Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) Cs1csó válasza milan26 (#58100) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt én is: MBAM free, Adwlceaner, és néha Hitman Pro társaságában szintén Avast (Free) mellett.

(#58102) Szellem. válasza smallmer (#58098) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Norton-t nem javaslom. Eléggé durva a Sonar, mert nagyon sok a téves riasztása. Mind az ismeretlen fájlokra, mind a weboldalakra. LIL kolléga elég sok képet tett be a topikba, hogy mennyire sok a téves riasztása a Norton termékeknek. persze, akit ez nem zavar és tudja kezelni, akkor ok, de én a magam részéről nem javaslom.

Ha már választás, akkor nyugodt szívvel ajánlom a Kaspersky, F-Secure és az ESET termékeit.

[ Szerkesztve ]

(#58103) milan26 válasza Cs1csó (#58101) üzenetére


milan26
senior tag

MBAM-el az a bajom, hogy régen telepítéskor ki lehet választani, hogy a free verzió települjön vagy a próbaverzió, most már automatikusan települ a 15 napos, és én nem akarom, hogy rezidensen fusson.

Hitman Pro csak próbaverzió.

Adwlceaner,-ből nem tudom melyiket mondod. Ezt próbáltam, és valamiért nem jött be:

https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Ezt még nem néztem, lehet meg fogom:

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Bár lehet ez a kettő ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#58104) junior11 válasza milan26 (#58103) üzenetére


junior11
veterán

A MBAM prémium 14 napos próbaidejét ha nem szeretnéd használni, át lehet állni szinte azonnal a beállításokban a free verzióra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58105) Cs1csó válasza milan26 (#58103) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Adwcleaner BEST OF cucc, érdemesebb az MBAM-os oldalról megvenni - akvizíció volt már megvették a céget , ezt is mint ahogy a másik kedvencemet a Windows Firewall Control gyártóját a BINISOFT-ot, de kopp-kopp le kell kopognom, ez a javára vállt mindkét terméknek, a WFC is jobb lett. (teljesen ingyenes, integrált magyar nyelv, remélhetőleg sűrűbb kiadási ciklus)

Az MBAM telepítése után egyszerűen meg kell keresni a beállításokban (jóóól el van dugva ;] a prémium verzió INAKTIVÁLÁSÁT és utána már FREE-lesz + be kell állítani, hogy NE induljon a rendszerrel, és egy csomó dolgot ne akarjon automatikusan csinálni: leegyszerűsítve: kb. mindenütt vedd ki a pipát vagy tedd átt OFF állásba a kapcsolót )

Hitman PRO csak próbaverzió de futtatásánál az egyszeri vizsgálatot választva NEM települ és hamar lefut.

(#58106) gege321 válasza Pano (#58099) üzenetére


gege321
tag

20k/év az igen.
7 éve használok F-secure IS-t 1000ft/év.
A gyengébb gépen Eset IS 900ft/2 év.
Ebay is létezik a világon és soha nem volt gondom a kódokkal. Ha szabályzatba ütközik a hozzászólás akkor elnézést!

(#58107) junior11 válasza Cs1csó (#58105) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ez a firewall control progijuk a Windows 10 saját tűzfalát használja? Vagy másképpen működik és a Windows fala kikapcsol ha ezt használjuk? Írhatnál róla pár sort ha lesz egy kis időd, hogy milyen beállításokkal érdemes használni és mivel jobb, mint a Windows 10 saját beépített megoldása. Köszi előre is

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58108) milan26 válasza Cs1csó (#58105) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek, kipróbálom.

Az Adwcleaner nem a MBAM telepítés nélküli verziója, mint az Emsisoftnál az EKK? Vagy teljesen más fejlesztés? Abból ítélve, hogy megvásárolt, más lehet, mint az eredeti MBAM, bár az adatbázisa feltételezhetően azonos.

Hitma Pro-t oké, hogy nem telepíted, de attól még lejár. Vagy mindig letöltöd újra?

