Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) axlrose32 válasza Sándor -P20- (#248) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
El foglak keseríteni, ezek ilyen szarok gyárilag. Két forintot nem érő elektronikai szemét.
Megoldás, veszel egy 3999Ft-os tesco gazdaságos usb-s dvd lejátszót amit scarttal rákötsz a tévére , és a lejátszót eteted pendrive-val.

06703896891

(#252) Sándor -P20- válasza axlrose32 (#251) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nem sok kedvem van még egy kütyühöz.
Ha ezt meg lehet "buherálni" az lenne a legjobb. Valszeg elég lenne egy normális firm.
Egyébként tökéletesen elégedett vagyok a cuccossal, leszámítva ezt a felirat problemet.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#253) Sándor -P20- válasza Sándor -P20- (#252) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Tegnap este újított a TECHNIKA...
Csatlakoztattam az egyik ismerős mobil HDD-jét "néhány" filmmel.
Legnagyobb meglepetésemre az egyik avin, tökéletesen megjelentek a feliratok... :F
A felirat file nem *.sub, hanem *.srt... :U
Szal mi a különbség a két féle feliratfile között?
Miért jó az egyik fajta megjelenítése, és nem jó a másik fajtáé?
Valakinek valami 5lete?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#254) Sándor -P20- válasza Sándor -P20- (#253) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Jelenség tisztázva...
Részletesen itt: http://hobbizona.hu/szamitastechnika/videoszerkesztes/subidx-kiterjesztesu-feliratfajl-konvertalasa-srt-re

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#255) seven20


seven20
csendes tag

hello van egy kérdésem ez mikkori tv lehet ?

Philips Superscreen 41 (104cm kép átló)

milyen hibái lehetnek idővel ennek a szériának

15.000ft-ot megér ?

kérnék privátba választ ha tud valaki adni rá :) :R

[ Szerkesztve ]

faragoadam72@windowslive.com / Farago Ádám /

(#256) vMk^ válasza seven20 (#255) üzenetére


vMk^
csendes tag

"Hajlamosak voltak ezek elereszteni az olajat, ami komoly pusztítást tudott tenni bennük, másrészt a nagyfeszültség, amivel mennek a csövek ilyen korban már szinte midenütt átüt az elöregedett splitteren, műanyagokon, kábeleken, de talán még a csövekben is, ami szintén tud hibákat okozni."

"Nem akarom, és nem is akartam szapulni ezt a tipust, de sajnos, nekem is volt belőle.
Amikor megvettem,hibásan, azt hittem, megütöttem a főnyereményt, majd több év kínlódás, foldozgatás után sikerült valakire komoly veszteséggel rávarrni, úgy hogy én szállítottam házhoz.
A képe borzalmas volt. Persze, 87-ben amikor ezeket elkezdték nálunk forgalmazni, láttam az üzletben is, újonnan. Már akkor kiábrándító volt a képminősége."

[ Szerkesztve ]

(#257) seven20 válasza vMk^ (#256) üzenetére


seven20
csendes tag

ezt énis olvastam googleből

faragoadam72@windowslive.com / Farago Ádám /

(#258) axlrose32 válasza vMk^ (#256) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Egyszóval egy betegágy az egész, én is ezt írtam le privátban.
A "87" szerintem tévedés lesz, én 95 környékére emlékszem, a cucilizmusban nem hinném, hogy volt ilyen készülék az üzletekben.

06703896891

(#259) taaz


taaz
aktív tag

Üdv. Ujra itt vagyok.
Olvasgatom idöközben a topikot, és látom h ezeknek a csövek felet valami hütö lötyi van.
Samsung SP43T8hp is van hütö folyadék?
Mint utolag kiderül a sorkimenö is elvan tekerve. Ezt hol tudnám kimérni?
Válaszokat elöre is köszönöm . :R

(#260) axlrose32 válasza taaz (#259) üzenetére


axlrose32
őstag

Előzmény? Közben megtaláltam..
Igen van bennük glicerin alapú hűtőfolyadék, konkrétan a katódsugárcső és a lencse között.
(nem piszkálni, kifolyik, zárlatot okoz, ráadásul "felmarja" a rézfóliát is a nyákon ha hosszú ideig érintkezik vele)
A sorkimenő biztos nincs "eltekerve, mert ezeknél elől van egy ún. fókusz/g2 szerelvény 6 db potival a három csőhöz (RGB G2/ RGB fókusz).
(Ja már emlékszem, 3 poti a crt lapokon van)
Mérni pedig semmit nem fogsz rajta...Miből gondolod, hogy el van tekerve?

