Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) donistvan


donistvan
csendes tag

Hello.

Lenne nekem egy Sungoo 32.02-es LDC Tv-m aminek a hibája az hogy a Zöld,piros,kék,fekete,fehér képeket cseréli. Utána olvastam és azt írták valahol hogy valamiféle demó módban lehet, esetleg valaki tudja hogy lehetne ezt kikapcsolni?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:István

(#102) axlrose32 válasza donistvan (#101) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Alapvetően magától nem kerül sem "demo", méginkább nem "burn in" módba.
Szerintem mainboard vagy jobb esetben eeprom hibás.
A javítása nálam 6-8eFt körül lenne megoldható.

06703896891

(#103) jeenkie


jeenkie
csendes tag

Szia!
Van egy lg50px950n típusú plazma tv-m és olyan hiba jelentkezett nála hogy megjelent egy kb. 5 centi széles függőleges színes csík. Próbáltam lekapcsolással teljes áramtalanítással, de akkor is megmaradt ez a fránya csík. Mi lehet a hibája? Előre is köszi a választ! :)

(#104) axlrose32 válasza jeenkie (#103) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Sajnos elvált a flexibilis kábel a kijelzőtől.

06703896891

(#105) jeenkie válasza axlrose32 (#104) üzenetére


jeenkie
csendes tag

Amikor írtam erről a hibáról még működött tovább a tv és egy jó fél órára rá megszűnt a hiba és azóta sem jött elő! Ez most akkor mitől lehet ugyan ez lehet a gond? Amugy ez javitható hiba?

(#106) axlrose32 válasza jeenkie (#105) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Nem azt mondtam hogy leszakadt, csak egy-két pin elvált, magyarul kh-s.
Kh=kontakt hiba.
Elég esélytelen a dolog kijelzőcsere nélkül.
Jobb nem lesz, ha állandósul az állapot, akkor megpróbálhatom gyógyítani, addig használd szerintem így.

06703896891

(#107) #32605184


#32605184
törölt tag

Szia,

Abban szeretném kérni a segítségedet ,hogy van egy 82 cm-es LG lcd tv.
Az elmúlt napokban amikor beakarom kapcsolni akkor a power led pirosról nem zöldre vált hanem nagyon halványan villog.Többszöri próbálkozásra sikerül bekapcsolni.
Ezzel egy időben ha bekapcsol akkor a kép túl zöld.

Köszönöm a segítséged.

(#108) axlrose32 válasza #32605184 (#107) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tápegység hibás a kicsike, nálam 8 körül kijön a felújítás.
Ha így használod , akkor komolyabb hiba is előidéződhet...
Amennyiben gondolod holnap reggel hívj fel az elérhetőségnél megadott számon.

06703896891

(#109) bellat


bellat
csendes tag

Helló!
Van egy Thomzon 52RH40E crt projector os tv-m a hiba jelenség bekapcsolom a fő kapcsolót és a stand by villog pirosan és nem csinál a tv semmit!
??????

:U

(#110) axlrose32 válasza bellat (#109) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha folyamatosan villog (nincs szünet) akkor gyerekzárba került, nyomd hosszan az 1-es gombot (5-10 mp).
Ez esetben jössz egy sörrel. :K
Ha van szünet pl. négy villanás szünet három villanás, akkor hibakód, számold meg és írd le.

06703896891

(#111) bellat válasza axlrose32 (#110) üzenetére


bellat
csendes tag

Pff Nehéz lesz mert nincsen meg a táv hozzá!
De lehet megéri venni egyet hozzá?!
Ha sikerül meg oldanom és tényleg ez a baja küldök egy tálca sört!
Mond a címet!

:C

(#112) axlrose32 válasza bellat (#111) üzenetére


axlrose32
őstag

Ha jól rémlik (nem a banya lyuka :C ), ez egy régebbi ICC19 chassi-val szerelt tv.
Ez rajta is van hátul a címkén...
Ha igazam van, akkor ez is jó hozzá:
http://eurobeat.hu/index.php/Thomson/Taviranyitok/Thomson/TV/VCR/DVD-kombo/631-Thomson-RCT110S.euelektro?keyword=icc19

Mondjuk használt nekem is van valahol.
Amennyiben folyamatosan megszakítás nélkül villog, akkor az gyerekzár.

06703896891

(#113) bellat válasza axlrose32 (#112) üzenetére


bellat
csendes tag

Szia!
Elő vettem az univerzális távot be ütöttem sorban a thomzon tv hez írt kódokat és lásanak csodát be kapcsolt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kérnék egy címet elég sokat járok pesten beugranék egy tálca sörrel!

De ha már ennyire össze barátkozunk akkor még egy kérdés Hyundai LCD tv HLT-3270 táp kéne mert elég csúnyán bele van turkálva a panel neve bp-170awl
Esetleg lehet ilyet szerezni Vagy esetleg ha szereted a kihívásokat akkor be vinném hozzád javításra!

Mind 1 megyek neked egy tálca sörrel!
További szép napot!

:C :C :C
:R :R :R

(#114) axlrose32 válasza bellat (#113) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Megy privát..

06703896891

(#115) trialboy


trialboy
tag

Sziszatok!

Egy hónapja írtam, hogy van egy LG-SEG 42-es plazma tv-m ami nem kapcsol be. Kicseréltük a tápot, az y-sus-t, és ugyanazt csinálja még mindig. Bekapcsolom, piros led világít. gerjed a táp, kattan a relé, majd bekapcs, led zöld, megint kattan a relé gerjed a táp, és utána megint kattan. Mi lehet még a baj? Az y-sus és a táp, működő TV-ből lett kiszedve, 100% hogy működik!

(#116) trialboy válasza trialboy (#115) üzenetére


trialboy
tag

Ha a z-sus-t kábeljét ami a tápról jön leszedem, akkor a táp működik, a kimenő feszültségeket lehet mérni rajta, és nem kapcsol le, viszont ha visszadugom, egy darabig (10sec) adja a feszültséget, majd nem. Z-sus-t is kellene cserélni?

(#117) axlrose32 válasza trialboy (#116) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Akkor a Z fogja a tápot valószínűleg.

06703896891

(#118) bellat


bellat
csendes tag

Szia!
Ismét én!!!!!
Na adott egy thomzon crt projector ez nem a gyerekzáras eset hanem kínálnak egyet 15 e huf ért a tulaj aszt mondja hogy durogot benne valami asztán kuss és azóta nem csinál semmit! Megérné nekem eszt meg venni?
Mi lehet a baja ?
Kb menyi a javítás?
Tudom ez már nem egy tálca sör lesz de érdekel hogy Jó-e a bót vagy nem?

:R

(#119) axlrose32 válasza bellat (#118) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha etc210 chassis, akkor tönkrement benne a sorkimenő trafó (megrepedt és kicsattogott a 28kV, jó esetben leverte a sorvéget, rossz esetben a procit is.
Sorkimenő trafó 8600 körül kapható hozzá, tranyó egy ezres, a többi sajnos csak csere után derül ki.
Viszont hogy jó hírem is legyen, elméletileg mindenem van hozzá csőhibásból.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#120) bellat válasza axlrose32 (#119) üzenetére


bellat
csendes tag

Át gondolom és meglátom mire jutok!

:R :R :R

(#121) axlrose32 válasza bellat (#120) üzenetére


axlrose32
őstag

10eFt-ot szabad érte adni hibásan, az értéke kitartva az árat, kivárva a vevőt 45 pénz max.

06703896891

(#122) vadmacska07


vadmacska07
csendes tag

Sziasztok,segítséget szeretnék kérni.Samsung plazma tv,egy ideje egyedül váltja a csatornákat,1töl..40ig...majd ha megunja,akkor a hangot 1-100ig:(mi lehet a baja?:)köszönöm.

(#123) trialboy válasza axlrose32 (#117) üzenetére


trialboy
tag

Mennyibe kerül egy z panel? És a kontrol panel ettől függetlenül lehet még hibás?

(#124) axlrose32 válasza trialboy (#123) üzenetére


axlrose32
őstag

Passz.
Privátban átirányítalak egy kollégához, akinek sok alkatrésze van plazmához.
Na ez a plazmák nyűgje, sokszor úgy érzed a probléma megoldva és akkor derül ki hogy más is repült.

06703896891

(#125) zolkodog


zolkodog
csendes tag

Samsung LED TV 32UD5000 betört képernyővel, mennyi lenne a javitás? Úgy nézki fizet a biztositó.[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/16/samsung1q.jpg/][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/9330/samsung1q.jpg[/URL]

(#126) axlrose32 válasza zolkodog (#125) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Abból, amit fizet a biztosító, beballaghatsz a vásárlás helyére és vehetsz egy új készüléket.

Nagyjából így néz ki a dolog: Új készülék bolti ára x2 = kijelző ára.

06703896891

(#127) zolkodog válasza axlrose32 (#126) üzenetére


zolkodog
csendes tag

Gondoltam,akkor viszon kellene egy szakvélemény erröl meglehet oldani?

(#128) axlrose32 válasza zolkodog (#127) üzenetére


axlrose32
őstag

Miről?
Íme egy példa:
Itt egy nem túl nagy kijelző példának okádék:
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/lcd_t460hw02.html
325000Ft-ba kerül (ha kettőt veszel akkor más csak 315000)

Na egy ilyen kijelzővel szerelt tévét már 150000Ft körül lehet kapni.

Bemész a szakszervizbe és kérsz egy szakvéleményt, hogy nem gazdaságos a javítása...

06703896891

(#129) taaz válasza axlrose32 (#128) üzenetére


taaz
aktív tag

Üdv.
Jo eggyiknap szereztem egy konvergencia hibás samu sp43t projektros tv-t.
Ugy jött hozzám h STK ic-k cserélve voltak, a szervizmenü, a csöveken az eltéritések, magyaránmondva minden el volt tekerve.
Hosszas böngészés után ajánlottak az stk páros csere esetén 12db ellenállást.
Na azokat kicsréltem , konvergencia müködik.
Két problémám van a cuccak .
-Az autofokus bekapcsolásánál nem állit semmit csak CHECK FACTORY DATA szöveket irja ki.
-A másik dolog h milyen hütést javasolsz az stk-hoz. Én tettem rá egy 9cm termisztoros légkavarot ,de félora használat után már erösen ugy 4000rpm pörög. Gondolom a zárt doboz lehet probléma.
Válaszodat elöre is köszönöm. :R
Üdv
Roland

(#130) K5capa964


K5capa964
csendes tag

Sziasztok!

Gondom van egy LG tip.-ú LCD Tv-vel,s látom itt vannak szakemberkék,hátha tudtok nekem segíteni.
A készülék amíg a szoba hőmérséklete nem éri el a 24 fokot( kipróbáltam többször),fellép a készenléti állapotból,de 3-4 percen keresztül felvillantja a beállított adókat egymás után.Ha úgymond bemelegedett a probléma megszűnik és semmi baj a TV-vel.Ugyanígy, 24 fok körül a hiba nem jelentkezik.
Segítségeteket előre is köszönöm!Cápa.

(#131) axlrose32 válasza taaz (#129) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A konvergencia menüben mute 183 jártál?
Beállítás végén elmentetted ?
Én semmilyen hűtést nem szoktam, vékony réteg hővezető paszta (nem ezüst) rögzítő csavarok melegen is utánahúzva, örökös mint a szegénység.
Mondjuk nem árt....

06703896891

(#132) taaz válasza axlrose32 (#131) üzenetére


taaz
aktív tag

Konvergencia menüben persze mindent megcsináltam.Minden szint egymásra vetitettem. Még a rácsot is beállitottam méretre. De az autofokusz akkor sem akar menni.
Olvasgatva a hütésröl nyitott dobozban 95 fok környékén járnak az ic-k. Zárt dobozban ez joval több.

(#133) jercsi


jercsi
tag

Halihó mindenkinek ... van egy Grundig Cinaro 32LXW 82-6612 ref televízióm ...nem kapcsol be érdekelne a véleményetek hogy lehet e ezzel kezdeni valamit ... hdmi n próbáltam egyszer ott egy kis kék négyzet alapon számok betűk jelentek meg ... de semmi más jel ...

lehetne ebből esetleg egy monitort csinálni vagy valamit ami használható ...
hirdetem is akinek esetleg kell ...

link

(#134) axlrose32 válasza jercsi (#133) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Engem érdekel, az ár is jó.
De csak ha nem lehet/nem gazdaságos javítani.
Ha lehet inkább megcsinálom Neked, mert végtére erről szól a topik.
Sztem 8-10 körül feléledhet a hibaleírás alapján.
Írj privit a részletekért!

06703896891

(#135) axlrose32 válasza taaz (#132) üzenetére


axlrose32
őstag

Ezért kérdeztem, hogy elmentetted-e a végén?
Most fejből nem ugrik be, de a kontroll adatok amennyiben nincsenek elmentve, akkor baszik megcsinálni az auto fókuszt.
Írj chassis vagy típusszámot!

06703896891

(#136) taaz válasza axlrose32 (#135) üzenetére


taaz
aktív tag

Elmentettem mindent . Söt menetközben is mentegettem. :D
SP43T8hp a tipusa.
Még lenne egy kérdésem. A csövek végén lévö panelokon van 1 db poti. Gondolom a kécsöfütés lehet az. Ezeknél mekkora feszt kiván a csö, és hol tudnám lemérni? Mivel ezek is elvoltak tekerve és semmi ragacs nyom nincs rajtuk.

(#137) axlrose32 válasza taaz (#136) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Sok samsung projektorral áldott már meg a sors, de én a crt panelen még soha nem találtam potit.
Van a tévének külön fókusz/g2 szerelvénye 6db potival?
Mert még azt tudom elképzelni, hogy a fókuszpotit rakták ennél a típusnál fel a crt lapra.

Fényképezd már le mindkét oldalt, kíváncsivá tettél.