(#58109) milan26 válasza junior11 (#58107) üzenetére


milan26
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak egy szép, átfogó felületet ad neki.

(#58110) Cs1csó válasza junior11 (#58107) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ahogy a nevében is benne van ez a Windows Tűzfal jobb irányítását teszi lehetővé egy átláthatóbb GUI-n, és interaktívabb visszajelző rendszeren keresztül.

Tehát nem végez csomagszűrést azt a Windows tűzfala végzi továbbra is.

Minimális módosításokkal használom:
- értesítéseknél bekapcsolom a "hang lejátszása" opciót és a TANULÓ módot /később a tanuló módot kikapcsolom és az értesítéseket KÖZEPES módra állítom
- a PROFIL résznél pedig KÖZEPES SZŰRÉS módra állítom
- a többit hagyom

Ezután elindítom azokat a programjaimat amiket ki akarok engedni és hagyom hogy megtanulja - amit nem ismer arról értesít - majd a tanuló módot ki is lehet kapcsolni ekkor idővel jön pár kérdés amiket magadnak kell engedni vagy tiltani de van segítség, itt egy példával mutatom is, tehát az Avast csatlakozni akar - töröltem ezt a szabályt, hogy megint rákérdezzen -

ekkor feljön ez az ablak de lehetőség van a távoli cím ellenőrzésére, több infót kapsz.

(#58111) junior11 válasza Cs1csó (#58110) üzenetére


junior11
veterán

Okés, köszi, a hónap végén ha a Kaspersky lejár az asztali PC-n, lehet, hogy kipróbálom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58112) junior11 válasza Cs1csó (#58110) üzenetére


junior11
veterán

Még elfelejtettem megkérdezni, mennyi memóriát kér, már nem rémlik, de mintha vki arra panaszkodott volna, hogy szereti zabálni. Mi a helyzet ilyen téren?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58113) Cs1csó válasza junior11 (#58112) üzenetére


Cs1csó
félisten

2 folyamat együtt 35MB-ot eszik.

(#58114) junior11 válasza Cs1csó (#58113) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, az semmi. Közben megnéztem még Goodspeed fórumtárs videóját róla, ő egyből közepes módra állította és úgy engedélyezte egyesével az ismert programjait, folyamatokat a rendszerben. Te akkor hamarább tanuló módban hagytad, ilyenkor nem kérdezett rá? S meddig? Aztán pedig már csak közepesen ha jól értem. Viszont ha sokszor zaklat, az sem jó és ha vmi olyasmire kérdez rá, amiről egy átlag usernek fogalma sincs, az is megeshet.

Amúgy gondolom közepes módban, hozzáértő usernél rendesen bekonfigurálva nagyobb biztonságot nyújt a Windows fala ezáltal, mint a gyári alap beállításokkal, ahol ha jól rémlik, minden kimenő kapcsolat automatikusan engedélyezve van... Egy próbát megérhet...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58115) Cs1csó válasza junior11 (#58114) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj ha egyből tanulóra teszem és közben persze ráindítom a programjaimat amik nem futnak automatikusan és ha ez megvan akkor akár lehet is kikapcsolni a tanulót és megnyitni a tűzfalszabályokat - WFC-n belül - és ott ha valami autómatikusan engedélyezve lett azt egyszerű kattintással tilthatod pl. ilyen volt nálam:
- Cortana - ki van elvileg kapcsolva de mégis kommunikálni akar

(#58116) smallmer válasza Szellem. (#58102) üzenetére


smallmer
őstag

Az eddigi hozzászólásaitok alapján akkor a Norton, emsisoft kilőve. Elég “bika” gépem van úgyhogy a Kaspersky mehetne fel, de volt tavaly valami nagy kavarodás a házuk táján. Erről tudtok valamit?
Eset most is van az egyik gépemen(smart security) csak gondoltam kipróbálnék újat, de ha más nem marad akkor veszek egy liszenszet.
F-secure-ról nem hallottam semmit. Mennyire erőforrás igényes?
Bitdefendernél mit jelent az hogy bugos? Ez hogyan jelentkezik?

