Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gollum

    tag

    válasz j.bravo #1642 üzenetére

    "Valóban érdemes erősebb vízforgatót venni hozzá? Kb mekkorát? Mi történne, ha feleslegesen erőset vennék? Csak felesleges lenne, vagy a sokszori átforgatás ártana is valahogyan? (tudom, léteznek remek időzítőkapcsolók :) )"

    Szerintem, erre senki nem tud igazán válaszolni, mert nem gondolnám, hogy bárki is használt itt akár 3 fajta teljesítményű szivattyút, így bármekkorát használ, azt fogja ajánlani, ha neki bevált... :)

    Ami miatt én a nagyobb mellett döntöttem. (Ezt vettem.)

    A porszívózáshoz kell a szívóerő, ha nem akarok a gyenge, akkus játékokkal kínlódni.
    Jobb lesz a szkimmerhez is a nagyobb teljesítmény.
    Kevesebb üzemidő, hamarabb átforgatja a vizet.
    Esetlegesen, nagyobb medencéhez is jó lesz.
    Ár/érték arány, most annyiért jó vételnek gondolom, a 2/3 teljesítményűek is majdnem ilyen áron mennek, amik elérhetőek.

    Ez a 4 méteres medencémen, gyakorlatilag átnyomja a vizet a túloldalra, (Még az úszó csíbort is beszívta. :D ), a papírszűrőzés utáni, elég dzsuvás vizet, 2 nap alatt tisztára szűrte, azóta napi 2x1,5-2 órát megy.
    Nem biztos, hogy feltétlenül kell(ene) ekkora teljesítmény, de nem bántam meg, részemről a nagyobb teljesítmény felé billen a mérleg, kiemelve, hogy ez csak az ÉN véleményem. :)

    Az SPF-180 is elég lehet(ne), de nem igazán elérhető, vagy csak drágán.
    (A jófogáson van fent mindkettő, olcsóbban, de posta nem játszott, nekem meg Budapest messze van.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés