Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202) mkbla válasza n0_gAboR (#193) üzenetére


mkbla
senior tag

Nekem pont azért nem tetszik, mert nagyon szar az rpm csomag-kezelése. nem lehet semmit se normálisan le ill. feltenni rpm csomagokból, olyanok voltak, h amikor épp szervert akartam csinálni (csak h kiprobáljam a suse-t is szerverként, elég furcsa dolgok történtek, miután felraktam, elkezdtem ritkitgatni a csomagokat (mert hát ugye minek a szerverre;DVD/CD iro, film és zene lejátszó, képnézegető, meg egyéb multimédia programok.... magával rántott pár 100 függőséget, én nem olvastam mindet végig, csak le OK-ztam h akkor szedjen le mindent amit kijelölt.... a következő indításkor kernel Panic fogadott...., aztán óvatosabb voltam, reinstall után megint nekiálltam csomagokat ritkitani, ekkor már többet fennhagytam.... de következő indításkor a KDE nem volt hajlandó betölteni...... icewm-ből megpróbáltam visszaállítani, amikor feltettem a hiányzó csomagokat, magával rántotta a CUPS-ot (ami tudvalevőleg nyomtatáshoz szükséges.... de nem tudom mi köze a grafikus felülethez, vagy pár más 1éb dolgoknak...) mind1 szerintem a suse akkor se jó, nem lehet testre szabni, legalább is nekem egyáltalán nem sikreült.....
1ébként nekem a hardveres részével sincs semmi gondom.....
Mandrake-hez (és sokminden máshoz) pl az rpmfind.net -en lehet találni csomagokat.
Mandrake Rulez!!!!! ;]



[Szerkesztve]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.