Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Lámatopic

Hozzászólások

(#651) BenJoe válasza Apophis (#649) üzenetére


BenJoe
senior tag

Egyáltalán hogy méri azt?

-Progi indít
-Q3 indít /játék/
-Q3 kilép
-Progiról leolvas?:F:B

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#652) Apophis válasza BenJoe (#651) üzenetére


Apophis
őstag

Kis sárga számok a bal/jobb felső sarokban, (sőt, az újabb már a bal és jobb alsó sarokban is megjeleníti:D)gombnyomásra elkezdi átlagolni, kérésre rögzíti .txt-be stb. Jó még screenshot készítésére és videó felvételére is.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#653) Pópa


Pópa
senior tag

Fraps... jó kis progi... :)

Bár a videó rögzítésnél nálam elég paranormális dolgokat művelt...

1 giga rammal, R9700PRO-val, és 3000+ A64-el a HL2-ből vettem fel pár másodpecnyi játékot, és förtelmesen szaggatott. Nem tudom, hogy mi okozta a hibát, de más játéknál is ugyanez az effekt. :( (és csak akkor, ha a fraps-al veszek fel)

(Fraps v1.9d )

Trust is good, control is better!

(#654) Apophis válasza Pópa (#653) üzenetére


Apophis
őstag

Nálam is, de nem szoktam videót felvenni, FPS-mérésre meg szerintem a legjobb.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#655) Pópa válasza Apophis (#654) üzenetére


Pópa
senior tag

Fel akartam venni egy bug-ot a HL2-ben.. de sajna csak egy nagy szaggatás lett belőle...

FPS mérésre messze földön a legjobb.:)
Gyors, nem fogja vissza a játékot, és log file-t is csinál, ha kell.

Trust is good, control is better!

(#656) Viktor77 válasza Pópa (#653) üzenetére


Viktor77
titán

Fél méret legyen beállítva, és 25fps. Én így veszek fel full graffal, és ugye gyengébb a gépem mint a Tied.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#657) Pópa


Pópa
senior tag

Video Capture Questions
What are the system requirements for video capture of games?

You need a fast system to make movies of your games in realtime. Below are the minimum specifications required to capture at decent framerates.

# 1 GHz+ CPU
# Windows XP or Windows 2000
# 7200 rpm hard drive
Before capturing, your game should be configured to use the following screen resolution:
# 640x480x32bit (for DirectX & OpenGL games)

Setting the color mode to 16-bit may improve the capture speed of older DirectX games.
Capturing games running in 8-bit (256 color) mode is not supported. You should also disable any form of anti-aliasing to ensure capture speeds are high.

Trust is good, control is better!

(#658) Pópa


Pópa
senior tag

Ezért volt gyanús, hogy a fentebb említett konfigon szaggatott. :(

Viktor77 thx.
25fps a default, ha jól emlékszem.

Szerk.:elgépelés

[Szerkesztve]

Trust is good, control is better!

(#659) Sam


Sam
csendes tag

Ha az emberfia egy külső tűzfalprogramot használ, akkor a windows saját alkalmazását ki kell kapcsolni? :B

Sam, a Lélek Tükre

(#660) Nimrod válasza Sam (#659) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem feltétlen. Én pl. használtam egy rövid ideig - értsd: 2 napig - egyszerre két tűzfalprogit is. :DDD

Na akkor a saját is láma kérdésem is begyömöszölöm ide, merthát mindennek azért már mégse indítok topicot. ;]
Hogy lehet kikapcsolni azt, hogy a monitor ne menjen le suspend-be 10 perc inaktivitás után?
Ugyanis idegesítő film nézése közben a hirtelen sötétség. :U
BIOS-t nézegettem, de valahogy nem lelem a megoldást, oprendszert meg már eleve kilőttem mint a helyet ahol keressem, mert linux és win alatt is produkálja. :Y

(#661) Viktor77 válasza Nimrod (#660) üzenetére


Viktor77
titán

Energiagazdálkodásnál nézted?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#662) Sam válasza Nimrod (#660) üzenetére


Sam
csendes tag

Vezérlőpult, energiagazdálkodási lehetőségek, és itt -ha még nem próbáltad- ''mindig bekapcsolva'' lehetőséget válaszd, illetve mindent állíts nem nem soha-ra :)

Sam, a Lélek Tükre

(#663) Nimrod válasza Sam (#662) üzenetére


Nimrod
addikt

És Linux alatt...? :U

(#664) Sam válasza Nimrod (#663) üzenetére


Sam
csendes tag

Holnapra megkérdezek egy szag értőt, de lehet, hogy addigra az itteni linux guruk is válaszolnak...
Melyik linux?

Sam, a Lélek Tükre

(#665) Nimrod válasza Sam (#664) üzenetére


Nimrod
addikt

Az összes. :DDD
Most épp Mandrake 10.0 de már várom az új stabil UHU-t. :U

(#666) Sam válasza Nimrod (#665) üzenetére


Sam
csendes tag

Akit elértem, az sajna szervereknél használja a linuxot, nem igazán grafikus módban :) , de azt mondta, hogy tutira kell valami vezérlőközpont vagy ilyesmi nevű dolognak lennie nem túlzottan eldugva a rendszerben, és elvileg ott...
Ha többet tudok meg, még írok.
A nagy linux topik elég jól pörög, egy kérdést megér, ott tuti felvilágítanak...

üdv,

Sam, a Lélek Tükre

(#667) Nimrod válasza Sam (#666) üzenetére


Nimrod
addikt

Kösz, én is nézegettem ott a beállításokat, de sokat nem szoktam vele törpölni.

(#668) Viktor77


Viktor77
titán

:D Ideillő kérdésem van!

TFT monitor mellé tényleg oda lehet rakni bármilyen hangfalat, nem zavarja be, rontja el?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#669) parandroid


parandroid
nagyúr

A viccrovatba is betettem, de igazából ideillik:

A következő linkelés a nyaralás Zakinthoszon (Bővebben: link) című újabb ikúblaszter topik mókás hozzászólása nofreenick kolléga részéről, görbe tükröt állítva kedvenc félpénzes újoncunk saját gépről linkelési próbálkozásának:

http://alsopolc.hátul/bögremelletticdtartó/3ascd(afilipsz)/zakintosz.html

ROTFL!!! :DDD

Link azért nincs, mert törölték a topikot... De sebaj, ez a gyöngyszem így megmaradt... ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#670) Vangelis válasza Viktor77 (#668) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem , elméletileg.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#671) parandroid válasza Vangelis (#670) üzenetére


parandroid
nagyúr

Na, érdemes volt felhozni ezt a topikot, Viktor választ kapott a kérdésére pár hónap után... :D ;)

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#672) Vangelis válasza parandroid (#671) üzenetére


Vangelis
nagyúr

fakkkkk...elnézem..de már tudja legalább:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#673) Surda válasza Vangelis (#672) üzenetére


Surda
tag

Na de most mi ''nem''? Nem lehet odarakni, vagy nem zavar be?:)

A garancia meg... ha a címke meg...

(#674) dannnnn válasza Viktor77 (#668) üzenetére


dannnnn
aktív tag

nekem kicsit bezavar ha odateszem mellé....... hullámzik a moncsi az meg nagyon bántja szemem.... :(

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#675) parandroid válasza dannnnn (#674) üzenetére


parandroid
nagyúr

Egyébként a háznál található 2 noti és 2 telefon semmilyen kombinációja nem okozott eddig semmiféle látható zavart. Eddig ennyi a személyes tapasztalatom ezena téren.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#677) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Dc:

[22:12:22] hello
[22:12:24] szia
[22:12:32] lenne 1 kis gondom
[22:12:48] mondd
[22:13:08] nem tom letölteni az embereket

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[04:10:26] émetül hogy van hogy bárány
[04:10:56] ja sperma zumma snella ))
[04:11:04] )
[04:11:07] vmi sven c. játékról látott képen volt szó iesmiről
[04:11:11] sztem azt keresed
[04:11:26] az az király
[04:11:39] SVEN 2
[04:15:17] megvan
[04:15:41] itt fogom k**ni hajnalban a birkákat:))


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

[12:05:09] heelo
[12:05:10] szia
[12:05:15] hihi
[12:05:16] slotot tudnál adni
[12:05:20] nem
[12:05:27] hogy letöltcsem a trainz rólad
[12:05:34] mér nem
[12:05:46] mer rossz a jobb egérgombom
[12:05:48] na mind1
[12:05:50] csá
[12:06:02] és nem tudom a gyorsmenüt előszedni
[12:06:12] okél azért kössz
[12:06:18] igazná nincs mit

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[2005-03-14 17:38] mije nem?
[2005-03-14 17:38] Szia! Én egy BOT vagyok, csak keresni tudok, olvasni nem, úgyhogy sajnos nem nyert ) ::.. <DCDM++ v0.041>
[2005-03-14 17:39] akkor tanulj meg baze!
[2005-03-14 17:39] anyadat
[2005-03-14 17:39] atalakitom a arcodat te
[2005-03-14 17:39] vigyazza magadra
[2005-03-14 17:39] hallod?
[2005-03-14 17:39] baze
[2005-03-14 17:39] anyad nem tanitott meg beszelni? kocsog
[2005-03-14 17:51] na figyu
[2005-03-14 17:52] direkt piszkalsz?
[2005-03-14 17:52] valami baj van?
[2005-03-14 17:52] elintezhetjuk..
[2005-03-14 17:52] leutlek, de ugy, hogy fajjon
[2005-03-14 17:52] bizu
[2005-03-14 18:13] meg1x megszolalsz megutlek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

< Szia!
< Kicsit zavarhatlak még?
< mondd
< A flashgetben valahol nem kell hozzárendelnem a BC-t?
< a mit?
<[> A BCDC++
< lol
< dc és flashget
< az 2 külön dolog
< akkor vajon miért nincs a kiválasztásnál jobb egér gombra Letöltés Flashgattel sorom? Van valami ötleted?
<jajj ne... ez fáj!
<flashgettel weben tölthetsz csak
< dc-ben nincs flashget )
< akkor miért volt az a kérdés az egyik felhasználotól, hogy mivel töltesz? Flashget,stb
< De azért köszönöm.
<> lol
< mer azthittem h weboldalról szed
<és nem innen
< Értem. Köszi a türelmed. További szép napot Neked. Üdv LORI off

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neveket kitöröltem.

(#678) parandroid


parandroid
nagyúr

Ne süllyedjen el ez a jó kis topik! ;)

A kérdés: ''Qwerty vagy qwertz billentyuzeted van?''

A válasz: Bővebben: link

ROTFL :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#679) Hunterevil válasza Nimrod (#660) üzenetére


Hunterevil
tag

csa

a képernyőbeálliásoknál kell módosítani az energia takarékos beálitásoknál (tudod azstal jobb klik tulajdonságok :D)

the fun is in knowing...

(#680) lesaux


lesaux
veterán

Bocsánat! :U

Bővebben: link

(#681) Agostino


Agostino
addikt

Hello.

Nézegetem a Vistáról készült képeket, most is egy Vista skinpack van fent, ami szép, de nem az igazi. Van valamilyen szabadon letölthető beta változat? Ami esetleg bugos, de mégis Vista. Úgy hallottam van mód kipróbálni. Persze könnyen lehet, hogy én értettem félre valamit, de jobb tisztán látni. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#682) Frakk


Frakk
tag

Hello!
Az az igazság, hogy éléggé nem értek a hardverekhez (najó, a szoftverekhez se :DDD ), viszont a számítógépet sok mindenre használom, úgyhogy jó lenne, ha egy kicsit jobban értenék hozzá. Jó, azért nem teljesen nulla a tudásom ebben a témában, szóval tudom mi a cpu, meg hdd meg alaplap, meg ilyenek, de pl. azt már nem tudom, hogy mi alapján tudom, eldönteni, hogy az adott alaplapomba milyen procit lehet belerakni, meg milyen memóriát, meg hogy mit érdemes egyáltalán. És valahogy úgy érzem, hogy hiába olvasgatom itt a különböző hiper-szuper tuningolós topicokat, meg tesztelős cikkeket, amellet, hogy nagyon unalmasak számomra, valahogy nem is leszek tőlük okosabb.

Úgyhogy, most nagyon örülök, hogy van ilyen Lámatopic, mert ez épp nekem való :))

Szóval, az első láma kérdésem:
Az alaplapomra ez van ráírva: Albatron PX865PE, és egy 2 GHz-es Celeron proci van benne, és az 512 MB-os DDR memóriámra azt írja a cpuz, hogy 133.6 MHz, és a videókártya egy 128 MB-os Gef4 Ti4200-as. Na, szóval kb. ez a configom, és a kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne-e a celeron procit lecserélni valami jobbra. Azért merült ez fel bennem, mert eddig mindenkitől, aki nálam jobban ért a hardverekhez, azt hallottam, hogy a celeron nem a legjobb választás. Szóval az érdekelne, hogy milyen procit tudok belerakni a gépembe (legalábbis ha megéri lecserélni a cerkát), és hogy milyen szempontok alapján kéne választanom.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek az ilyen alap dolgokat tényleg csak akkor tudnám megtanulni, ha olvasgatnám a sok tuningolós gizdapro topicot, vagy van erre valami kíméletesebb megoldás is? Ha nincs sebaj, leginkább most az első kérdésemre szertnék választ kapni, mert Jan 13-án lesz a szülinapom, és lehet, hogy akkor majd új procit kérek ajándékba, csak még nem tudom mi alapján válasszak (ha érdemes egyáltalán).

(#683) Frakk


Frakk
tag

UP

(#684) Bibby válasza Frakk (#682) üzenetére


Bibby
addikt

Hogy mi alapján válassz? Az elvárásaid alapján.PL. tudunk olyat mondani hogy cseréld le a processzort 3ghz-esre, mert az sokkal jobb.Csak kérdés hogy neked szükséged lenne-e rá.Ha te netezésre használod a gépet, vagy szövegszerkesztésre, vagy filmézésre, vagy neked megfelel, csak épp azt mondták hogy...na akkor nem érdemes.
Ha pedig játékokkal játszol, akkor azoknál mindig olvashatsz követelményt, ami adhat egy kis támpontot az elinduláshoz.Ezenkívül te tudod hogy mennyi pénzed is van, de ha ezt beírod megfelelő topicba, és azt is hogy mit vársz el egy géptől, akkor sokan fognak segíteni ebben biztos vagyok.Sőt minél többet beszélgetsz itt a fórumban erről, szerintem annál több minden ragad rád majd.

Ελευθερια η θανατος

(#685) Dilikutya válasza Frakk (#682) üzenetére


Dilikutya
félisten

A sok (ennél is lámább) topikot inkább ne olvasd... ülj le, és nézegetsd, többre mész:). Az én javaslatom: a processzort cseréld le valamilyen Socket478-as foglalatú Northwood magos P4-re, aminek mér 800MHz az FSB-je. A memóriát pedig jó lenne lecserélni 2db egyforma 400MHz-es példányra (2x256Mb, vagy 2x512Mb). Igencsak pislogni fogsz, hogy új erőre kap a kicsike:).
Hogy a proci órajele mennyi legyen, az csak attól függ, mennyit szánsz rá: 2,4GHz, 2,8GHz, 3GHz... bármelyik jó választás ehhez a rendszerhez.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#686) sasa311 válasza Frakk (#682) üzenetére


sasa311
veterán

Szia!
(ha a memó 133 mhz-n megy, akkor az inkább SD ram, nem DDR ;) )
Szóval azt, hogy az alaplapba milyen procit lehet rakni, azt az alaplap füzetében olvashatod. Valamennyi támpontot ad az is, hogy milyen foglalata van (milyen méretű proci mehet bele) de legbiztosabb a ''szervízkönyv''.
Ahoz, hogy megélj ''átlag júzer'' szinten egyáltalán nem fontos olvasdgatni a hyper-tunning híreket, de az alapokat abból nehéz kiszűrni. Erre való ez a totyik. :))
Az, hogy érdemes-e lecserélni a procid attól függ, hogy mire használod. Pl. a celerongyod tökéletes netezésre, zenehallgatásra, irodai munkákra, ilyesmire. Ha viszont CPU igényes dolgokat csinálsz (pl. zene/videó megmunkálása -vágás, kódolás- vagy játszol, esetleg más, prociigényes dolgot csinálsz) akkor megéri lecserélni.
Minden attól függ mire kell. Ha pl. egyáltalán nem játszol, akkor tök fölösleges egy High-End VGA.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#687) Dilikutya válasza sasa311 (#686) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tévedsz. 133MHz, és az effektív órajele 266MHz, tehát PC2100-as DDR RAM-ról van szó. Az semmiképpen sem jó dual channelhez. Amúgy hogy mondhatsz ekkora hülyeséget? i865-ös lapkakészlet van a deszkán, abból pedig nincs már SD-s verzió.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#688) sasa311 válasza Dilikutya (#687) üzenetére


sasa311
veterán

sorry, nem néztem semmit, csak irok a világba :DDD
Valóban :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#689) Frakk válasza Bibby (#684) üzenetére


Frakk
tag

Ja igen, tényleg nem mondtam pontosan mire használom a gépem.

''vagy neked megfelel, csak épp azt mondták hogy...na akkor nem érdemes.''

Persze ha nem érezném úgy, hogy szükségem van a nagyobb teljesítményre, akkor nem merülne fel bennem ez a kérdés. Na mindegy, a lényeg az, hogy főleg a játékok miatt lenne jó javítani rajta. Persze másra is használom, de a teljesítményre emiatt lenne szükségem. Ja, és mégvalami: főleg inkább processzor, és memória igényes játékok (pl. repülőszimulátor, ahol egyszerre több száz repcsinek kell a fizikáját, meg AI-ját számolni) miatt gondoltam, hogy nem ártana a jobb proci, meg hát ha a memóriát érdemes lecserélni, akkor az is. Meg használom mondjuk programozásra, meg 3Studio-hoz is, de ehhez nekem teljesen megfelel a jelenlegi teljesítmény. Ami igazán motivál, az tényleg a játék lenne.

Ami a pénzt illeti, hát nincs túl konkrét elképzelésem. Mivel a szülinapomra szeretném kapni :DDD , nem az én anyagi korlátaim szabnak határt, de semmiképpen nem szeretném, aha sokba kerülne a dolog. Mondjuk olyan 30k-nál nem nagyon szeretném, hogy több legyen.

Ja, és ha sikerülne új procit szereznem, akkor a celeronomat vajon kb. mennyiért tudnám eladni? Egyáltalán érdemes vele foglalkozni?

(#690) Frakk válasza sasa311 (#686) üzenetére


Frakk
tag

''Szóval azt, hogy az alaplapba milyen procit lehet rakni, azt az alaplap füzetében olvashatod.''

Aha, akkor mindjárt előkeresem a füzetet, és megnézem.

''szervízkönyv''

Ez most ugyanaz a füzet, amiről az előbb írtál, vagy vmi más? Bocsi ha nagyon láma vagyok, de hát azért írok ebbe a topicba :DDD .

(#691) VladimirR válasza Dilikutya (#687) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''133MHz, és az effektív órajele 266MHz, tehát PC2100-as DDR RAM-ról van szó. Az semmiképpen sem jó dual channelhez'' - miert is :F

Frakk: ide nezz be => Bovebben: [link]

(#692) Dilikutya válasza VladimirR (#691) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én még úgy olvastam anno 2-3 éve, hogy 400MHz-es RAM-okkal megy csak az Intel chipes lapoknál. Nem vagyok naprakész hardveres témákban mostanság.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#693) sasa311 válasza Frakk (#690) üzenetére


sasa311
veterán

igen, ugyan az, csak nem szeretem a szóismétlést :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#694) VladimirR válasza Dilikutya (#692) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jah, igy mas, intel-es lapokban (mondjuk mostanaban masban sem) nem vagyok otthon, csak en ugy ertettem, hogy szerinted a PC2100 nem jo dual channel-hez

(#695) Frakk


Frakk
tag

áááááááááá szétdurran az agyam, nem találom a leírást! Pedig nemrég még láttam, a fene egye meg! Csak egy lapot találtam amire ez van írva oda, ahova cpu kerül:

Socket 478 CPU Configuration.
Supports Intel Pentium 4 processors

meg ez memóriák helyére:

DDR DIMM Sockets
Supports DDR400/333/266
(PC3200/2700/2100)
unbuffered non-ECC DIMMs

(#696) Frakk válasza VladimirR (#691) üzenetére


Frakk
tag

Aha, majd holnap olvasgatom, asszem ideje lefeküdni. Köszi mindenkinek a segítséget!Majd holnap a leírást is megkeresem, már tényleg menni kell aludni. Na joéjszakát mindenkinek!

(#697) sasa311 válasza Frakk (#695) üzenetére


sasa311
veterán

google a barátod. :) bepötyögöd a lapod nevét (ha a nevét sem tudod everest nevű progi pl. megmondja neked) és valószínűleg kidobja.
Azt lesd meg, hogy hány FSB-ig támogatja a 478-as P4eket (az enyém pl. csak 533 MHz-ig) Így tudsz majd jó procit választani.
Ramot -ahogy kolléga már felhomályosított engem is- DDR-t tudsz belerakni 400mhz-ig ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#698) Frakk válasza sasa311 (#697) üzenetére


Frakk
tag

Na, sikerült megtalálnom a füzetet (PX865PE).
Azt írja:

CPU:
Supports Socket 478 Pentium 4 processor (Northwood/Prescott)
Supports Hyper Threading Technology
Speed
400/533/800 MHz Front Side Bus frequency
33MHz, 32 bit PCI interface (PCI 2.3 compliant)
66MHz AGP 3.0 compliant interface that supports 8x/4x data transfer modes (0.8V or 1.5V)
Chipset
Northbridge Chip(MCH) - Intel 82865PE
Southbridge Chip(ICH) - Intel ICH5
...


[Szerkesztve]

(#699) Frakk


Frakk
tag

Na, akkor felmerült bennem néhány kérdés:

400/533/800 MHz Front Side Bus frequency -Ez a sor azt jelenti, hogy vagy 400 vagy 533 vagy 800 MHz-es FSB-jű lehet a procim? Mert a mostani cerka, tudtommal 100-as FSB-jű. A 100 ebben most nem volt felsorolva. Akkor most hogy van ez? (gondolom vmit roszul tudok/értek, de mit?)

Akkor amit fent írtam azt jelenti, hogy bármilyen Socket 478-as P4-es procit bele lehet rakni az alaplapomba?

Ha a procit kicserélem, akkor a memóriát is ki kell, vagy csak érdemes?

A dual channel azt jelenti, ha két azonos típusú memóriát teszek bele az alaplapba, akkor gyorsabb lesz? Ha négyet, teszek bele akkor is?

Mia különbség a Northwood és a Prescott között?

Mi a Hyper Threading?

Türelmeteket előre is köszönöm :DDD .

(#700) gozso válasza Frakk (#699) üzenetére


gozso
senior tag

[link]

Hyper Threading



[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#701) VladimirR válasza Frakk (#699) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fsb: bar nem vagyok benne biztos, de az a 100-as fsb nalad 400, mivel ha jol tudom, az intel egy un. QPB-t (Quad Pumped Bus) hasznal, ami negyszeres effektiv orajelet jelent (ugy, mint ahogy a DDR ketszereset)

procik: nem, nem lehet barmilyet, ha jol tudom leteznek 1066-os qpb-vel rendelkezo procik is, ezek nem mennek bele, illetve kellene lenni egy olyan bejegyzesnek is, hogy peldaul ''up to 3.2GHz'', vagyis hogy mi az a maximalis orajel, amit meg kezel a lap (legalabbis szoktak ilyet is irni)
a prescottok es northwood-ok kozti kulonbsegekrol itt olvashatsz => Bovebben: [link]

memoria: nem, memoriat nem kell cserelned - arra, hogy erdemes-e en nem tudok valaszolni itt egy teszt, ezt nezd at esetleg => Bovebben: [link]

(#702) sasa311 válasza Frakk (#699) üzenetére


sasa311
veterán

[link] ==> Itten tessék megkeresni a procidat, és megmondja, mennyi az FSB-je.
Igen, minden Nw és Prescott magos P4-et bele tudsz rakni, ami Socket 478 (ha nincs megkötés, pl. up to XXXXGHz) :)
Nem feltétlenül kell kicseréni, de ki lehet gyorsabbra. (pl. 400-asra). Eldöntöd, hogy megéri-e, bár a ramok már nem veszélyesen drágák.
Nagyjából igen, de hülyeséget nem akarok mondani, majd valaki okosabb... :U
4-et inkább ne tegyél bele, inkább kettőt. 2*512 már úgyis elég szinte minden játéknak.
[link] - a kereső csodái :D Itt megtalálod a northwood és prescott magok közötti különbséget. ;)

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#703) Frakk válasza sasa311 (#702) üzenetére


Frakk
tag

Hát a négyet nem úgy gondoltam, hogy 4x512, hanem 4x256 :)
Azért jutott eszembe, mert láttam egy ajánlatot az itteni apróhírdetésekben 4db 256 Mb-os 400-Mhz es ramra (ugyan olyan mind a négy), darabonként 3000-ért (tehát a 4 darab 12000 lenne), és ahogy a többi memória árát nézegettem, ez elég jónak tűnt nekem.
[link]

Meg még az is eszembe jutott, hogy ha most úgy döntenék, hogy csak 2x256-ot veszek, akkor később, ha úgy gondolom hogy több kéne, vehetnék még 2x256-ot hozzá.

(#704) Frakk válasza VladimirR (#701) üzenetére


Frakk
tag

Aham, akkor már kezdem érteni a dolgot az fsb-vel.

A leírásban nem láttam ilyesmit, hogy ''up to xxGHz'', de akkor még keresgélek a füzetben, meg interneten is. Nehogymár megvegyek egy procit, ami nem is megy bele az alaplapomba. :))

(#705) sasa311 válasza Frakk (#704) üzenetére


sasa311
veterán

[link]
Itt a lapodról (ha ez az) egy jó kis kimerítő írás :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#706) Frakk válasza sasa311 (#705) üzenetére


Frakk
tag

Hát nem pont ez... Az enyémre az van írva, hogy PX865PE, és nem PX865PE PRO.
És nem igazán láttam benne olyat, hogy xxGHz-ig lehet csak a processzor, igaz nem olvastam végig alaposan, csak átfutottam.
Viszont találtam benne egy érdekes dolgot, ami akkor gondolom az én lapomra is igaz lehet:

Memory

- 4 * DDR Sockets:
- DDR400/333/DDR266 unbuffered /None-ECC DDR SDRAM up to 4GB
Note 1: If the FSB of your CPU is 400 MHz, the memory speed supports only DDR 266.
Note 2: If the FSB of your CPU is 533 MHz, the memory speed supports DDR 266/333
Note 3: If the FSB of your CPU is 800 MHz, the memory speed supports DDR 333/400

Ha jól értem ez azt jelenti, hogy ha a procim 400 (mint most) vagy 533 MHz-es fsb-jű, akkor még jó hozzá a 266-os memória (ez van most), de ha 800-as fsb-jű procit vennék, akkor mindenképpen le kéne cserélnem a memóriát 333-asra, vagy 400-asra (gondolom, ha már lecserélem, nyilván 400-ast érdemes)

(#707) VladimirR válasza Frakk (#704) üzenetére


VladimirR
nagyúr

albatron honlapja => Bovebben: [link]

PX865PE:
Bovebben: [link]
PX865PE PRO:
Bovebben: [link]
PX865PE (V2.0):
Bovebben: [link]
PX865PE Pro (V2.0):
Bovebben: [link]

kivalasztod, hogy pontosan melyik is a tied (alaplapra nezz ra, a pci slotok kozott van pontos elnevezes, revizio), es a specifikacioknal bal oldalt van egy pirossal kiemelt ''cpu list'' link, ott tudod megnezni, hogy milyen processzorok gyomoszolhetok bele a lapba

(#708) #65675776 válasza Frakk (#706) üzenetére


#65675776
törölt tag

A RAM-mal kapcsolatps dolgot eltaláltad.

Viszont szerintem ne vegyél 1GB-nál kevesebb RAM-ot, később csak szívni fogsz. Főleg bővítésnél. A négy modul nem ajánlott. Használtat semmiképpen se vegyél teszteletlenül! Értelemszerűen a saját lapoddal teszteld. Ha ehhez nem járul hozzá az eladó és még csak a szokásos 3 napos garanciát sem vállalja, akkor ne vedd meg, bármennyire is olcsó!

(#709) Frakk válasza #65675776 (#708) üzenetére


Frakk
tag

Köszi, a rammal kapcsolatos tanácsokat akkor majd megfogadom. Tehát akkor jobb lenne 2db 512-est vennem, értem.
A teszteléshez kell vmi progi, vagy az csak annyit jelent, hogy beteszem a gépbe, és kipróbálom, hogy működik-e?

(#710) Frakk


Frakk
tag

Hmm, közben a PX865PE-re ezt írták az Albatron honlapon:

Memory

4 * DDR Sockets:
DDR400/333/DDR266 NON-ECC DDR SDRAM up to 4GB
Note 1: If the FSB of your CPU is 400 MHz, the memory speed supports only DDR 266.
Note 2: If the FSB of your CPU is 533 MHz, the memory speed supports DDR 266/333
Note 3: If the FSB of your CPU is 800 MHz, the memory speed supports DDR 266/333/400

Ezek szerint akkor mégiscsak tévedtem, és muxik a 800 fsb-jű proci a 266-os rammal. Bár végülis mindegy, ha már procit cserélek szeretnék ramot is, főleg, hogy dual chanel legyen.


[Szerkesztve]

(#711) Frakk válasza VladimirR (#707) üzenetére


Frakk
tag

Megnéztem a CPU listet, és ott volt egy táblázat, amiben csupa Prescott magos processzor volt felsorolva, és az én modellemnél (PX865PE) be is volt karikázva mindegyik. Ha jól sejtem ez azt jelenti, hogy ezek az alaplapok jók minden Northwood magvashoz (gondolom azért nincs annak külön lista) amik 400, 533 vagy 800 fsb-sek, és Socket 478-asok, és a táblázaton megjelölt Prescottokhoz.
Legalábbis ezt én így értettem.

(#712) #65675776 válasza Frakk (#709) üzenetére


#65675776
törölt tag

Memtest86+ Letöltheted innen [link]. Ezt kiírod CD-re, majd erről a CD-ről bebootolod a gépet. Vigyázz, a teszt végtelenített! Van egy Pass érték, ez azt mutatja hányszor futott le a teszt.

(#713) Frakk válasza #65675776 (#712) üzenetére


Frakk
tag

Aha, köszi.

(#714) VladimirR válasza #65675776 (#712) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egy annyi kiegeszitest fuznek hozza csak, hogy legalabb 3-4 orat illik tesztelni, de akar egesz ejszakara is ra lehet engedni a gepre, illetve, hogy egyetlen hiba sem megengedett

p.s.: a pass nem azt mutatja, hogy az aktualis teszt (nem a tesztresz, arra van a masik mero) hany szazaleka futott le?

(#715) #65675776 válasza VladimirR (#714) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én arra a Pass-ra gondoltam, ami a ''státusz''-sor felett van. Egyébként ami fent van tényleg az adott tesztre vonatkozik.

(#716) Grass


Grass
aktív tag

A ''láma'' szónak honnan jött ez a negatív értelme? Egyszer mintha olvastam volna valahol de már nem emlékszem.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#717) XSiGma válasza Grass (#716) üzenetére


XSiGma
aktív tag

nem onnan hagy a lame=béna? :DDD

(#718) The DJ


The DJ
addikt

Ez nem ugyanaz a topik, mint az Azonnali kérdések órája, csak más néven? :F

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#719) Grass válasza XSiGma (#717) üzenetére


Grass
aktív tag

Én kicsit bonyolultab magyarázatra emlékszem. Persze lehet neked van igazad, végülis van benne ráció.

Nem, ez egy másik topic, de az első HSZ-t elolvasva ez ki is derül.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#720) Kasza08 válasza The DJ (#718) üzenetére


Kasza08
őstag

DeXD
[kép]

Am. [link]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Lámatopic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.