Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kele12


kele12
csendes tag

Üdv!
Van egy samsung sp43t8hp tv-m és bekapcsoláskor kb. 3 másodpercig zúg utána elkezd villogni a led én 9-et számoltam gondolom hibaüzenet szerinted mi lehet a baja?
Előreis köszi! :F

(#602) bsanya


bsanya
aktív tag

Srácok!

Szeretnék segítséget kérni...
Másfél éve vásárolt LG50PK550 készülékem múlt hét szombaton elromlott (kép nincs hang van). Beszéltem az ügyfélszolgálattal illetve a szervizes kollegával azt mondták, valószínű cserejegyet fogok kapni, és ott ahol vettem kicserélik egy ugyanilyenre.
Ezzel csak két gondom van:
1. ilyet már nem lehet kapni, már akkor kifutó típus volt
2. ha a net nem csal, a bolt sincs már meg
Ilyenkor mi a helyzet?
Melyik LG típust érné meg megvenni? (nem kell 3D, Cinema biz-basz, sima, egyszerű, gyönyörű képű plazma TV-t szeretnék :-DDDD )

Köszönettel
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#603) axlrose32 válasza bsanya (#602) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Akkor vegyél panasonicot...már ha a képminőség is szempont, a gyönyörűből erre következtettem. :B

06703896891

(#604) bsanya válasza axlrose32 (#603) üzenetére


bsanya
aktív tag

Kötve hiszem, hogy LG cserejeggyel Panasonic TV-t választhatnék :)) :(
A képminőséggel egyébként meg voltam elégedve (1080p műsorforrás esetén pl. Avatar :Y :R :C )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#605) bsanya válasza bsanya (#604) üzenetére


bsanya
aktív tag

Egyébként, a gyártási technológiából (működési elvéből) kiindulva melyik TV-nek a legkisebb a meghibásodási hajlama? (plazma, LCD, LED-LCD)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#606) shepherd47


shepherd47
csendes tag

Sziasztok!
Samsung LE26S81 tv-m bekapcsoláskor szürke háttér,hang van,kép nincs.A tv apró mozgatására vagy egyébként is egy idő után van kép.A 2.hiba:normál hanggal történt kikapcsolás után pár óra múlva ha bekapcsolom ordítva szól.A kérdés,érdemes e foglalkozni vele,s mennyire lehet anyagilag számítani.Köszönöm.

(#607) axlrose32 válasza shepherd47 (#606) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba a V260B1 CMO kijelző döglik.
(Ne ülj fel meséknek, nem t-con, nem mainboard, nem táphiba ...kijelzőhiba....ezt azért írom le mert sok szerviz sincs sokszor tisztában a hiba okával és feleslegesen rendelnek be alkatrészeket, amit az ügyfélre hárítanak a végén)
Írj privátot és orvosoljuk!

06703896891

(#608) axlrose32 válasza bsanya (#605) üzenetére


axlrose32
őstag

Ez amiről Te álmodsz, az a fehérholló kategória,

Fogyasztói társadalom van kérem szépen, tessék már elfelejteni a tartós fogyasztási cikkeket.
A várható átlagos élettartam (gazdaságos javíthatóságot is tekintve) max. 3-7 év.
Aztán kötelezően elromlik, Te meg újat veszel fillérekért.

06703896891

(#609) axlrose32 válasza bsanya (#605) üzenetére


axlrose32
őstag

...már értem a kérdést...
Ilyen összefüggésben (újraolvasás után) LCD.
Persze a Led is lcd, csak a háttérvilágítást oldották meg ledekkel.

06703896891

(#610) bsanya válasza axlrose32 (#609) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm, LG-től tudnál ajánlani LCD-t? 50" környéke....

Xiaomi Mi 11i

(#611) axlrose32


axlrose32
őstag

Sziasztok!

A héten "csökkentett módban" futok.
Csak este tudok válaszolni az esetlegesen felmerülő kérdésekre.

06703896891

(#612) pana40 válasza bsanya (#604) üzenetére


pana40
csendes tag

Üdv!! Egyébként a cserejegy nem csak cserére szól hanem vissza is kérheted az árát!! Onnantól olyan tv-t vehetsz amilyet akarsz!! Megjegyzem kötelesek vissza adni a lóvét!!!! És Pana plazmát kell venni!!

