Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) UserX válasza kidnou (#61650) üzenetére


UserX
őstag

Időközben rájöttem! :B

(#61652) Cs1csó válasza Dévacsen (#61648) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudtam nem bírják ki, hogy "kiegészítő" védelemből "real time" védelemmé avanzsáljanak.

(#61653) UserX válasza Cs1csó (#61652) üzenetére


UserX
őstag

Nekem ESET IS mellett van fent. Akkor most inaktiváljam? :F Nem találtam olyan hivatkozást, hogy kompatibilis lenne egyéb megoldásokkal, de olyat sem, hogy nem kompatibilis... :U Eddig ugye valóban kiegészítő védelem volt, de bekerült a 'Katana' motor...
Mitévő legyek?

[ Szerkesztve ]

(#61654) Cs1csó válasza UserX (#61653) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kukáznám a Malwarebyte-ot és vagy 5 év múlva megint tennék vele egy próbát, mikor már rogyásig lesz teszt róla a neten.

(#61655) UserX válasza Cs1csó (#61654) üzenetére


UserX
őstag

Eszerint:

[link]

'A Malwarebytes lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy kiegészítő biztonsági megoldásként, vagy akár önállóan használják a programot. Értékeltem, hogy pontosan megadhatók az engedélyezni kívánt ellenőrzési módok, emellett azt is, hogy a beépített Windows Defender-t és Windows tűzfalat nem akarta folyamatosan kikapcsoltatni velem a program. Egy önvédelmi modul biztosítja, hogy a Malwarebytes-t ne támadják meg a rendszer egyéb védelmi eszközei. Ez azoknak jön jól, akik más eszközökkel együtt használják, mivel ilyen esetekben nehéz elkerülni a téves riasztásokat.'

csicso82: 5 év... :)) Ki tudja, mi jön még?

Most olvastam a végét, a konklúzió baromság! :W

[ Szerkesztve ]

(#61656) UserX válasza UserX (#61655) üzenetére


UserX
őstag

Tesztelgettem régebbi vírusmintán, az ESET elhasalt, az MBAM 4 fogta, viszont lassabban dolgozott mint a 3. EICAR 1-re az ESET ugrott, a 2-es verziókra pedig a BD TrafficLight (az ESET-ben ki van kapcsolva a TKV).

Tud valaki egyértelmű linket, hogy mit ajánlanak, maradhat-e csupán kiegészítő védelem, azaz megtűr-e egyéb irtót maga mellett? :F

(#61657) ƵøŁĭ válasza UserX (#61656) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

WSC menüben vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61658) UserX válasza ƵøŁĭ (#61657) üzenetére


UserX
őstag

Összeszedtem töredék angolságom és küldtem a supportnak egy tickettet:

'Dear address!
I have a Lifetime license. My question is: can I use Version 4 in parallel with other antivirus software (NOD32 IS)? Does your product have additional protection when the Katana engine gets in?

Thanks:

...'

Kíváncsi vagyok mikor és mit válaszolnak!? :U

Alapból ki van kapcsolva. Viszont nagyon lomha a nem erőmű gépemen.

[ Szerkesztve ]

(#61659) junior11 válasza Dévacsen (#61648) üzenetére


junior11
veterán

Frissítettem pár napja én is, premium trial, kipróbáljuk milyen lett. Akik használják, nálatok mi a helyzet, mi a vélemény róla?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61660) Dévacsen válasza junior11 (#61659) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem igazán tudok véleményt mondani róla,évek óta nem használtam,akkor is csak a free-t,most is azt aktiváltam..mióta Zoli mintáit átszoktam nézni azóta ezt is be vetem ellenőrzésre,nekem csak erre kell.Így valós időben, folyamatosan futtatva nem tudom hogy viselkedik. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#61661) junior11 válasza Dévacsen (#61660) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is csak free verzióként van/szokott lenni a gépen, néha lefuttatom, eddig megfér a WD mellett.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61662) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem is olyan rég dicsértem az ESET SSL szűrését. Hát, lehet hogy elhamarkodottan a dicsértem. A védett böngészőjük nem tud belépni a saját lapjára: https://bpp.eset.com/hu-HU/Home

[kép] [kép]

Jelentettem a problémát a szupportjuknak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61663) Szellem. válasza junior11 (#61659) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem igazán hiszem, hogy felnőtt az igaz vírusirtó szintre. Sosem volt teljes értékű védelem. Mindig kiegészítőként használtuk, mert abban kiváló volt. Lehet ez megváltozott, de ezt majd meglátjuk.

(#61664) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Tegnap előtt beküldtem a Symentecnek a maradék mintákat a nem régiben felrakott mintacsomagból. Fél napon belül megjött a korrekt válasz az analízisről:

Az nagyon tetszik sok minden más mellett a Nortonban, és az F-Secure-ban, hogy ha küldesz nekik mintákat, téves riasztásokat, stb., akkor elég rövid időn belül válaszolnak. Ma már ritkaság az ilyen.

(#61665) Kékes525 válasza Kékes525 (#61662) üzenetére


Kékes525
félisten

Megjött a válasz, újratelepítés. :F

Másnál fennáll ez a probléma? [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61666) Kékes525 válasza Kékes525 (#61665) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazuk volt, az újratelepítés megoldotta a problémát. [kép] A 13-ast a 12-esre telepítettem, ez okozhatta a gondot. Fő verziókat célszerű újratelepíteni. Csakhát lusta voltam... :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61667) Jack Oneill válasza Kékes525 (#61666) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Otthon kiprobalom.

(#61668) Kékes525 válasza Jack Oneill (#61667) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg nálam volt a hiba, mert az újratelepítés után most jó. Viszont változatlanul automatikusan nem indul el a védett böngésző (pl.: K&H ebank). Ezt még nem jelentettem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61669) Szellem. válasza Kékes525 (#61666) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én sosem telepítettem fő verziót fő verzióra. Hiába ajánlja fel a program. Elmentem a beállításokat, aztán uninstall a régi és mehet fel az új. Ez a biztosabb módszer!

(#61670) UserX


UserX
őstag

Sticky Password Manager most ingyenes a BitsDoJour-on! Jó kis progi, de a Thunderbird-et csonttá fagyasztotta nálam :W , így leszedtem. Van free alternatívája?

(#61671) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#61668) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez nálam korábban sem indult el automatikusan.
Mindig felvettem előre a beállításokban!

(#61672) Szellem. válasza UserX (#61670) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sticky Password-öt használ az Eset Smart Security és a Kaspersky Password managere is az, átszkinezve!
Nem csípem, mert fagyasztja a böngészökben bizonyos weblapokat! maradt a Chrome és FF saját jelszókezelője.

(#61673) UserX válasza Szellem. (#61672) üzenetére


UserX
őstag

Thunderbird frissítése megoldotta a problémát.

(#61674) ƵøŁĭ válasza UserX (#61658) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha kiveszed a pipát akkor ha az ESET nem síkit de kéne az MBAM fog. Azonban ebben az esetben bohóckodni kell az ESET beállításaiban, hogy kivételek közé add az alábbi dolgokat:
C:\Program Files\Malwarebytes\Anti-Malware
C:\ProgramData\Malwarebytes\MBAMService
C:\Windows\System32\drivers\mbae64.sys
C:\Windows\System32\drivers\mbam.sys
C:\Windows\System32\drivers\MBAMChameleon.sys
C:\Windows\System32\drivers\MBAMSwissArmy.sys
C:\Windows\System32\drivers\mwac.sys
C:\Windows\system32\Drivers\farflt.sys

Fölösleges ESET mellett használni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61675) UserX válasza ƵøŁĭ (#61674) üzenetére


UserX
őstag

Kösz! :R

(#61676) ƵøŁĭ válasza UserX (#61675) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szívesen. Ezért vagyok itt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#61677) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv!
Tegnapi nap folyamán sikeresen titkostotta, és átnevezte lokf-re az összes fájlomat az összes emlékemet az összes videómat képemet az október 9.-én elhunyt volt barátnőmről.... És mindenről ami a gépemen volt ez a szemét akármi(Lokf ransomware). Bármiféle esély arra hogy a fájljaimat viszont látom még ebben az életben? Nincs egy fillérem sem fizetni:( 900 vagy 400 $-t.Illetve a readme ami ott maradt:

ATTENTION!
Don't worry, you can return all your files!
All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
https://we.tl/t-7cpJN3gq4f
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.
To get this software you need write on our e-mail:
restoredatahelp@firemail.cc
Reserve e-mail address to contact us:
gorentos@bitmessage.ch
Your personal ID:
0181jYgs9f6s40YaXWgWAlAwPEbeJgWg2thlRWrIXH3q0AseoCCA

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#61678) junior11 válasza eladohardver (#61677) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nem volt biztonsági másolat? Kicsi az esélye, de nézz szét itt, hátha akad rá megoldás. [link] Van tipped, hogy nyelted be a zsarolóvírust? Böngészés, letöltés, adathalász e-mail közben? Mi védte a gépet?

Itt találtam még leírást hasonló problémával, mint a tiéd [link] Olvasd el figyelmesen, és bár kicsi az esélye, ha gondolod, próbáld meg az ott leírtakat, de csak saját felelősségre, mert megeshet, hogy a fájlok elveszhetnek, erre nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61679) Cs1csó válasza eladohardver (#61677) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnálom, de nem tudok róla, hogy lenne már hozzá feloldó kulcs. Te is hibás vagy, ha pótolhatatlan adataidat csak egy példányban tároltad, nem csak fájltitkosító zsaroló program teheti tönkre az adataidat:
- a HDD simán magától is meghibásodhat
- vízkár, tűzkár,
- ütődéstől mechanikai sérülés pl. leesik a gép, vagy a HDD
- lopás stb.
- villámkár

Legalább egy külső HDD-én érdemes még egy példányt tartani a nem pótolható adataidról és azt offline tárolni, tehát ne lógjon rajta gépen mert azt is letitkosíthatja egy ilyen program. Persze a komolyabb biztonsághoz nem árt ha még van egy online felhő tárhelyen is példány az adataidról és a külső HDD-ét sem a gép mellett tartod.

Amit megtehetsz:

1. nem csinálsz semmit a HDD tartalmával hanem lehúzod a gépről és beteszed a fiókba, lehet hogy pár éven belül lesz hozzá feloldókulcs pl. akik ezt terjesztik azokat elfogja a rendőrség és a büntetés kiszabásánál enyhítő körülmény lehet ha megosztják a feloldókulcsot.

2. formázod a háttértárat ami fertőzött és ha volt rajta rendszer csinálsz egy tiszta újratelepítést.

(#61680) junior11


junior11
veterán

Hmm érdekes, az Adwcleaner (7.4.2) még mindig PUP-nak hiszi a Google Chrome fordító bővítményét...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61681) eladohardver válasza junior11 (#61678) üzenetére


eladohardver
őstag

köszönöm ezeket már megtaláltam és sajnos se a tool se az online descriptor nem boldogul vele... Sajnos több terra adatról beszélünk. Ami most pihen amíg nincs megoldás. Se a magyar oldal nem tud megoldást.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#61682) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#61671) üzenetére


Kékes525
félisten

Az sem használ nálam. Mindig manuálisan indítom a védett böngészőt, vagy a Firefox bankolási konténerét használom. Azt a HitmanPro.Alert is védi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61683) tyan válasza eladohardver (#61681) üzenetére


tyan
senior tag

Milyen vírusvédelem volt a gépeden?

(#61684) Cs1csó válasza eladohardver (#61681) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többen is kérdezték, hogyan szedted be ezt a vírust?

(#61685) eladohardver válasza Cs1csó (#61684) üzenetére


eladohardver
őstag

ajándék volt legújabb PS telepítő helyett.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#61686) Cs1csó válasza eladohardver (#61685) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnálom, de remény mindig van, ha tudod nélkülözni azt a háttértárat akkor tedd be a fiókba és tényleg van rá esély, hogy előbb-utóbb lesz hozzá feloldókulcs.

(#61687) Jack Oneill válasza Kékes525 (#61665) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Megnéztem, gond nélkül belép.

(#61688) Dumi86 válasza Jack Oneill (#61687) üzenetére


Dumi86
senior tag

Itt sincs gond vele.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#61689) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Pár napja az Avira free-t,tesztelgetem.Este letöltöttem az Edge Chrome alapú béta verzióját hogy milyen..tetszik,de egyből le is szedtem mert azonnal leharmadolta a sávszélemet,mint minden chrome alapú böngésző..de a lényeg hogy az exe fájlra feldobott az avira egy ablakot hogy blokkolta a cloud része,ez az első tanújele hogy hogy dolgozik,sosem láttam még,bár fals találat volt de láthattam hogy nem csak dísznek van benne. :) lefotózhattam volna,vagy elfogadom a blokkolást vagy engedem települni,ennyi opció volt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#61690) Cs1csó válasza Dévacsen (#61689) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Avira is abba a táborba tartozik aminek megkopott a fénye, de régi, ismert cég tehát a termékei használhatóak, de mind ingyenes és mind fizetős vonalon van nála jobb védelem.

(#61691) eladohardver


eladohardver
őstag

Melyik a legmegbízghatóbb ? Ja! Hogy egyik se? Én kérek bocsánatot a költői kérdésért... :))

Amiket a nyavalyámhoz javasoltak egyik se szedte le... Konkrétan miután legyalultam amit talált (másik rendszerről indítva) Malwarebytes, Zemana Antimalvare, Emisoft Emergency kit...

És vissza raktam rendszernek, továbbra is jelen voltak a dógok és utána fogta és törölte a rendszerpartíciót... :DDD Egy igazi génius lehetett az alkotója... Csinált furcsaságokat....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#61692) UserX válasza eladohardver (#61691) üzenetére


UserX
őstag

Ott van még a Kaspersky Rescue Disk. Egyébként milyen vírusirtó volt fent? :F

(#61693) Kékes525 válasza Jack Oneill (#61687) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már nálam is. Az újratelepítés használt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61694) Cs1csó válasza UserX (#61692) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a baj, hogy úgy kell mindent kihúzni belőle. Ez olyan mint amikor valaki azt írja, hogy "segítsetek nem megy nálam a játék!" Ennyiből honnan jöjjünk rá melyik játék, milyen rendszeren, melyik VGA-driver, milyen VGA, mi a pontos hibajelenség, milyen programok vannak a gépen, eredeti játék vagy feltört stb.

(#61695) #40047616


#40047616
törölt tag

Sziasztok! Jelen pillanatban melyik a leginkább ajánlott ingyenes vírusírtó pc-re? Esetleg androidra is érdemes felrakni valamilyen írtót?

(#61696) Kékes525 válasza #40047616 (#61695) üzenetére


Kékes525
félisten

Az, ami a számítógépeden van. Windows defender (csak Windows 10 esetében!).
Androidra is érdemes. Én az ESET-ét használom az Adguarddal együtt. Ezek nem ingyenesek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61697) #40047616 válasza Kékes525 (#61696) üzenetére


#40047616
törölt tag

Win 8.1-et használok ezt nem írtam.

(#61698) tpeter77 válasza Cs1csó (#61690) üzenetére


tpeter77
addikt

Sziasztok,
Az egyik hozzám tartozó általános iskolában 20 gépen szeretném kell lecserélni a mostani rendszert, mert a korábbi rendszergazda aktiválatlan windows 7 rendszert telepített rájuk és kms progival aktiválta az office terméket. Erről a figyelmeztetés minden gépen meg is jelenik minden egyes bejelentkezésnél.
Emellett hol fizetős, hol ingyenes Avira fut ezeken a régi gépeken.
Sajnos sok iskolánál lesz gond, ahol a géppark olyan régi, hogy a win7 a legutolsó windows verzió, ami az alaplapra telepíthető.
Itt is nagy eséllyel maradni fog a win7, de majd megnézem milyen alaplap van bennük, hogy frissíthetek e legalább win 8.1-re

A kérdés, amiért ide fordulok: milyen ingyenes vírusvédelmet használjak ezeken a régi gépeken? Itt még ugye nincs Defender...
Legegyszerűbb megoldás és hülyebiztos program kell a gépekre, amik nem terhelik agyon a cpu-t.
Mit ajánlanátok?

(#61699) Semplar válasza tpeter77 (#61698) üzenetére


Semplar
őstag

360 Total Security Free antivirus

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#61700) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez milyen vírus?

A Kaspersky adatbázisából ismerhette fel. A vírus szignatúra nem volt rendesen kódolva?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.