Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) berczy77 válasza hard74 (#8014) üzenetére


berczy77
csendes tag

ez a "viperhez seelinux átállítás premissive-re szükséges" mit jelent?

(#8202) stefi68 válasza hard74 (#8199) üzenetére


stefi68
addikt

A spanyol oldalon így írják:
(translated: ES -> EN)

Back to Stock KK

- We go to recovery.
- We make the corresponding wipes
- Flasheamos the JB Bootloader
- Flasheamos the KK_Baseband
- Flashemos our .zip Stock v20H
- Flasheamos the SuperSU to keep the root: Official Link

Lehet, hogy a recovery-vel felrakható Stock 20H helyreteszi a partíciókat?

A megszüntetett xda-s topikban viszont én is olvastam erről a partíció visszaállításról. Le is töltöttem azt a zip-et.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#8203) Disla87


Disla87
csendes tag

Sziasztok! SRKROM-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Én ma feltettem, egyelőre csak annyi negatívumot vettem észre, hogy a hátsó led nem világít soha, bárhogy is van beállítva a menüben.

LG G2 --> LG G4 --> iPhone 7 --> Honor View 10 --> Xiaomi Mi9

(#8204) extasymajom


extasymajom
tag

ja én is kábé 24 x tégláztam már le a telefonom is nem esem kétségbe, de elöszőr nagyon nem volt vicces :K

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#8205) hard74 válasza berczy77 (#8201) üzenetére


hard74
senior tag

Playről letöltöd a SElinuxModechangert és ráböksz a premissive-re.

stefi
Elvileg helyreteszi a partíciókat a zip-es 20h,de minek ha van a fix ami tuti működik.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#8206) stefi68 válasza hard74 (#8205) üzenetére


stefi68
addikt

Jó, persze, csak az elv miatt. Nyilván egyszerűbb (gyorsabb) egy 600 kB-os zipet lefuttatni mint egy 1,7 GB-osat :K

Amúgy nem bírtam ki, csak felraktam az Xposed-et, meg a Gravitybox-ot (LP) nam minden működik úgy mint a KK változatnál, pl Advanced Power menü nem működik, de a főbb funkciók amiket használtam mennek. persze így is csoda, hogy működik mivel erősen béta még.

Na mára elég is lesz....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#8207) berczy77 válasza hard74 (#8205) üzenetére


berczy77
csendes tag

Köszönöm! :)

(#8208) szala86


szala86
aktív tag

A távirányító, a stock lollipop-ban nektek működik? Nekem a gyártóknál üres. Egy gyártó sincs amit ki lehetne választani, de még csak tanítani sem lehet.

(#8209) hard74 válasza szala86 (#8208) üzenetére


hard74
senior tag

Nálam működik.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#8210) Miksa64 válasza szala86 (#8208) üzenetére


Miksa64
tag

Nálam is működik.

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#8211) snorbi82 válasza szala86 (#8208) üzenetére


snorbi82
senior tag

És nálam is működik szépen.

Más! Nektek működik a videofelvételnél a lassított felvétel? XCam Lg fent, vagy recoveryből is kell futtatni valamit?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#8212) extasymajom


extasymajom
tag

Nálam egyenlőre minden jól működik. Nincs fagyás vagy stabilitás romlás, sebesség kiválló, kamera, GPS, BT, minden működik.

Az egyetlen furcsaság amit eddig kiszúrtam az a Google+ alkalmazásban a görgetésnél az érzékenység.
Sokszor belépek egy hsz-be akaratom ellenére, ezt az elöző romnál nem tapasztaltam. És az albumban megnyitott képek nagyításánál is egyszer beakadt valami mert folyamatosan remegett a kép, kiléptem, beléptem és megjavult. ennyi.

Páran kérdezték milyen a felület. mellékelek pár képet.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#8213) kiezTe90 válasza extasymajom (#8212) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Akkumlátor idő milyen?
Mostanság a melohelyen játszok a telefonnal, és Nekem a simple rom nagyon nem jól teljesített. Jelenleg az optimus 1.4-et használom.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#8214) pappkarcsi válasza hard74 (#8154) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

1.1-re húztam fel dirty flash "módban".

Próbálok egy dalvik és cache-t törölni, köszi a tippet.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#8215) Meggyi001

A teló postázva a szervizbe, fejlemények kb. két héten belül.

https://gamergep.hu/

(#8216) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Leírásban érdemes lenne frissíteni a recovery módba való belépés módjait és program sem elérhető, ami linkelve van. Helyette itt van ez, tökéletesen üzemel, teszteltem.
[link]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#8217) iceQ! válasza Meggyi001 (#8215) üzenetére


iceQ!
addikt

Mi történt?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#8218) DroiDMester válasza Meggyi001 (#8215) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha alaplap csere és rádverik a balhét, készülj fel hogy 60-65.e a csere, tehát megcsináltatni nincs értelme, mert komplett g2.t veszel annyiért! :W

(#8219) batai15 válasza DroiDMester (#8218) üzenetére


batai15
félisten

Az annyiért cink.

(#8220) batai15


batai15
félisten

Engem az érdekelne hogy elméletileg a bumped tprw ellenére mi ez a jó pár secu error néhány embernél?

(#8221) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Hallván a G2 Lolli késéséről, úgy döntöttem,hogy nekem is át kell térnem egy főzött ROM-ra. Lenne két kérdésem ezzel kapcsolatban: 1. A recovery olvastam, hogy visszateszi a bootloadert a 4.2.2-re. Ez baj, ha majd 5.0-t akarok feltenni? a Második pedig: Melyik 5.0.1-et ajánljátok nekem? :)

Finn the human

(#8222) fery02 válasza Matada2.3 (#8221) üzenetére


fery02
addikt

Nemrég szivárgott ki fejlesztői stock lolli változat a nemzetközi G2-kre, szóval hivatalos kdz elvileg már itt van a küszöbön.
Szerintem ha már ennyit vártál, várj még egy picit, ha nem sürgős. :)

De a további kérdéseidre is válaszolva:
Ha nem LG alapú lollit akarsz feltenni, akkor még jó is a JB bootloader, ugyanis a CM12 alapúakhoz pontosan az kell. Egyébként KK bootloader-t is le lehet csak simán tölteni zip-ben, majd TWRP-ben flash-elni és kész.

Én igazából személy szerint nem ajánlok semmit sem egyéb ROM-okból, hanem inkább várjuk meg a hivatalos, tiszta LG lollit. :)
Ha nincs ellenedre a natúr, vanilla lolli (CM12), akkor végülis az Acip és Resurrection ROM-okat jónak mondják itt a topikban.

@FGyula30 (#8169): Ú de cink, pont nekem szokásom még dobálózni az Összefoglalóval, erre meg megtaláltam volna benne a választ. :)
Köszi!

@RAYBOMB: Ha TWRP wipe-oknál a system-et kihagyod (de mellé akár minden mást wipe-olsz), akkor épségben marad a ROM és semmi bootloop sem lesz.
... és ez független attól, hogy éppen milyen ROM van a telón. Legalábbis józanan belegondolva a dolgokba nem szabadna semmi gondnak sem történnie.

@iceq9999:
TWEP telepítette a nemrég kiszivárgott, még nem végleges LG lollit, aminek hatására érintési gondjai lettek, aztán ROM újraflash-elések után beadta a kulcsot a telefon.
Ha jól emlékszem tömören ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#8223) batai15 válasza fery02 (#8222) üzenetére


batai15
félisten

Elkepzelheto hogy a digitizer hiba független a rom cseretol, viszont a kdz probléma érthetetlen számomra.

(#8224) DroiDMester válasza batai15 (#8223) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezért csináltam anno stock ÉRINTETLEN zip.es v20G TWRP.ből telepíthető verziót! Amit beis linkeltem itt a fórumba!

Ott elkerülhető az összes kdz telepítés nyűgje, a végeredmény meg 1:1 ben ugyan az, egy tiszta szűz stock v20g rom!

Kdz.t csak végszükség esetén használljunk, ha már csak a Dowload mód jön csak be a telón!

(#8225) batai15 válasza DroiDMester (#8224) üzenetére


batai15
félisten

Mondjuk anno valóban volt nekem olyan hogy optimus 3d cm flash után a kdz nem tudta vissza rakni a gyári romot..

(#8226) Soltee válasza DroiDMester (#8224) üzenetére


Soltee
tag

És ez mehet bármilyen ROMra?
Cloudy, Simple, stb....?
Nem kell bootloadereket sem cserélni, vagy azokat igen?

(#8227) hislah válasza DroiDMester (#8224) üzenetére


hislah
aktív tag

Köszike!

Ezután mehet fel az új vodás lolli?

:C :R

(#8228) castiels válasza hislah (#8227) üzenetére


castiels
addikt

+1

(#8229) Matada2.3 válasza fery02 (#8222) üzenetére


Matada2.3
veterán

Hmm.. mennyit tippelsz neki? :) Megvárjam?

Finn the human

(#8230) hislah válasza Matada2.3 (#8229) üzenetére


hislah
aktív tag

Tegnap mára, de ma pont holnapra igérte az LG. :)

Na én is most örlődök. :)

[ Szerkesztve ]

(#8231) Dexxter182


Dexxter182
tag

Sziasztok jelenleg Simple Rom v1.2 van a telefonomon, ki szeretném próbálni ezt a ROM-ot kell ide nekem valami csavar pluszban? Baseband bootloader akármi?
Ha valaki nagyon vágja egy is tutorialt, a lépésekről :)
Köszi előre is a segítséget.

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#8232) Meggyi001

(#8217) iceq9999: Flesseltem az új lollit, de érintési hiba lett. Nem ott érzékelt, ahol hozzányúltam, hanem máshol és egyszerre több helyen. Itt jött még 3 lolli flesselés, mindenféle wipe-al. Próbáltuk még a touch firmware update-t, de semmi. (lehet először kellett volna egy gyári visszát nyomni, 1. user error). Aztán..... recovery-ből vissza lett állítva az eredeti rom, de maradt a touch hiba. És itt döntöttem a kdz fles mellett, DM zip-je helyett, el is felejtettem, hogy van :(( (2. user error) Kdz fles közben persze megállt 9%-nál, azt onnan sehova. Onnan se download se recovery nem volt. Linux, partíciók, img másolás sikeres, de nem volt hajlandó utána sem se recovery se download módban menni/lenni. Valószínű volt még 1-2 user error, de hát ilyenkor az ember pánikol sajnos. Csak lg logó.....és többet a gép sem a linux sem látta....

Itt vannak a képek az esethez: [link] [link] [link]

(#8224) DroiDMester : Ja, jobban át kellett volna gondoljam a lépéseket. Remélem megúszom olcsóbban, majd kiderül. Köszi azért.

Ez tehát megint mindenkinek egy eset, hogy nem kell kapkodni, és elolvasni mindent. Valószínű valami basebandot vagy bootloadert nem flesseltem, vagy egyéb user error....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#8233) extasymajom válasza kiezTe90 (#8213) üzenetére


extasymajom
tag

Akku idő nem jobb mint eddig igaz nem is rosszabb nálam sokat megy a wifi de nagyon, sokat fotózok és összességében sokat nyomkodom a telefont így bír ki 1,5 napot. szerintem az közel gyári.

Érthetetlen ez a sok KDZ-s hiba. nálam (lekopogom) még nem volt gond vele viszont a lollipop frissítésnél jobban melegszik a ketyere mint más romoknál tapasztaltam. Szerintem ennek a melegedésnek köze lehet az érintő elkalibrálódásához vagy tönkremenéséhez.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#8234) batai15


batai15
félisten

azért kíváncsi lennék droid mester álláspontjára mi volt itt a gond.
másod sorban , egy kdz flashnek nem kellene ezt művelnie.
Nagyon sokat kdz-tem énis 4x hd-n l7-en is és még sokan mások.
VÉleményem szerint itt mivel át írodott a partíciós tábla , és mint tudjuk meg változott a recoverybe lépés módja szerintem az adta be a telefonnak a kulcsot, de ez csak szerintem van így

[ Szerkesztve ]

(#8235) batai15 válasza extasymajom (#8233) üzenetére


batai15
félisten

"Szerintem ennek a melegedésnek köze lehet az érintő elkalibrálódásához vagy tönkremenéséhez."
Ezt már elméletbe ki tárgyaltuk hogy akkor be kelett volna sárguljon a kijelző.
Olyanról halottam már hogy melegedés miatt besárgult, de olyat még hogy melegedés miatt tönkre megy a digitizer.
Miért? Mert akkor ennek a hibának nemhogy lolipop, hanem 4.2 alatt már ki kelett volna jönnie ha a melegedés ilyet okozna.

(#8236) extasymajom válasza batai15 (#8235) üzenetére


extasymajom
tag

Azért ez mégis fura, hogy többeknek beszart az érintője a rom felrakása után. Egyszerre ennyi hiba nem lehet véletlen.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#8237) FGyula30 válasza extasymajom (#8236) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Mert kinek még? Én egyről tudok...

(#8238) batai15 válasza extasymajom (#8236) üzenetére


batai15
félisten

hány esetről tudni?

(#8239) stefi68 válasza Meggyi001 (#8232) üzenetére


stefi68
addikt

Ez a DroidMester zip-je elérhető még valahol?
Ha már ilyen életmentő, jól jöhet még...

EZ a recovery-ből feltehető 20h nem bír ugyanolyan életmentő funkciókkal?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#8240) Meggyi001 válasza batai15 (#8234) üzenetére

Igen, én is szeretném hallani a véleményét! Aztán......de érdekes G3-s nél flesselhetek orrba szájba ott nincs ilyen gond, csak a G2-nél. G2-nél 2 kdz flessem volt össz (recovery ből rom telepítés persze több), 2014 januárban és most, mindkettő bootloop lett...

-------------------------------------------------------

(#8239) stefi68 : Ez is olyasmi, de asszem DM-é nem rootolt és a gyári recovery lesz benne, tehát mintha kdz-t flesseltél volna. Mi az a still recovery?

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#8241) FGyula30 válasza stefi68 (#8239) üzenetére


FGyula30
aktív tag

[link]
This thread to share with you this zip that contains the originals partitions of D80220H version, all except the recovery, and wich is prerooted.
It is only for those who are under bumped recovery(@blastagator TWRP ).
Before the flash, wipe system,data,cache and dalvick recommended.
After the flash you'll have a pure stock prerooted D80220H open euro firmware which keeps your custom bumped recovery.

Nekem ez van fent biztonságinak, de még nem kellett...

[ Szerkesztve ]

(#8242) Meggyi001 válasza stefi68 (#8239) üzenetére

Itt is van DM zip romja:

V20F és V20G

https://gamergep.hu/

(#8243) batai15 válasza Meggyi001 (#8240) üzenetére


batai15
félisten

mondom gyerekek itt a lolipop kavart be keményen higyétek el.
cm12 szerintem azért nem csinál ilyet mert ott nem változott a tábla, vagy aztán ki tudja.
Érdekelne hogy mit mondana a möster a dologról.
Talán ha nem üzik ki innen akkor többet segitene.

(#8244) batai15


batai15
félisten

Amúgy 1000% hogy akinek brickelt az bumped tprw ment fel? Reboot meg volt?

(#8245) w333


w333
félisten

Csak 1 kérdés ? mi a baj a 4.4.2 -el ? :U

Képesek vagytok szenvedni ezzel a hányadék Lollipop -al ? :DDD

Pl. én Nexus 4 telefonomon kb. 2 hónapig használtam, és csak annyi a véleményem hogy a legrosszabb Android verzió ami valaha is létezett ! ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8246) batai15 válasza w333 (#8245) üzenetére


batai15
félisten

Aha te leszel az első aki felrakod a hivatalost(troll on)

(#8247) hard74 válasza w333 (#8245) üzenetére


hard74
senior tag

Nem nagy ördöngösség a lolli felrakása, csak ésszel kell.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#8248) batai15


batai15
félisten

Én amúgy meg már kifejtettem miért várom a lolit. Art és mat design miatt. Ennyi. Akinek nem jön be semmivel se kap többet és nem kell izgulni h tégla lesz e.

(#8249) Meggyi001 válasza batai15 (#8244) üzenetére

Ja és ja :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#8247) hard74: Úgy hiszem / gondolom, (remélem nem tévedek) hogy úgy raktam fel ahogy köll....ahogy írták. Mert minden müködött rajta szépen, otg egérrel néztük.....csak jött ez az érintési hiba mindjárt az elején ugye. De ez lehet azért jött mert valamit elb@sztam? :F lehet.....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#8250) extasymajom válasza w333 (#8245) üzenetére


extasymajom
tag

Nincs vele semmi baj de ha van valami uj esetleg jobb akkor miert ne probalnank ki. Ettol fejlodnek a dolgok. Amugy ha jol tudom annak idejen a kk-val is volt gond amikor kijott. Igy van ez minden elso kiadasnal.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.