[ Szerkesztve ]

Lumia 640

(#613) exception


exception
aktív tag

Szia!

Nem feltétlenül készülékhiba, szerintem valamilyen beállítással lesz gond, de nem jövök rá, mi a baj.
Adott egy Philips 40"-os 5600-as Tv. Eddig a számítógéppel DVI-HDMI kábellel volt összekötve, a kép tökéletes volt. Most egy HDMI-HDMI kábel köti őket össze, a VGA változott, és a kép olyan, mintha rosszak lennének a színek, pixeles. Egy sima divx filmnek jobb a minősége pendriveról jelenleg, mint gépről egy fullHD-nak. Van ötleted, mit állítok be rosszul rajta? A felbontás 1080p/60hz.
Előző vga-nál jól működött, semmi baja nem volt, és vga kábellel összekötve a kép ugyancsak hibátlan, csak kissé homályos, de még mindig jobb, mint a HDMI.
Köszönöm előre is!

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#614) penszel


penszel
csendes tag

Szia van egy NILEline márkájú tv-m amiben Samsung képcső van.
A probléma a következő ha be kapcsolom a tv-t csíkos,eltorzult,kép jelenik meg felőrül kB képernyő közepéig,és ahogy melegszik a tv úgy tisztul ki kép is teljesen ez kB 5 perc még helyre áll teljesen, ha ezt követően ki és utána 1 perc múlva bekapcsolom semmi baj nincs, de ha sokáig nincs bekapcsolva s utána bekapcsolom akkor megint rossz a képernyő.

(#615) zorzy4 válasza penszel (#614) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez lcd és hasonló tv topik. De nekünk is volt hasonló problémánk a videotonnal. Biztos a szervizes nagymester többet tud mondani, de valószínűleg képcső végét jelenti. Nem érdemes már ilyen tvkkel foglalkozni, valószínűleg azért nincs is élő topikja. Nálunk az a kukában végezte, mert már 10 évvel ezelőtt sem volt érdemes javíttatni (akkor még nem volt elektromos hulladékgyűjtő).

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#616) penszel válasza zorzy4 (#615) üzenetére


penszel
csendes tag

Heló ez nem LCD ez egy hagyományos képcsöves tv és érdeklődtem a szerelőnél mondta mi a baja amit lehet orvosolni de elfelejtettem a nevét annak az alkatrésznek amit mondott sajnos és ennek az alkatrésznek a neve kellene csak amit meg vennék és ki cserélném magam mert azt mondta nem nagy baja van és ha tovább halasztom a javítását idővel tovább tart a kép kitisztulása is.

(#617) axlrose32 válasza penszel (#614) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A függőleges eltérítő fokozatban maga alá pisilt egy két elektrolit kondenzátor.
"Tisztába" kell tenni, mint a babát, csak itt pár kondit kell cserélni és nem pelenkát. :K

06703896891

(#618) axlrose32 válasza penszel (#616) üzenetére


axlrose32
őstag

"Képkitisztulás..."
Húha, én inkább mégis szakemberre bíznám.
Ugye nem baj, hogy ezt mondom, a testi épséged és a készülék érdekében mondom.
Elko, elektrolit kondenzátor, melyik megnevezést használta a kolléga?
De ettől szerintem nem lettél okosabb...

06703896891

(#619) axlrose32 válasza zorzy4 (#615) üzenetére


axlrose32
őstag

Na ez a 20. század nagy átB-a volt.:
"-Vízszintes csík ...képcső KO
-Visszagyűrődött kép...képcső KO."
A sok szarházi csak a szakmáját lejárató "kolléga" pedig nem győzött "képcsövet cserélni" 20-30-50 ezerért.
Persze amelyiknek nem inge ne vegye magára, ha pedig mégis, hordja büszkén!

06703896891

(#620) penszel válasza axlrose32 (#619) üzenetére


penszel
csendes tag

Szia:először is köszönöm a válaszod.
Elko, elektrolit kondenzátor, melyik megnevezést használta a kolléga? nem kondit mondott az valami mást de majd holnap veszem a bátorságomat s meg kérdezem tőle s le írom neked.
Ja amúgy meg a testi épségemet nem kell félteni amper vadász vagyok csak az elektronikát kevésbé vágom de az alapokat tudom
A Képkitisztulás alatt meg azt értettem ha bemelegszik az a bizonyos alkatrész akkor helyre áll a képernyő is
mint ha ujj lenne. :K

(#621) axlrose32 válasza penszel (#620) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Nincs mit, máskor is.
Sok szerencsét a készülék javításához!

06703896891

(#622) penszel válasza axlrose32 (#621) üzenetére


penszel
csendes tag

Szia!
SIKERÜLT!!!!!!!! megcsinálni igazad volt a kondit kellet ki cserélnem mákomra meg is találtam a rosszat és ki cseréltem bekapcsoltam a tv t és pikk pakk tökéletesen üzemel sokall halkabb is lett a készülék nincs már az a amper hang ami eddig volt,nagyon nagy mester vagy az biztos le a kalappal előtted!
és nagyon köszönöm a gyors segítségedet.

(#623) #96655104


#96655104
törölt tag

Sziasztok!
Szaktanácsadás kellene:
A tegnapi nap szállították ki részemre egy LG 47LM 660s TV - t.
A futár azt javasolta, hogy a kiszállítás után 1-2 óráig ne üzelmeljem be párásodás miatt. ~ 1 óra után beüzemeltem, minden rendben volt, 1 dolgot kivéve.... A készülék felső szegélyén, ~ középtályon égés szagot érzek. Ez mitől lehet? Ki kell cseréltetnem? Esetleg valami javaslat?
Köszi előre is.

(#624) axlrose32 válasza #96655104 (#623) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Egy napon belül kiderül, ha gond van azt a képtartalmon is fogod látni, aztán mehet vissza a feladónak garban.

06703896891

(#625) axlrose32 válasza penszel (#622) üzenetére


axlrose32
őstag

Na ugye, hogy ugye:-)
Azért a szakmában eltöltött 17 év alatt ragadt rám némi ismeretanyag, hangról képről sőt távolbalátással is pontos diagnózist tudok felállítani.

06703896891

(#626) #96655104 válasza axlrose32 (#624) üzenetére


#96655104
törölt tag

Szia!

Köszi a választ. Tegnap teszteltem a TV - t. Nem szünt meg az égett szag, azonban a kép nem romlott, nem volt felfedezhető hiba. Megnéztem a melegedését(hátul), ahonnan jön a szag, ott melegebb a panel is.

Mit tanácsolsz? Cseréljem?

Köszi

(#627) icepuck


icepuck
csendes tag

Sziasztok!
Meghibásodott tévémet axlrose -hoz vittem javításra.
Gyors, korrekt, megbízható, segítőkész és a SAMSUNG márkaszervizes árajánlat 1/5-éért megjavította a tévét!
Csak ajánlani tudom (és fogom is :B ) mindenkinek!

(Ezt nem azért írom, mert a rokona/üzlettársa vagyok! :D )

Icepuck
(név és cím a szerkesztőségben ;) )

(#628) #82665216


#82665216
törölt tag

helo van egy LG 42PX3RVB 107 cm es plazmám sajna áram szünetvolt és most se kép se hang milehet a baj ha tudnál segiteni aszt megkőszőném :Y

(#629) #67545856


#67545856
törölt tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. 1 éves JVC LCD tv-m kikapcsolás után nem hajlandó visszakapcsolni, csak ha tápból kihúzom, majd vissza. Tesco-s vásár volt, oda vittem vissza, visszajött 3 hét múlva ugyanazzal a hibával + egy eddig nem tapasztalt sötét folttal a képernyőn... :( :( :( Én nem szeretnék tovább szórakozni a Tesco vevőszolgálatával, ha kell fizetnék érte, csak nem tudom, hogy érdemes-e szervízbe vinni, és ha igen, Szegeden hova vihetem? Mi lehet a hiba, és mennyiért javítható? A Tesco-s papíron, amit most visszakaptam, azt írták rá, hogy "vez. m. csere". Segítsetek légyszi, köszönöm!