06703896891

(#138) taaz válasza axlrose32 (#137) üzenetére


taaz
aktív tag




Igy néz ki a szerkezet.
Az egész gépben össz vissz 7db poti van.
1 az alaplapon gondolom az a sorkimenö mellet, 3db a fokuszon, és 1 darab mindegyik crt panelen -

[ Szerkesztve ]

(#139) axlrose32 válasza taaz (#138) üzenetére


axlrose32
őstag

3db fókusz 3 db g2, küldj már egy chassis számot hogy meg tudjam nézni a manuált.
De nem értem miből gondolod hogy eltekerték.
Rossz a kép? Fókuszálatlan valamelyik szín? Sorvisszafutási csíkok látszanak sötét háttérnél?

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#140) taaz válasza axlrose32 (#139) üzenetére


taaz
aktív tag

JAJA. Eddig rendben. Értem is,.
Chassis: J54A
A szemem elöt tekergette a csoka a g2-öt. És ennek az értékére és helyére lennék kiváncsi.
A létezö összes dolgot eltekerték ebben a tv-ben 2db rossz ellenállás miatt. A kécsövön a téritök a sorkimenö..... minden.
A g2 kellene nekem nem akarom kinyirni a csöveket. Annyirt tekertem rá h ha adott szin megjeleni akkor ne változzon a fényerö .

[ Szerkesztve ]

(#141) axlrose32 válasza taaz (#140) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
(Először is a g2 nem a képcsőfűtés).
A történet marha egyszerű, csinálsz egy fekete hátteret, és letakarsz 2 db csövet, majd beállítod a hozzá tartozó g2 potit úgy, hogy eltűnjenek a visszafutási csíkok+ egy hangyafasznyi.
Aztán megcsinálod mindháromnál.
Aztán raksz egy hálóábrát és egyesével ugyanezzel a módszerrel beállítod mindháromnál a fókuszt.
Az üf-ek meg szoktak lepődni, hogy élesebb képet varázsolok, mint amikor kihozták a boltból.
Na és ha ezek után tökéletesre finomítod a konvergenciát, akkor Te magad is meg fogsz lepődni.

06703896891

(#142) taaz válasza axlrose32 (#141) üzenetére


taaz
aktív tag

Szia.
Áhhá. Értem.
Akkor megfogadom tanácsodat, ha lesz idöm akkor kiprobálom. :R
Amugy a több G2 nem zabálja a csövet.

(#143) axlrose32 válasza taaz (#142) üzenetére


axlrose32
őstag

Nem tesz jót neki, de ha nincsenek csíkok akkor nincs gond.

06703896891

(#144) da.mage


da.mage
csendes tag

Sziasztok!
Philips 42 pfl 3604 tipusú tv-vel van gondom. Bekapcsoláskor a panel fele nem megy. A készülék két sarkár feszegetve vagy 15-20 perc melegedést kivárva elindul. Valamilyen éritntkezési hibára gyanakszom, de elolvasva it náhány topikot elbizonytalanodtam a panellel kapcsolatban. Meg lehet javítani kijelző csere nélkül is?

(#145) axlrose32 válasza da.mage (#144) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mákod van, én javítom a kijelzőket, meg rajtam kívül még két-három srác az országban.
Bizony ez kijelzőhiba, szervizben csak cserével orvosolják, ami viszont nem éri meg.

06703896891

(#146) da.mage válasza axlrose32 (#145) üzenetére


da.mage
csendes tag

Értem. Bár ha kijelzőhiba akkor valahogy nem érzen magam annyira mákernek. Mennyibe fájna a javítás és hogyan tudjuk lebonyolítani?

(#147) axlrose32 válasza da.mage (#146) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Attól függ mi a hibája, kb. olyan 8-15 között ha javítható.

06703896891

(#148) bellat


bellat
csendes tag

Szia!
Na ilyet hol kaphatok?

FS7M0880

5 lábú tranzisztornak nézem táp egységbe való!
El szált kéne egy új!

:R

(#149) axlrose32 válasza bellat (#148) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

http://www.hqelektronik.hu/info/hu/fs7m0880.html
Adatlapja:
http://www.hqelektronik.hu/datasheet/4/492.pdf

Ha pedig most rögtön azonnal kell:

http://shop.euras.com/detailsseite.php?viewpicture=n&pic=9615034&ag=01_2&vgruppe=3101000000&price=2355&partstr=FS7M0880&login=3150936N&thispage=

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#150) Szabadh


Szabadh
tag

Szia!

Samsung SP43l2hx 16:9 -es projektoros tv.

Hiba a képen. Sajnos sötétben készült. Nyomtam egy hangerőt.Így látszik, hogy a képernyő jó. csak a tv képe rossz.

Mi lehet az ok, illetve mennyi lenne a javítása?

Előre is köszi a választ.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.