Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) axlrose32 válasza #67551488 (#49) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A viasat feliratot nem is fogod látni az emblémában. Ez az agyondicsért digitális jövő.
Focimeccsnél a gyep olyan mint nagyanyámnál a szőnyeg.
Ennyit nyújt egy-egy sokszázezres csodagép, ezt kell szeretni.
Legalábbis a hd minőségig, na akkor már majdnem olyan lesz mint egy régi szovjet színestévén.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#52) #59188736


#59188736
törölt tag

Szia!
Van egy 106 cm-es Orion plazma tv-nk, ma este csattant egy nagyot és eltűnt a kép. A hang megmaradt.
Szerinted mi lehet a hiba?
Köszi.

(#53) axlrose32 válasza #59188736 (#52) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem tönkrement az Y-sus board. Jellemző.
Pontos típus kellene és megnézem milyen chassisval készült az orionocska.

06703896891

(#54) aviator


aviator
tag

Szia!

Projektort nem diagnosztizálsz véletlen?

[ Szerkesztve ]

(#55) axlrose32 válasza aviator (#54) üzenetére


axlrose32
őstag

Dehogynem, mi a hiba?
Először is, vagy pontos típust, vagy legalább a technológiát kellene tudni (dlp, crt, lcd)
illetve a hibajelenséget.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#56) Dzsozi71


Dzsozi71
csendes tag

Szia!Van egy kb.5 éves 42-es LG plazmám.Olyat csinál bekapcsolás után,hogy gyors képváltásoknál,főleg ha világosból sötétre vált,élénk zöld pixel pontok maradnak a képen kb egy másodpercig,majd eltűnnek.Néhány perc működés után enyhül a probléma,majd teljesen megszűnik ez az "utánhúzás".Mi lehet a probléma?Köszönöm a választ előre is!

(#57) axlrose32 válasza Dzsozi71 (#56) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Y-sus, a tápegység, vagy maga a kijelző hibás.
Kellene egy kép a hibáról.
Leírás alapján (pár perc után javul) az Y-sus felújítása enyhítheti vagy megoldhatja a problémát.
Ha gondolod írj privátot megbeszéljük a részleteket!

06703896891

(#58) Dzsozi71 válasza axlrose32 (#57) üzenetére


Dzsozi71
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!Megpróbálok képet készíteni,de elég nehéz,gyors fényképezőgép híján.

(#60) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Ide irányítottak, remélem valaki látott már ilyet: hiba leírása

Előre is köszönöm a segítséget.

(#61) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Tegnap szembesültem egy kezdődő problémával. Egyszercsak becsíkozódott az lcd tv képernyője, majd fekete lett. Hang továbbra is volt, de kép nem. Pár ki- és bekapcsolás után hibátlanul működött a tv. Aztán egy-két órára rá este megint előjött ez a probléma, de most egy kikapcsolás után tökéletesen működött.
Ma reggel óta megy direkt a tv, de még a hiba nem jelentkezett. (még)

Ez egy régebbi, jó pár éves Samsung LE32R32B W

Kérdés: érdemes erre költeni, vagy az amúgy is régi tv-t jobb lenne lecserélni?

Bogyóka

(#62) axlrose32 válasza TomiLi (#61) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hozd el bevizsgálom Neked, (ez ingyen van), aztán eldöntöd megéri- e main-t vagy t-con vagy kijelzőt cserélni.
Ez a három egység tud ilyen hibát produkálni.
Látatlanban ennyi hirtelen.
06304168852

06703896891

(#63) TomiLi válasza axlrose32 (#62) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Köszönöm szépen! Elmentettem a számod! Egyelőre nem jött elő a probléma (kopp-kopp)
azóta. De ez a tv mindenféle képpen kell még egy-két évig, ha lesz mellett új, ha nem!
Szóval lehet, hogy hamarosan felkereslek.
Köszi, mégegyszer!

Bogyóka

(#64) gabbandi


gabbandi
csendes tag

Szia!