(#630) zorzy4 válasza #67545856 (#629) üzenetére


zorzy4
őstag

Nincs garanciális szervize. Ezek listája rajta szokott lenni a garlevélen. Csodálkozom, hogy egyáltalán foglalkoztak a tescoban vele.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#631) #67545856 válasza zorzy4 (#630) üzenetére


#67545856
törölt tag

Szia! Garancia ide vagy oda, ha kell, én fizetek a javításért, csak jó lenne tudni, hogy mi lehet a gond, és mennybe kerülne...

(#632) axlrose32 válasza #67545856 (#629) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A sötét folt valószínűleg szállítás vagy tárolás közben keletkezett (kellene róla egy fotó) feltételezhetően csak kijelzőcserével orvosolható.
Nehéz lesz bizonyítani, hogy ott történt vele a baj....mindenesetre visszavinném és kiverném a balhét.
A "nem hajlandó visszakapcsolni" mivel feltételezem 17MB vestel bélés van benne mainboard hiba, javítható.
De ha garos akkor nehogy már fizess érte, vidd vissza , hívd le az igazgatót, üsd az asztalt, a fogyasztóvédelem és média felemlegetése néha csodákra lehet képes. Mindig azt rázzák le akin azt látják, hogy csendes beletörődő.
Ha mégis javíttatni akarod, van egy szegedi kollégám, ha kéred megadom privátban az elérhetőségét.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#633) bsanya


bsanya
aktív tag

Samsung PS51E530 szoftverfrissítési menete érdekelne, le tudja valaki írni lépésről lépésre?

Köszönöm!

Xiaomi Mi 11i

(#634) axlrose32 válasza bsanya (#633) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Engem az érdekelne, miért akarsz szoftot frissíteni, kitenni magadat egy frissítés közben bekövetkező áramszünet húzós tanulópénzének?
Idén legalább 5 ilyen készülék volt...

06703896891

(#635) randdlan


randdlan
csendes tag

Axelrose,

Erre a a problémára is tudnál valami okosat mondani?

A következő problémával szembesültem:
Kaptam egy egy Panasonic tv-t Angliából, de itthon csak kép van, a hang helyett meg csak zúgás.
Gondoltam a hangnormával lehet baj, de a menüben ilyet nem lehet állítani.
A service 1 -es menüben ilyet nem tudok állítani. A fórum szerint létezik 2-es is de ennek a belépési módját nem találtam a neten.
Próbáltam digitális szoba antennával ezzel tudtam hangot kicsiholni, szóval első körben a tunert kizárnám.
Panasonic Th-42pe30

Előre is köszönöm!
randlan

(#636) bsanya válasza axlrose32 (#634) üzenetére


bsanya
aktív tag

Isten ments, csak megtanultam, hogy a legfrissebb szoftver, hozza a legjobb teljesítményt, feature-t.

Xiaomi Mi 11i

(#637) kiskoca


kiskoca
csendes tag

Szió!!!

S.O.S. segítséget kérnék !!!!

Grundig projektoros tv-m egy hete még tökéletesen működött majd a költözés után az új helyére kerülvén a TV nem adott képet csak hangot, majd lett kép de saját maga levette majd feltette a hangot, a mai napon már be sem kapcsol holott áram alatt van...a "szerelő" azt mondta kuka az egész TV különben is szar stb...nos Én ezzel nem vagyok előrébb, szeretném megcsináltatni persze ha nem horror az ára hiszen sem szín sem hanghiba nem volt rajta mint több ismerősőmnek is....

kiskoca

(#638) axlrose32 válasza kiskoca (#637) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Feltehetően szállítás közben kifolyt az olaj a vetítő rendszerből, és az bolondítja meg a procit.
Crt projektoroknál elég jellemző.
A készüléked piaci értéke kb. 35000Ft.
Nem mondott nagy hülyeséget a kolléga, ugyanis ahhoz, hogy korrekten rendbe legyen téve, minimum fél napot rá kell szánni.
De így sincs rá garancia, hogy:
-Jövő héten nem megy tönkre pl a sorkimenő.
-A konvergencia végfok

Továbbá a kifolyt olaj "befészkel(het)te" magát egy csatlakozó alá és tovább mar(hat)ja a nyákot.
Ha gondolod megadom egy kolléga számát privátban, beszéljétek meg.

06703896891

(#639) naja


naja
aktív tag

Szia!
Még egyszer köszönöm szépen az elvégzett (életmentő) munkát, és a korrekt hozzáállást.
Az LG TV szépen működik, nagy megelégedésünkre.

Kellemes ünnepeket, és jó egészséget kívánok!

(#640) janyszer


janyszer
csendes tag

Sziasztok!
Mindenkitől kérdezném találkozott-e már /w2f 64/ smd- vel, mi lehet a tipusa, mert a kodkönyvben nem találom.Ez egy LE32R32B tipusu samsung lcd inverterén van.A panel száma VIT70002.00.
Ha valaki tud valamit a fenti problémán segiteni kérem tegye meg.
Köszönöm mindenkinek.
üdv: János

janyszer

(#641) axlrose32 válasza janyszer (#640) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha SO-8 tok, akkor valami álruhás dual fet.
Pozíciót írnál?
Megnézem talán van ilyen inverterem is.
Ha gondolod írj privit!

06703896891

(#642) axlrose32


axlrose32
őstag

Hétfőig csak este tudok válaszolni munka után, mindenkitől megértést és türelmet kérek!

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#643) #69844224


#69844224
törölt tag

Sziasztok!Van egy LG FULLHD-s lcd tévém.A képernyő bal felén(szabályossan meg feleződik)a kép vibrál,becsikozódik,illetve van amikor több másodpercre bemerevedik a képernyő.De nem szinesen,hanem fekete fehér és szürkén.Ezt nem mindig csinálja,azt sem mondhatom,hogy akkor amikor bemelegszik.Érdekes,hogyha bemenetet váltok(AV1,RGB stb)akkor mindjárt megszűnik,de aztán egy idő után előjön a hiba.Előre is kösz a válaszokat.

(#644) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
2009-ben vettem egy Samsung HD Plazma TV-t. Pont így karácsonykor és a garancia 3 napja járt le, erre ma elkezdett sercegni valami benne. 3-4 percenként hallatszik ez a hang, ha szemből nézem a TV-t akkor baloldalt hátul.
Sajnos a garis megoldás már nem játszik :S Lenne valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Esetleg ki kéne takarítani picit? mert ahogy néztem elég porosnak tűnik belül.

Köszönöm előre is!

(#645) axlrose32 válasza #69844224 (#643) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pedig ez kijelzőbaj leírás alapján...
Most hogy a t-con vagy a kijelző betegeskedik, azt csak egy bevizsgálás döntené el.

06703896891

(#646) axlrose32 válasza pero19910606 (#644) üzenetére


axlrose32
őstag

Imádkozz, hogy kihúzza, két ünnep között visszatérhetünk rá.
Mondjuk így én mellőzném a használatát, nagyobb probléma is lehet vele.

06703896891

(#647) pucni


pucni
csendes tag

Adott egy LG 42PT81 törött PDP-vel. Az a kérdésem, hogy mehetett-e tönkre a PDP törése miatt valamilyen elektronika benne? 2-3szor úgy tudom be lett kapcsolva néhány másodpercre így hibásan és persze nem volt kép, csak kerregő hangot adott ki.
Találtam egy eladó azonos típusú TV-t, aminek Y modul problémája van. Szemrevételezéssel megállapíthatom, hogy az én törött Tévémben jó az Y modul, vagy csak műszeresen lehet?

(#648) axlrose32 válasza pucni (#647) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tönkremehetett.
Feltételezhetően PDP42X4xxxx kijelző lakozott benne.
Ha károsodott a sus vagy a drv, akkor drága lesz ez a leves...

06703896891

(#649) axlrose32


axlrose32
őstag

Sziasztok!
Mindenkinek békés boldog Karácsonyt kívánok.
Legközelebb a két ünnep között fogok fórumozni.

06703896891

(#650) pucni válasza axlrose32 (#648) üzenetére


pucni
csendes tag

Köszi a választ és szintén boldog Karácsonyt kívánok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.