Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sh4d0w: Én és a számítógép
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ricshard444: iPhone 17 Pro Max - Kedves téglám
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- ldave: New Game Blitz - 2025
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
ViZion
félisten
uhh...ehh.
SSD az Solid State Drive, leegyszerűsítve egy halom pendrájv egy spéci vezérlőre kötve. Ha bővebben érdekel, akkor [link], érdemes elolvasni, még pár évig ez jelenti a csúcssebeséget, gyakorlatilag a régebbi i-RAM sebességét hozza.
Jó, hogy több linuxot próbálsz, de ha lehet egy javaslatom, akkor a legfrissebbeket használd: szélesebb HW támogatás, kiforrottabb felület, stb. Ubuntu 10.04-10.10 még OK, ha Unity-t nem akarsz, de Mint-ből inkább a 13, mint a mint 9 ("mint a mint" Yeee, ez de jó).
Teljesen szerénytelenül ajánlok pár cikket, azokat átolvasod, YT videókon nézel pár asztali környezetet, és jobban képben leszel. [link], [link], [link].Másik, hogy ez a LiveUSB jó dolog, kell egy gyors pendrájv, inkább 8 mint 4 GB a persistent miatt, ahová a változásokat menti. Ajánlott USB 2-ben a DT R500, vagy jobb, esetleg a jövőt is figyelembe véve az USB 3-as tesója.
Azért engem már ért meglepi, hogy nem indult más gépén, miután az enyémen volt pár frissítés, meg alakítás... Mezei LiveUSB meg elindult. Gondolom vmi ütközés miatt, de pl. céges delleken sem indul, ha frissítem itthon. Ha Ubuntu alapú disztrót raksz LiveUSB-re, akkor a változások mentésére szolgáló terület (persistence-nek írják a progik, ezt állítgatod) méretét tudod megadni, más disztrónál azt sem. Ne várj augusztusig, ez nem akkora dolog, h ha vmit elrontasz, max formázod a pöckötHDD-re telepítve a rendszernek bőőőven elég 5-8 GB, ha nagy dolgokat nem raksz /home-ba. Ez nem windóz, nem hízik a frissítésekkel, bár párszor Bleachbit-et futtatni nem árthat.
-
mzx
senior tag
A félreértést elkerülendő:
Jelenleg hdd-re akarok telepíteni, mégpedig Linux Mint 9 -et, max. 20 GB-os partíciót tervezek, de inkább csak 8-10 GB -ot; ehhez tartoznak a legutóbbi hsz-em utolsó bekezdéséne kérdései.
Augusztus 2. felében pedig live usb-t (is) akarok készíteni, mégpedig a 4 GB -os Kingstone pendrive-omra, az ahhoz tartozó kérdéseim pedig az előző hsz-em utolsó előtti bekezdésében találhatóak.
... és egy javítás, előző hsz-emre:
"[...] 1 GB home-mal, és csak admin fiók kell, amire tehát marad 3 GB [...]"
Azt szerettem volna itt írni, hogy admin fiók kell csak nekem azon, annak elég 1 GB, de nem erre marad persze 3 GB, hanem gyökér ("/") számára, gyökér partíciónak.
Apropó, live usb készítésekor is kell / lehet particionalni, ill. érdemes? (Mármint pendrive- on.)
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512B SSD GTX 1070 8GB Chieftec BD-25B-350GPB Zalman 500W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3625
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3447, 94% Akkumulátor
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3288
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest