

It looks like a botnet is using email addresses and passwords from other breached websites to see if they work on Blender accounts. We have taken action to slow down the attempts, but cannot block them completely without affecting legitimate users.

If you use a different password for every website, you are fine, and don’t have to do anything. If you haven’t changed your password in a while, you can do that to get that warm and fuzzy feeling inside, but it’s not mandatory.

If you use the same password for various websites, we recommend you to visit Blender ID and change the password of your Blender account.

We want to stress that this is not a data breach. It’s just that an automated system is attempting to use passwords that were leaked by other systems. If you want to know whether your information was part of such a leak, you can do a check at https://monitor.firefox.com/ .

If you notice anything suspicious with your account, or have more questions, don’t hesitate to send us an email at blenderid@blender.org.

Sybren and the Blender ID team"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#61580) Semplar válasza ooloo (#61573) üzenetére


Semplar
őstag

Ha már µTorrent, akkor µtorrent_2.2.1_build_25302.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#61581) ooloo válasza Semplar (#61580) üzenetére


ooloo
őstag

Elment a kedvem tőle .... legalább azt ne pakolnák tele "szeméttel" , amit pénzért adnak . Pár hónappal ezelőttig a "virágbolti" verziót használtam gond nélkül . Gondoltam egyet és befizettem egy rendes verzióra . Erre tessék.. :(((

Az olvtársak a qBittorrent-et ajánlották ... telepítettem .
Köszönöm nekik a tippet ! :R :R :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61582) milan26 válasza ooloo (#61581) üzenetére


milan26
senior tag

[Deluge] is egészen jó.

(#61583) ooloo válasza milan26 (#61582) üzenetére


ooloo
őstag

A qBittorrent is egész jó .. a célnak megfelel . Azért köszönöm a segítő szándékot! :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#61584) salaud válasza ooloo (#61583) üzenetére


salaud
aktív tag

Én a Tixati-t ajánlanám figyelembe.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#61585) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

[Free download manager] ingyenesen használható minden reklámok nélkül. Videót, torrentet, és hangot is letudsz vele szedni. Használhatósága egyszerű. Én is ezt használom már jó ideje, és nemkell külön program sem torrent leszedésére, mert ez azt is tudja.

Ja és naprakész program, nem gyakran frissül, nem minden második nap, de frissül. Nekem eddig vele gondom soha nemvolt.

[ Szerkesztve ]

(#61586) Szellem. válasza Ga3rieL (#61585) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kicsit sok a Torrent OFF. Amúgy meg tegyétek már OFF-ba a nem ide illő hsz.-eket. Ne nekem kelljen mindíg megcsinálnom utánatok. :R

(#61587) Ga3rieL válasza Szellem. (#61586) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Óhh, sorry. De oly hirtelen ide írtam, hogy azt sem figyeltem milyen topik ez. :Y :DDD

(#61588) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Nézzétek már meg nekem, hogy az Updater.exe -re nálatok jelez-e a vírusirtó. Ez egy fordító alkalmazás a LOST ARK játékhoz.
:(((

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61589) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem letölthető. Azt írja, hogy "vizsgálja a fájlt hogy nem tartalmaz e kártevőt" maga az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#61590) Semplar válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam OK.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#61591) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Norton Security szerint ok a fájl. F-Secure hisztizett rá?

(#61592) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem lehet letolteni, mert azt irja az oldal, hogy folyamatban a vizsgalat.

[ Szerkesztve ]

(#61593) salaud válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


salaud
aktív tag

Érdekes. F-secure safe mellett a letöltött programot kicsomagolva majd vizsgálva nem jelez, az updater.exe-t futtatva sem jelez, magát a programot elindítva viszont törli az updater.exe-t.
Szerintem a probléma az, hogy a program nem "szabályosan" hívja meg az updater.exe-t indításkor és ezért jelez be rá a heuresztika.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#61594) UserX válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


UserX
őstag

ESET és MBAM szerint is tiszta.

(#61595) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#61591) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Itt egy másik link.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61596) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#61595) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És még ráadásul nem is generikus riasztás. Küld be nekik fals pozitívként, és kíváncsi leszek, hogy mit írnak vissza.

(#61597) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#61595) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha kikapcsolom a rezidens védelmet akkor már módosul:

Ha pedig visszaállítom akkor már visszaállítódik:

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61598) Szellem. válasza Semplar (#61590) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

VT eredményeit, meg nyugodtan le is szarhatjuk, mert elég sok esetben nem jelzi a detektált vírust.

(#61599) tyan válasza ƵøŁĭ (#61588) üzenetére


tyan
senior tag

Defender és Webroot szerint tiszta mind az updater.exe, mind pedig a LeoTranslation.exe fájl is.

(#61600) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A ConfigureDefendernél csak letöltöm a 64bit-es exe-t, s elindítom?
Ha kész, akkor melyik beállítást célszerű választani:HIGH vagy MAX?
A Windows Firewall Controll-t érdemes felrakni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.