Új hozzászólás Aktív témák

  • hoyuka

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy par problemam a Pendrive-al linux alatt:
    - mukodik, de az olvasasi sebesseg sokkal lasabb, mind Windowson (irast nem probaltam)
    - csak akkor mukodik, ha mar be van dugva, mielott linuxot bootolok
    - ha kihuzom es visszadugom a pendrive-ot akkor nem mukszik

    Hasznalok egy kis perl scriptet, ami probalja megnyitogatni (open()) az SCSI device file-okat (/dev/sd*). Na ha kihuzom a pendrive-ot menet kozben (nincs felmountolva), akkor az open()-re mindenfele hulyesegeket kiir, hogy nem tudja olvasni a disk geometriat, meg ilyenek. Az sem segit rajta, ha visszadugom.

    Szabvany debian woody kernelt hasznalok, par modult bootolaskor betoltetek, ami elvileg kell a pendrive-nak (usb-storage, hid stb. nem tom fejbol) (Mondjuk lehet az is lehet a baj, hogy olyan modulokat is betoltetek, ami eleve bele van forditva a kernelbe pl.:usb-uhci, de most nem tudok probalkozni vele.)

    Kerdes:
    - Lehet-e linuxon ilyen kotottsegek nelkul pendrive-ot hasznalni?
    - Ha lehet, akkor hogyan? Van-e valami megoldas? (arra gondoltam, hogy lehet, hogy valami hot-swap-et bele kell forditani a kernelbe, de nem akarok kernelt forditani (esetleg csak akkor, ha nincs mas megoldas))

    udv.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés