- eBay-es kütyük kis pénzért
- Digitális Állampolgárság Program
- leslieke farmerzsebe
- Mindent a StreamSharkról!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- Grand Theft Auto V - Látványosságok és érdekességek tárháza egy helyen!
- Minimalista pénztárca - Focx C2 Advanced
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT.hu
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#10691584
törölt tag
válasz Brumi˘ #21777 üzenetére
Hát, most elsőre így annyi ugrik be, hogy az OsX-es partíciónak mindenképp primary-nek kell lennie (úgy értem: nem kiterjesztett/logical stb) Lehet, csak kába vagyok, de nem tűnik logikusnak utólagosan tenni a wint, mert: Az OsX alap bootloadere és a chameleon/chimera/clover stb is fel tudja ismerni/látja/értelmezi a windows-os partíciókat, a windows-é viszont rohadtul nem ismeri (vagy nem akarja ismerni) sem a HFS+ partíciókat, sem az OsX boot bejegyzéseit. ergo: ha előbb telepíted (ugyanarra a partícióra) az OSX-et és utána a windows-t, akkor valszeg gyönyörűen felülírja a win a winyó MBR-ében az OsX-es bejegyzéseket és a sajátjaival helyettesíti, vagyis: onnantól az OSX-ed nem fog bootolni/látszani sem (szerintem.. bár rég csináltam azonos winyóra őket)
Szerintem akkor már jobb, ha előbb teszed fel a wint, de úgy, hogy particionáláskor létrehozol egy primary "típusú" de második (harmadik, negyedik, n-edik) partíciót az OsX számára. szerintem az sem gáz, ha nem formázod le, az OsX telepítőjében megteheted utólag is, mert látni fogja. Annyi van, hogy miután minden kész, az OsX bootloadere fog alapértelmezettként indulni bekapcsoláskor és onnan tudod majd kiválasztani a windows indítását, valahogy így:
Én mondjuk ezért nem vagyok oda, úgyhogy a win7 bootloaderével szoktam az OsX-et is indíttatni (pontosabban a win7 "választómenüjében" szerepel hivatkozás az OsX bootloaderére és ha rányomok, akkor az indul el, bár nekem külön winyón vannak) mert számomra így kényelmesebb, de ez egyénlieg változó igény/preferencia kérdése emberenként
Aztán, ha tévednék, majd kijavít valaki. Őszintén szólva, az enyémhez vagy másfél éve nem nyúltam hozzá és hamar felejtek ellentétben az elefántokkal
(#21776) PeachMan: Szívesen segítenék, de AMD-s környezetben nem vagyok otthon Előbb-utóbb majd jön valaki, aki AMD-re erőszakolta rá és az elmondja a metódust. Én csak annyit tudok, hogy: lehet. De a mikéntjét, lépéseit nem..
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest