Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) axlrose32 válasza #83164416 (#349) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Akkor szinte 100%, hogy a cof chip hibája, javíthatatlan.

06703896891

(#352) gnusmas12345


gnusmas12345
csendes tag

Sziasztok!

Vettem jóáron egy Schneider LCD TV-t. Olyan hibája van hogy a kijelzőn van pár 10cm-es vonal szerűség, de nem a képernyő teljes magasságán mint mikor kihagy egy pixel sor hanem csak kb 10-15cm-en a képernyő közepe táján. Nem is egyszínű hanem az aktuális képpel változik a színe is. Olyan mint mikor egymás alatt lévő 15-20 pixel kicsivel sötétebb lenne a többitől. Tudtommal ha pixelhibás lenne akkor a hibás pixelek egyszínben csak világítanának. Nem?

(#353) axlrose32 válasza gnusmas12345 (#352) üzenetére


axlrose32
őstag

Típus, kijelzőtípus sokat segít a V296 CMO (tehát 30") kijelzők szoktak ilyet csinálni, sajnos a megoldás csak a csere.

06703896891

(#354) farigo74


farigo74
csendes tag

Szia !

Az én problémám a következő: Van egy Samsung LCD Tv (típusát hirtelen nem tudom) és a következő hibát észleltük: már jó ideje be volt kapcsolva a tv, amikor elkezdett villogni a kép. Hol sötét lett (nem teljesen sötétült el), hol világos. Később a villogás megállt, akkor meg olyan volt mintha sok lenne rajta a fény. Az egyik csatornán néztem a teletextet, és mikor átmentem a másik csatornára, mintha szellemképben ott maradt volna az előző teletext. Ugyan így jártunk a menüvel is az is látszódott a háttérben minden csatornán, és még sorolhatnám (csatorna embléma, hangerő szabályzó csík, stb). Persze ezek mind halványan, de ott voltak.
Tudnál valamit mondani rá, mi lehet a baja.
Előre is köszi. :((

(#355) selenge válasza farigo74 (#354) üzenetére


selenge
tag

Nekem t-homeos adasnal csinalt hasonlot neha elsotetedett utana kivilagosodott... Dvd-t nezve vagy monitorkent viszont sosem volt ilyen

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#356) axlrose32 válasza farigo74 (#354) üzenetére


axlrose32
őstag

Kijelzőhiba, kellene a típus és megmondom javítható-e.

06703896891

(#357) farigo74 válasza axlrose32 (#356) üzenetére


farigo74
csendes tag

Samsung LE40A535 vagy 6 a vége ment priviben is.

[ Szerkesztve ]

(#358) axlrose32 válasza farigo74 (#357) üzenetére


axlrose32
őstag

V400H1-L03 kijelző van benne, megpróbálkozhatok a javításával, 50% az esély ennél a típusnál.

06703896891

(#359) Gjoc


Gjoc
csendes tag

Szia!

KL-37W1K Sony LCD projektoros tv-n eltűnt az egyik szín.
Szerintem a zöld, lila színűek az alakok.
A kérdésem az lenne, hogy javítható-e és ha igen kb. mennyibe kerülne.

(#360) axlrose32 válasza Gjoc (#359) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mindenhol vagy csak a kép közepén?
Ha az utóbbi, akkor csak valamelyik polárszűrő égett meg.
Egy fotót dobhatnál fel róla pl. a kepfeltoltes.hu-ra.

06703896891

(#361) Gjoc


Gjoc
csendes tag


Zöld szín éppen van csak a fű meg a fák jelennek meg kékben, az emberek kezének meg az arc színe sem stimmel. Függetlenül attól hogy a kép melyik részén vannak.

[ Szerkesztve ]

(#362) axlrose32 válasza Gjoc (#361) üzenetére


axlrose32
őstag

94 centis lcd projektoros, bő 12 éves modell, el kell engedni a kezét, így ahogy van, hátha valaki hasznát veszi.

06703896891

(#363) Gjoc válasza axlrose32 (#362) üzenetére


Gjoc
csendes tag

Ok!
Köszönöm a segítséget.

(#364) juditka25


juditka25
csendes tag

Sziasztok!Samsung PS42P5HX/XEC PLAZMA TV-n(remélem jól irtam)tegnap este használat közben egy pattanás hallatszott.és elment a kép.helyette beadod szineket összevissza,és villogot a képernyő.kikapcsoltunk,ma reggel bekapcsoltam megint,és csak fekete képernyő van rajta,hang viszont van normálisan. :( Volt a jobb sarkában egy nagy folt ilyen sárgás,de csak akkor lehetett ltni még be nem jött a kép.aztán adás közben ez már eltünt.és sokszor olyan volt mintha beleégett volna az előző csatorna adása ,mert a háttérben ott maradt a felirat.nem tudom hogy ezek összeköthetők-e a hibával.sajnos nem értek hozzá.irjátok meg hogy javitható-e.köszönettel Judit

[ Szerkesztve ]

(#365) axlrose32 válasza juditka25 (#364) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Minden javítható, a kérdés csak az megéri-e?
A foltot különválasztanám a mostani Y problémától, valószínűleg tegnap az hibásodott meg.
Látatlanban ennyi, ha gondolod keress meg privátban a bevizsgálással kapcsolatban.

06703896891

(#366) juditka25 válasza axlrose32 (#365) üzenetére


juditka25
csendes tag

szia!Nagyon szépen köszönöm a választ.Sajnos Salgótarjáni vagyok igy elég sokban lenne az utazás hogy felvigyem megnézetni.Remélem nem lesz túl sok a javítás,mert 4 gyerek mellet nem tudnék ujra ilyen tv-t venni.

(#367) LaciMaci84


LaciMaci84
csendes tag

Sziaasztok adott egy LG 32LC52 TV. Kb 4 éves, az elmúlt 2-3 hétben kezdett el rosszalkodni, a következő hibajelenségek jelentek meg feltünési sorrendben:
1. Bekapcsolást követően automatikusan vitte a csatornákat, ilyenkor mindig visszafele vittem a csatornát és egy idő után abbahagyta. Ezután....
2. A tv nehezen akar bekacsolni a készenlti Led pirosról zöldre vált majd vissza pirosra. Ezt az elején 2-3 bekapcsolás után bekapcsolt a tv de az elmúlt napokban ez akár 10-15 is lehet, egyre nehezebben kapcsol be.
3 Ma reggel vettem észre mire nehezen bekapcsolt a tv a piros szín eltünt a gyári szinhatásból (Dinamikus) Ha átváltottam pl Lágyra akkor volt.
Segítséget kérnék mi lehet a gond? Drága a javíttatás, ha lehetséges? Tv nézésre és filmnézésre használom HDMI kábellel. Nem szeretném kidobni hiszen még csak 4 éves. a korábbi Philips TV-m ami hagyományos 16 éves és semmi baja a mai napig sem.

(#368) axlrose32 válasza LaciMaci84 (#367) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Vagy processzorhibás, vagy a taszt rosszalkodik.
Előző esetben 20 környékére kell kalkulálni, utóbbinál 6eFt.
Ha gondolod írj privátot.

06703896891

(#369) LaciMaci84 válasza axlrose32 (#368) üzenetére


LaciMaci84
csendes tag

Köszönöm válaszod, az a baj, hogy Pesten vagy én Debrecentől 18Km-re. Itt a környéken nem tudsz esetleg olyan szakit aki megbízható és ért is hozzá?

(#370) nerobi73


nerobi73
csendes tag

Szevasztok.

A Segítségeteket kérném.
Protek 26"-os LCD TV Ausztriából hoztam. Ott állt egy ideig nem használták.
Bekapcsoltam minden jó volt az első kikapcsolásig.
Újrabekapcs ( mindenféle színes csík sáv állandóan változó képernyő.majd kék háttér aztán fagyott kép((közben a hang rendben )) ,majd egy két pofon után beugrott a rendes kép).Ezt kb 15-20 perccel bekapcs után lehetett elérni.
Pár hét után vagyis most már csak hang meg függőleges színsávok néha éles színek(csatorna váltáskor), aztán meg csak szürkés kékes gyenge színű képernyő.
Pofonokra"" már csak villanással kissé élesedő színekkel reagál, aztán sötétül. Rendes képet már nem produkál.Mi lehet a hibálya ????????

A SEGÍTSÉGET előre is köszönöm.

(#371) nerobi73


nerobi73
csendes tag

Még annyit fűznék az előző íráshomhoz, hogy a signál csatorna ,ami 6-színből áll vastag függőleges sorokban, az lassan de szépen kirajzolódik pár perc alatt és ki is élesedik a képernyőn. Ha továbbkapcsolom adásra,akkor lassan tovatűnik jön több 100 függőleges szinsáv ami összekeveredik tompul,majd kékképernyő...de inkább szürkés nem éles inkább olyan porosnak tűnő.

Üdv : Robi

(#372) axlrose32 válasza nerobi73 (#371) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha gondolod írj privátot, ez egy kijelzőhiba amit meg tudok javítani.
Persze csak akkor ha valaki nem "szakérti " meg előtte.
Az országban talán hárman foglalkozunk kijelzőjavítással.

06703896891

(#373) herrká válasza axlrose32 (#368) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! A mi TV-nk is hasonló jelenséget (2.) produkál, mint a kolléga TV-je. Szintén LG, 42LC54(?) talán, a tipusa. Ez is 4 éves, ha igaz.
Pár nappal ezelőtt bekapcsoláskor nem volt hang, és minden csatornán vékony, fényes csillogó függőleges, kb., 1 - 2cm-es csíkok villóztak. Mint ha valami zavarná.
Párszor ki - be kapcsoltam, és egyszer csak jó lett. Tegnap viszont bekapcsoláskor, elkezd villogni a zöldre váltó led, majd két - három villogás után vissza vált pirosra. A villogásokkor halk "cisz" hallatszik. Azóta minden bekapcsolás így kezdődik, és négy - nyolc indítás után kapcsolódik be csak. Érdekesség még, hogy mindig beállítom az órát, de legközelebb nem mutatja, újra kell állítani. Az egyéb beállítások megmaradnak.
Ha nem múlik a jelenség, de szerinted javítható, nyugtass már meg! Köszönöm!

(#374) john_trapéz


john_trapéz
tag

Helló!

Van egy Samsung LE 40M73BD LCD-tévém és az utóbbi időben kissé szétfolytak benne a színek. Illetve leginkább a piros szín. Néha produkál piros sávokat a képernyő tetején és a jobb oldalon piros szemcséket.


Tudja valaki esetleg, hogy mi lehet ennek az oka és, hogy mennyiért lehetne megjavítani?

[ Szerkesztve ]

(#375) axlrose32 válasza john_trapéz (#374) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba, kép alapján gyanús, hogy az egyik függőleges meghajtó COF zárlatosodik.
Ha gondolod írj privátot és elmondom mi mennyi és hány méter.

06703896891

(#376) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Írhatok ide olyan "hibával" kapcsolatosan, ami pc és plazma TV-nél van?

Mindenesetre leírom :DDD

Adott egy pc, ati 5850 vga-val, és benq 24'-es monitorral. Ezt kötöm egy panasonic 106 cm-s plazmára hdmi-n keresztül.

Ugye beállítom az fhd felbontást, hangot etc..
Teljesen jó a kép meg a hang is a plazmán, viszont nem adja vissza azokat a szép, élénk színeket, mint amiket tudna. Olyan fakó az egész. Kérdésem az volna, hogy ezt hogyan tudnám egyszerűen megoldani?

10 méter aranyozott nexus hdmi kábellel van összekötve a gép és a tv, fenti emeletről jön le a kábel, így eléggé macerás minden egyes állítás után lerohanni, majd fel..

(#377) masvilagX2


masvilagX2
csendes tag

sziasztok

Kérnék egy kis segítséget.egyszer kétszer ilyen képet mutatott a készülék majd 2 nap múlva csak ezt.minden bemeneti csatornán.semmi külső nincs rádugva..

előre is köszönöm

(#378) masvilagX2


masvilagX2
csendes tag

sziasztok egy kis segítség kéne.ezt a képet látom ha bekapcsolom a tv-t.minden bemeneti csatornán.nem múlik el

előre is köszönöm

http://prohardver.hu/dl/upc/2012-09/26/402619_bmzowkqjjmxlzxof_samsung.jpg

[ Szerkesztve ]

(#379) axlrose32 válasza masvilagX2 (#378) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Oszt eszik- e vagy isszák?
Plazma lcd...pontos típus?
Mondjuk ha tippelnem kell akkor plazma

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#380) masvilagX2 válasza axlrose32 (#379) üzenetére


masvilagX2
csendes tag

PS-42C7H plazma 107cm

(#381) törölhető


törölhető
csendes tag

Sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy több mint 10 éve regelt tag vagyok itt (csupa pozitív értékeléssel), így tudom, hogy amit most csinálok, azt tíltja a szabályzat. Hogy inkognitóban kell most itt lennem, annak egyszerű oka van. Nem akarom, hogy a későbbiekben ebből károm legyen.
Természetesen a reget nem fogom többet használni, így az törölhető.

Sztori:
Adott egy 90 éves idős hölgy, és neki egy kb 5 éves alap alap kategóriás 32 colos LG TV-je. Utóbbi időben azt a hibát produkálta, hogy reggelente 30 imát kellett elmondani mire sikerült bekapcsolni. Nem indult, csak pirosról átváltott zölbe a led, majd vissza pirosba.
Sajnos személyesen nem volt alkalmam ránézni a készülékre.
Anyum jár a nénihez gondozni őt. Mondom anyumnak, hogy mivel egy idő után mégiscsak elindul, nincs komoly baja, valszeg a a tápnál lévő kondik öregedtek el, púposodtak fel. Hívják ki a helyi szakit, szerintem nem lesz egetrengető összeg. Magam is sokat csináltam már ismeretsségi körben különböző kütyüknél. Nem nagy kunszt.

A szaki meg is jelent a megbeszélt időben. Kiccserélt 6 db kondit, diódát, aminek a beszerzési ára az 500 Ft -ot sem éri el.
A munka nem tartott tovább 45 percnél, a kisokos újságban pedig INGYENES KISZÁLLÁSSAL hirdeti magát.

A végén pedig ezt a helyes kis cetlit nyújtotta át. Cetlit, mert ez még csak nem is sz@ml@.

Jól látjátok. 22.200 Ft. Mama nem kicsit pislogott. Már kereste is a dugi pénzét a szerencsétlen. :(

Utánanéztem a fickónak a facebookon. Egy szakközépben végeztünk. Én tovább tanultam, Ő maradt a szakmájában. Lehet nekem is maradnom kellett volna, mert életemben nem kerestem még ilyen jól. Írtam neki, hogy magyarázza el ezt a csodás összeget. Ez idáig nem tette.

Kérdem én, 2012-ben így megugrottak volna a rezsi óradíjak? Vagy csupán így kell hülyére venni a kiszolgáltatottakat és az elesetteket? Hogy tehet valaki ilyet? Ez pofátlanság.
A fele lenne max a reális, és még akkor is jól kaszált feketén.

Ha a fórumozók nagy része neki ad igazat, akkor nyilván hagyom a fenébe, de nekem ez roppantul bántja az igazságérzetemet. Talán joggal fenyehgetőzhetnék, vagy simán meg is tehetném a lépéseket az illetékes szerveknél.
Előre is köszönöm a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#382) axlrose32 válasza törölhető (#381) üzenetére


axlrose32
őstag

Roppant inkorrekt dolog előre nem letisztázni a várható javítási díjat....óradíjakat.
Ez körülbelül az osztrák rezsióradíjnak felel meg,erkölcsileg vitatható, viszont jogilag nem.
Egy külvárosi mezei fodrász 1250Ft-ért vágja le a hajam, egy belvárosi szalon pedig 25000-ért, pedig ugyanaz a haj, de ott legalább ki van rakva rögtön a bejáratnál az árlista.

06703896891

(#383) masvilagX2 válasza axlrose32 (#382) üzenetére


masvilagX2
csendes tag

sziasztok.

akkor tudna valaki valami támpontot adni evvel kapcsolatban?

(#384) törölhető válasza axlrose32 (#382) üzenetére


törölhető
csendes tag

Utólag kiderült, hogy bizony előre tisztázták.
Mikor levette a TV hátulját, közölte, hogy tápegység javítás lesz, ami kb 20.000 Ft lesz.
És sajnos a mama belement. Ha nem ment volna bele, gondolom akkor jött volna a kiszállási díj.

Igazából kit érdekel mit kellett javítani? Mennyi ideig dolgozott, és mennyiért rakott bele alkatrészt. Ez a lányeg. 45 perc munka, 500 Ft alkatrész, 21700 Ft munkadíj.
Mindez számla nélkül, csak egy sima munkalappal. Navi és fogyasztóvédelem talán megjutalmazná, nekem pedig elégtétel lenne így is, hogy semmi hasznom nem származik belőle. Helyrerakni egy ilyen férget, az ám az igazi.

(#385) axlrose32 válasza masvilagX2 (#383) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha erre gondolsz:
PS-42C7H plazma 107cm
Akkor lehet control board, sus, vagy akár még buffer hiba is.
Így látatlanban többet sajnos nem tudok.

06703896891

(#386) axlrose32 válasza törölhető (#384) üzenetére


axlrose32
őstag

Én a gázossal jártam így tavaly, telefonon 7000, mire kiért 10, a végösszeg pedig 28000.
Szívem szerint ugyanazt csináltam volna mint amit Te tervezel, de sem időm sem energiám tanúskodni járni.Inkább fizettem, egy hét múlva meg megjavítottam magam, mert kókány munkát végzett..

A mama sajnos belement a 20000-be, akkor kellett volna elzavarni.
Megjegyzem az alkatrészárnak semmi köze sincs a számla végösszegéhez, néha egy 20 filléres smd elkó hibája ad kétnapos fejtörést.
Persze itt nem erről volt szó...

06703896891

(#387) reggio90


reggio90
csendes tag

Szia,

a segítségedet szeretném kérni. Ez milyen hiba lehet? Ma jött elő. Még annyi megelőzte az esetet, hogy pár napja bekapcsolás után össze van mosódva a kép kb. 15 percig utána kitisztul hirtelen. Van köze a két hibának egymáshoz?

Tv típusa: 107cm LG FullHD (47lg5000)

Üdv.

(#388) trialboy


trialboy
tag

Sziasztok!

Adott egy LG 42v7 zsus panel. Milyen méréssel tudok meggyőződni arról, hogy a hibrid chip rossz, illetve az egész panel rosz?

(#389) axlrose32 válasza reggio90 (#387) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba.
Ha LC470 lg philips kijelző van benne akkor javítható,
De valószínűbb a V470 és akkor csak 50% az esély.

06703896891

(#390) axlrose32 válasza trialboy (#388) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Értelmetlen hybridet cserélni, keress meg privátban!

06703896891

(#391) reggio90 válasza axlrose32 (#389) üzenetére


reggio90
csendes tag

Leszedtem a hátoldalát. De nem látom azt a típust amit írtál vagy hol nézzem meg? Esetleg csináljak fotót róla és küldjem el?

Üdv.

(#392) trialboy válasza axlrose32 (#390) üzenetére


trialboy
tag

Nem akarok én hyvridet cserélni, csak egy panelt szeretnék megvizsgálni, hogy működik-e vagy sem, és az érdekelt, volna, hogy mikre mérjek rá, hogy kiderüljön érdemes-e vele foglalkozni. PÜ ment.

(#393) #70049024


#70049024
törölt tag

Üdv Mindenkinek!
LG 32 collos LCD tv-m (6 éves) az itt látható képhibákat produkálja. (függőleges csíkozás, szabályos fekete körök, képernyő alsó-felső szélén mintha folyás lenne) Kérdésem, hogy javítható-e a gazdaságosság keretein belül?

[ Szerkesztve ]

(#394) axlrose32 válasza #70049024 (#393) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelző KO.
Kijelzőm van szerintem hozzá, beépítéssel 25eFt.
Írj pontos típust akkor tudom 100%-ra mondani

06703896891

(#395) axlrose32 válasza trialboy (#392) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Elsősorban a 6A körüli biztosíték(ok)ra, ha az repült akkor 100% a kukaérettség.

06703896891

(#396) axlrose32 válasza reggio90 (#391) üzenetére


axlrose32
őstag

Csinálj fotót!

06703896891

(#397) kiki1980


kiki1980
csendes tag

Sziasztok!
Samsung ps42a410c1xxc plazma tv-vel az lenne a problémám, hogy ha felhangosítom akkor visszahalkul van hogy azonnal, van hogy 10 perc mulva és teljesen elmegy a hang.
VAlakinek valkami ötlete?
Üdvözlettel
Krisztián

(#398) axlrose32 válasza kiki1980 (#397) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Audioprocesszor, végfok, .....

06703896891

(#399) kiki1980 válasza axlrose32 (#398) üzenetére


kiki1980
csendes tag

Köszi.
Ez szervizben vajon mennyibe fáj nekem?

(#400) axlrose32 válasza kiki1980 (#399) üzenetére


axlrose32
őstag

Bevizsg. nélkül passz.

Nem mindegy hogy javítható, vagy pedig komplett main csere.

06703896891

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.