Köszi🙏

(#58117) junior11 válasza Cs1csó (#58115) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, Cortana nálam is így van. Letölteni még mindig a Binisoft oldaláról lehet gondolom nem a Malwarebytes-ről, de megyek is megnézem, mit írnak ott róla.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58118) Pano válasza smallmer (#58116) üzenetére


Pano
addikt

..de volt tavaly valami nagy kavarodás a házuk táján. Erről tudtok valamit?

Csak belekeveredtek egy geopolitikai kampányba az Egyesült Államokban. Kémkedéssel vádolták meg őket és az ottani intézményekből kipaterolták őket. Mellesleg a mai napig nem sikerült semmit se bizonyítaniuk, Kaspersky még a forráskódot is felajánlotta, hogy megnézhetik, de nem éltek vele.
Kb ugyan az zajlott, mint most a Huawei telefonok esetében.

F-secure-ról nem hallottam semmit. Mennyire erőforrás igényes?

Abszolút nem. Finn védelem, a "régi öregek" közül való. Több motort használ, köztük sajátot és az Avirát.

Bitdefendernél mit jelent az hogy bugos? Ez hogyan jelentkezik?

Pl belassulnak az oldalbetöltések, belassul bizonyos műveleteknél maga a gép stb. Bizonyos szoftverek működésébe túlságosan belepofázik. az a baj, hogy az otthoni felhasználókra látványosan tojnak. A vállalati megoldásaikat nagyon dicsérik.
Van aki megelégedéssel használja, de nagyobb szakmai fórumokon sajnos sok a negatív tapasztalat.
Ettől függetlenül a motorjuk, a védelmi képességeik nagyon jók.

(#58119) Mikulásbá: Épp írtam bele szerkesztésbe ezt is. Kifelejtettem :D

[ Szerkesztve ]

(#58119) Mikulásbá válasza Pano (#58118) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kaspeskynél volt régebben,hogy az i5-ös processzoroknál lassított sokat,lehet erre gondolt.Tudtommal meg van oldva az is.

(#58120) Cs1csó válasza smallmer (#58116) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyival kiegészíteném azt amit Pano mondott pl. a BD-ről, hogy feltelepíted majd használod 1-2 napig minden programodat futtatod, használod stb. és ha jó akkor maradhat mert lehet a TE szoftveres hardveres környezetedre nincs negatív hatással nincs olyan szoftvered vagy hardvered amit nem szeret.

Igazság szerint nem sok program maradt így a végére - az F-Secure-t akár ki is zárhatod mert nincs tűzfala - tehát mondjuk maradt:
- Bitdefender
- Kasperky
- ESET (ha már használtad de arra is utaltál, hogy szeretnél valami ÚJAT kipróbálni akkor ezt is hanyagolhatod)

2 maradt ezeket érdemes lenne ÉLESBEN tesztelni.

(#58121) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Ha volt már téma, sorry.
Évek óta használom a Bitdefendert, és a walletet is. Viszont kezd a türelmem elfogyni, hogy csak kb. másfél perc Windows uptime-nál hajlandó a wallet bejelentkező ablaka felugrani. Addig meg nem tudok belépni semmilyen jelszóval védett fiókomba. Erre van valami megoldás?

(#58122) junior11 válasza Cs1csó (#58115) üzenetére


junior11
veterán

Végül felraktam a laptopra, azon úgyis a Defender van, tanuló mód után közepesen hagytam, egyelőre ismerkedünk, eddig nem okozott gubancot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58123) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

No comment.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58124) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#58123) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD Na ezt JÓÁRASÍTOTTÁK!

(#58125) ƵøŁĭ válasza smallmer (#58116) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Már egyszer leírtam.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58126) junior11 válasza Cs1csó (#58115) üzenetére


junior11
veterán

Még egy kérdésem lenne, te ezt a beállítást konfiguráltad vagy hagytad így, ahogy van?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58127) smallmer válasza ƵøŁĭ (#58125) üzenetére


smallmer
őstag

El is felejtettem :( elnézést.

Maradt így a porondon a kaspersky meg a nod. Erőforrás igénye melyiknek nagyobb? Kaspersky-re tippelnék :)

(#58128) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#58123) üzenetére


csaba1203
addikt

Hülyének is megéri. :D :DDD

(#58129) Cs1csó válasza junior11 (#58126) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt is és minden mást is azokon kívül amit írtam.

(#58130) Pano válasza smallmer (#58127) üzenetére


Pano
addikt

Bár sokat javítottak a Kaspersky rendszer terhelésén, de az ESET trónját még mindig nem hódította meg senki ilyen téren.

(#58131) Szellem. válasza Pano (#58130) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt azért cáfolnám egy kicsit, mert ez sajnos nem minden esetben igaz.
Nálam pl lassabban töltődik be az Eset, mint a KIS. Aztán a keresése sokkal lassabb az Esetnek, mint a KIS-nek és jobban is fogja a gépet közben. Weboldalak betöltődéseben nem veszem észre, hogy gyorsabb lenne az Eset.

[ Szerkesztve ]

(#58132) Mikulásbá válasza Szellem. (#58131) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt hiszem itt is linkelte már valaki régen,egy oldal,ahol gépterheléseket vizsgáltak,és a győztes bizony a KIS lett.

(#58133) junior11 válasza Pano (#58130) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is az Eset teljesített a legjobban ilyen téren.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58134) Pano válasza Szellem. (#58131) üzenetére


Pano
addikt

Érdekes, nálam meg pont az ellenkezője.
Filóztam is sokáig, hogy Kaspersky vagy Eset legyen, mert utóbbi gyorsabb volt. Igaz én mindkettőből a sima antivirust néztem.

(#58135) Szellem. válasza Pano (#58134) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nálam a KIS van fent 3 gépen is és mind a 3 gépen jobb eredményt adott mint az ESS. Mindegyik ssd-s gép, stb. Ezek szerint itt is kijön az, mint a teszteken, hogy különböző hardver, különböző eredmények.

(#58136) Pano válasza Szellem. (#58135) üzenetére


Pano
addikt

Könnyen el tudom képzelni. Én is azért vettem most meg a Kaspersky-t újra, mert sokat javult a rendszerterhelése.
Most már csak azon imádkozom, hogy ne csesszék el, mint régen. Én mondjuk mindig is a sima antivirusokat részesítettem előnyben, nem szeretem a csomagokat.

(#58137) junior11 válasza Pano (#58136) üzenetére


junior11
veterán

Nekem pl a KIS a laptopon SSD-vel szinte alig lassított vmit, nem is éreztem. A régebbi C2D asztali gépen HDD-vel Eset IS után, ami pehelykönnyű volt rajta, a KIS-t már viszont jobban észrevenni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58138) Pano


Pano
addikt

Emsisofték egyelőre nem vesznek részt egyetlen tesztben sem, kivéve a VB100 tesztjein. Indoklásuk szerint azért, mert a fejlesztési erőforrásokat inkább abba fektetik, hogy való életben jó védelmet tartsanak fenn, mint hogy a teszteken előkelő helyet szerezzenek.

Ez számomra kicsit olyan magyarázat, mint a FIDESZ-féle: "Nem zártak ki, mi függesztettük fel a tagságunkat". :D

(#58139) wwhy válasza gege321 (#58106) üzenetére


wwhy
veterán

+1
3 éves F-secure licenszeket veszek, ráadásul hordozom a gépek között, és soha semmi gond nem volt.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58140) ƵøŁĭ válasza Pano (#58138) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ezzel semmi gond nincs.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58141) Szellem. válasza Pano (#58138) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem hiszem, hogy ez probléma kéne, hogy legyen! Főleg annak tükrében, hogy ezek a tesztek egy kalap kakát érnek!
Egyik sem egységes és ahogy itt látjuk a való életben bizony sok termék másként szerepel mint az úgynevezett teszteken.
A politikát, meg kérlek hanyagoljuk a továbbiakban. Ez egy szakmai fórum, nem politikai. :R

(#58142) Pano válasza Szellem. (#58141) üzenetére


Pano
addikt

Ez nem politikai volt, hanem hasonlat. Nem szoktam, de ez a példázat nagyon ideillett.

Én máshogy gondolom. Azt megértem, hogy nem ebbe fektetik az erőforrásokat, de manapság teszten nem részt venni öngyilkosság. Kb olyan mint ha egy terméket kínáló cég abszolút nem költene marketingre. Ezek a tesztek nem mások, mint marketingeszközök.
Tény, hogy nem azt a célt szolgálják, mint amit kellene, de attól még szükséges rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#58143) Szellem. válasza Pano (#58142) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ok! Akkor a politikai hasonlatokat is mellőzzük. Ez egy szakmai topik, és nincs helye itt. Amúgy meg írtam privátot ezzel kapcsolatban.

Ma már nem számít a teszt. Nem veszik komolyan a cégek. Hiába adsz el terméket, már nem releváns a döntésnél, hogy hány teszten van ott. A marketing inkább dominál.
Ettől függetlenül sajnos nem nagyon aktívak semmilyen téren az EMSI-ék. Persze, itt ezt úgy sem tudjuk megoldani. Nem jó irányt vettek fel sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#58144) Pano válasza Szellem. (#58143) üzenetére


Pano
addikt

Igazából én nem cég szinten gondolkoztam, hanem consumer vonalon. Aki nincs benn a témában, de vírusirtót keres az a tesztekkel nyit. 10-ből 7 biztosan. Attól függetlenül, hogy a nagy pénz a vállalati védelmekben van, a lakossági is elég sokat termel.

[ Szerkesztve ]

(#58145) Szellem. válasza Pano (#58144) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Például az Eset nem vesz részt az Av-test.org oldalon. Az oka, hogy fals eredményeket adnak a programról. beszéltem velük erről.

(#58146) Pano válasza Szellem. (#58145) üzenetére


Pano
addikt

Ebben nehéz igazságot tenni, mert mindenki más tesztmetódusra köpköd, vagy az egészre :D
Most kinek hiszel, vagy mit hiszel el belőle? Nehéz eldönteni kívülállóként kinek van valóban igaza.

[ Szerkesztve ]

(#58147) Szellem. válasza Pano (#58146) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Annyiban támogatom őket, hogy sok esetben olyan alkalmazásokat tesznek bele a mintákba amelyek a jelenlegi Windows rendszereken nem futnak. Ha nézel ilyen tesztvideókat a youtube-on, akkor látni olyat, hogy le akarja futtatni a fel nem ismert fájl, de hibaüzenettel leáll és semmi sem történik. Ebben igazuk van. A többiben meg való igaz nem tudok igazságot adni, mert nem látom.
Annyiban azért egyet kell, hogy értsünk hogy a hàrom nagy tesztcégnél hàrom különboző eredmény születik rendszeresen. Ez meg nem jó és nem valódi ha egységesek lennének a metódusok.

[ Szerkesztve ]

(#58148) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Egy kis varázslat:

https://www.virustotal.com/#/file/d383cee6586f23bc1dcdd4d1e8638d58e795c0833111bcbd94ae1fb883aae988/detection

https://www.virustotal.com/gui/file/d383cee6586f23bc1dcdd4d1e8638d58e795c0833111bcbd94ae1fb883aae988/detection

Most vettem észre. Direkt így linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58149) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

CN = Blizzard Battle.net Local Cert tanúsítvány miért megbízhatatlan ? (Comodo)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58150) smallmer


smallmer
őstag

Uraim megvettem a KIS2019 -et :) köszönöm szépen. Beszereztem egy windows 10 licence-t is. Lassan teljesen "tiszta" vagyok :D

KIS-en kívül kellene még használnom valamit? AD blocker? Vagy valami? :)

köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.