Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) UserX válasza Cs1csó (#58600) üzenetére


UserX
őstag

Már rég befizettem, különben kikapcsizzák az áramot és nem lesz internet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58602) savior válasza UserX (#58599) üzenetére


savior
őstag

Én is kaptam 2 ilyet.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#58603) junior11


junior11
veterán

Na srácok, nektek számla jött, én pedig nyertem 5 misi dollárt :D Már csak az adatokat kell megadni és jön a lóvé :DDD ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58604) Jim74 válasza UserX (#58599) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is kaptam E.On-ost :DDD

(#58605) Cs1csó válasza junior11 (#58603) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Bankszámlaszámodat és a hozzá tartozó jelszót ne felejtsd el!

(#58606) junior11 válasza Cs1csó (#58605) üzenetére


junior11
veterán

Persze, az alap! ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58607) Cs1csó válasza junior11 (#58606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem akarok kötekedőnek tűnni de némi pénz azért legyen a számlán, ez csak azért fontos mert ha jön rá a sok pénz akkor az a pénz a nagy ürességtől megijedne ezért legyen már ott némi fogadóbizottság.

(#58608) junior11 válasza Cs1csó (#58607) üzenetére


junior11
veterán

:DDD :DDD Amúgy kétlem, hogy ilyennek bedőlne vki :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58609) Cs1csó válasza junior11 (#58608) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos de.

(#58610) FistXL


FistXL
aktív tag

58571 Valaki tudna segíteni, hogy hogyan s miként legyen beállítva a Kaspersky? :R

(#58611) UserX válasza Cs1csó (#58609) üzenetére


UserX
őstag

Sajnos +1!!! Ha nem működne, nem lennének újabb és újjab próbálkozások.

(#58612) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kormányzati spyware kerülhetett a WhatsApp felhasználóinak mobiljára..[link]...bár már megoldották de azért az durva hogy fel sem kell venni a mobilt,elég ha kicsöng és úgy is képesek megfertőzni.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#58613) Cs1csó válasza FistXL (#58610) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. minden automatikus döntést kikapcsolni, időlegesen blokkolja és kérdezzen rá magától ne töröljön vagy értesítés nélkül se csináljon semmit [link]

2. az üresjárati vizsgálat tiltása - eszi a gépet ha valami kártékony akar indulni azt futtatáskor elcsípi ha ismeri - a gaming mode-dal is érdemes vigyázni mivel blokkolhat valamit amiről nem értesít, a gép erőforrásának függvényében ha valamit vizsgálna azt felfüggeszti.

Az alsót nem karikáztam be de esetleg azt is ki lehet kapcsolni a - rendszeres rootkie keresést [link]

3. ezt vehettem volna az első ponthoz tehát ha talál valamit csak blokkolja és közben kérdezzen [link]

4. amennyiben adatforgalmas a net nem frissít ez is problémás lehet minden esetben frissítse az adatbázist az a biztos [link] alul van egy opció a titkosított kapcsolatok vizsgálatára azt is ki lehet kapcsolni de csak akkor ha egy HTTPS oldal valamiért nem töltődik be amúgy maradhat.

A képen nem látszik de van itt a Firefox böngészőre is egy beállítás ha valami az FF-el nem működik itt meg lehet próbálni módosítani és hátha ez zavart be [link]

5. [link] e képáttűnési effeket kapcsolhatod ki amivel fürgébb a navigáció a menüben

(#58614) UserX válasza Jim74 (#58604) üzenetére


UserX
őstag

Értékes információ a számotokra: hazaértem a melóból! :DDD

Itthon már rá mertem menni az E-On-os linkre. Ez fogadott:

Valamit elcsesztek a 'fejlesztők', vagy a domain tulajdonosa léphetett közbe...(?) :U

(#58615) milan26


milan26
senior tag

Ezt tesztelte már valaki?

[link]

Elvileg Avira motoros.

(#58616) AtHoS válasza Dévacsen (#58612) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az jobban érdekelne hogyan lehet kideríteni, ha fertőzött lett a mobil :F

read-only mode on the forum

(#58617) ƵøŁĭ válasza milan26 (#58615) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Felejtős termék.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58618) UserX válasza UserX (#58614) üzenetére


UserX
őstag

A Chrome már blokkolja is az oldalt! :C Így már nem fogom tudni befizetni a villanyszámlát! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58619) Dévacsen válasza AtHoS (#58616) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Arról nem olvastam még,ha belefutok valamibe ez ügyben,majd linkelem.Amit még olvastam hogy hívás után azonnal törli magát a naplóból,így ha valaki épp a kertben van vagy akárhol és nem is hallotta hogy hívták,nyoma sem marad semmi.Meg még ennyivel érdemes kiegészíteni,Biztonsági kutatók szerint a Pegasus szofisztikált funkciói révén megkerüli az operációsrendszer- és az alkalmazásszintű biztonsági eszközöket is, így hozzáférést szerezhet – többek között – a Gmailhez, a Facebookhoz, a WhatsApphoz, a FaceTime-hoz, a Viberhez, a WeChathez, a Telegramhoz és az Apple beépített üzenetküldő és e-mailező alkalmazásaihoz. tehát nem csak a WhatsApp érintett,ha hibát talál a felsoroltakban akkor ott is eltudja játszani..mondjuk azt tudhattuk hogy kormányzati tevékenységek ellen nincs védelem,mondjuk én azt nem gondoltam hogy ennyire egyszerű számukra..abból kiindulva hogy hogy sírt az fbi hogy nem tudja feltörni egy bűnöző Iphone ját.Talán az oprendszer újrarakása segíthet,de nem írnak sehol róla semmit eddig nem láttam,hogy milyen szinten épül be és hová.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#58620) junior11


junior11
veterán

YouTuberekre támadtak az adathalászok

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58621) Deer76 válasza Szellem. (#58595) üzenetére


Deer76
aktív tag

Pedig 3 gépre lett megvéve anno és 1 évre.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#58622) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#58623) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#58622) üzenetére


Kékes525
félisten

"Artificial Intelligence"

Kicsit nagyképűség annak nevezni. Ez nemcsak erre, hanem általában az MI-re igaz. Ezek jobb esetben okos (ügyesen elkészített) algoritmusok (például neuron hálózat szimulációk), amelyek általában csak egy dologra fókuszálnak. Egy intelligencia viszont nagyon sok mindent tud.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58624) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#58623) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Most ez az elvárt technológiai fejlesztés. A Bullguard is a héten tette elérhetővé.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58625) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#58624) üzenetére


Kékes525
félisten

A vírusirtóknál használt AI-knak van valami közük a Big Data-hoz? Általában az AI Big Datán dolgozik. Ha igen mi az a Big Data?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58626) Cs1csó válasza Kékes525 (#58625) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van kapcsolat a kettő között a Big Data kb. egy brute force AI. tehát nem intelligens de ha beletáplálnak 100 millió kérdést és az arra adandó válaszokat akkor akár el is lehet egy ilyen AI-val beszélgetni mert elsőre úgy tűnik intelligens pedig csak egy hatalmas adatbázisból dolgozik.

WIKI cikkből:
A big data fogalma alatt azt a komplex technológiai környezetet (szoftvert, hardvert, hálózati modelleket) értjük, amely lehetővé teszi olyan adatállományok feldolgozását, amelyek annyira nagy méretűek és annyira komplexek, hogy feldolgozásuk a meglévő adatbázis-menedzsment eszközökkel jelentős nehézségekbe ütközik. Leegyszerűsítve, a big data, mint fogalom a nagy mennyiségű, nagy sebességgel változó és nagyon változatos adatok feldolgozásáról szól.

[ Szerkesztve ]

(#58627) Kékes525 válasza Cs1csó (#58626) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt tudom, éppen ezért nem ezt kérdeztem, ezt állítottam rövidebben. A kérdésem konkrétan a vírusirtókra szólt, ott mi a Big Data amin az AI dolgozik? Milyen adatokból áll a vírusirtóknál a Big Data?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58628) Cs1csó válasza Kékes525 (#58627) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez valami kamu, ez olyan lehet a gyakorlatban mint a felhő vagy a Comodo Valkűrje, amikor nem a géped dolgozik hanem egy központ adatbázis dolgozik és már a kész információt küldi a gépre.

(#58629) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#58625) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Gondolom ez az általánosan elfogadott helyzet:
“We use big data in the form of anonymous telemetry gathered from our users (those that allow it) to monitor active threats.”

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58630) kidnou


kidnou
senior tag

Lenne egy nagyon láma kérdésem. Mi a különbség a kaspersky free és a fizetős Anti-Virus között? Ugyanazt a védelmet sorolja fel mindkettőnél

(#58631) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#58629) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom az egyes programok viselkedéséről gyűjtenek információt a felhasználóktól. Aztán ha valahol ugyanaz a program egész más viselkedést produkál, akkor az már gyanús.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58632) Jack Oneill válasza kidnou (#58630) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Par funkcio azert hianyzik. Viselkedesvedelem sincs benne tudtommal.

(#58633) Cs1csó válasza kidnou (#58630) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően 2 dolog:
1. a FREE védelemhez nem jár support
2. limitálva van a program beállíthatósága, személyreszbhatósága (van egy oldal ahol minden opció BE állásban van tehát be van kapcsolva de szürke tehát nem módosítható, finomhangolható és nem kikapcsolható.) Itt a képen látszik is:

Jack Oneill

Ha igaz az is van benne itt látszik a képen "System Watcher" néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#58634) kidnou válasza Cs1csó (#58633) üzenetére


kidnou
senior tag

Köszönöm a választ. Jack Oneill neked is.

(#58635) Cs1csó válasza kidnou (#58634) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg az ingyenesek között az egyik legjobb védelem minimum dobogós.

(#58636) milan26 válasza Cs1csó (#58635) üzenetére


milan26
senior tag

+1

Avasttal vetekszik.

(#58637) Cs1csó válasza milan26 (#58636) üzenetére


Cs1csó
félisten

:) próbáltam píszí, polkorrekt lenni nálam ez a sorrend:
- Avast Free
- Kaspersky Free
- Windows Defender

(#58638) Jack Oneill válasza Cs1csó (#58633) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nocsak. A vegen meg ki fogom probalni, bar most az ESET nekem teljesen megfelel.

(#58639) Cs1csó válasza Jack Oneill (#58638) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha előfizettél akkor töltsd ki az idődet, de ha újságos kódokkal zsonglőrködsz akkor érdemes egy próbát tenni.

A Kaspersky Free-t bár bosszantó apróság miatt nem tettem az első helyre:
- telepíti egy fizetős VPN-t - reklám - mivel külön program ezért törölhető vagy csak simán kikapcsolható de akkor is jobb lenne már a telepítésnél egy kulturált checkbox megoldással kiiktathatóvá tenni
- email-es regisztráció szükséges - fölösleges macera főleg az ingyenes vonalon
- települ egy böngésző kiegészítő ami Firefox-ból NEM törölhető csak tiltható (Chrome-ból törölhető, MS böngészőibe pedig ha nem akarjuk nem is települ) használtam ezt a kiegészítőt FF-ben de egészségesebb lenne ha opcionálissá tennék a használatát

Ami jó:
- GDPR támogatás - komolyan is veszik van lehetőség már a telepítésnél pl. marketing célú adatgyűjtés elutasítására
- SEMMI reklám nincs

Az Avast Free:
- a telepítésénél oda kell figyelni mert Google Chrome-ot és egy csomó fölösleges modult akar telepíteni de ha valaki tud olvasni akkor csak kiveszi a pipát és kész - ez a része vállalhatóan van megcsinálva
- telepítés utáni első napokban dob pár reklámot a jobb alsó sarokban ki kell "X-elni" és kész ahogy néztem ha a kötelező ajánlatok lementek utána nem zaklat.

Mindkettőnek át kell nézni a beállításait pl. az Avast-nak is van külső félnek adatküldés kikapcsolása opció, az Avast-nak adatküldést bekapcsolva hagytam csak a külső félnek történő adatküldést tiltottam.

