Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Anubris válasza csoresz2 (#3550) üzenetére


Anubris
őstag

Jaaa, de hát ehhez nem értem minek szétszedni ha rámész a meghajtóra és tulajdonságok ott írja hogy ST1000LM014_HN...

(#3552) csoresz2 válasza Anubris (#3551) üzenetére


csoresz2
tag

igen, ezt mostmar tudjuk :d de eloszor valakinek szet kellett szedni hozza :D

(#3553) dragoners


dragoners
tag

Ha nem írják, hogy a "régi" típusú is lehet SSHD, soha nem néztem volna meg :)

[ Szerkesztve ]

(#3554) Painordead


Painordead
csendes tag

És azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy lehet-e az 1TB+8GB os SSHD mellé esetleg betenni még egy SSD-t (étsd van üres SSD slot a gépben), vagy azt csak az ultrabay dokkolóban lehetne megoldani úgy, hogy kiveszem a második kártyát?

(#3555) csoresz2 válasza dragoners (#3553) üzenetére


csoresz2
tag

Azt kaptuk, amit rendeltunk. SSHD van benne, 755SLI meg nem letezik, maradt a 750SLI. Akkor nincs itt semmi problema meg atveres, csak egy felreertes, hogy 755SLI-vel szerelt gepek jonnek. De ezenkivul minden stimmel :) Meg valogathatsz is, hogy matt vagy glare :)

(#3556) yaphets


yaphets
csendes tag

Akkor most a laptopszalonos y510p 750m SLI-vel, SSHD-val és matt kijelzővel van? Tegyük már helyre. :D

(#3557) csoresz2 válasza Painordead (#3554) üzenetére


csoresz2
tag

ultrabaybe tudnal csak rakni, mivel m.2 ssdket nem forgalmazzak meg. de oda csak annak
eri meg rakni, aki nem sli-s es nem hasznalja az oddt, ergo allando helykent szolgalna benne. az oddt meg egy usbs boxba koltozteted

(#3558) csoresz2 válasza yaphets (#3556) üzenetére


csoresz2
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#3559) csoresz2 válasza yaphets (#3556) üzenetére


csoresz2
tag

igen, es gyanitom hogy a tobbi y510p is sshds. jo reklamfogas ez a lenovotol hogy utolag jelentik be, mindenki azt hitte valami ujitas van...

(#3560) yaphets válasza csoresz2 (#3558) üzenetére


yaphets
csendes tag

Computer Imperiumnak írtam levelet, és náluk az SSHD-s SLI-s verzió fényes kijelzővel van, ezért kételkedtem. Amúgy elég jó reklám, igen. :) Jól csinálják, mit ne mondjak. Most már nekem el kéne mennem megvenni, ha már a 755m sli nem érkezik.

Hogyha valakinek lenne egy szép kis fotója a matt y510p-ről, el tudná nekem küldeni / felrakni ide? Kíváncsi lennék rá. :)

(#3561) lori93719


lori93719
csendes tag

Sziasztok, Tudnátok nekem segíteni abban hogy a ST1000LM014-1EJ164 típusú merevlemez SSHD-e ?? Nem akarom szétszedni és a google-ben nem igen találtam hozzá infot amin meggyőzödhettem volna.

(#3562) csoresz2 válasza lori93719 (#3561) üzenetére


csoresz2
tag

elso talalatra kiadta hogy az.

(#3563) dragoners válasza csoresz2 (#3555) üzenetére


dragoners
tag

Szerintem még jobban is jártunk a matt verzióval :D

(#3564) csoresz2 válasza dragoners (#3563) üzenetére


csoresz2
tag

jaja. tenyleg gyonyoru a kep, es jol csokkenti a tukrozodest :) ma vegre kicsereltek egy masikat, holnap mar nyuzom is a kicsiket :)

(#3565) Anubris válasza lori93719 (#3561) üzenetére


Anubris
őstag

Igen az:
http://www.seagate.com/internal-hard-drives/laptop-hard-drives/laptop-solid-state-hybrid-drive/?sku=ST1000LM014

De én nem értek egyet veletek, nem csak abban volt elírás hogy nem 755 hanem 750 az SLI, de a 8 gb SSD sincs benne. Az SSHD a sima HDD-hez képest ami a ST1000LM024 volt nem sok újítást tartalmaz.

(#3566) csoresz2 válasza Anubris (#3565) üzenetére


csoresz2
tag

hol irtak 8giga ssd-t? szerintem egyertelmu hogy az sshdre gondoltak, 8giga a win telepitesere sem eleg...

(#3567) Anubris válasza csoresz2 (#3566) üzenetére


Anubris
őstag

Ez volt az eredeti gép amit hirdettek:

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y510p_Intel_Core_i7_4700MQ_8GB_1TB_+_8GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_Y510PGT755SLI_8855.html#muszaki_adatok

1TB + 8GB

UI: Most látom hogy az új hirdetésekben is ott a +8 GB...

[ Szerkesztve ]

(#3568) csoresz2 válasza Anubris (#3567) üzenetére


csoresz2
tag

azt se tudjak mit irnak :D nem kell komolyan venni ezeket

(#3569) lori93719


lori93719
csendes tag

Elvileg akkor az SSD ugy müködik benne hogy amit a legtöbbet használok fileokat azokat fogja gyorsítani ??
Mert nekem eddig szokásos modón indul a gépen kb 30-45 sec és még mindig nem gyorsítja az SSD pedig már v 20 szor ujraindítottam.Bár az igaz hogy egy sima UTP kábellel a régi gépem 240GB adatát 100MB/s alatt átmásolta. De akkor nem értem ezt a 8 GB-os SSD-s valamit.Mert akkor nem csak 8GB kellett vna annyival másoljon ????Nem tudom vhol külön megnézni hogy mi van most jelenleg az SSD-s meghajtón ?????Ja és legvégül ha kiveszem a másik videókarit és bekapcsolom a gépet akkor nem engedi a fényerőt szabályozni ezt nemértem h miért :(. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#3570) csoresz2 válasza lori93719 (#3569) üzenetére


csoresz2
tag

en szerintem win8 alatt nagyon gyors a bekapcsolas, majd lemerem penteken, de 15 masodpercnel nem hiszem hogy tobb. Szerintem ez egy 5.4k rpm-es vinyohoz kepest szuper.. az elmenyindex meg annyi mint amennyi volt anno asztali gepemen samsung 7.2k rpmes

(#3571) teguran


teguran
tag

Az uj laptop tulajokat kerdeznem, h vasarlaskor mire figyeljek oda? Pixelhiba garit kertetek? Azt tervezem felrakom a boltban a win8at es kiprobalom a gombokat(kulonosen a 9est), kepernyot. Tanacsok meg? Most megyek a gepert. Koszonom! :)

(#3572) csoresz2 válasza teguran (#3571) üzenetére


csoresz2
tag

en egy 15napos pixelgarit vettem ra, allitolag ha az elejen nem jelentkezik problema akkor kesobb valoszinuleg nem is fog mar.

(#3573) havast válasza teguran (#3571) üzenetére


havast
aktív tag

drága egy ilyen kijelző, és ha csak egy is van benne, és észreveszed, vonzani fogja a tekinteted..

(#3574) bladd válasza havast (#3573) üzenetére


bladd
tag

Miért kell venni rá pixelhiba garanciát? A 14 napos pénz-visszafizetési garancia lehetőségével élve elállok az ügylettől és kész.

(#3575) csoresz2 válasza bladd (#3574) üzenetére


csoresz2
tag

az se hulyeseg :D de mar mindegy

(#3576) teguran


teguran
tag

Na megvan a kicsike. :) VÉÉÉÉGREEEE!!! :)) :DD (y510p i7 4200 750m sli, 8gb)(az sshdt nem tudom meg, majd otthon meglesem) Még a boltban feldobtam ra egy win8at, kiprobaltam az osszes billentyut, kepernyo is tokeletes, 1eves pixelhiba garival. Robogok haza, aztan megy a tesztelgetes. Aki szeretne, megnezek/letesztelek majd en is szivesen barmit:) udv!

[ Szerkesztve ]

(#3577) csoresz2 válasza teguran (#3576) üzenetére


csoresz2
tag

udv a klubban :)

(#3578) Laci FULL HD válasza csoresz2 (#3552) üzenetére


Laci FULL HD
csendes tag

Az enyémben csak SSD van 250 GB SAMSUNG 840 Series : ) Olyan csendes mint egy lopakodó UFO : D és olyan gyors is.Ami meg benne volt 1.000 GB külsőre alakitva.Hely van bőven mint az univerzumban : )
Persze nem is nagyíképüsködöm tovább ezt mind Nektek köszönhetem.Sokat segitetetek,h jó gépet tudjak venni.
Ma már tényleg jó lenne feltelepiteni a külső DVD irót/olvasót,h kipróbáljam a Game részét is a dolognak.
Szerintem tök jó ez a Windows 8 pedig bevallom eleinte én is féltem tőle,alaptalanul.
Én 1 éves Pixel garanciát vásároltam rá mert a kéthetes 2x-ese volt csak árban és hát ennyi pénznél 399.000- már ez nem gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

(#3579) Laci FULL HD


Laci FULL HD
csendes tag

A Laptop Szalonban megmutatta a srác,h hol tudom megnézni,h mik a Gamer vasam belső specifikációi.Meg is mutatta de elfelejtettem : ( Jó lenne ujból megnézni.Tud valaki segiteni ebben is nekem,hogy hol keressem.Köszönöm szépen.

(#3580) teguran válasza Laci FULL HD (#3579) üzenetére


teguran
tag

Egyebkent a LpSzalonosok rendesek voltak, segitettek nekem is. A speckokat meg tudod nezni a kovetkezo programmal:
Aida64 -keresobe beirod es letoltod:)

(#3581) Laci FULL HD válasza teguran (#3580) üzenetére


Laci FULL HD
csendes tag

köszönöm de lehetne egy kicsit részletesebben : D Szóval beirom a gép keresőjébe amit küldtél?
A külső DVD iró/olvasó-val cseszekedem : ( Kell eggyeltalán telepíteni a Laptophoz.Fenébe olyan ostoba vagyok kellett nekem ilyen High-Tech laptopot vennem : (
USB-vel összekötöttem a laptoppal aztán beletettem a CRYSIS 2 .Ugy fejeztem be,h kibontás onantól elakadttam.És olyat is láttam mintha már 3x is fenn lenne a játék.Mit ne mondja jó hülye vagyok.Ezt most tényleg meg kell tanulnom rendesen : )
Ne mosolyogjatok : ) ez van .... Hát aki tud segitsen különben ma sem fogok gyilkolászni és itt egy 400.000 gép előttem :D
Hát persze privátban mert nem akarom,h itt olvassák mások is bénaságomat,és amugysem erre van ez a topic,igy nem akarom szétt off-olni a topic életét.

[ Szerkesztve ]

(#3582) havast válasza bladd (#3574) üzenetére


havast
aktív tag

Jaja, de a visszaküldése ugyanannyiba kerül, mint maga a garancia :) Plusz akkor a pénzed is áll benne..

(#3583) teguran


teguran
tag

[link]

Pedig eddig letölthető volt a BIOS is! most meg eltűnt... ? :U

[ Szerkesztve ]

(#3584) teguran


teguran
tag

Van valaki aki akkumlátor szaki? Jelenleg akku nélkül tápról használom. A Lenovo Energy Management-et letöltöttem, kérdés mennyire segít az akksi élettartamán. Pár tanácsot szívesen meghallgatok még! :))

(#3585) teguran


teguran
tag

1-2 probléma előlépett /remélem csak szoftveres/: feltelepítettem az nvid driverét, és utána totál elment a hang. Se a hangszórók, se aux-ról nem megy a hang, "megnémult a gép". Letöröltem az nvid által feltelepített drivereket, semmi. Közben 1x 1x néha a hangszóróból kijön egy windows értesítési hang, olyan mint amikor törölsz ki egy sort, de már nem tudod tovább és pittyeg. Kb ugyan ez. Ebből gondolom h szoftveres. Átnéztem már minden beállítást, elvileg oké. Valaki valami? Lehet valamit nagyon benézek.

[ Szerkesztve ]

(#3586) teguran válasza teguran (#3585) üzenetére


teguran
tag

Sikerült :DD a realtek audio drivert uninstall és ujra felraktam, pedig előtte kb 1 órával tettem fel és ment... meg a "prüttyögések" nem értem... mind1

[ Szerkesztve ]

(#3587) csoresz2 válasza teguran (#3586) üzenetére


csoresz2
tag

Én fel se raktam az nvidia drivert a hanghoz, mert az oldalon realteket írtak a géphez. Pedig a Win8 azt nem ajánlotta fel, csak az nvidiaét.

Amúgy ezen már van 9-es gomb :D

(#3588) teguran válasza csoresz2 (#3587) üzenetére


teguran
tag

a hanghoz én is a realteket tettem fel, az nvid-et a videókártya miatt, és amikor másodjára telepítettem, akkor láttam, h nem csak a kártyához tesz fel drivert, hanem a hanghoz is. valamit módosíthatott, mert utána ment el a hang, újratettem a realteket és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#3589) Anubris


Anubris
őstag

No azért hogy ne csak pozitívumokat írjunk erről a gépről. A maszatosodás (ha van ilyen szó?:D) borzalmas, minden ujjlenyomat meglátszik a fémes felületen és nem is találok megfeleő anyagot rá ami letudná tisztítani. A képernyő körüli műanyag pedig még ennél is rosszabb, ha egy ruhaanyaggal megtörlöd még akkor is keletkeznek rajta hajszálkarcok. Számomra ez a legnagyobb negatívum, a melegedés nem annyira zavar.

(#3590) Draken válasza Anubris (#3589) üzenetére


Draken
őstag

Én mikroszálas törlőkendővel tüntetek el minden maszatot és ujjlenyomatot, egyik felét enyhén bevizezed, letörlöd majd a száraz részét használod...

[ Szerkesztve ]

(#3591) pokers válasza Anubris (#3589) üzenetére


pokers
senior tag

Ezért van még az enyémen rajta a gyári fólia a képernyő körül és a billentyűzeten :K
Pedig már fél éves a vas.

(#3592) teguran válasza Anubris (#3589) üzenetére


teguran
tag

Sajnos egyet értek! az ujjlenyomat eléggé meglátszódik. de legalább "megköveteli a gép", hogy minden használat előtt moss kezet :DD a kijelző körüli fóliát nem szedtem le amúgy.
Amúgy nagyon tetszik a gép, jó választásnak érzem eddig:) A hangszórók tényleg remekül szólnak, a korábban itt felvetett problémákat eddig nem tapasztaltam, melegedés abszolút nem zavaró. Nagyon pörgős gép, azt csinálja egyből amit mondok neki :)

más/ Total War - Rome II., 16-nál magasabb FPS-em nem volt. valaki próbálta? bár olvastam sok helyen, h nagyon laggos még a játék ennél jobb speckókkal is.

(#3593) Anubris válasza teguran (#3592) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem extreme-n megy szinte minden maxon van, a vegetation van off-ra téve. A memory unlimited pipa. De hozzáteszem szerintem nem megy az SLI nála. A game nagyon bugos kb beta állapotban van, hetente lesz hozzá új patch, a következő jöv hét elején ami javítja a viszonylag lassú kör töltéseket. Beta driver talán már engedélyi az SLI-t de én nem tettem fel mert többeknek meg a beta driver és az új patch nyírta ki a játékot.

(#3594) teguran válasza Anubris (#3593) üzenetére


teguran
tag

nekem is minden extremen van, de érezhető a laggolás. remélem a patchek javítani fognak rajta!

(#3595) tatabánya válasza Anubris (#3589) üzenetére


tatabánya
senior tag

komolyan, áh ez a képernyő széleit érintő karcosodás őrületbe kerget egy sima 100k-s acernél is. nagyon sokat nézegetem ezt a notit, de jó, hogy leírtad így átértékelendő... vagy a legtöbbnél ilyen anyagot használnak?

[ Szerkesztve ]

(#3596) teguran


teguran
tag

LOL :D
[link]

(#3597) teguran


teguran
tag

viszont van amire nem találtam még megoldást: ha wifi, ha lan - a net-et dobálja kb. 2 percenként. tud valaki segíteni? (nic drivert és az intel wlan drivereket feltettem)

(#3598) M.T.


M.T.
senior tag

Ma sikerült hozzájutnom 1 db 64Gb os SSD hez windows 8 at vagy 8.1 preview-t akarnék rárakni csak a user mappa tartalmát szeretném áthelyezni, de nem tudom, hogy álljak neki.
Ahogy én tudom 2 módszer van a user mappán bellül átteszem a mappa tulajdonságainál másik helyre, a 2ik módszer az auditor mód telepítéskor és akkor egyből csak oda teszi a user mappát ahogy én akarom de ezt a módszert még nem próbáltam valaki tapasztalat???

(#3599) Anubris válasza M.T. (#3598) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

ez az ssd amit mondasz az már a Y510p hez használható NFFG vagy Y500-hoz?

(#3600) yaphets


yaphets
csendes tag

Sziasztok! Szalonnál miért drágább a fényes változat, mint a matt? :/ Nem a mattnak kéne drágá(bb)nak lennie?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.