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#261) taaz válasza axlrose32 (#260) üzenetére


taaz
aktív tag

HÜHA.
Elkot cseréltem a középsö csö alatt. Nagy villanyu elkot, most hirtelen a fesz nem ugrik be de 840uF kellet. Gyanus volt h nem csak a nyákon van trutyi hanem a magasabb müanyag részen is.
Ezekszerint elfosa magát a csö, nem a kondi.
Amikor levettem a készülék felsö hátlapját a csövekben rovar maradványokat találtam, de nem szedtem szét a lencsét , gondoltam elfér.
Pedig körbenéztem a csövet is h nem e folyat.
Sorkimenö mellet van egy kicsinyke poti. A service manuáljában levan irva a mérési pontok de marhára nem tudom értlmezni, mert olyan lehetetlen pontokat ir le h nincs az az ember aki odanyul müszerrel :W 290v + - 1v
Ahogy irtam multkor erösen elgányolt állapotban került hozzám a tv. A létezö mindenség el volt tekerve, a szervizmenü el állitva......stb stb.

(#262) axlrose32 válasza taaz (#261) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Innentől egy kérdés van, szeretnéd ha tökéletes lenne?
Ha pesti vagy szívesen megnézem, a végösszeg nem lesz túl fájdalmas.

06703896891

(#263) Zolp válasza Zolp (#239) üzenetére


Zolp
csendes tag

Sziasztok,
Tud valaki választ a #239 kérdésemre? LG 32LG5000-et nem tudom működésre bírni, csak pirosan villog a pwr LED. :(
Előre is köszönöm a segítséget!

(#264) axlrose32 válasza Zolp (#263) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
2012.07.25.-n megírtam privátban, benne van a gyerekzárra vonatkozó téves feltételezésedre vonatkozó rész is.
Látatlanban ettől többet nem tudok, ha elhozod bevizsgálom.

06703896891

(#265) burgatshow


burgatshow
veterán

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem okosat mondani az alábbi témával kapcsolatban.

Anno június elején váltottam a UPC-nél a STB-ről CI+ kártyára. A TV készülékem egy Panasonic P42S30E plazma jószág. Hibátlanul működött bő egy hónapig, amikor is egy firmware upgrade után a CI+ kártyára folyamatosan azt mondja a TV, hogy nincs behelyezve.

A CI+ kártya szerintem jó, volt másik készülékbe bedugva, illetve a menüböl is amikor rámegyek a CI+ menüre és kiiírja, hogy nincs bedugva, de a menüben maradva kihúzom, majd bedugom a kártyát, akkor kiírja a TV, hogy behelyezve, de amint ki- majd visszalépek a menüben, újra azt mutatja, hogy hiányzó modul.

100 százalékosan nem vagyok természetesen meggyőződve arról, hogy a szoftverfrissítés után romlott el, csak nagyjából egybe vág a két dátum, mert olyan baromi sűrűn nem nézek TV-t (pontosabban az esetek 99%-ban konzol illetve filmnézés külső HDD-ről).

A TV-ben egyébként minden más hibátlanul működik.

Ami nehezíti a dolgot, hogy a TV garanciális, edigitalban vettem alig kevesebb mint egy éve, viszont a szervízkönyv az nincs meg és persze amikor átvettem a készüléket, pont nem néztem meg, hogy megvan-e.

Szerintetek mit tudok tenni. Az edigital-os számlám megvan a vásárlás dátumával együtt.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#266) Ehinol


Ehinol
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy mi lehet a gond? 32lg3000 a típusa (az LG-t fikázó válaszokra most nem vagyok kíváncsi) esetleg ha valaki tudja kb mennyi a javíttatás írja le itt vagy PM ben pls.
Kb 1 hónapja kezdte el, teljesen véletlenszerűen.. 1ik nap jó a másik nap nem.. az lcd kocogtatása után "megjavul" bár lehet pont addigra melegszik be.
A másik gond, hogy bekapcsolás után eszméletlenül sípol a tv amíg be nem melegszik függetlenül attól, hogy melyik csatornát illetve melyik forrást nézem (hdmi, rgb, antenna stb.) Találkozott már valaki ilyesmivel?

Képek:
[link]
[link]
[link]

Kocsival megyünk vagy Elvis Presley?

(#267) axlrose32 válasza Ehinol (#266) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba, nálam 8000Ft a javítása és 100%-ban javítható..

06703896891

(#268) axlrose32 válasza burgatshow (#265) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A számla elég lesz a garanciáztatáshoz.
Mást nem tudsz, mert ha pl. belenyúlok, akkor ugrik a gar.

06703896891

(#269) burgatshow válasza axlrose32 (#268) üzenetére


burgatshow
veterán

Szia!

Köszönöm a gyors választ, akkor hívjam fel a Panasonic Magyarországot és kérjek egy szervíz időpontot illetve tájékoztassam őket, hogy a számla megvan, de a könyv nincs?

Mégegyszer köszönöm!

(#270) axlrose32 válasza burgatshow (#269) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Igen.

06703896891

(#271) Darius1988


Darius1988
csendes tag

Nem tudom jó helyre írok e ez ügyben van egy projektoros tv-m, meg van már kb.6 éve ha nem több és már egy jó ideje szellem képes a tv!
Szeretném megcsináltatni, vagy inkább el kéne adnom?
Meg éri e megcsináltatnom vagy nem?
És ha igen akkor nem e tudjátok hol lenne az olcsóbb???

"Ha elég hosszú ideig élsz, látni fogód, hogy minden győzelem végül vereséggé változik"

(#272) axlrose32 válasza Darius1988 (#271) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha gondolod és írsz egy típust, akkor megmondom pontosan mennyiért tudom megoldani.
Amennyiben Samsung vagy Sony és STK392-040 konvergencia végfokkal van szerelve, akkor 10e-ből kijön, utána 40 környékén még eladható.
Hibásan ezek a készülékek 10e környékén mennek, tehát érdemes beruházni a javításba.

06703896891

(#273) Barto


Barto
aktív tag

Sziasztok!
Nekem a következő gondom van: adott LG 32LF2510 tv. Ha képernyőt függőlegesen elválasztjuk, akkor a válaszvonal balodalán lévő kép egy picivel sötétebb, mint a jobb oldali. Olyan mintha a jobb oldalon feljebb vettem volna a fényerőt.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#274) Barto


Barto
aktív tag

Bocsánat, lejárt a szarkesztési időm. A képeket csatolom.
(IMG:/dl/upc/2012-08/11/73883_chikmuu3hq4mfuuc_img_20120811_223633.thumb.jpg)(/IMG)[/L]2012-08/73883_img_20120811_223724_2.thumb.jpg]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#275) axlrose32 válasza Barto (#274) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ismerem a problémát, sajnos ez kijelzőhiba, de megpróbálhatom orvosolni.
Ha tippelnem kell egy V315B1 CMO kijelző van benne....50-50% -kal javítható ez a hibája.

06703896891

(#276) djtsaby


djtsaby
csendes tag

Szia! Végül meglett a Samsung plazma hibája! Sajnos kijelzőcserés lesz. Az egyik alsó szalagkábel, illetve a rajta található mikrovezérlő, vagy mifene kapott egy pofont! A kép lassan összeállt, hogy miképp keletkezett a hiba: a képernyő modult 4 db műanyag bak tartja, amelyek a tv hátsó merevítéseihez vannak rögzítve. Ezekhez a merevítésekhez kell a falikonzolokat is csavarozni! Namost a négy tartóbakból kettő el van törve, ezért a képernyő a súlyánál fogva ráül a káva belső keretjére, a keret pedig nyomja az összes alsó szalagkábelt! Valószínűleg egy gyengébb faszi próbálta bevinni a szobába és kicsit ügyetlenül sikerült letenni! Most szereznem kell egy másik kijelzőt hozzá, persze nem túl drágán! Ha van valakinek jó állapotú, megköszönném, ha írna! A kijelző pontos típusa: Samsung S42AX-YB02. A tv pontos típusa, amibe kellene: Samsung PS42E71HX/XEC. Köszönöm a segítséget!

