Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) lemmy71 válasza h1mpi (#2700) üzenetére


lemmy71
őstag

Pedig csinálják :K Itt nálunk jó pár éve zártak be véglegesen egy nagy japán márkakereskedést és szervizt, túlszámlázás - okirathamisítás "szervizkönyv" stb. Nem a mazda volt :)

(#2702) h1mpi válasza lemmy71 (#2701) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Na látod nem lehet nyom nélkül buherálni. Én mondjuk elteszem a számlákat is mindig, hogy majd ha eladom azt is tudjam az elektronikus mellé adni.

(#2703) lemmy71 válasza h1mpi (#2702) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze előbb utóbb úgy is kiderül de akkor már mit csinálsz, annyi bebuktad és kész :((( Én valamikor 94 ben vettem egy Mazda 323F bg 1.8 -t, törve volt de gyönyörűen megvolt csinálva semmi gitt, meseszép "ferrari" pirosra volt újra telibe fényezve, gyári Mazda gt küszöb szpójler bbs felnik stb bitang jól nézet ki. Kecskeméten vettem friss műszaki stb. Hazahoztam másnap átírattam, egy nyarat használtam, mivel bagóért vettem ősszel meghirdettem jó pénzért hátha szakítok rajta, pik pak el is vitték valahová a Nyírségbe :D Hat év múlva behívattak a rendőrségre, kiderült hogy a kis mazda lopott volt :Y Kérdezték kitől vettem, még majdnem engemet akartak megdádázni hogy nem tartottam meg az akkori adásvételi szerződést, persze a kecskeméti cég azóta már megszűnt a telephelyén lakópark épült :K Jó kis történet, sajnálom azt aki megvette de én semmit se tudtam az egészről :R

(#2704) thlaca


thlaca
csendes tag

Sziasztok Mazdások! :)
Szemezek egy 6-os 2015 év végi Attraction felszereltségű Mazdával. 53ezer kilometeres es 5milliot kernek erte.
Szerintetek megéri? Leginkabb erre a felszereltsegre ertem, mert igazabol benne van minden ami nekem kell, de azert ami hianyzik az az automata refi,kulcsnelkuli bejutas meg talan a tolatokamera(bár a radar is eleg), ja es a radar is csak hatul van.
Revolution meg már nagyon draga (mindenkepp facelifteset szeretnék).
Es nem tudtok ilyen 'felokositasokrol' ?
Lattam par hirdetest ami mondjuk egy challenge autó de tudja az attraction dolgokat, illetve az attraction a revolutiont.
Szerintetek ezek kamuk voltak?
Koszonom elore is 😊

(#2705) h1mpi válasza thlaca (#2704) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia!

Milyen motoros?

(#2706) thlaca válasza h1mpi (#2705) üzenetére


thlaca
csendes tag

2.2 dizel, 150 lovas verzio.

(#2707) h1mpi válasza thlaca (#2706) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A dízel motorral vannak problémák, olajpumpa láncfeszítő tud galibát okozni. Elvileg előre orvosolható a probléma, hogy ne okozzon milliós kárt.

(#2708) thlaca válasza h1mpi (#2707) üzenetére


thlaca
csendes tag

Igen errol hallottam en is. Es igen, javithato.

(#2709) Moleman válasza thlaca (#2704) üzenetére


Moleman
addikt

Ha a hirdetésben a Challenge tudja az Attraction dolgokat, akkor rosszul van feladva a hirdetés. :)
Hónapokig árultak egy "Emotion" valamit (3, 6, CX-5, már nem emlékszem), de közben Attraction volt (vagy valami annak megfelelő külföldi darab, kint mások a csomagok és az elnevezések is, Angliában pl a Challenge-hez hasonló SE-L a legkisebb).
6-osból amúgy én is az Attractiont céloztam régen, főleg mivel én benzinest akartam, és az a legnagyobb, amiben még volt a 145 lovas motor a hosszabb végáttétellel. A facelift nekem nem jött be, eltűnt a középső könyöklő, nem találtam a helyem benne.

(#2710) rasotamas


rasotamas
Topikgazda

Index fórumon már megkérdeztem, de nem volt válasz, talán már ez a topik is pörög annyira, hogy valaki tudjon segíteni, reménykedek SzaboZE márkatársban :)
Audio rendszer kérdésem lenne nem Bose 2004 hatossal kapcsolatban.
Szóval alapvetően elégedett vagyok a hangminőséggel, de azért picit bővítenék rajta, de azért annyira nem hogy megvegyem a tizenéves bontott bose szettet vagy fejegységet cseréljek több tízezer forintos beépítő kerettel..
Első kérdésem, hogy a nem Bose hifinél kimegy-e a jel a tükörnél lévő csipogók vezetékein? Ezt szerintem könnyen be lehetne pattintani bontóból, ha van jel.
A másik kérdés a mélynyomó. Azt tudom, hogy nincs mély kimenet a hifin, csak az első vagy hátsó hangszórók jelét lehetne megcsapolni. Ezt hogy kell? Illetve a vezetékezésből mennyi van kiépítve? Azt tudom, hogy a bose-n az erösitő az anyósülés alatt van, ez hajtja a 4 normál hangszórót. Innen vagy a hifitől megy a kábel a pótkerékhez az aktív mélynyomóhoz? Még egy olyat esetleg megvennék bontóban, ha valahogy rá lehetne juttatni a jelet. Van még egy használt sal 240 wattos erősítőm amit úgy kaptam bár még ki sem próbáltam.
Van valakinek jó példája a fent nevezett átalakításra?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2711) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!
Nekem van egy 2002-es 6-os, kuplung csere előtt állok.
Nem tudjátok, hogy ki a gyári beszállító esetleg?
:R

(#2712) lemmy71 válasza dzoli87 (#2711) üzenetére


lemmy71
őstag

Az enyém vagyis a nejemé :DDD 2003 121 pacis diesel hatos (manuál). Én most februárban innen rendeltem egy új Luk szettet, (kettőstömegű-tárcsa-nyomólap-csapágy-csavarok) Cikkszám: 600 0211 00 ez névre szóló számlával bruttó 220.000ft volt utánvéttel házhoz szállítva. Bárdinál ugyanezért a szettért kedvezménnyel bruttóba 380.000ft baráti árajánlatot adtak :Y

[ Szerkesztve ]

(#2713) dzoli87 válasza lemmy71 (#2712) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Az igen!
:Y
Az a fél autó ára és még nincs beszerelve!
Én szeptemberben adok túl az enyémen, ezért csak egy Japanparts-ot néztem bele 40k kedvezménnyel, 1,8 benzin.

(#2714) rasotamas válasza dzoli87 (#2713) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Az hogy lehet kapni 450-ért dízel mazda6-ost nem jelenti hogy mi itt akik vigyáztunk rá eladnánk annyiért, az, hogy csak annyit adnak érte nem jelenti hogy csak annyit ér, annyiért inkább akkor marad. Ha más nem átrugdosom műszakin és még 2 évet kibír aztán majd lesz valami.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2715) dzoli87 válasza rasotamas (#2714) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Én a 380.000,- forinthoz viszonyítottam ugyan ezt nem írtam, hogy az majdnem az autó fele.
Persze ettől még vannak jobb és rosszabb állapotúak és tényleg vannak, akik amennyire csak lehet vigyáznak rá, köztük én is. 200.000,- lakatolás + 105.000 alváz és üregvédelem(Rusztika Bt.) egy 17 éves autóra.
Ahogy megvettem az összes futómű elem(lengőkarok, lengéscsillapító, rugók, féknyergek stb..) cserélve lettek 48% kedvezménnyel volt csak az alkatrész több mint 350.000,-, így nem merném kijelenteni, hogy nem imádom a sajátomat.
:)

[ Szerkesztve ]

(#2716) dzoli87 válasza dzoli87 (#2715) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Bocsi lejárt a szerkesztés!
Persze családon belül lesz továbbadva!

(#2717) Krix CS 1.6


Krix CS 1.6
csendes tag

Sziasztok! Mazda 6 gj 2013 első kamerát szeretnék ami parkoláskor aktiválódik a gyári konzolon (1-esbe pl.: 5km/h-ig vagy amikor a parkoló radarok mivel R-be a tolatókamera kapcsol be) valami hasonlót szeretnék esetleg valakinek van már hasonló vagy aki műszakilag érhet hozzá? Köszi
Erre gondoltam az emblémába:
[link]

[ Szerkesztve ]

Sjcam Sj8 PRO (Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30)

(#2718) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Tudtok valamit mondani a 2014 es mazdarol? jok azok az autok,vagy meghibasodasra hajlamosak. esetleg valami tipus hiba?

(#2719) h1mpi válasza venom8888 (#2718) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia!

Az autó jó, ha dízelt veszel, akkor oda kell figyelni az olajpumpa feszítőlánc hibára. A benzinesek hibamentesek.

(#2720) venom8888 válasza h1mpi (#2719) üzenetére


venom8888
őstag

koszi. Pontositanak Mazda 6 ra, elfelejtettem irni azt

[ Szerkesztve ]

(#2721) h1mpi válasza venom8888 (#2720) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Arra gondoltam :)

(#2722) thlaca


thlaca
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudjatok kb mennyi a markaszervizben a connect frissitese?
Koszi😊🍺

(#2723) Csabee. válasza rasotamas (#2650) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez nagyon dúrva. Nem hinném el ha nem látnám.. :( . Állítólag az új cx5 is rozsdásodik!

Üdv: Csabee.

(#2724) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Üdv mindenkinek!
Autóvásárlás előtt állok, a minap ráakadtam egy 2013-as Mazda 6 2.2 dízel, 150 lovas, full extrás példányra 3 millió forintért (Hollandiából származik),megnéztem, kiprobáltam, nem hallottam, hogy zörgött volna valami :D,ti mit gondoltok megéri? Rengeteget olvastam a neten róla, vannak akik azt mondják ezek is rohadnak mások hogy ezek már nem. Másik meg a motor, egyesek azt mondják a hogy ezek az első gen. SKYACTIV-D motorok még nem az igazijak... kivancsi lennék a ti véleményetekre/tapasztalotokra.

Még egy annyi , hogy itt is visszaolvastam jó pár oldalt, és láttam többen is emlitík az olajpumpát meg a láncot.

A kocsit városba használnám, és havonta 1x-2x max 3x "nagyobb" távra (300km kb)
Igen, tudom, én is inkabb benzinest vásárólnék, de egyszerűn nem talalok egyet sem a piacon... mivel a maximális keret 3,5 millio forint lenne. Ennél többet nem szeretnék kocsira költeni :D)

Tomy

(#2725) B4l!nt válasza ddjtomyy (#2724) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Szia.
Nekem 2013-as, 175le verzió van egy éve. Olajpumpa láncot előző tulaj cseréltette rajta, nekem eddig az egy év alatt hibátlan, rozsdának nyoma sincs (magyarországi auto). Én elégedett vagyok vele.

(#2726) Moleman válasza ddjtomyy (#2724) üzenetére


Moleman
addikt

Városba szerintem öngyilkosság a dízel. Lehet, hogy 1 millával drágábbak a benzinesek, de ez nem véletlen, azt a millát idővel rá kellhet költeni a dízelre. :)
Amúgy ilyen felhasználás mellett nem is zabál a benzines, kikapcsolt startstoppal 6.5 körül eszik a benzines CX-5-öm városban. Csak autópályán 140 fölött nő meg az étvágya, de akkor se sikerült 8 liter fölé tolni.

(#2727) ddjtomyy válasza Moleman (#2726) üzenetére


ddjtomyy
tag

B4l!nt: Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat :D

Az autópálya nem fenyeget, mivel kolozsvári vagyok, és itt még az autópálya fogalmát se ismerik :))

[ Szerkesztve ]

Tomy

(#2728) Krix CS 1.6 válasza ddjtomyy (#2724) üzenetére


Krix CS 1.6
csendes tag

Szia.

Nekem egy dízel GJ facelift előtti 2.2D 150 lovas Revolution felszereltségű Mazda 6-om van.
Egy éve vásároltam 103.000km-rel (előző tulaj autópályán tette bele ezt a mennyiséget 3 év alatt), magyarországi, szervízkönyves, most 116.000km van benne, főként városba használtam, kétszer voltam vele Horvátországba, meg egy tucatszor Bp-Kecskemét oda vissza távolság autópályán. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele (5.9 liter fogyasztás). Garanciába a jobb és bal tükör volt cserélve mert nem csukódtak be illetve a bluetooth modul volt cserélve mert nem jegyezte meg az USB-n legutóbb hallgatott zene számát.
Tavasszal kapott alvázvédelmet a ceglédi Bíró fényezőnél, de amúgy abszolút nem látszódik rozsdásodás rajta.
Gyári gumikat szintén tavasszal cseréltettem le (19-esek)
Láncot jövőre tervezek cseréltetni, ha lejár az 5 éves garancia.
Ha rendszeresen volt olajcsere akkor szerintem nem lehet gond (akár 10e kmként).

[ Szerkesztve ]

Sjcam Sj8 PRO (Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30)

(#2729) aleister


aleister
veterán

A belga és francia import autókról mit érdemes tudni? Fenyegeti őket a német mintára való túlsózás?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2730) lemmy71 válasza aleister (#2729) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem régen volt egy belgiumból hozott 626 comprexem, nem volt vele gond rozsdailag, bár ha valami tengerparti városból van akkor elképzelhető hogy az a sós levegő nem tesz jót neki. A franciáknál már néztem én is hatost, de arany áron adják mint a spanyolok.

(#2731) aleister válasza lemmy71 (#2730) üzenetére


aleister
veterán

Én találtam egy franciát nemrég, ami nem volt olyan vészes anyagilag. Tán kicsivel 6 fölött volt a 2017/4-es Revolution Top. Sajna csúnya fekete volt és automata, így elengedtem, de más tekintetben -a monitor túloldaláról- rendben lévőnek tűnt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2732) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok

Autó vásárlása előtt állok. A kiszemelt egy 2012/13 as mazda 3, 1.6-os benzines.
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mire lenne érdemes figyelnem a típussal kapcsolatban.
köszönöm előre is

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2733) h1mpi válasza gothic20 (#2732) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak a rozsda lehet amitől esetleg félni kell, bár ezek már nem rohadnak. Maga az autó az nagyon jó választás :K

(#2734) gothic20 válasza h1mpi (#2733) üzenetére


gothic20
aktív tag

rendben.
A felszereltségi szintek ennél, hogy vannak jelölve ? Láttam ce, tx valahol meg az volt írva, hogy takumi II. Ezek közül melyiket érdemes keresni?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2735) sutszi válasza gothic20 (#2734) üzenetére


sutszi
veterán

Ez pénz és igény kérdése. Itt tudsz kicsit böngészni/szűrni. De láttam már olyat is, hogy külföldről behozott gépnél, az ottani nevét adták meg... Nagyon fapadot szerintem nem érdemes...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2736) Doomgiver válasza h1mpi (#2733) üzenetére


Doomgiver
aktív tag

Mire alapozod, hogy ezek már nem rohadnak? :)

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#2737) rasotamas válasza Doomgiver (#2736) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

*még

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2738) sutszi


sutszi
veterán

A felületi rozsdáig még nem vészes. Ha rendesen le van tisztítva a felület és minőségi anyaggal, kap egy tisztességesen elvégzett alvázvédelmet, akkor nem lesz baj...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2739) dbocskai


dbocskai
tag

Sziasztok!

Néztem egy 2017/10 havi CX-5-öt, Revolution Top felszereltséggel.
Pár kérdésem lenne a felszereltségről:
- Ez már full LED fényszóró? Adaptív?
- Van benne már adaptív tempomat?
- Sávtartó automatika van benne? Középen tart, mint a VW-k vagy csak beljebb lök, ha már átcsúsznál a másik sávba?

(#2740) gothic20 válasza sutszi (#2735) üzenetére


gothic20
aktív tag

Köszi.
Jobban felszereltségben gondolkozom az útra néző ablak és forgatható kormánykeréken túl szeretnék azért pár kényelmi funkciót. :)

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2741) h1mpi válasza Doomgiver (#2736) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Arra, hogy az enyém 6 éves és semmi rozsda nincs rajta

(#2742) Djuree válasza h1mpi (#2741) üzenetére


Djuree
félisten

az legjobban attol fugg hol milyen korulmenyek kozt tartod. nyilvan ha meleg garazsban all nem fog rohadni, meg ha mondjuk a sos le utan lecsapatod az aljat.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2743) h1mpi válasza Djuree (#2742) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kint áll a kertben és nem kap semmi különleges bánásmódot

(#2744) Djuree válasza h1mpi (#2743) üzenetére


Djuree
félisten

akkor az jol birja. az en 6osom garazsban all de rohad mint a szar. :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2745) h1mpi válasza Djuree (#2744) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mem ugyanaz a generáció szerintem :N

(#2746) lemmy71 válasza Djuree (#2742) üzenetére


lemmy71
őstag

A meleg zárt garázs az igazi ellensége az autóknak :K fűtött garázs annak az autónak való amit csak mutogatsz de nem használsz :DDD Nekem a dupla garázsom fűtetlen és van benne automata szellőztetés, de télen amikor hó van nem állunk be, mert még így is sok hőt ad le a két autó és hiába a szellőztetés érződik a pára, ami szépen keveredik az olvadt sóval. Legalább melegszik a kocsi még letakarítjuk a havat, öt perccel kell hamarabb kelni :DDD

(#2747) gothic20


gothic20
aktív tag

Na úgy néz ki, hogy lassan meglesz a kocsi.
15-ös felni van rajta. Szerintem ez lessz a téli méret.
Nyárra viszont valami sportossabbat szeretnék.
A 17-sel sokat romlana az úttartása?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2748) rasotamas válasza gothic20 (#2747) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Már mitől romlana az úttartása?
Ugyanúgy gyári méret, elvileg 15-től 18-ig lehet rá tenni felnit.
Költséghatékonyság szempontjából a 16-ost javaslom, jóval olcsóbb rá a gumi, de már jól néz ki, jól fekszi meg az utat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2749) sutszi válasza gothic20 (#2747) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem BK-m van. Én két 16-os felniszettet kaptam. Az acélon volt téli, az alut üresen. Egy darabig gondolkodtam, hogy nyárinál 17-re váltok... Aztán a drágább gumi miatt vetettem el. Meg azért mert annyira hulladékok az utak minősége, hogy egy-egy kátyúban eltűnik a fél kerék. Mostanában leteszem a hajam olyanokat látok. Így inkább maradtam a ballonosabb guminál... Kevésbé vágja a szét a futóművet... Kétségtelen, hogy esztétikailag a 17 jobban mutat, de a 16 is elég szép tud lenni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2750) rasotamas válasza sutszi (#2749) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Így van. A 15 nagyon ballonos, a 17 nagyon szép, de ezekre az utakra nem való és drága is. A 16 az igazi arany középút. Nekem a 2004-es 6-oson 205/55 R16, persze lehet nektek 3-mason más évjáratnél ettől eltérő.

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.