A következő problémával fordulok hozzád. Van egy körülbelül három éves Sharp LC-26SB25E készülékem. Nemrég megjelent rajta egy függőleges piros csík aztán nemsokkal később még egy. A hiba bekapcsoláskor jelentkezik, 20-50 perc alatt eltűnik és a következő bekapcsolásig nem is jelentkezik.

Súlyos a probléma? Érdemes a javíttatással bajlódni?

Köszönöm a válaszod előre is!

(#65) axlrose32 válasza gabbandi (#64) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A válasz: Sajnos nem.
A kijelzőre ragasztott ún. cof kábel engedett el.
Vajákolni lehet, de benne van a pakliban, hogy rosszabb lesz.
A 100%-os megoldás a kijelzőcsere lenne, de az meg nem biztos, hogy megéri, ha beesik egy olcsó 26"-s kompatibilis kijelző, akkor szólok.

06703896891

(#66) gabbandi válasza axlrose32 (#65) üzenetére


gabbandi
csendes tag

Köszönöm a választ!

Hát a kijelzőcsere nem hinném, hogy megérné mert az egész tévét vettem hetvenöt ezerért. Az olcsó kijelző kb. mit jelent árban?

(#67) axlrose32 válasza gabbandi (#66) üzenetére


axlrose32
őstag

Az olcsó kijelző 25-30000+ 4000ft-ot szoktam kérni a cseréért.

06703896891

(#68) axlrose32 válasza axlrose32 (#67) üzenetére


axlrose32
őstag

Ja bocsi, ez 26"-os, akkor kb 18-25000 között lehet bele szerezni kijelzőt.

06703896891

(#69) Pontypool


Pontypool
csendes tag

sziasztok kérdésem következő mi a oka ha ki be kapcsol a plazma tv 10 ms percig javithato e.

(#70) axlrose32 válasza Pontypool (#69) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Feltételezem, hogy egy Lg nevű beteghez van szerencsénk.
Ha most elhozod 8-12eFt között javítható a hiba, ha még sokáig hagyod szenvedni, akkor súlyos tízezrekbe fog kerülni.
A számom megtalálod a nickre kattintva.Délután kettő után vagyok ma hívható.

06703896891

(#71) Pontypool válasza axlrose32 (#70) üzenetére


Pontypool
csendes tag

szia köszönöm tv javitást, mindenkinek bátran Merem ajánlani

(#72) gogle


gogle
aktív tag

Szióka.
Remélem tudsz nekem segíteni.
Kb 3 napja jelentkezett a hiba.
Típus: Samsung sp43t8he projektoros tv.
Összecsúszott a kép.
Sikerülne is összerakni a 3 színt már csináltam ilyet egy másik tévén,csak hogy a zöld rácsokat nem lehet összehozni a többivel mert egyszerűen ha feltolom leesik vibrál stb..
A kék és a piros színt most ráálítottam a zöldre elég furcsán néz most ki de legalább 1 kicsit nézhető.
Gondolom valami ki ment benne.
A kérdésem hogy ha hallottál már ilyen hibáról mennyibe fájna ez nekem,érdemes e megcsináltatni?
A választ előre is köszönöm.
(ja bocsi hogy ilyen faramucin fogalmazok csak reggel van azt még nem fog az agyam)
;]

[ Szerkesztve ]

(#73) gogle válasza gogle (#72) üzenetére


gogle
aktív tag

Ja bocsi még 1
ha megnyomom a self focus (autó focus) ezt a hibát írja ki: check factory data

(#74) #42032128


#42032128
törölt tag

Sziasztok. Van egy 82 cm-es Samsung lcd tv-m és az a problémám vele,hogy kb.2 hete iszonyat sokára kapcsol be ill. jelenik meg a kép. Van úgy,hogy 1 óra is kell neki. Addig folyamatosan próbálkozik,színes csíkok jelennek meg a képernyőn aztán eltűnnek,a piros led is villog a bekapcsoló gombon tehát látszik,hogy próbálkozik,de csak nagyon sokára szokott bejönni. Mi lehet a baja?

(#75) axlrose32 válasza #42032128 (#74) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hívj fel délután három után.
Elsőre táp javítás, 8-12k között megoldható, akár még ma.

06703896891

(#76) Kerni62


Kerni62
tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek. Most kaptam UPC-től box-ot és véletlenűl megválltoztattam a beállításokban a bemeneti szarokat, és most se tv se dvd semmi. Az a baj, hoyg a menűt sen tudon előhívni, hogy visszaállítsam. Panasonic X25 a TV.

köszönettel: András

(#77) axlrose32 válasza Kerni62 (#76) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Minek a menüjében mit állítottál el?

06703896891

(#78) Kerni62 válasza axlrose32 (#77) üzenetére


Kerni62
tag

Szia!
A "beállítások"
" képernyő beállítások"
" bemenetek"
HDMI1 és HDMI2 ill. AV1 melletti érétkeket neveztem át, de nem tudom ez okozza-e a hibát? A jelenség a következő: a menű rendszert nem tudom elővarázsolni illetve csak egy pillanatra villan fel, de nem marad úgy, hogy állítani tudjak bármit is ill. a TV gomb is csak egy villanás így nem tudom átválltai analógra, de ugyanígy a hangerő gomb is csak felvillan.
Olyan mintha szoftveresen zakkant volna meg és talán a elállítáokhoz semmi köze.
Köszönöm előre is a segítséget.
András

(#79) Kerni62 válasza axlrose32 (#77) üzenetére


Kerni62
tag

Ha tudsz segíteni és hívhatlak akkor kérlek írd meg. köszi

(#80) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Sziasztok! Következő a problémám, egy Philips 42PFL 3604/12 Lcd tv egy villanás után pirosas lett a kép aztán fél óra múlva megint hibátlan működött! Aztán pár hétig jó volt most megint piros lett először és kicsivel később végleg nézhetetlennél vált, most olyan mint a régi filmelőhívásnál a negatív. Javítható ez a trágya vagy kuka??? Ami bosszant hogy 3 éves a szerkezet és máris meghalt (gari már nincs), ez most egy picit fáj a lelkivilágomnak de próbálom feldolgozni! Eddig sem voltam philips fan de mostantól eléggé utálom! :W

(#81) axlrose32 válasza Blackhill (#80) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Csak a műtőasztalon derül ki sajnos...
Ha gondolod katt a nickre, ott a számom.
Szívesen megnézem ha a közelben laksz.

06703896891

(#82) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

Adott 4-5éves 37" samsung hd ready LCD tv (és most jövök rá, hogy milyen felkészületlen vagyok sem típus sem hibáról kép, de majd pótolom otthonról) A tv-nek első tulaja vagyok azóta kizárólag monitorként funkcionál a számítógéphez, D-Sub <-> D-Sub csatlakozóval. semmi más nincs rákötve (se scart se hang se hdmi se analóg) Nincs mozgatva, nincs kikapcsolva nincs a távirányítója sem használva az első hét óta, mivel mint egy szg monitor ha a gép 15perc után leveszi a képet (vagy kikapcsolom a gépet) akkor a tv kikapcsol, ha megmozgatom az egeret visszakapcsol. A számítógépen 1366x768 felbontás van beállítva 60hz-en a kezdetek óta. A tv a PC bemeneten keresztül kapja a jelet.
Felhasználás mint egy normál szgép monitor: internetezés, sok film nézés, minimális játék. Üzemidő napi 4-8óra, hétvégente több is. Egyébként a gép folyamatosan bekapcsolva, de mint írtam 15perc inaktivitás után a monitor nem kap jelet és magától lekapcsol.
(a tv hangszórói még szinte soha nem voltak használatban)

1.
Amióta megvan random időközönként kikapcsol pár másodpercre és vissza mintha mi sem történt volna. van hogy naponta 2x is láttam, de van hogy egy hétig nem találkozok vele. (közben volt ettől függetlenül videokártya csere, gépcsere, kábel csere egyik sem oldotta meg) akár film akár netezés akár játék közben is eljátssza.
Ezt az elmúlt pár évben elnéztem neki

2.
kb decemberben vettem észre, hogy van egy folt a tv-n. Kb két tenyérnyi alaktalan folt a jobb felső sarka környékén. leginkább fekete/szürke háttéren vehető észre, rikító világos színeknél nem észrevehető. Pixelek nem hiányoznak szinek rendben vannak, csak nem azonos a környezetében lévővel. Azóta figyelgetem, nem nő, a a normál felhasználást nem befolyásolja vendégeknek nem tűnt/tűnik fel, csak ha kifejezettem megmutattam, h mit és hol kell keresni.
(kicsit olyan mintha koszos lenne, vagy befolyt volna oda valami)
Ezt az elmúlt pár hónapban le is érdekeltem

3.
Az alaktalan folt közelében hétvégén vettem észre hogy megjelentek szabályos alazatok is a "legjobb oldalon". erre már rájöttem hogy mi:
A Windows tálcája (nekem a jobb oldalt van nem legalúl). A start menü kerek logója felismerhető, a tálcára "leszögezett" Opera O betűje is felismerhető volt. LCD kijelzőről beszélünk! olyan mintha beleégett volna. Szintén mint a folt: fekete szürke háttéren észrevehető a normál felhasználást nem zavarja. pixelek nem hiányoznak csak vannak helyek ahol eltérnek

Erről majd otthon rakok fel képet, remélhetőleg meg tudom örökíteni és láthatóvá tenni fényképen is.

u.i: a tv mellett bal oldalon van egy mélynyomó annak tetején 1 pici szatelit, a tv-re rárakva középen egy kicsi satelit, jobb oldalon a 3. szatelit. (ez kb 2éve így van, nem egy komoly sem teljesítményben sem méretben hangfal)
Tv szekrényben: tv jobb oldala alatt 40centivel egy wifi router.
Tv szekrényen a tv talp mögött egy Vodafone Minibázis, a foltok kb e felett egy 30-40centivel jöttek elő. A bázis kb májustól van ezen helyen.

A jobb satelitet és a minibázist tegnap távolabb raktam kb 50centire a tv-től.

A képekig esetleg tippek, ötletek?

Köszi

Sungdurung

(#83) axlrose32 válasza hesszan (#82) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ismerni kellene a pontos modellszámot, vagy még jobb ha a készülékben lakó kijelző típusát írod meg.

06703896891

(#84) hesszan válasza axlrose32 (#83) üzenetére


hesszan
aktív tag

Szia,

Sajnos nem tudom milyen panel van benne. Az az igazság anno elég meggondolatlanul vettem meg, nemigazán tájékozódtam. Ehhez képes iszonyat nagy szerencsém van hiszen 2008.01 óta használom napi szinten még most is. (hmm akkor még nincs 5éves)

Model LE37S62B Model code LE37S62Bx/XEH Type No.: JA37EO Made in Hungary
S/N 66083HIPA00431V

Az archív LCD Tv tanácsok topikban keresve ezt találtam róla: LINK
"régebbi Samsung modell TN panelel"

nah és a kép (Katt)
A

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#85) hex1


hex1
csendes tag

Sziasztok,
Egy Samsung ps51d450a2w plazma tv kapcsán írok.
Minden tökéletesen működött, amíg be nem léptem a system menübe.
Ott nem állítottam át semmit emlékeim szerint :) , de azóta érdekes tünetet produkál:
A UPC-s set-top box képét tökéletesen megjeleníti. Viszont az USB, és a két HDMI képe teljesen bíbor színben úszik. Ami érdekes, hogy ha a laptopom kötöm hozzá, és HD minőséget választok, akkor szépek a színek, viszont ha átállítom full HD-re, akkor megint tiszta bíbor az egész.

Van erre valami megoldás, hogy visszaálljon a jó szín?
Firmware frissítéssel már próbálkoztam, de nem oldotta meg a problémát.

Előre is köszi,
Gábor

www.designmester.hu

(#86) axlrose32 válasza hex1 (#85) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mi az a system menü?
Véletlenül (de minek) nem a szerviz menübe léptél be?

06703896891

(#87) hex1 válasza axlrose32 (#86) üzenetére


hex1
csendes tag

Sorry, rosszul fogalmaztam, oda léptem be.

www.designmester.hu

(#88) axlrose32 válasza hex1 (#87) üzenetére


axlrose32
őstag

Hát akkor LB.
Azaz elbasztad, valszeg csináltál egy resetet.
Ez a történet nálam 8-10eFt körül oldható meg.

06703896891

(#89) axlrose32 válasza hesszan (#84) üzenetére


axlrose32
őstag

Ez sajnos kijelző hiba, ún. felhősödés.
Nem oldaná meg semmi csak a kijelzőcsere, de az nem gazdaságos...:-(

06703896891

(#90) hex1 válasza axlrose32 (#88) üzenetére


hex1
csendes tag

Magyaruk kijössz hozzám, és megcsinálod?:)

www.designmester.hu

(#91) axlrose32 válasza hex1 (#90) üzenetére


axlrose32
őstag

Írd meg privátban hol laksz és holnap megbeszéljük a részleteket.

06703896891

(#92) hesszan válasza axlrose32 (#89) üzenetére


hesszan
aktív tag

köszönöm, valami ilyesmit sejtettem, de jobb egy tapasztalt egyéntől hallani.

Várható élettartam innentől kezdve? Dec óta vettem észre.

Sajnos újat venni csak 3-4 hónap múlva lesz pénzem, addig gyűjtögetek. (mert ha már új akkor valami 40-46" kéne pár xtra funkcióval)

Sungdurung

(#93) axlrose32 válasza hesszan (#92) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha szerencséd van nem fog növekedni, ha nincs akkor sem lesz veszélyes, ezzel a hibával még nézhető.
Kijelzőcsere egy ilyen 26"-osnál kb. 20eFt lenne, ennyit nem ér az egész, 28-30 körül kapható ekkora méretű hasonló tudású tévé.
Nézzed amíg működik (azaz be nem szarik a main vagy a táp) utána jó lesz donornak valakinek, alkatrésznek majd engem is érdekelhet.

06703896891

(#94) hesszan válasza axlrose32 (#93) üzenetére


hesszan
aktív tag

köszi a választ. Igen limiten van a használhatóság.
megjegyzem neved ha alkatrésznek eladom majd
u.i: 37" így gondolom még drágább lenne a javítás

Nah majd lassan akkor át kéne olvasni a milyen LCD-t vegyek topic utolsó oldalait.

Sungdurung

(#95) axlrose32 válasza hesszan (#94) üzenetére


axlrose32
őstag

Bocsi, valóban 37" esetén jóval drágább.
Nem tudom honnan vettem a 26"-t

06703896891

(#96) trialboy


trialboy
tag

Sziasztok!

Van egy SEG márkájú plazma tv-m. Olyan baja van, hogy a bekapcsoló gomb benyomása után a piros led világít. Majd megnyomok egy gombot és átváld zöldre, hallatszóik h valamilyen relé kattan, néha többször is de képet nem ad. Na most, leszedtem a hátulját, középen van 2 panel az a táp, alul a vezérlő panel és két oldalt szélen gondolom a kijelző kezelő panel. Ha a kijelző kezelőkből kiszedem a biztosítékot akkor sem változik semmit, sőt, ha a csatlakoztak lehúzom belőle akkor sem.

Úgy kaptam ezt a tv-t, az egyik kijelző panelban ki volt égve a biztosíték, kicserélte, persze 4ohm/250W helyett 8ohm/250w-osat tett bele amivel egy ideig működött majd durrant egyet és elment a kép. Egy 10ohm os ellenállás elment, azt kicseréltem ugyanakkorára, de ugyan úgy nem változott semmi. Hol lehet a hiba? Vezérlőpanelban? Tápban?

(#97) axlrose32 válasza trialboy (#96) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Ha teszel fel képet akkor megmondom milyen elektronika van benne.
Esetleg a kijelző típusa is sokat segít ha látható a matrica a szellőző lyukakon keresztül.
Két oldalt a Y ill. Z-sus foglal helyet.
Hátulról szemből a bal oldali az y-sus.
Ha kiveszed a biztosítékot azzal nem oldasz meg semmit, mert így esélyed sincs képtartalmat látni.
De úgy látom nálad is vannak "fehér foltok", ha jót akarsz, itt kell abbahagyni, annyi szép hobbi van még a világon -> bélyeggyűjtés, horgászat :K : (bocsi)
"egyik kijelző panelban ki volt égve a biztosíték, kicserélte, persze 4ohm/250W helyett 8ohm/250w-osat tett bele"
Helyesen 4A(mper) 250V(olt) és 8A 250V
Valószínűleg sikeresen oda is lett baszva a hibrid ic-nek, nem véletlenül repült el az eredeti 4 amperes bizti sem.

Ha elhozod a bevizsgálom, ez semmibe nem kerül aztán eldöntöd érdemes-e foglalkozni vele.
Az alkatrész (y-sus) ha sikerült hazavágni, típus függvényében 15-25000ft

Így csinálnak némelyek egy amúgy javítható tévéből szarkupacot, gratulálok az előző gazdinak/buherátornak!

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#98) trialboy válasza axlrose32 (#97) üzenetére


trialboy
tag

Igen az YSUS panelon volt ez a probléma. YPPD-J017C ic lehet benne, ez van a hűtőbordára felragasztva matricával. Ez az ic nem volt még cserélve. Ez az ellenállás ami szétment már volt 1x cserélve látszik a panelon, h valaki hozzányúlt, és a mellet lévő kondit is cserélték, továbbá 2 fat-et is cseréltek rajta.

(#99) axlrose32 válasza trialboy (#98) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha a hibrid YPPD-J017C , akkor valszeg X3 vagy V8 kijelző van benne és LG a bélrendszere a tévédnek.
A rossz hír, hogy hibridet bár lehet kapni 8+faért, de nem fogod tudni kicserélni, vagy ha kicseréled valami csoda folytán, akkor sem biztos, hogy jó lesz. Az új y-sust 25 körül tudom beszerezni ehhez a verzióhoz.Tehát érdemesebb komplett jó lapot venni bele. De ez is repül abban a pillanatban, ha mondjuk szar a táp vagy zárlatos a drive.
Nem javaslom az otthoni további barkácsolást, mert a végén annyiban áll meg mint egy új tévé.
Az ajánlatom áll, vagy megnézem én vagy ha messze vagy mutasd meg olyannak, aki látott már hasonlót.

06703896891

(#100) trialboy válasza axlrose32 (#99) üzenetére


trialboy
tag

Nem barkácsolom tovább csak nézegettem mi, hogy merre meddig működik.

Viszont olyant csinál még a cucc, nem tudom, h ez jó-e vagy ez a baja az egésznek. Bekapcsoló gomb benyomása után, hallatszóik, hogy a tápban zúgnak az alkatrészek, gondolom a feszültség meg az áram miatt. Ez a zúgás elkezd magasabb hangra változni fokozatosan majd egy bizonyos hangmagasság után a kettő relé kapcsol, majd minden hang megszűnik a tápnál. Ekkor még nem csináltam semmit csak a power gombot megnyomtam, és pirosan világít a led. Megnyomom a bekapcsoló gombot, vagy a fel/le gombot a TV-n, megint kattan a relé, a zúgás megint jelen van, kép még mindig nincs majd egy kis idő után megint kattan a relé de csak az egyik és a hang megszűnik a tápból.

A tápról csatlakozik 2 csatlakozó, az egyikben 4 másikban meg azt hiszem 8 kábel jön át. 5V 55V meg 180V feszültséget hoz át a panelen írtak szerint. Na most a és az 55v 180V-ot nem tudom kimérni a helyén, az 5V-on meg csak 3.6-4,2V-ot mérek. Többször is próbáltam kikapcsolt illetve bekapcsolt állapotban, mikor van zúgás a tápnál, mikor nincs, ezek az értékek nem változnak.

Igen teljesen LG a belseje, az Ysus lapra 42v7 van ráírva meg ez a hibrid típus szám/kód. Még ezt a típuskódot/számot találtam a panelen: 6871qyh045d.

Szombaton viszem szakihoz, engem csak ennyi érdekelt, h lássak ilyet belülről, hogyan épül fel és miket tartalmaz egy ilyen TV.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.