(#277) Darius1988


Darius1988
csendes tag

Szia.
Bocsi hogy elég későn de megtudtam a kép hibás projektor tv típusát: Samsung SP43T8HE.

"Ha elég hosszú ideig élsz, látni fogód, hogy minden győzelem végül vereséggé változik"

(#278) axlrose32 válasza djtsaby (#276) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha írsz privátot akkor adok egy telszámot ahol biztos van a keresett kijelzőből.

06703896891

(#279) axlrose32 válasza Darius1988 (#277) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

STK392-040 konvergencia végfokkal szerelt, úgyhogy olcsón meg tudom oldani.
Megy privi.

06703896891

(#280) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szia!

7 éves Samsung WS-32Z108R hagyományos televíziónk az előbb egy hangosat pukkant (háttal álltam neki), majd amikor felé fordultam, akkor piros fényvillanást láttam a hátulja felől, azóta nem kapcsol be, semmilyen életjelet nem mutat. A biztosítékokat nem csapta ki, a hátlapon nem láttam semmilyen égés nyomot, szagot sem árasztott magából.. Tudom, hogy így látatlanban nem lehet tv-t javítani, de arra lennék kíváncsi, hogy ez lehet-e akkora hiba, hogy a tv-t kukázhatjuk? Annak idején eléggé drágán vettük. :(

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#281) axlrose32 válasza szagnes69 (#280) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Hát ez vagy valami, vagy megy valahová...
Így nem lehet megmondani, gazdaságos-e a javítása.
Merrefelé laksz?
Írd meg privátban és kitalálunk valamit.

06703896891

(#282) Steve 53


Steve 53
csendes tag

Üdv!

Egy samu, projektoros rajza kellene. SP43T8HE (P95A Chassis). A tanyán illetve máshol is csak más alaplap számú doksit találtam. Ez a gép Sanyo STK 394-250 konvergencia ic-kkel készült. Köszönöm.

Steve 53

(#283) Steve 53


Steve 53
csendes tag

Hali!

Airis MD 305 7" lcd, nehezen indul. Értem ez alatt, hogy bekapcsolásnál nincs kép , a kijelző csíkozik. Ilyenkor a menü sem jön elő. 7-8 kapcsolási kísérletre azután elindul, innen jónak mondható. Valakinek ha lenne ötlete megköszönném. Üdv

Steve 53

(#284) axlrose32 válasza Steve 53 (#283) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tápegység felújítás, összes szekunder oldali elko mérés nélkül csere.
Ezt követően a mainboardon a stabok kimenetének ellenőrzése.

06703896891

(#285) axlrose32 válasza Steve 53 (#282) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az említett típus gyárilag J59A/P59A chassis-val készült....

06703896891

(#286) Steve 53 válasza axlrose32 (#285) üzenetére


Steve 53
csendes tag

Köszi, megtaláltam.

Steve 53

(#287) lopicik


lopicik
csendes tag

Sziasztok!

Van egy PS50C680 samsung plazmam ami teljesen rendszertelenul tv, dvd vagy xbox-ozas kozben egy pillatra elsotetul megjelenik hogy nincs jel ellenorizd a csatlakozot vagy valami hasonlo majd visszajon a kep es mintha semmi sem tortent volna mulodik minden tovabb.
Van valami tippetek hogy mitol lehet es mit lehet kezdeni vele?

Eloreis kosz a valaszt!

(#288) axlrose32 válasza lopicik (#287) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez egy jó kérdés, holnap elgondolkodom rajta.

06703896891

(#289) lopicik válasza axlrose32 (#288) üzenetére


lopicik
csendes tag

Koszonom.

(#290) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!
Van egy Samsung LE32R71W készülékem.
A képernyő jobb oldalán található egy 4cm vastag függőleges csík, ami végigfut az egész képernyő felületén.
Ebben a sávban a sötét színek sötétebbek mint másol. Világos képeknél nem venni észre csak a sötétebb árnyalatoknál, ott viszont jól látható. Mi lehet a baj? Javítható?
Ez a csík elkanyarodik szabályosan 90 fokban és a kepernyő alján tovább fut a képernyő feléig.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#291) axlrose32 válasza Vhiktor (#290) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tölts fel egy képet a hibáról...

06703896891

(#292) gazso007


gazso007
tag

Szia van egy 178cm JVC HD-56ZR7U Tipusu tv -m
Kaptam ajándékba.
anyit tudnak rola illetve már én is hogy bekapcsol világit a gombja is és villog a led de sajnos képet nem ad le esetleg valami ötlet .
mert ha lámpát kell cserélni benne nem biztos hogy megéri vele foglakozni :R :R

(#293) axlrose32 válasza gazso007 (#292) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Először is azt kellene tudni hogy dlp vagy lcd projektorról van-e szó.
Ha DLP, akkor nem gondolnék első körben a lámpára, főleg ha begyújt majd elalszik.

06703896891

(#294) gazso007 válasza axlrose32 (#293) üzenetére


gazso007
tag

Szia azt miböl tudom meg hogy dlp vagy lcd ennek nagy a háta nem olyan mint egy lcd tv

bekapcsol csak nem ad képet és villog a bekapcsolo gomb

(#295) axlrose32 válasza gazso007 (#294) üzenetére


axlrose32
őstag

Háromféle projektoros tévé technológia létezik:
-CRT (az biztos nem)
-Lcd
-DLP

Passz, vagy ráírták a matricára hogy pl. dlp vs. lcd rear projection tv vagy nem.
Az user manuálból nem derül ki szerviz doksit pedig még nem találtam.

06703896891

(#296) gazso007 válasza axlrose32 (#295) üzenetére


gazso007
tag

Sziamegnéztem de a matricán nincs feltüntetve sajna köszönöm hogy enyit fáradozol de lehet igy eladom hibásan csak nem tudom menyit lehet érte lérni

(#297) #88897280


#88897280
törölt tag

Hello!

Olyan kérdéssel/problémával fordulnék a szakértőhöz, hogy a Philips márkájú 107 cm-es plazma tv-m -nem mai, 5 éves- azt csinálja bekapcsolás után kis idővel -már jó ideje-, hogy elkezd "zizisedni" piros és zöld kis pöttyökben néhol sűrűbben néhol kevésbé sűrűbben. A világosabb színeknél nem látható, de a sötétebb színeknél annál inkább. Képet is mellékelek hozzá és arra lennék kíváncsi, hogy vajon mi lehet a problémája és vajon javítható e és hogy ez saccra milyen összegbe kerülne nekem. Ha szükséges esetleg a tv konkrét típusa azt is meg tudom írni, bár az után kicsit kutatnom kell. Nem tudom mennyire számít de úgy vettem észre, hogy ha váltogatom a csatornákat, akkor mintha hamarabb kezdene "zizisedni". Ha kikapcsolom mondjuk fél órára és visszakapcsolom, akkor nem csinálja, de ha hamar kapcsolom vissza, akkor csinálja. Van, hogy 10-20 perc után áll neki és van, hogy 1-2 óra is eltelik. Jah és teletextnél sem csinálja. Bocs ha ökörségeket írok, de nem igazán értek a tv-khez.
A segítséget előre is köszönöm!

Üdv!

(#298) axlrose32 válasza #88897280 (#297) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Egyrészt lehet a PDP (kijelző) öregedése és/vagy a Y-sus hibája is.
Jellemzően mivel a kijelző már 5 éves azt tudom mondani javítani lehet rajta, de tökéletes még új sus modullal sem lesz.
Szoftveresen is tudok rajta picit korrigálni, de egy év van neki hátra.
Ha gondolod írj privátot, 7-8eft-ból kompromisszumokkal elfogadható képet tudok rá varázsolni.

06703896891

(#299) axlrose32 válasza gazso007 (#296) üzenetére


axlrose32
őstag

Merrefelé laksz?
Ha pesti vagy egy pillantást megérne, hibásan (feltételezett fényforrás hibával) ezeknek az értéke a piacon 10-15 eFt. Kár lenne elkótyavetyélni, de ez csak az én véleményem.
Gyári 300 órát futott fényforrást 20eFt-ért tudok szerezni, ezután pedig egy ekkora méretű készülék 60-80 között simán eladható.

06703896891

(#300) gazso007 válasza axlrose32 (#299) üzenetére


gazso007
tag

Szia Budapesti vagyok azon belül 8. Kerület ha esetleg egy teloszámot adnál privátban azt meg köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.