Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) dannyl válasza aleister (#2049) üzenetére


dannyl
addikt

Nem a lóerőkre hegyezném ki, hanem az alacsony fordulatról nagyobb nyomatékra. A lóerő nem igazán számít itt már. Az igazi élmény az, hogy alulról tol, mint a barom. Gyorsulásnál ez a lényeg. Amúgy meg 140 fölött meg épp eléggé gyorsul már így is, ha csak nem versenyezni akarsz.

(#2052) aleister válasza dannyl (#2051) üzenetére


aleister
veterán

Engem sem a LE, sem a nyomaték nem mozgat különösebben. :)
A fogyasztás miatt rakatnám bele, ha egyáltalán beleteszem valaha is. Viszont az ECU okosítást tuti nem hagynám ki. 150 lovas motor áráért egy 175-ös nem rossz biznic. És, ha már ott vagyok a 175-nél, akkor adja magát a kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2053) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Maradt 6l eneos 5w40es olajam. Ha valakit erdekel keressen meg. (Nem raktak bele a gj-be)

(#2054) h1mpi válasza Pistu77 (#2053) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért nem rakták bele?

(#2055) rasotamas válasza h1mpi (#2054) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Talán mert 30-as való bele, 40-est nem szabad :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2056) h1mpi válasza rasotamas (#2055) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor meg minek vette meg? :DDD

(#2057) Pistu77 válasza h1mpi (#2056) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Volt 4 liter meg a suzukim utan es vettem melle 2ot hogy eleg legyen. De kozoltek hogy a skyaktivba 0w30as valo ezert nem teszik bele......

(#2058) h1mpi válasza Pistu77 (#2057) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor 4 liter helyett lett 6 liter felesleges olajod :o

(#2059) Pistu77 válasza h1mpi (#2058) üzenetére


Pistu77
csendes tag

igy... :W

(#2060) aleister válasza Pistu77 (#2059) üzenetére


aleister
veterán

Nem baj. Itt a fűtésszezon. A kályhába még jó lesz. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2061) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!
Igazak azok a városi legendák, hogy 6-os mazdák igen "rohadnak"?
Köszi előre is!

(#2062) dannyl válasza sszemtelen (#2061) üzenetére


dannyl
addikt

Annyira, mint a "ford, fiat, francia" f@szság. A GG széria hajlamos volt rohadni, ha nem volt kezelve, ez tény. Ez főként az északi országok importjaira volt igaz, ahol téli autónak használták, és a só megette. Persze itthoni is rohadhat.

Ha nem rohad, akkor kezelni kell, ha rohad, nem kell megvenni.

(#2063) VeryByte


VeryByte
őstag

Szisztok,

Mazda 6 GH 2.0 benzineshez keresek a motorháztetőre belülre való szigetelést(?).

Az előző tulajnál lefoszlott róla.

Van ötletetek?

Illetve, az autóban a jobb hátsó ajtóban lévő hangszóró elég pocsék, cserélni kéne. Mi a típusa, vagy mire érdemes cserélni?

Előre is köszi.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#2064) h1mpi válasza sszemtelen (#2061) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igaz sajnos. 2006-os faceliftig nagyon rohadósak voltak, utána már kevésbé. A 2. és 3. Gen már galvanizálva van ezért elviekben nem fog rohadni.

(#2065) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Első generációs 6osomba tennék a szürke aiwa hifi helyett faceliftes fejegységet hozzá tartozó kijelzővel. Külföldi fórumokon írnak forrasztásról illetve ezt kikerülvén parrot kábel beszereléséről. Tud ezzel kapcsolatban valaki információval szolgálni?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#2066) rasotamas válasza Prison85 (#2065) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Az az Aiwa tudtommal Panasonic, és tákolt hatást fog kelteni vele a kocsid, vezetékezést kell forrasztgatni, és a kijelzővel is baj lesz, abból is kell új, mert a régit a hifi vezérli, míg az új can buszról veszi a jeleket.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2067) DZs válasza Pistu77 (#2053) üzenetére


DZs
senior tag

Ment üzi.

[ Szerkesztve ]

(#2068) Prison85 válasza rasotamas (#2066) üzenetére


Prison85
senior tag

az aiwa hifit a színe miatt írtam, idézi a 90es éveket. kijelzőt is vettem, ami az FL fejegységhez kell. Mivel minden szürke betétet cseréltem a 2006 utáni feketére, ezért nem kelt tákolt érzetet

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#2069) rasotamas válasza Prison85 (#2068) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Aki megoldotta, hogy az ülésekben a légzsák, stb vezetékek stimmeljenek az biztos ezt is át tudja forrasztani.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2070) SzaboZE válasza Prison85 (#2065) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezen a linken egy részletes leírás volt. Igazából annyi a módosítás, hogy a facelfites kijelzőt közvetlen a canbusra kell kötni, nem a rádióra.

http://niksideas.blogspot.hu/2012/10/how-to-install-2006-2008-radio-into.html

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#2071) donpedrito


donpedrito
csendes tag

Sziasztok!
2 hete váltottam 97es 323f BA-ról egy 2007-es mazda 6-ra, 2.0 benzin 147LE Attraktion felszereltség.
Szívesen vezetném tovább a 10 éves szervízkönyvét, de ehez megbízható márkaszervízet keresek, elsősorban Zala, Vas, Győr-Moson-Sopron megyében. Szívesen vennék ajánlást, ha ismertek jó szervízt arrafelé, mert erre nagyon érzékeny vagyok, hogy mindig minden le legyen normálisan, minőségi alkatrészre, adalékra cserélve...
Most megy a kocsi 1 hét múlva alváz- és üregvédelemre, lámpapolírra.. aztán nagyszervízt szeretnék: minden szűrő, (benzinszűrő is), motorolaj, váltóolaj, gyújtógyertya, fagyálló folyadék, és egy alapos átvizsgálás.. magánszemélytől vettem, első tulaj, minden év áprilisában megcsináltatta a szűrő és olajcserét.
Kinek milyen olaj vállta be? 5w30, API SL, ACEA A5 az elvárás, illetve milyen szűrő? én Mann Filterre gondoltam.
Ill. komplett izzókészletet lehet hozzá vásárolni, vagy egyenként kell összeraknom?

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#2072) SzaboZE válasza donpedrito (#2071) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nagyon hasonló életkörülmények, de nekünk még 3 évet megvolt a a BA F is párhuzamosan :)
Attraktion felszereltségről nem hallottam még itthon. Nekem mobil1 super3000 FE olaj van benne.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#2073) donpedrito válasza SzaboZE (#2072) üzenetére


donpedrito
csendes tag

Igazad van, bocs elírtam :D Active akart az lenni :) Ausztriában vásároltam amúgy, nagyon szép állapotban van a belseje... 10 év de nem látszik a belséején semmi kopás, fakulás. 70 éves úriembertől vettem, 60 volt mikor megvette, és végig ugyanoda a márkaszervízbe hordta éves szervízre.. évente 9500-13000 km-t ment vele a szervízkönyv alapján. Garázsban tartotta, küszöbök, kerékívek , ajtók alja épek, alávzon sincs jelentős rozsda, kipufogó az ami szerintem 2-3 vagy max 4 év és csere.. illetve a vízlehúzó gumik az első két ajtó ablakon kicsipkésedtek, berepedeztek.. 12.700-14.100 ft darabja, mivel csak gyárit lehet hozzá rendelni.. Az első két lámpára ráfér egy alapos polír, félek is tőle, meddig marad majd szép...

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#2074) aleister


aleister
veterán

Bocs a hülye jelekért, de a copy-paste áthozta az FB bejegytzésből.

"Kissé furcsa fotókkal 📷 adta közre a #Mazda, hogy november 🍂 végén Los Angelesben 🇺🇲️ debütál a megújult #Mazda6 🚗. A külső és belső módosításokon túl a Mazda6 is megkapja a CX-5 hengerlekapcsolós, valamint a CX-9 turbófeltöltős 🏎️ 2,5 literes benzinmotorját. Ezenkívül araszolófunkciós tempomat és 360 fokos kamerarendszer is elérhető lesz majd a Mazda6 legfrissebb változatához. Nyomj egy 👍, ha Te is nagyon várod már! "

A városi araszoló rendszer érdekes lehet a manuális váltósoknak. Valaki tudja, hogy mit takar a többi külső és belső módosítás?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2075) iszujer


iszujer
újonc

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni egy
2003-as 100kW os diesel mazda 6-os (240e km - garantált) ügyben.
Időrendben az események:
-hazafelé egy kanyarban felvillant az olajnyomás lámpa, otthon feltöltöttem kb 2,5 Liter olaj hiányzott...
-óriási kartergáz, húha..., autószerelők rögtön fel akarták rakni a használtautóra, adjam el nagyon gyorsan.... injektorok alatti tűzkarika csere megoldotta (1es henger kifújt, 2 és 3 nak semmi baja, 4es kezdődő kokszosodás, még a gyári volt benne) .
boldogság nagy volt...2 napig!
-néha füstöl-sötétszürke sűrű , álló helyzetben alapjárat közben, majd gázadás után, mint egy T72-es harcskocsi induláskor. A füstölés abbamarad pár száz méter megtétele után.
-víz nem fogy.
-motorolaj vészesen fogy, 50km megtétele után nívón egyértelműen látszik a csökkenés.
Így nem tudom használni az autót.
Valakinek esetleg bármi ötlete?
köszi
üdv
István

(#2076) Debilon válasza iszujer (#2075) üzenetére


Debilon
addikt

szét kell bontani, ha így fogy az olaj annak valami más nagyobb gondja is van

senki sem fog tudni szerintem konkrét dolgot mondani, lehet csapágyprobléma is a traktorhang a kevés olaj miatt, mert az ugye megvan, hogy ez a 2,5 L hiány az majdnem a töltet fele?

én nem sok jót jósolok, és valószínűleg sokba fog kerülni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2077) iszujer válasza Debilon (#2076) üzenetére


iszujer
újonc

Hali,

nem álltatom magam. Ami rendkívül furcsa, h hazaérkezés után alapjáraton kezd el ész nélkül füstölni, és az ezt követő pár száz méteren. Sem pályán, sem gyorsításkor közúton....mintha a turbó alapjáraton telemenne olajjal....de ez csak tipp....
Amúgy megy mint a barom...:)
üdv

[ Szerkesztve ]

(#2079) iszujer válasza #05304832 (#2078) üzenetére


iszujer
újonc

Helló,

azért, mert nálam van majdnem 4 éve és most kezdte az efajta dolgait művelni.
üdv

(#2080) Prison85 válasza SzaboZE (#2070) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszönöm, kész is vagyok vele

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#2082) iszujer


iszujer
újonc

Kérdés továbbá az, h van e valami vákuum vagy egyéb módon vezérelt (pl. PCV szelep) "dolog" az olajkörben, ami mennyiséget és/vagy nyomást szabályoz?

(#2083) Debilon válasza iszujer (#2082) üzenetére


Debilon
addikt

az kenési körben, csak az olajszivattyú van ami előállítja a nyomást, plusz van egy "biztonsági" szelep ami egy bizonyos nyomás felett old és a felesleget visszaengedi a karter felé

tehát nincs vákuum vagy egyéb által vezérelt szelep mint az üzemanyag ellátó rendszerben

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2084) iszujer válasza Debilon (#2083) üzenetére


iszujer
újonc

Szia!

köszi, akkor nem vagyok közelebb a megoldáshoz...
A gyűrű vagy dugótöréskor viszont indításkor hidegen óriásit füstölne, egyenletlenül járna, nem pedig melegen, mikor már hazaértem...
üdv

(#2085) Debilon válasza iszujer (#2084) üzenetére


Debilon
addikt

bár nem ide tartozik, de a dízelesek problémáit olvasva, neked sem ártana leszedetni az olajteknőt és a szűrőkosarat megnézetni és kitakarítani, elég jól el szokott tömődni

bár ez a Te problémádon szerintem nem fog segíteni, csak egy általános karbantartási dolog

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2086) donpedrito


donpedrito
csendes tag

Első szélvédő törlőlapátból Ti milyen márkát, típust ajánlatok (2007, GG mazda 6-hoz 2.0 benzin). Általában vagy nyikorognak, kevesebb víz lehúzásakor, vagy nagyon rondán, csíkosan törölnek :( ha van valakinek ehhez a 6-os típushoz egy bevállt, az kérem írja meg. (márkát és típusát, jelölését is).
Gyújtógyertyából az NGK ITR6F13 való bele? ill. üzemanyagszűrő nincs a kocsiban? :O mert vásárlás után azt is cserélni akarom, kerestem alkatrész webshoppokban és általában csak egy Nippartsot dob ki vagy semmit...

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#2087) Debilon válasza donpedrito (#2086) üzenetére


Debilon
addikt

Champion AS55 (ezen van kis spoiler) a vezető oldalon és Champion AS45 az utasoldalon ami nekem bevált, nem nyikorog

üzemanyagszűrő benzinesben az AC-val van egybeépítve tudomásom szerint a tankban, és nem muszáj cserélni (én nem cseréltem eddig)

a gyertya meg a kézikönyvben írja azt hiszem, de a 2002-es 1,8-ashoz azt írja amit te is írsz

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2088) chris-v válasza donpedrito (#2086) üzenetére


chris-v
senior tag

Amit mondasz gyertyát az a FL előttiekbe való. Neked a hosszabb kell: ILTR5A-13G

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#2089) donpedrito válasza chris-v (#2088) üzenetére


donpedrito
csendes tag

LFF7 a motorkód. Igen ez már a FL utáni... megnéztem a könyvet, ott az szerepel, hogy
LFG1 18 110 (itt csillaggal megjelölve: gyári)
L3Y2 18110

Ezek OEM számok vagy mik?

Az ITR6f13 és ILTR5A13G között menethosszban van eltérés, mindkettőt kidobja hozzá az alkatrész kereső :(

NGK ITR6F13

Kulcsnyílás: 16 mm
Külső menet [mm]: 14,0
Menethossz [mm]: 17,5
Gyújtógyertya: Fix SAE-csatlakozás
Szikrafekvés [mm]: 3,5
Gyújtógyertya: Irídium középelektródás
Gyújtógyertya: 1-földelőelektróda
Gyújtógyertya: zavarszűrős, 5 kOhm
Gyújtógyertya: kúpos tömítés ülékkel
Motorkód: LFF7

NGK ILTR5A-13G

Kulcsnyílás: 16 mm
Külső menet [mm]: 14,0
Menethossz [mm]: 25
Gyújtógyertya: Fix SAE-csatlakozás
Szikrafekvés [mm]: 3,5
Gyújtógyertya: Irídium középelektródás
Gyújtógyertya: 1-földelőelektróda
Gyújtógyertya: zavarszűrős, 5 kOhm
Gyújtógyertya: kúpos tömítés ülékkel
Motorkód: LFF7

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#2090) chris-v válasza donpedrito (#2089) üzenetére


chris-v
senior tag

Az kell amit én írtam, hidd el. :)
Autodata is ezt mondja, ha a gyári számot beütöd a google-be, akkor is ezt hozza helyettesítő terméknek.

Sőt, ha kell van itthon 4 belőle (ha pontos akarok lenni, akkor csak 3, mert az egyik leesett), amiben van kb 300 km. Mert én bevásároltam annak idején, csak az enyém FL előtti és nem volt jó. :W

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#2091) donpedrito válasza chris-v (#2090) üzenetére


donpedrito
csendes tag

köszi a segítséget, igen ez a ILTR5A-13G lesz a nyerő. Nekem is azt írta ki mint "helyettesítő termék" és NGK weboldala is ezt írja, itt nem is dob fel más opciót

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#2092) iszujer válasza Debilon (#2085) üzenetére


iszujer
újonc

Haho,

Diesel turbó ügyben...aki már szedett szét 100kW -os motor turbóját...mik a tapasztalatok?
-mennyi olaj volt a turbinarészben? mert az enyémben van, sőt az intercooler előtti gumicső-alucsonk csatlakozásban is van valamennyi, tehát nem csak olajköd.
-nincs tengelyirányú játék -kellene lennie?
-nincs radiális játék -turbinakerék lapátjai nem kopottak.
köszi
üdv

(#2093) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok,

Egy ideje már nézegetem az első gen. fl hatosakat és szeretnék infot kérni, hogy ránézésre, képek alapján ez rendben van nagyjából? Nekem nagyon tetszik és sok az extra is. :) :C

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/6/mazda_6_sport_2.0_active_6sebessegesxenon.tempomat.fel-12226367

[ Szerkesztve ]

(#2094) DZs válasza Mexbacsi (#2093) üzenetére


DZs
senior tag

Alá kell nézni, mert ezt innen nem lehet látni. Meg kell tudni, melyik országban, mennyit használták.

(#2095) Pistu77 válasza Mexbacsi (#2093) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Kep alapjan max azt lehet megtudni erdemes e elmenni es megnezni eloben. Tobbre nem jok. Oda kell menni, megfogdosni, megtapogatni, kiprobalni aztan kiderul

(#2096) iszujer válasza iszujer (#2092) üzenetére


iszujer
újonc

Sziasztok!

leszedtem a turbót...
a leömlő belülről eléggé olajos, igaz a turbóhoz képest a leömlő alul van.
ma viszem bevizsgáltatni a "csigát".
üdv

(#2097) rasotamas válasza iszujer (#2096) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Pityu, miért nem viszed el járóképesen az autót egyben egy hozzáértőhöz?
Hatvanból $zar lesz trélereztetni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2098) iszujer válasza rasotamas (#2097) üzenetére


iszujer
újonc

Szeva Tamás,

már attól féltem, h annyira meguntad a mazdát, h fórumot sem olvasol!:)
Egy hozzáértőről tudok a 16.kerben, Gas szerelője.
Ez nem agysebészet, ez egy gép.
Most hívtak a turbósok, cserélik a középrészt, és jó lesz!
Használom megnézem, h jó -e, ha igen, akkor eladom tavasszal úgy, h működik rajta minden.
tied?
üdv

(#2099) rasotamas válasza iszujer (#2098) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Igen, ő is jó amíg mechanikáról van szó.
Remélhetőleg a turbó megoldja.

Nekem most olyan bajom volt, hogy nem ment a fordulatszámmérő, sebességmérő, kilométer nem gyűlt bele, ABS lámpa világított. 2 hónapig így jártam vele, egyik villamosságis hitegetett, hogy majd ekkor, akkor, lemondogatta. Elmentem egy másikhoz annak fingja nem volt semmiről.
Ajánlották itt Gödöllőn Kőrösi Sanyit, elvittem hozzá, 10 ezret kért, 3 óra alatt kész vol, vezetékszakadás volt a lámpa-intercooler környékén,és még a légzsák hibajelző lámpa is kialudt, mert az is el volt szakadva.
Kicsit traktoros a hangja de megy mint a disznó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2100) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Vettem egy kodlampa kore valo elemet "nappalifennyel es indexel". Honnan tudnam ertelmes modon tul nagy berheles nelkul az index jelet bekotni hozza? Van itt meg olyan, hogy indexrele?

A gyari szerviz manualban nemigen talaltam ilyet. Bekotesnel is csak a "Front Body Control Modul"-ban ami a motorteri biztositekhazban van. Ami fasza lenne ha onnet leveheto mert nem kele a fel kocsit osszekabelezni. Valakinek tapasztala ezen a teren?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.