Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Cs1csó válasza Semplar (#58950) üzenetére


Cs1csó
félisten

Őt ismerem, az előző könyvtáros!

(#58952) Szellem. válasza Semplar (#58950) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hát, igen. Addig minden rendben volt, amíg Cooper Ügynök be nem ment a Fekete Barlangba! :)
Aztán nem is ő tért vissza, hanem a gonosz Cooper (aki ugye Bob volt), akit megölt Lucy az őrsön. :DD

(#58953) Bacusuz válasza Bacusuz (#58906) üzenetére


Bacusuz
őstag

erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58954) Cs1csó válasza Bacusuz (#58906) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BD SafePay már megszűnt nem fejlesztik, helyette többrétegű védelem:
- valamilyen virtuális billentyűzet: [link] [link]
- pénzügyek intézéséhez kétfaktoros azonosítás pl. telóra jön egy kód
- a pénzügyek intézésére egy külön böngészőben intézni tehát ha pl. Firefox az alap böngésződ akkor a Chrome-ot használd pénzügyekre
- használj ebben a böngészőben UBO-t - Ublock Origin-t

(#58955) daimonion válasza Cs1csó (#58954) üzenetére


daimonion
senior tag

- a pénzügyek intézésére egy külön böngészőben intézni tehát ha pl. Firefox az alap böngésződ akkor a Chrome-ot használd pénzügyekre

Ezt már sokan írtátok .Elmagyaráznád,hogy miért ? Mert nem értem.Miért kellene egy másik böngészőre bíznom a pénzügyeket amikor már minden böngésző tudja a többfüles böngészést és ha jól tudom mindegyik fül külön folyamatként fut ergo olyan mintha egy teljesen másik böngészőt nyitottál volna meg. Ráadásul pl az Ms Edge sandboxban is fut ( legalább is az UWP tuti ) Pluszban ott az inkognitó mód is és ha pl az MS edge-t használom akkor azon is ott van az Ublock origin.Mennyivel véd jobban egy chrome ublock origin mont egy FF ublock origin vagy egy Ms dege ublock origin ???? :F :F :F :F
Megtisztelő válaszodat várom, de bárki is válaszolna rá megköszönném, mert nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

(#58956) Szellem. válasza daimonion (#58955) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem akarok belepofázni, de szerintem nem sok értelme van külön böngészőt használni a pénzügyek intézésére.
Ha kártevő van a gépen, ami gyűjti a billentyűzet adatait, azt egyik böngésző sem fogja meg. Ha elszeparált környezetben fut akkor sem, mert maga a fizikai billentyűzet adatait gyűjti be a program.
Az inkognitó mód jó lehetőség, de az ugye az adatgyűjtéseket blokkolja.
Ha az ember nem fake banki oldalra megy fel, akkor azt gondolom, sok veszély nem lehet.

A KIS-nek van elszeparál böngésző módja, meg vírtuális billentyűzete, ami jó megoldás lehet, de véleményem szerint a Windows karakterkészletet használja amit nem tudom, hogy le tud e követni az esetleges billentyűzet naplózó.

Véleményem szerint, ha nem fake oldalra megy az ember, plusz van banki biztonság beállítva az illetéktelen utalások, pénzmozgások ellen, akkor gond nem lehet.
Nagyobb és komolyabb probléma amikor a kártyaadatokat a terminálnál, tehát valós fizikai fizetéskor olvassák le.
Az ellen meg nem védenek a böngészők.

(#58957) Semplar válasza Szellem. (#58952) üzenetére


Semplar
őstag

Szuper karakterek nagy alakításai! :K Gordon Cole -ra külön rákerestem a 3. évad végén és akkor jött a meglepi. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#58958) Bacusuz válasza Cs1csó (#58954) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi
inkognyitóablaknak van értelme?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58959) Kékes525 válasza Szellem. (#58956) üzenetére


Kékes525
félisten

"szerintem nem sok értelme van külön böngészőt használni a pénzügyek intézésére." :N

Szerintem van értelme külön böngészőt használni, mert a böngésző addonok hozzáférhetnek az adataidhoz. Másrészt, ha az ESET Netbank- és tranzakcióvédelemét használom az akkor is véd, ha valamilyen rosszindulatú malware van a gépen, mert elszigeteli a többi folyamatot a biztonságos böngészőtől. A fizikai billentyűzetet pedig én a HitmanPro.Alertel tudom védeni, azaz azon az oldalról sem érhet támadás, remélhetőleg.
Tehát a rosszindulatú kódokat tartalmazó addonok ellen mindenképpen véd az elszeparált böngésző. Például én több mint 20 addont használok. Sohasem lehetek biztos abban, hogy mindegyik teljesen biztonságos. Az elszeparált böngésző használatával pedig lecsökkenhetem a biztonsági rés lehetőségeinek számát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58960) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#58959) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ezt a témát sem kell ennyire túllihegni.

- Többféle specifikus támadási metódus alkalmazható a kártevők részéről a személyes banki adatok megszerzése érdekében.
- Integratív megelőzési technikák a felhasználók részére biztosítva vannak, melynek alap pillérei a naprakész védelem, kétfaktoros azonosítás, böngészők képességei.
- Ha az ember betartja az általánosan elfogadott felhasználói magatartást akkor ennek konzekvens eredménye, hogy nem lesz ehhez a kérdéskörhöz kapcsolható problémája.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58961) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#58960) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért lenne az túllihegés, ha próbálom csökkenteni a biztonsági rés lehetőségeinek számát? Ennek egyik módja a biztonságos böngésző alkalmazása. Például az, amit az ESET használ. Ha még nehézkes, bonyolult lenne ennek alkalmazása, de nem az.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58962) Szellem. válasza Kékes525 (#58959) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hát, Kojak, nem győztél meg arról, hogy kell másik böngésző a biztonságos pénzügyekhez. :N :R

1. Más az addon, és más az adatlopó programok története.
2. Nálad az addon jelenthet problémát az elmondásod szerint. Amúgy megjegyezve a 20 féle addon biztos megfelelő sebességet biztosít a böngésződnek. :D
3. Ha nem bízol az addonjaidban, akkor minek használod őket? Elviekben nem kéne, hogy biztonsági kockázatot jelentsenek. Ha, igen, akkor nem kell használni.
4. Gondolom nem új a számodra az In Private/Inkognitó mód a böngészőkben. Ott tökéletesen le tudod tiltani az összes addont- illetve engedélyezheted is, hogy melyik fusson. Addonok miatt felesleges másik böngésző használata!

Mint feljebb írtam, közel sem biztos, hogy az elszeparált böngészés megvédi a pénzügyi adataidat. Marketing bullshit ez is. Mivel igaz az a tétel, hogy egyik AV sem 100%-os, így tévképzet azt hinni, hogy ha nem talál semmit az AV-m, akkor nincs is vírusom. Ez közel sem lehet igaz.
Az elszeparált böngésző nem véd a billentyűzet lopók ellen. Ahogy a Hitman Pro Alerted sem.

Röviden összefoglalva, [LIL] kolléga leírta, hogy, hogyan kell és hogyan lehet megvédeni az ember pénzügyeit, mindenféle felesleges és látszat védelmi megoldás ellenére.
Amúgy meg igaza van, hogy a téma, mint minden más túl van lihegve. Itt is és máshol is.
Észszerűbbnek tartom, ha az emberek nem csak elolvasnának minden marketing bullshitet, hanem gondolkoznának is. :Y Persze, lehet parában élni, meg teleb@szni minden szarral az ember böngészőjét meg gépét. Szívé joga mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#58963) Kékes525 válasza Szellem. (#58962) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amúgy megjegyezve a 20 féle addon biztos megfelelő sebességet biztosít a böngésződnek."

Választás kérdése, hogy mi fontosabb: a sebesség, vagy a kényelem. Többet használ a kényelem terén, mint amennyit a sebességből elvesz. Mindig a pro és kontra érvekkel együtt mérlegelem.

"Ha nem bízol az addonjaidban, akkor minek használod őket? "

Attól még, hogy bízok bennük, mindig adódhatnak problémák.

"Gondolom nem új a számodra az In Private/Inkognitó mód a böngészőkben."

Ezt csak most vezették be, eddig ez nem állt rendelkezésre.

"Az elszeparált böngésző nem véd a billentyűzet lopók ellen. Ahogy a Hitman Pro Alerted sem."

De fokozza a védelmet a HitmanPro.Alert a billentyűzet lopók ellen is. Amúgy ezt minden AV termékre le lehet írni, mert minden védelmet ki lehet játszani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58964) Szellem. válasza Kékes525 (#58963) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az In Private meg Inkognitó mód nem most lett bevezetve, Ez pár éve már tudják a böngészők. :)

De fokozza a védelmet a HitmanPro.Alert a billentyűzet lopók ellen is. Amúgy ezt minden AV termékre le lehet írni, mert minden védelmet ki lehet játszani.

Persze, minden plusz védelem fokozza. Sőt. Ha még felrak az ember 3-4 esetleg 5 védelmet, akkor az is még jobban fokozza a védelmet. Csak kérdés, hogy van e értelmük.

Amúgy megjegyezve ezért tart itt a digitális világ. A fertőzések problematikája az egyrészről valós, viszont a megoldásra kínált termékek/megoldások inkább félelem alapú marketing fogások, mintsem valós alternatívák. Ezt meg jó sokan beszopják.

(#58965) #86564352


#86564352
törölt tag

A privát/inkognitó mód kb. tíz éves dolog. Az jó tanács a 20 kiegészítő ne kotnyeleskedjen. A 3rd party AV védelmek bullshit addonjainál jobb az UWP Edge használata. Félősek a Win10 touch keyboardot is bekapcsolhatják bankolás erejéig és akkor nem a fizikai billentyűzeten kell beírni és nem kell újabb kockázatot jelentő 3rd party figyelő erre. És 2FA!

(#58966) Dévacsen válasza Szellem. (#58962) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Van itt egy tavalyi cikk ami részben kapcsolódik a hozzászólásodhoz,a böngésző bővítményeket illetően. [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#58967) Szellem. válasza Dévacsen (#58966) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erre írtam azt, hogy felesleges ennyi addon egy böngészőbe, illetve ha nem bízik valaki bennük, nem kell, hogy használja. El nem tudom képzelni a böngészőmet ennyi szarral. Nekem még az Ublock Origin is sok. :) Illetve amit írtam, hogy elviekben nem kéne kockàzatot jelenteni egy addonnak, ahogy sok minden màsnak sem.

Amúgy meg a másik amit javasoltam, az In Private böngészés, mert ott le vannak tiltva az addonok.

[ Szerkesztve ]

(#58968) Szellem. válasza #86564352 (#58965) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ja, elég régi a privát/inkognitó mód. Amúgy meg, tényleg felesleges ennyi szar egy böngészőbe.
De, ahogy elterjedtek, úgy lettek egyre nagyobb veszélyforrások ezek is. Mint minden más.

Mi az az UWP Edge?

(#58969) #86564352 válasza Szellem. (#58968) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még parásabbaknak Linux pendrive! :) (vagy Windows Pro esetén Sandbox funkció vagy banknak iphone appot használni)

UWP Edge: a Windows 10 alapértelmezett böngészője

Kiegészítőkkel az a baj használod jó minden, egyszer csak változik az üzleti modell és az engedélyeket, adatgyűjtést sumákolásra használják. A Ghostery esete jut eszembe, nem győznek mea culpázni.

Egyébként a keylogger vírusok szerintem kimentek már a divatból, valamire való védelem rögtön észreveszi. Az adathalász spam levelekkel dolgoznak régóta már, delikvens önként dalolva adja meg az adatait.

(#58970) Szellem. válasza #86564352 (#58969) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az Edge-ről rudom hogy micsoda de az mitől UWP?? Ezt nem értem.

(#58971) #86564352 válasza Szellem. (#58970) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van az eredeti Edge, és van az egyelőre előzetes verzióban elérhető win32 Chromium Edge.

(#58972) daimonion válasza Szellem. (#58970) üzenetére


daimonion
senior tag

ettől
A dokumentációban le vagyon írva

De úgy nagyjából

A Windows 8 volt az első olyan Windows, amely a hagyományos programok mellett mobil eszközökre jellemző alkalmazások telepítését is lehetővé tette egy alkalmazásboltból. Ezeknek a célja az, hogy minden eszközön ugyanazt a felhasználói élményt, felületet biztosítsák, függetlenül attól, hogy egy hagyományos számítógépről van szó, vagy laptopról vagy éppen egy mobiltelefonról. Most már kijelenthető, hogy ez a Windows 8 esetén teljes kudarc volt. Kevés alkalmazás érhető el Windows 8-ra, azok sem mindig jók.

Ez megváltozott a Windows 10 esetén az UWP bevezetésével, amelynek a jelentése "Universal Windows Platform" vagyis Univerzális Windows Platform. A cél még mindig az, hogy minden eszközön ugyanazt a felhasználói élményt, felületet biztosítsák az UWP alkalmazások. Az Android, iOS rendszereknél megismert nagyon egyszerű módon telepíthetők az UWP alkalmazások és korlátozott körülmények között működhetnek, számos dologhoz nem férhetnek hozzá, így egy biztonságos környezetet biztosítanak a felhasználónak. A Windows 10 S Mode esetén csak UWP alkalmazások telepíthetők és használhatók. Az alkalmazások száma jelentősen megnőtt, de még mindig nem megfelelő mértékben. Viszont most már egy sokkal jobb formában használhatók a hagyományos asztali számítógép környezetben is az UWP alkalmazások. Telepíteni a Microsoft Store-ból lehet (ez egyébként böngészőből is kezdeményezhető).

[ Szerkesztve ]

(#58973) Cs1csó válasza daimonion (#58972) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azon röhögök, hogy mivel a Windows Phone egy ótvar nagy bukta volt, ezért alapvetően nem is látom további értelmüket ezeknek az UWP-s programoknak. A biztonságról papolnak de nem vagyok meggyőzve és azzal hogy a széleskörű funkcionalitást mellőzik - értsd: lebutított - tovább gyengítik az erényeit. Csak az MS agresszív hozzáállása tartja még a felszínen de nem tudom meddig.

(#58974) #86564352 válasza daimonion (#58972) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az előnye, hogy el van különítve. 3rd party AV cégek amelyek eleve eléggé beássák magukat a rendszerbe, az extra hókuszpókuszaikat nem tudják berakni az Edge-be úgy mint más böngészőkbe. Ez számomra előny. :D Biztonsági szempontból az is előny nem olyan elterjedt. ;]
Elég nagy bullshit amikor az ESET azt írja mivel az Edge biztonsági okból úgy le van korlátozva nem működik vele az extra bankos hókuszpókuszuk, ezért azt javasolják inkább IE11. Hát laikus user számára ez rossz tanács! Inkább használja csak az Edge-t, és a Windows virtuális billentyűzetét, aztán a normál Eset védelem vagy a Defender+Smartscreen szól ha gáz van. Az előfizetésekért nagy harcot vívnak az AV cégek, nekem nem szimpi amikor átveszik a tanúsítványok kezelését, SSL, a beépülők, a mostani Kaspersky VPN téma. Minden újabb jónak szánt addon és feature új lehetőség rosszalkodásra is.

csicso82: feladták már a Metro/UWP témát, böngészőben hátraarc és Chromium Edge lesz, azt hiszem az új Xbox app egy Electron gagyi lesz. Az Office átállást is feladták, csak a OneNote az. Nagy cégek se követték az UWP-t csak win32 becsomagolva és webwrapperek. Maga az MS Áruház egy irdatlan szarkupac (sokat tudnék írni róla miért) ezért a fejlesztőket se érdekli. Most az a mantra mindent szívesen látnak és arra mondják ők univerzálisak mindegy mit csinál a fejlesztő win32, PWA, UWP jöhet minden az áruházba.
Kár érte mert biztonsági szempontból remek volt az UWP ötlet, háttérben frissítés automatán, elkülönítés, világos engedélyek és mihez férhet hozzá, felfüggesztés mód.

Szerencsétlen Windows Phone pedig sok jó ötletet hozott, sajnos elrontották az irányváltásokkal 7-8-10 átállások mind katasztrófa és őket csak az amerikai piac érdekelte, hiába Európában volt 10% is már a Nokia húzóneve miatt. Az se segített a Google kinyírta a Youtube és más Google szolgáltatások elérését. Én használtam Lumiát, frissítő volt a csempés nézet az ikonrácsok után, az integrált social media telefonkönyv kapcsolatokban egységes felületet láttad kivel mi történt apptól függetlenül, nem kellett külön Facebook appot megnyitni, email sms facebook üzenet minden egy helyen. Aztán az is vicces hogy volt Dark Mode, élő képek, vezetéknélküli töltés, double tap to wake, csomó dolog ami iPhone-ra csak évekkel később jött.

[ Szerkesztve ]

(#58975) Cs1csó válasza #86564352 (#58974) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R sőt :R

(#58976) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#58961) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha odafigyelsz és van egy naprakész komplex védelmed az már bőven elég. Arról nem is beszélve, hogy az ESET banki modulja is kijátszható. Viselkedés elemző modulok egyre nagyobb szerephez jutnak.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58977) Kékes525 válasza Szellem. (#58964) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, természetesen az addon letiltásra gondoltam, mivel azon volt az állításod lényege, nem a privát módon önmagában.

(#58967) Plag

A Firefox a kényelemről szól. Nekem az sokkal többet ér a sebességnél. Túlságosan fetisizálva van a sebesség. Amikor megnyitsz egy lapot, akkor azon több percet is eltölt az ember, ezért ehhez képest már édes mindegy, hogy mennyi ideig nyitja azt meg, 1 vagy 2 másodperc alatt.
Másrészt egy funkciót egyéb módon pótolni már sokkal több időveszteség. Ezt is bele kell számítani a sebességbe és máris egészen más a helyzet. Így a több addon nemhogy nem lassít, hanem adott esetben gyorsít is
.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58978) Szellem. válasza Kékes525 (#58977) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én teljesen kényelmesen használom a böngészőmet. Nem igénylem az UO-n kívül más külső sebességlassító addon használatát.
A sebesség meg igen is fontos. Engem zavar, ha látom, hogy valami lassít. Mások az igények, de ez nem baj.
Én az egyszerűség híve vagyok, ami persze nem megy a biztonság rovására.
Itt a topikban vagyunk egy páran, aki nem igényli azt, hogy telepakolja a rendszerét minden szarral, amivel látszatbiztonságot kap, de ténylegeset nem.

(#58979) Kékes525 válasza Szellem. (#58978) üzenetére


Kékes525
félisten

"A sebesség meg igen is fontos. "

Így van erről is beszéltem. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58980) daimonion válasza Cs1csó (#58973) üzenetére


daimonion
senior tag

Akkor próbáld ki pl a Torrex pro klienst és meglátod, hogy milyen felüdülés a sok xira xar torrent kliens után .
Ez csak egy példa, hogy az UWP elgondolás igenis jó volt csak ugye mint mindent általában a fejlesztők basszarintják el , mint ezeket is.Lett volna lehetőség normális progikat csinálni lehetőség is volt arra hogy forwardoljanak de nem akarták .Hogy most ebben a mS volt-e a ludas vagy csak aprogramozók beérétlk a Google áruház, és Apple áruház beli jövedelmükkel már sosem tudhatjuk, meg.Ami biztos,hogy az UWP appok lassan el fognak tünni, és jönnek újra a win32-es progik amelyek minden xarhoz hozzáférhetnek és a biztonság megent csak csökken.Az UWP nagy előnye épp az volt hogy teljesen külön folyamatban futott pl az Edge gyakorlatilag egy sandboxban futott.
na mindegy sok jó dolog volt már amit a számtástechnikában kinyírtak ilyen okok érdeke miatt

(#58981) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Itt nektek is új ablak nyílik mikor rámentek az első linkre ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58982) Cs1csó válasza daimonion (#58980) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen amiket leírták azok miatt tartom rossznak. Sok UWP-s app olyan volt mint valami DEMO-ja egy normál Windows-os programnak.

LiLxWaYnEx

Na ezek azok az oldalak amiket el kell felejteni, használj magyar torrent oldalt inkább vagy fizess elő Netflix-re HBO GO-ra.

[ Szerkesztve ]

(#58983) #86564352 válasza daimonion (#58980) üzenetére


#86564352
törölt tag

MS volt a ludas. A saját UWP dolgaik is ellentmondásosak voltak kezdettől. User szempontból mi volt 2015 Win10 megjelenéskor az UWP? Az, hogy a számológép két másodperc volt mire betöltött a splash screen miatt és a rémes Photos app és a béta Edge és a gagyi Store. (amiatt a játékfejlesztők ki is estek hamar a képből)
Alkalmazásfejlesztők joggal kérdezték ha MS szerint UWP a jövő hol az UWP Office? Aki ki is próbálta az alapértelmezett appokat rövid idő alatt menekült vissza a bevált programokra. Annyira gyengék, lassúak, funkcióhiányosak és akár instabilak volt. (amikor az Edge egy villanással elszállt, amikor az UWP start menü nem nyílt meg)
A tablet-telefon hamar kiesett a képből az ipad, iphone, android miatt, a desktop használók pedig idegenkedtek az érintésre tervezett appoktól, amelyek kevesebb funkciót tudtak és nem túl intuitív UI.

Túl korán is kezdte erőltetni a Microsoft a Metro/UWP app témát, hiszen a Windows 7 részesedésben még vezetett, azaz valójában a win32 az "univerzális" Windows platform.
Miért is csinált volna pl. a Spotify nulláról új UWP appot csak a desktop Win10 kedvéért. (Lumia már haldoklott) A vállalati szegmenst pedig jóhogy nem érdekelte.
Consumer vonalon a néhány indie app Readit, Torrex stb. csepp a tengerben főleg úgy a reddithez a RES böngészőkiegészítő és a qbittorrent már ismert, népszerű volt és folyamatosan frissített, nem tudom a Torrex Pro milyen gyakran frissül csak pár hónapig próbáltam megjelenéskor.

Annyi haszon maradt négy év után (még több ha a Metro időszakot is számoljuk), hogy az áruházba becsomagolt win32, PWA legalább elkülönített egy helyre települ és automatán frissül háttérben, egy katt install/uninstall, külön registry hive stb. Nem három helyre telepítés szétszórva next-next tukmálós bloatware kéretlen extra setup varázslóval, nem teleszemetelve a registry-t és nem mindnek saját külön updater.

[ Szerkesztve ]

(#58984) salaud válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


salaud
aktív tag

Nekem minden link új lapot nyit, nem új ablakot. Firefoxban néztem.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#58985) stingy2 válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


stingy2
senior tag

Nem, csak új lap.(Firefox,UO, NoScript )

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#58986) UserX válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


UserX
őstag

Chrome alatt új lap bukkan fel. MBAM jelez az oldalra, az előzőkben azt írtad, hogy te is használod...(?)

Kékes525: beírhatnád, ha van időd, hogy mi az a 20 kiegészítő, mert számomra, egyszerűen elképzelhetetlen :U

[ Szerkesztve ]

(#58987) ƵøŁĭ válasza UserX (#58986) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Jaja, ezért .🤙

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58988) Jack Oneill válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Semmi, ESET blokkolja.
Firefox+Ublock Origin.

[ Szerkesztve ]

(#58989) AtHoS válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vivaldi-val 3 új lap nyílik, melyből 2-t blokkol MBAM, a harmadikon viszont lehet nézni a videót

read-only mode on the forum

(#58990) Semplar válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


Semplar
őstag

Csak akarna.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#58991) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#58981) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nálam Edge alatt semmi. UO+ KIS 2019.

(#58992) daimonion válasza #86564352 (#58983) üzenetére


daimonion
senior tag

Akkor csak volt ( lehetett volna ) létjogosultsága ha a fejlesztő kitaláló normálisan áll hozzá. Mint az utolsó bekezdésedben is leírtad .
Én annak ellenére szerettem az UWP-s dolgokat és az MS Edge is jó lenne,ha..és ott megint ott hogy ki is szúrta el valójában az Edge-t?
Na most már mindegy mert úgy s bedarálnak mindent a Google m Amazon, Ms Apple féle oirás szemetek és ha tetszik ah nem használod a dolgaikat, amelyek vagy jól vagy rosszul vagy még inkább igen rosszul üzemelnek.
Ha bár visszatérve még egy kicsit az UWP-re sztem az Onenote , a Posta alkalmazás számomra kielégítő amire használom tökéletesen megfelel .Na mindegy ezen már kár poemizálni, hogy mi lett volna ha

(#58993) Bacusuz válasza Cs1csó (#58954) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi szépen megpróbálom

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58994) |nsane


|nsane
tag

Sziasztok!
Sajnos letoltottem vlmi olyat, amit nem kellett volna. Sajna tele lett a gepem virussal. :((( Aminek nagy reszet szerintem tudtam is torolni, probalkoztam tobb virusirtoval is. Tobbek kozott kiprobaltam a kaspersky virus removal, malwarebytes anti malvare, hitman pro, emergency kit, reason core security. Koszonhetoen ezeknek a virusirtoknak, mar gyors a gepem es nem ugralnak fel minden masodpercben hirdetesek, sott mar abszolult nem ugralnak fel hirdetesek, csak sajnos meg van egy eleg komoly problemam. Nem tolti be egyetlen egy nagy virusirto weboldalat sem a bongeszom (jelenleg edge, explorer), pl nem tudom instalalni a nod32 virusirto programot, olyan hibauzenettel, h valoszinuleg egy virus akadalyozza, es a google chrome bongeszot sem tudom telepiteni vlmiert. Probaltam ez alapjan eljarni, es megoldani a problemam: [link] es ez alapjan [link]
A virusirtok szerint a kovetkezo kartevokek talalta: rootkit.agent, trojan.agent, mail.ru
A linkel alapjan es a feltoltott kep alapjan probalkoztam, de sajnos nem talaltam semmit es nem tudtam megoldani a problemat. :(((

Koszonom elore mindenki segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

(#58995) csaba1203 válasza |nsane (#58994) üzenetére


csaba1203
addikt

Első körben újra futtatnám a Kaspersky-t csak csökkentett üzemmódban.

(#58996) Semplar válasza |nsane (#58994) üzenetére


Semplar
őstag

Nem kínlódnék vele, kernelig fertőzött az a rendszer.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#58997) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A Samsung szerint fontos a vírusirtó az okostévén..... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#58998) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AV-Comparatives: Real-World Protection Test February-May 2019
+PDF

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58999) Tuomas válasza ƵøŁĭ (#58998) üzenetére


Tuomas
addikt

Na bumm, most tettem fel az ESET-et, erre hátulról a 2. :DDD

We were here

(#59000) Cs1csó válasza Tuomas (#58999) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)) nyugi 16 védelmet teszteltek ezek közül 14 1%-on belüli hibával 2 pedig 2%-on belüli hibával vizsgázott.

3-5%-on belül kb. hibahatáron belülre esőnek lehet tekinteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.