Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) ƵøŁĭ válasza UserX (#62347) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Továbbra is vedd figyelembe, hogy sok a doc,scr,js kiterjesztés amit nem támogat a Malwarebytes.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#62352) csaba1203 válasza UserX (#62347) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam továbbra is ott a 6db,ahogy volt.... :D
Ezeket az anomáliákat bírom.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#62353) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#62344) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Enyhén fogalmaztál! Tegnap este próbáltam ki, mert az egyik srác átküldte a magazinos kulcsot! Felraktam, aztán:
-baromi nehezen ment fel
-nem volt net! Eza legdurvább, mert sehogy nem akart lenni net, pedig nem wifi-n vagyok, hanem kábelen.
-én sem tudtam regisztrálni a net miatt
- piszok lassan bootolt be a gép, pontosabban piszok nehezen töltődött be a program GUI-ja
-az eltávolítás meg kész katasztrófa! 15 perc volt, mire hajlandó volt letörölni magát a gépről!!! Azt hittem összexarom magam.

Ez nem hulladék, ez egy okádék egy szar termék! Nem is értem, hogyan léteznek még egyáltalán!!!

(#62354) Szellem. válasza Huroq (#62343) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nagyon szépen, gyorsan dolgoznak! Ez nagyon korrekt bennük! Meg amúgy az egész program!

(#62355) UserX válasza csaba1203 (#62352) üzenetére


UserX
őstag

:Y Érthetetlen...! :F

(#62356) #86564352 válasza Szellem. (#62353) üzenetére


#86564352
törölt tag

:DDD G-Data antivírus

(#62357) ƵøŁĭ válasza UserX (#62355) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mondjuk a beállításokat megbeszélhetnétek! ( Kiterjesztett heurisztika, veszélyes objektumok stb.)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#62358) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#62357) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam alapon van minden nem turkáltam a beállításokban lehet ezért nem ismer fel annyit... :B

(#62359) Jack Oneill válasza csaba1203 (#62358) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pedig hányszor mondom, hogy alapon soha semmit...

(#62360) csaba1203 válasza Jack Oneill (#62359) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha viszont olyan dolgot állítok át a beállításokban azzal növelem az Fps-ek lehetséges számát is.... :B

(#62361) UserX válasza ƵøŁĭ (#62357) üzenetére


UserX
őstag

Erre én is gondoltam, de nekem is alapon van minden, nem buheráltam!!!

ESETleg ez (bár nem tartom csaba1203 kollégát noobnak, hogy ne a legfrissebb változatot használná). Én újságos kóddal telepítettem. Több ötletem nincs. :( :

alt="" title=""

'Infantilizmus' :DDD :

Be-be nekem jobb ESET-em van, minta a tiéd! :)) Boocs! :R

[ Szerkesztve ]

(#62362) csaba1203 válasza UserX (#62361) üzenetére


csaba1203
addikt

Minden stimmel de nem esek kétségbe ettől függetlenül. :D

(#62363) UserX válasza csaba1203 (#62362) üzenetére


UserX
őstag

Ne is ess! Tényleg X-akta a dolog, mert, ha csak egy fájlról lenne szó, az még betudható az adatbázisnak vagy akár a csillagok állásának, de, hogy 5 fájl... :Y

Nem vagyok nagy gamer, de a progi 'pillekönnyű', nem nagyon szól bele az FPS-ekbe, szerintem. Nem tudom, ha szigorítanánk, változna-e.

Nálam még fut az MBAM is (paranoia :DDD ). A háttérben elvan a 4-es verzió, de ha meg akarom nyitni a kezelőfelületet vagy a keresést, legalább 1 perc, mire betölt (G3250, 8 GB, SSD).

(#62364) csaba1203 válasza UserX (#62363) üzenetére


csaba1203
addikt

Előtte F-Sec volt fenn majd Norton jött de ez tényleg azt mondom észrevehetetlen a gépemen.
Egyenlőre marad eddig semmilyen anomáliát nem okozott.

(#62365) Szellem. válasza UserX (#62347) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Most reggel megnéztem kíváncsiságból és nálam is egy darab maradt meg a mappában az EIS mellett:

Én csak a Veszélyes alkalmazások Keresését kapcsoltam be pluszban, meg egy két apróságot, ami a felismerést nem érinti!

(#62366) csaba1203 válasza Szellem. (#62365) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam a helyzet változatlan ott virít mind a 6 fájl.... :B
Most futtattam egy keresést és 1 maradt nekem is :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#62367) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Tegnap este feldobtam az avira free antivírus verzióját,nem a security suite verziót..az első pakkból 9 et hagyott,a tegnapi pakkból 7 et hagyott.Játszi könnyedséggel keresett,talált és távolított,azért látni hogy nem egy ligában játszanak a Defenderrel.Kb 2 perc alatt lezajlott minden,nem voltak több órás szenvedések újra indítgatások,ajánlott műveletek elvégzésének ellenére.Persze mint írtam korábban normál körülményeknél nem találkozik egy antivírus több tucat kártevővel,de ilyen tesztelésekre inkább ezt hagyom fent,a többi gépen maradhat a Defi.Ha valaki esetleg nem ismerné ez a 2 free változat van avirából,tudtommal,a sima antivírusban nincsenek benne azok a modulok amik általában sokakat irritálnak,bár a security suitban is mint letölthető opció van benne csak,ha jól emlékszem,tavaly használtam ezt a verziót azóta lehet változott valami. Más verzió szám alatt is futnak.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62368) ƵøŁĭ válasza Dévacsen (#62367) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Egy dolog hiányzik belőle: a minőség.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#62369) Cs1csó válasza Dévacsen (#62367) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avira webvédelem = 0

(#62370) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Újra itt, Sziasztok!

Malwarebytes Windows Firewall Control + Defender kombó védi a Win10 oprendszerű gépemet.
Jól teszik dolgukat, de a Defender az elmúlt hónapokban bevadult, a rendszergazda(ugye aki én vagyok ;] ) nevében tilt minden nagyobb erőforrású telepítőt. Pl.: Radeon drivert frissítettem, vagy frissítést keresett a win10. Mit lehet ezzel kezdeni?
A Malwarebytes Windows Firewall Control-ban hol találom az eddig blockolt kimenő kapcsolatokat?

(#62371) Dévacsen válasza Cs1csó (#62369) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Mondjuk azt nekem ellátja a Malwarebytes kiegészítője,így nem zavar ha nincs.A többit meg megoldja 0 innováció nélkül is,nekem fontos hogy nem vesz el a sávszélből ha már 1 gb os netet fizet az ember ne 500 csordogáljon,és ezen a téren jól teljesít,a védelme meg ugyan olyan jó mint 10 éve is volt,bár még élesben nem engedtem rá semmit. :D De ami késik nem múlik,eljön még az is.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62372) Dévacsen válasza grizlisandor (#62370) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Zöld kocka balra lent,utána jobb klikkel egy szabályon,tudsz módosítani

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62373) milan26 válasza Dévacsen (#62371) üzenetére


milan26
senior tag

Szerintem a webvédelem és a böngésző kiegészítő nem ugyanaz.

(#62374) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#62365) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Múltkor mondani is akartam, hogy ne várd a newvirusdesk oldalon a visszajelzést. Külön fizetni kell az efféle ügyfélszolgálatért. Az egyik moderátornál láttam a visszajelzést de nyilván ők ebben premium tagok.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#62375) grizlisandor válasza Dévacsen (#62372) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi! :R

(#62376) Dévacsen válasza milan26 (#62373) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Számomra ez kielégítő akár ugyan az akár nem.Böngésző Biztonsági Bővítmény
Álhírekre, csalásokra, kártevőkre és adathalász weboldalakra való....egyébként avirára visszatérve bár nem veled értekeztünk erről,Zoli csomagjait le sem engedi tölteni a hálózatról,azért ez elég jó egy olyan antivírustól aminek nincs web védelmi modulja.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62377) Dévacsen válasza milan26 (#62373) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt van pl: az avast web shield (aláírva...blokkolja a veszélyes webhelyeket mielőtt megnyitnánk kb.)ez a webvédelmi modulja..ezt mindig bekapcsoltam én is mikor használtam.No most a böngészőbe épülő Avast online securityt már nem raktam fel,annak idején a böngészőbe,ez is blokkolja a káros weboldalakat.Nekem erre jó a Malwarebytes..Ugyanakkor azt nem tudom hogy a közbeékelődéses támadásoktól véd e a böngészős cucc,vagy csak a webvédelme az antivírusnak.Comodónál erre van az Internet Security Essentials.Hogy a Malwarebytes erre jó e nem tudom,de nem is izgat nagyon. :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62378) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#62374) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt nem értem. Kifejtenéd pontosan??

(#62379) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#62378) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Most sietek a vonathoz, így röviden leírom. Átlag embernek nem írnak vissza. Vállalati verzióban van premium ügyfélszolgálat és gondolom itt is ez működik.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#62380) grizlisandor válasza grizlisandor (#62370) üzenetére


grizlisandor
addikt

Most a rundll32.exe(katt) szúrta ki magának a Defender. :U

Szerk.: Paint-be levágok egy képet és ki akarom menteni az asztalra, erre azt is lekapcsolja a Defender. :W

Mit kell beállítani ezen a csoda Defender-en ?

[ Szerkesztve ]

(#62381) junior11 válasza grizlisandor (#62380) üzenetére


junior11
veterán

Ilyeneket régen nekem is csinált.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#62382) grizlisandor válasza junior11 (#62381) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mappákhoz való hozzáférés szabályozása van megbolondulva.

Próbálok "biztonságosan netezni", de lehet benyaltam valami vírus dolgot és az keseríti az életemet, vagy mi lehet a baj?

(#62383) Dévacsen válasza grizlisandor (#62382) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Kapcsold ki a mappa hozzáférést,törölj minden szabályt,biztos van ott most minden,azután meg egyesével engedélyezni kell azokat a programokat amik a mappákhoz férnek,sajnos ez ilyen problémás..vagy ki is kapcsolhatod véglegesen....Mit kell beállítani ezen a csoda Defender-en ..ez jó volt jót nevettem. :D

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62384) K Norbi


K Norbi
addikt

Visszatettem a Nodot :K
Valahogy jobban érzem magam ha fent van. :D

Defender keresőt bekapcsoltam.
Mert kikapcsolta a nod.

Futtattam egy Malwet, Hitman pro, Nod, Defender teljes+offline keresés.
Nincs semmi. :)
Még 1 Avasot is jó lenne ráengedni.

Azért mertem visszatenni, mert szinte semennyire nem fogja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#62385) Dévacsen válasza K Norbi (#62384) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Valahogy jobban érzem magam ha fent van. Ez a lényeg...hosszú és eredményes életet neked. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62386) K Norbi válasza Dévacsen (#62385) üzenetére


K Norbi
addikt

:C

(#62387) #86564352 válasza grizlisandor (#62380) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bekapcsoltad a mappavédelmet és nem állítottad be kivételeknek az adott alkalmazást. Így semmit nem enged írni a védett mappákba. Elég macerás egyesével engedélyezni a programokat, ezért sincs a szigorú mappavédelem alapértelmezetten bekapcsolva. Én sem használom, ésszel netezve nehéz igazi vírust beszedni és a legjobb ransomware védelem a biztonsági mentés.

(#62388) grizlisandor válasza Dévacsen (#62383) üzenetére


grizlisandor
addikt

Töröltem az általam felvett szabályokat, alapértelmezettben olyan mappák(dokumentumok/képek/zenék/stb) vannak, amibe életembe nem raktam semmit, de kiszedni nem tudom őket onnan.

Ha nem boldogulok vele, akkor deaktiválom ezt a hozzáféréses dolgot.

(#62387) twofatcat:
Persze, eddig nem volt baj vele, most túltejesít a program az a baj.

[ Szerkesztve ]

(#62389) Dévacsen válasza grizlisandor (#62388) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Azok gyárilag vannak benne ha jól emlékszem,én sem szoktam bekapcsolni,de én nem is tartok semmit a gépen,minden külső vinyón van tárolva,így nincs mit védeni ezzel az opcióval ami fontos.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62390) K Norbi válasza Dévacsen (#62385) üzenetére


K Norbi
addikt

Mostanában nem járok már annyit poresz oldalakra. :K

;]

(#62391) Cs1csó válasza K Norbi (#62390) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elmúltak már azok az idők, a "poresz" oldalakkal nem sok gond van egy sima reklámblokkoló elég, hogy az egy-két átirányítástól megóvjon. Bőven megélnek a sima reklámból és azokból akik fizetnek a tartalmakért.

Az ilyen-olyan letöltő oldalak jelentenek veszélyt vagy az idióta kamuhíroldalak ahol a rák gyógyszeréről cikkeznek vagy árulják is már.

(#62392) Dévacsen válasza K Norbi (#62390) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Van itt ez a rész a hozzászólásodban.....(Defender keresőt bekapcsoltam,
Mert kikapcsolta a nod).ezt mire értetted?mert ha arra hogy a Defender valósidejű védelmét bekapcsoltad,amit a nod okkal kapcsolt ki,mert 2 védelem nem futhat,nem ajánlatos...ha erre értetted akkor kapcsold ki vissza a Defendert,Nod mellett nem kell. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62393) K Norbi válasza Dévacsen (#62392) üzenetére


K Norbi
addikt

(#62391) csicso82 :R

Ezt alul be
Keresést. :K

[ Szerkesztve ]

(#62394) Dévacsen válasza K Norbi (#62393) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nekem is ki van ez kapcsolva,és be sem engedi..ha próbálom vissza kilövi,Végül is időnként lefuttatna egy keresését hát nem tudom,én a csoportházirendben nagyon szigorúan likvidálok ilyenkor mindent a Definek,ha másik antivírust használok,ne matasson a gépen egyik összetevője sem,ezt pusztán erőforrás megtakarítás miatt teszem. Ha akarod hagyhatod,bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#62395) csabi10


csabi10
senior tag

Üdv! Tudnátok nekem ajánlani olyan jelszó kezelőt ami működik iOS-n és windowson is? Mind kettőről el lehet érni a jelszavakat.

(#62396) Cs1csó válasza csabi10 (#62395) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#62397) K Norbi válasza Dévacsen (#62394) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszi. :R

(#62398) csabi10 válasza Cs1csó (#62396) üzenetére


csabi10
senior tag

:R

(#62399) ƵøŁĭ válasza csabi10 (#62395) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

LastPass-t PC-n több mint 5 éve, míg IOS-en 1 éve használom megelégedéssel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#62400) UserX válasza K Norbi (#62384) üzenetére


UserX
őstag

+1 Én is erre teszem a voksom.

Jó termék az ESET, ha 'veszel újságot' fizetned sem kell érte, vállalható kompromisszum, de mi nem az ezen a termékpalettán? Ld. pl. G-Data amortizációját, amiről nemrég esett itt szó. Kőbe vésett szabály, hogy 100%-os és emberi butaság elleni védelem nem létezik!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.