Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Lord Of The Rings (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Megneztem. Eleg vegyes erzelmekkel jottem ki a mozibol sot par dolog kimondottan duhitett...

1. Imadom a fantasyt imadom a Gyuruk Urat imadom a filmeket de fotelformaju lett a hatsom... elultem :( Hogyan kepes valaki ilyen iszonyu hosszura megcsinalni egy filmet????????? A pearl harbour is durva volt mert ugye 2 dvd-n van... de ez tul tett azon is. Annak ellenere, hogy odaragasztott a szekhez eluntam a vegere foleg, hogy tudtam, hogy hol lesz a vege.

2. Ezt a filmet 2 reszbol kellett volna megcsinalni... Miert kellett kihagyni egy csomo dolgot?? Akik magyarul olvastak: fuztekeresi kalandot Bombadil Tomat, aztan mikor a gazdanak a kertjebe tevednek es az ismet elkapja oket mint egykor. A sirkamras sztorit a kodben. Egyaltalan egy csomo vidam hangulatu resz kimaradt, igy egy szomorkas film lett az egesz. A komolysagot nem azzal kellene elerni, hogy nem mosolyognak a szineszek es allandoan reszketnek. A hobbit nem az a felos fajta kulonben soha nem indultak volna el... Nem is sorolom tovabb a kihagyott reszeket amik a konyvben komplet fejezetek voltak. Nem azt vartam, hogy minden mondat meg minden mozdulat a konyv szerint legyen de azert eleg zavaro az, hogy komplett fejezetek hianyoznak a filmben.

3. Mar megint a buta szornyek....
Miert van az, hogy az osszes idiota film forgato butanak es szotlannak mutatja a szornyeket.... szanalmasan festenek a filmben az orkok. Azon kivul, hogy semmi kommunikaiot nem latunk toluk raadasul valami erdekes dolog folytan megtanultak a falakon alien modjara rohangalni.... ezt a baromsagot nagyon nehezmenyeztem/zem. Meg valami tok uj szorny is a szinre lepett amit Saruman krealt.. gratulalok. A Balrog-al is gondjaim vannak... felelmetes, meg qwa jol nez ki de javitson ki valaki ha a rosszul emlexem de nem volt kb. 20 meter magas diablo jellegu eredetileg... itt az es langol folyamatosan. Az elfek meg hat.. hogy is mondjam a szepek nepe ... szoval oda tenyleg nagyon szeparcuakat kellet volna valasztani nokbol is. Az elfek otthona eleg termeszetes szeru lett bar a sok szurke kelloen elcsufitotta... olyan negativ hatasu lett tole a az egesz. A nepek akiket lattam soha nem eltek mindig mentek megbeszelni, vagy akciozni. A hobbitok otthonan kivul nem is lattam varosi eletet minden tok kihalt volt...


4. Miert kellett belerakni szerelmi jelentet? Egy rakas dolgot megvaltoztatott a storyban a rendezo... szerintem ez nem lesz a pozitiv ertekeles alapja.


1 szo mint 100:
megneztem de inkabb kolcsonzobol neztem volna meg... annyira nem volt latvanyos mint amennyire vartam. A masodik resznel erosen meggondolom, hogy elmenjek-e moziba.......

(#2) danteshell


danteshell
aktív tag

Ezért nem járok moziba, pedig a nőm állandóan csesztet, hogy menjünk.
Ha jó filmet akarsz látni, nézd meg a "Félelem és reszketés Las Vegasban"-t, már ha vágod a témát:))

7447 óta folyamatosan...

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

Vagy mozi helyett járj partyba.
Mondjuk szilveszterkor a Labirintusba.

7447 óta folyamatosan...

(#4) BadGe válasza Lord Mixxx (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

egyrészt: hol játszák? másrészt: fantasy. Ez nem azt jelenti, hogy az író nagyadag dolgot a te képzeletedre hagy? Aztán: az elfek szépségét nem kevered be a dragonlance-ből? Végül :) persze még nem láttam, úgyhogy a többit majd az után.

egyszer nagyon régen egy haverom jött haza a moziból és a szárnyas fejvadászt úgy lehúzta ahogy csak tudta. Unalmas, szar, vontatott, stb. Persze ezek után meg sem néztem. Majd sokkal késősőbb valamiért mégis megnéztem és nem győztem szidni visszamenőleg a havert, hogy ilyen kritikát mondott a filmről. Mert szerintem az éppen egy tökéletes film volt.

Na szóval azóta legfeljebb a saját előitéleteim miatt nem nézek meg egy filemt, ami soxor még így is néhány jó film kiahgyásához vezet.

Na mindegy, kösz a beszólást, legalább tudom, hogy már meg lehet nézni. Nekem a könyv(ek) angol eredetije egy kicsit nehezen ment így nem is élveztem túlságosan, ahhoz mindenesetre elég, hogy kíváncsivá tegyen.

Ge.

(#5) Lord Mixxx válasza BadGe (#4) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Felreertesek elkerulese vegett:

nem akarok befoJasolni senkit sem. Sot egy nagy pozitivumot ki is felejtettem:

TETSZET A BNENIMNEK!

Ot nem erdekli az egesz fantasy stb. de azt mondta, hogy kellemesen csalodott a filmben, igaz az oszinteseghez hozzatartozik, hogy Gandalf es Szaruman hosszura nyult beszelgetese alatt a szo szoros ertelmeben bealudt :DD

Szerintem hamarosan MO-n is bemutatjak. En kulfoldon elek es igy hamarabb latom a filmeket.

"Fantasy: Ez nem azt jelenti, hogy az író nagyadag dolgot a te képzeletedre hagy?"

Nem tudom nem vagyok irodalmar es mindig gondot okoz pontosan behatarolni egy stilust (szerintem ezzel nem vagyok egyedul) Nekem a fantasy tobbnyire azt jelenti amikor kitalalt vilagban jatszodik egy tortenet (nem mindig kozep kor jellegu lasd final fantasy) es van benne (bar nem mindig) varazslas meg ilyesmik de talan legfokeppen nem csak emberek es buta szornyekrol szol hanem van egyebb ertelmes faj is a palyan. (torpek, elfek, hobbit, surrano meg sarkanyok es igy tovabb). Aki a filmet rendezte annyira profin a kepzeletunkre hagyott 1-2 dolgott benne, hogy a baratnom aki soha nem olvasta utana megkerdezte, hogy tulajdonkeppen ki a hoher volt a feher ruhas csaj.... :D

Nekem pl. a final fantasyrol mondtak csupa negativumot en kellemesen csalodtam benne, mondjuk ugy hogy idegen nyelven neztem es aki lehordta alig beszeli azt haaaat... eleg mokasan jott ki vegul. De ugyanakkor volt mar forditva is, hogy egy istenitett filmet en nem elveztem annyira sot eletemben 1x elo fordult, hogy 30 perc utan kijottem a mozibol pedig szeretem Julia Roberts-nek a filmjeit...

Angol eredeti.. hmm te akkor speakeled am a language-t :D az meg az angol anyanyelvu ismerosomnek is nehez falat volt (fel is adta :D de o talan inkabb megunta), mondjuk magyarul sem volt egy konnyu olvasmany. Engem a konyvben pl az oldalakoz huzodo versek a sirba tudtak tenni...

(#6) Bzeee


Bzeee
csendes tag

Szerintem is a Félelem és reszketés... a legkirályabb film, egyébként meg én mozi helyett inkább megnézném a Budavári Labirintust, csak hát Zalaegerszegről elég bajos följutni, úgyhogy marad a mozi.

(#7) Lord Mixxx válasza Bzeee (#6) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Hidd el Bzeee te sokkal de sokkal kozelebb vagy ahhoz a hon ahitot labirintushoz mint en :D szoval nekem marad a mozi...

(#8) greg214 válasza danteshell (#2) üzenetére


greg214
tag

vágod?:))magad vágod?:D
rizla és szép esték, meg félelem és reszketés LV-ban ...

