Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
-
LOGOUT
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
masterful87
senior tag
Ha jól sejtem, akkor ez a tükörobi T2-es csatlakozóval rendelkezik, és arra tettél egy megfelelő Nikon F adaptert?!
Így végtelened lesz, de a tükörobik fix rekesszel rendelkeznek, nem lehet rajta módosítani, így nem tudsz a mélységélességgel trükközni. És a képe olyan, amilyen f8-on, ha ott lágy, akkor az olyan is marad, mivel nem lehet változtatni.
Nekem is D5100-am van, és két tucat mindenféle manuális objektív!
Ha nincs CPU csatlakozás, tehát érintkezők, akkor csakis M mód játszik! Ha van érintkező, és rekesz gyűrű, meg talán AI-s az obi, akkor a legszűkebb blendére tekerve a fém bajonettnél egy fekete kis pöcköt benyom. Innentől tudja a váz, hogy mekkora a legkisebb rekesz, és menni fog az A mód, meg minden más, fénymérés, teljes értékű lesz a használat, csak AF nem lesz. Ilyenkor a vázról tudod állítani a rekeszt, és akkor a blende beugrasztó kar csak a beállított értékig engedi összecsukni a rekeszt.
M módban érintkezős obi esetében odaadja a fényérték skálát, elektronikus kapcsolat nélkül pedig nem, le van tiltva a fénymérés.
Csakhogy! Ha te mégis eltekered A módba a Samyang-gal, és az új designt használod, akkor észre fogod venni, hogy a rekeszt körbefutó pöttyök a fény hatására változnak. Na ez a beépített fénymérés, ami le van tiltva, és nem hajlandó megmutatni, hogy szerinte mekkora záridőre is lenne szükséged!
Viszont arra pont elég, hogy nagyjából belődd, vagyis M módban ugyanoda állítsd a "körívet", mint amit ő A módban érzékelt! -
MrChris
nagyúr
kérdés lesz e végtelened nikon vázon. Nem kell semmilyen blende értéket állítanod, vaszeg nem is enged. Canon/Oly/Pana ilyenkor nincs ilyen. Amúgy nem ismerem a nikont se azt hogy kell e neki chip hogy engedje elsütni. M42-es?
Valszeg a helyes fókusszal fogsz szenvedni, kézből nem is lehet... Meg nagy csodát ne várjál, lágy kép, alig lesz kontraszt, gyenge élesség, persze ne legyen igazam
-
MrChris
nagyúr
Milyen vázra? Elvileg mérnek fényt maguktól, vagy chip átveréssel és olyan mintha rekeszelőválasztással fotóznál. Vagyis beállítja a szerinte helyes záridőt, érzékenységet. Ha ez nem történik meg akkor segíthet a Live histogram ha ilyen nincs akkor fotózól és megállapítod a szemeddel, hogy ez bizony kiégett/bebukott.
800mm az elég kemény, pláne ha croppos váz
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Intel i5-10310U Refurbished
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Bomba ár! Dell Latitude E6220 - i7-2GEN I 8GB I 128SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÚJ ELEKTROMOS ROLLER!! 2/3 áron és e-bike dobozban, 1 év garanciával:
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