A Defender-t pedig azért ajánlom mert az utóbb időben bizonyított, hogy kb. azt tudja amit a külső védelmi programok és mivel integráns része a rendszernek TALÁN kevesebb az inkompatibilitási gond. Sajnos több vélemény szerint is tekeri a háttértárat de SSD-nél ez nem lényeges.

(#58640) Szellem. válasza Jack Oneill (#58638) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kaspersky-t érdemes kipróbálnod, mert egyrészt védelmet ad a goa'uld ha'tak támadások ellen, illetve ha dimenziót váltanál, akkor ha a Romulánok vagy a Klingonok fontotorpedóval támadnának, akkor a fézerek mindenképpen védelmet nyújtanak a Kasperky által. Arról meg nem is beszélek, hogy ha egy zsarolóvírus megjelenik Teal'c háttérképnek álcázva akkor annak milyen következményei lennének a csillagkapud részéről. :) És akkor még az Ori-t nem is említettem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58641) Jack Oneill válasza Szellem. (#58640) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Eloszor egesz komolyan kezdtem olvasni :D De latom te is fan vagy 🙂
De a viccet felreteve ingyenes vonalon tenyleg jok ezek, ki fogom probalni.

[ Szerkesztve ]

(#58642) FistXL


FistXL
aktív tag

Ez mit is jelent pontosan?

(#58643) Cs1csó válasza FistXL (#58642) üzenetére


Cs1csó
félisten

Automatizálást, tehát ha ismeri automatikusan törölni fogja. Egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy több helyen is érdemes az automatizmust kikapcsolni tehát amikor talál valamit NE törölje akár értesítés nélkül vagy ne törölje majd értesítsen hanem csak blokkoljon és értesítsen, és én döntsek törlöm vagy sem.

(#58644) Joker88


Joker88
őstag

Érdemes felpakolni a Windows Defender mellé Windows 10-en ?

RogueKiller / teljes verzió, limitált ideig tölthető promó.. /

In loving memory of Garrett Lockhart

(#58645) Cs1csó válasza Joker88 (#58644) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, ami kell naprakész rendszer (oprendszer, programok, böngésző és azok kiegészítői stb.) és a böngészőben használj Ublock Origin-t vagy Adguard-ot esetleg Nano Adblocker + Nano Defender kombót.
Adataidról legyen legalább egy külső helyen mentés.

Kiegészítőnek - alkalmankénti futtatásra a Defender mellett - az összefoglalóban lévő másodlagos védelmek ajánlottak pl: Adwcleaner, MBAM free (ha telepíted és inkativálod a próbaverziót akkor átvált ingyens verzióra és még érdemes a rendszerrel indulást is kikapcsolni elég 1-2 hetente vagy valamilyen gyanú esetén bónuszban futtatni), Emsisoft EK, Dr. Web Cure It

(#58646) FistXL válasza Cs1csó (#58645) üzenetére


FistXL
aktív tag

Köszi, elolvastam a korábbi hsz-t is. 2 röpke dolog még, egyik hogy security level-t mire állítsam, másik, hogy a hardveres virtualizálás mire jó. :R

[ Szerkesztve ]

(#58647) Cs1csó válasza FistXL (#58646) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minden más maradhat gyári értékeken. A hardveres virtualizálás azt hol látod, csinálj róla képet.

(#58648) Szellem. válasza Jack Oneill (#58641) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ja, anno amikor elkezdték játszani a Tv-ben a sorozatot, akkor néztem minden részét. Szerettem őket.

Amúgy, tényleg jó a Kaspersky, de én maradtam a fizetős kiadásnál.

(#58649) Mikulásbá válasza Szellem. (#58648) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 2020-as kiadásról van valami konkrét?Mikor érkezik a végleges-még ha angol,akkor is lehet bepróbálom,ha már van kulcsom hozzá. :B

(#58650) Szellem. válasza Mikulásbá (#58649) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Még RC verzió egyenlőre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.