Greg O'Rich

(#9) utax válasza Lord Mixxx (#1) üzenetére


utax
aktív tag

nem értelek ...
egyszer az a baj, hogy hosszú, aztán meg hogy sok részt kihagytak
vagy-vagy
és ez a film nem 2, hanem 3 részes ! ahogy a könyv is (valójában 6) ha a filmet is 6 részesre csinálják, nem mozi lett volna, hanem saga és egy emberélet nem elég kivárni, mire mindet ugyanilyen igényesen megcsinálják
na mind1, nekem kurvára tetszett, ez lesz az első dvd amit megveszek
én a harry pottertől hánytam egy nagyot

Use the force, Dude !

(#10) Yutani


Yutani
nagyúr

Hát én is megnéztem. Egy baj volt csak: mivel már olvastam a trilógiát (kb 7-8 éve), tudtam mi fog történni.
Bombadil Tomát én is hiányoltam...
Meg azt is, ahogy kiderül, pontosan Zsákos Bilbo hogyan szerzi meg a gyűrűt. Már nem emlékszem rá pontosan, de talám nem úgy, hogy Gollam elhagyja a Drágaságát...:))
Barátnőmnek jobban tetszett mint nekem. Ő nem olvasta és nem is tudta, miről szól a film. És neki volt jó. Többet nem nézek meg filmet úgy, hogy előtte elolvasom könyvben, vagy újságban megnézem a tartalmát. Sokkal jobb úgy beülni a moziba, hogy minden újdonság lesz a filmben, amit látni fogsz. Így jártam az Alien4-gyel is és a SW Episode1-gyel is. Elolvastam, és aztán másra számítottam.:(

#tarcsad

(#11) aDamker


aDamker
aktív tag

A véleményem annyi filmről, hogy megvettem a könyvet :))))

Pedig 2-es voltam irodalomból és gyülölöl a könyveket....:D

(#12) aDamker


aDamker
aktív tag

igen, igen nyelvtanból se voltam jó ... ;)

(#13) laja


laja
tag

Hát én nem olvastam a könyvet, és nem tetszett a film... lehet, hogy már túl öreg vagyok (30), de nekem nem volt más, mint egy szombat reggeli rajzfilm mesésen szépen filmezett változata. Sok gonosz üldözi a kevés rosszat, sok akció... de semmi más. Különben is személy szerint elegem van az erőszakos filmekből.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#14) laja


laja
tag

Bocs, természetesen azt akartam irni, hogy sok gonosz üldözi a kevés JÓT :)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#15) Adi


Adi
senior tag

Itt az IGAZI gyűrűk ura! :DD

ldm start-reconf primary

(#16) McJames válasza laja (#14) üzenetére


McJames
senior tag

Pedig az első verzió sokkal drámaibb volt...:DD
Amúgy meg előfordul néha, hogy az ember nem vevő bizonyos dolgokra, mer'... csak.
Nézd meg majd néhány év múlva is, pl. ha már sok mesét olvastál (esetleg újra...) a gyereknek/gyerekkel.
Egyébként inkább ''gyűrűk ura'', mint ''pokémon/dragonballs''. Brrr...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) Bzeee


Bzeee
csendes tag

Most hogy én is megnéztem a film tényleg nagyon király, az Computer Grafok egészen emberfelettiek, mintha az egész élne. Én is olvastam a könyvet, de már elég régen ahhoz, hogy élvezzem a filmet is. A movie hatására meg újra nekikezdtem. Úgyhogy most feljött Labirintus meg a Félelem és reszketés mellé még a gűrűháború története is (nem igazán illenek össze a stílusok, de sebaj)

(#19) QG


QG
tag

En olvastam, meg regebben, es meg kell mondjam, a film nagyon jol visszaadja a konyvet.
Ugyanolyan hosszu es unalmas.
A ''csodalatosan gyonyoru'' elf kiralynot inkabb nem is emlitem.
Egyetlen pozitivumkent a tajkepeket jutnak eszembe. Ujzeland valoban gyonyoru.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#20) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Én baromira izgultam,csak az nyugtatott meg a filmben, mikor láttam, hogy a MATRIX-beli FŐÜGYNÖK trónra került a Tündék országában.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Lord Of The Rings (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.