Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#159) Sipi válasza Grega444 (#156) üzenetére


Sipi
addikt

Nagyon vicces külsős cégen szemétkedni.
A Lenovo (s régen az IBM is) vállalta, hogy ha kifizetsz egy piszkosul alacsony összeget, kapsz érte jogtiszta Windows XP-t, meg egy rakat olyan programot, melyet az adott gyártó ugyan nem forgalmaz (lévén nem ő gyártja), de megkapod a gépeddel.
Mit ad isten, ha nem veszed meg a szoftvereket, nem kapod meg őket. Pedig az összköltsége még talán egy OEM XP ára alatt is van...

Nem akarok venni. Ugyanis a Lenovo/IBM vállalta, még ha nem is olvastad el, hogy ha _megveszed_ a géphez adott szoftvercsomagot, akkor ezért xy dolgokat kapsz. Nem értem, miért tehet a Lenovo/IBM arról, hogy egy viszonteladó alkalmazottja esetleg rossz információt adott. (Az ominózus hozzászólások viszonylag gyenge magyar nyelvtanából nem derül ki túl sok információ.)

Ha te egy darab vasat akarsz venni, mindenféle körítés nélkül, akkor vállalnod kell, hogy bizonyos plusz szolgáltatások nem lesznek elérhetők számodra. A hozzászólásomban ''szerintem'' szerepelt, lévén nem próbáltam, hogy Omniizé nélkül létrejön-ée a megfelelő eszköz. Azt tettem fel, hogy igen. Az pedig nem a Lenovo/IBM dolga, hogy egy létező eszközt a user, akinek _nem_kell_ a Lenovo/IBM által biztosított plusz szolgáltatás, mire használ. Ha valaki úgy dönt, egy Txx-en neki nem kell a Client Security által nyújtott biztonsági többlet, akkor nem veszi meg. De nem igazán értem, miért a cég lesz felelős azért, hogy ekkor nem kap ingyen szoftvert a one-time-login, egymenetes password, stb. dolgok kihasználására.

Lehet, hogy hibázott az adott eladó. De ezt a Lenovo/IBM-re kenni - már ne haragudj - akkor is marhaság. Ha úgy döntesz, spórolsz kb. 20.000 forintot azon, hogy (s megbocsáss, a legtöbb user ezért dönt így) a lopott XP-jét használd a hozzáadott érték helyett, akkor tudj rá erre. Egy ujjlenyomat-olvasó _egymagában_ semmit sem ér, ehhez egy elég nagy programot kell írnil, ami átveszi a Windows teljes bejelentkezési folyamatát, hogy más alapokra helyezze.

Mod: Lenovo: emlékeim szerint az eladó mondata úgy hangzott, hogy a gép minden eszközéhez letölthető megfelelő driver. Ha ez így történt, még nem is hibázott, mert igaza van. Az OmniPass valószínűleg _nem_ driver, hanem komplett, bejelentkezési szoftver, mint az IBM-es Client Security. Ennek annyi köze van az ujjlenyomat-olvasóhoz, hogy arra _is_ épülve átveszi a Windows-tól a biztonsági dolgok kezelését. Na már most, elég vicces lenne egy ilyen szoftvert (főleg, ha harmadik cég gyártja) ingyér elérhetővé tenni...

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.