Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) axioma válasza n_stolz (#200) üzenetére


axioma
veterán

Mar megint sikerult olyat mutatni, amitol tepem a hajam (konkretan a 10 evre rogzithetjuk a 30%-ot beszolas verte ki a biztositekot... ebkm-ben sehol sincs a 10 eves 30%-os alltam sem, es meg nem is szabad a felhasznalasa).
Egyebkent varhato volt, a nemeteknel mar 10 eve egyszamjegyu volt a tamogatas. De azert ennek a kiemelkedo tamogatasnak oka is van: az epitoiparban azert nagy szo a 27% afa beszedese (legtobb esetben, ha nem is kozvetlen pl. hasznalt lakas vasarlasa), nem beszelve a kapcsolodo munkaber-terhekrol. Igy osszessegeben (egyeb makro-hatasokkal egyutt) az allam me'g igy is nyert rajta.
Az fontos, hogy csak a regi szerzodesekre lesz ervenyes a valtozas.

(#202) skristof válasza n_stolz (#200) üzenetére


skristof
tag

(#203) n_stolz válasza skristof (#202) üzenetére


n_stolz
tag

[cikk 2. Sz@rjanak sunt]

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#204) _ATi_1 válasza n_stolz (#200) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, ez már elég valószínű. Mai napon még lehet kötni, azokra mág jár a támogatás.

(#205) Ádám16


Ádám16
addikt

Abszolút várható volt. Egyben nagyon sajnálom is a dolgot, mert én jövőre -amikor belefért volna- kötöttem volna még egyet a kettő mellé.
No mindegy, még így is jónak találom a helyzetemet, hitelbe beleforgatni nagyon jó megtakarítási forma volt.

(#206) Brave_86


Brave_86
aktív tag

És hol kötnétek? Funda még vállalható? Online lehet mindenhol kötni? Módosítani is lehet már meglévőt?
Nekem most járt le (hitelembe végtörlesztettem), de még fut egy, jó lesz később felújításra.

(#207) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Meg is szavazták a lakástakarékok kinyírását
125 igen, 49 nem szavazat mellett, tartózkodás nélkül az Országgyűlés kedden már el is fogadta a lakástakarék-pénztárak (ltp) állami támogatásának megvonásáról szóló javaslatot,

(#208) axioma


axioma
veterán

Kerdes, hogy a futo szerzodesekkel mi lesz... de a legjobban az a rohadt nagy csusztatas zavar, hogy a (szakositott) hitelintezetek mukodtetesebol szarmazo hasznot osszehasonlitjak a tamogatasok osszegevel. Mi a franc koze van a ket szamnak egymashoz? A megtak. reszen maga a laktakpt. veszit is (a nyitasit jutalekkent szetosztja, a megtakra - nekem pl. - tobbet fizet mint amit kap, de jo esetben se marad erdemi penz rajta mondjuk egy otp-s 0.1%-osnal sem), ellenben a jovedelmezo resze az azonnali athidalo hitel, aminek semmi koze az alltamhoz.

(#209) cappa72 válasza axioma (#208) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elméletileg nem nyúlhatnak hozzá, mert viszsamenőlegesen nem hozhatnak törvényt (elméletileg ugye.... királyságunkban eme kijelentés ingatag lábakon álla az vala...)
Mi 3 hete kötöttük meg, hogy legyen majdan legalább valamennyi.
Reménykedünk, hogy ténylegesen nem lehet visszamenőleg érvényteleníteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210) axioma válasza cappa72 (#209) üzenetére


axioma
veterán

Egyreszt egy hatareset visszamenoleges modositas mar volt (3.-4. negyedeves szabaly).
Masreszt az OK, hogy ha szerzodest modosit valaki hosszabbitasra, akkor "masik" a szerzodes, de mi lesz azokkal, amiket csak netto tulfizetnek? A regi szabalyok szerint 10 evig barmikor jarna az alltam. Es most a megosztasrol mint eleve beleszamolt lehetosegrol nem is beszelek...
Harmadreszt mi lesz ezeknek a kolcsonszakaszaval, ha nem lesz mellette mar betetgyujtes? Elsosorban a sima lakaskolcson (lejaratkori) a kerdes, mert az athidalo nem resze a termeknek, nem kotelezo nyujtani, de azert a sima kolcsont ha megszuntetik (vagy csak egyszeruen nem adnak ki szinte senkinek, hiszen csak gyakorlatilag szokta "mindenki" megkapni, de elvileg ott is van - nem indoklando elutasitasu - hitelkepesseg-vizsgalat).
Szoval en attol tartok, hogy nagyon sok, nem csak ma hanem az elmult evekben megkotott szerzodest nem fognak tudni az eredeti terveknek megfeleloen felhasznalni. Ami azert elegge atveres-szagu, persze nem az ltp csinalta szandekosan, de rajtuk fog csattani az ostor (plusz varhatod hogy mikor fog megint a magyar lakossag megtakaritani...)

[ Szerkesztve ]

(#211) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Nálam ma az OTP jóváírta az utolsó éves állami támogatást. Most volt évfordulóm, utoljára szeptemberben helyeztem el betétet úgy, hogy egyébként a szerződésem 2014-ben járt le, amit nem hosszabbítottam meg, csak fizettem tovább.

Szóval most minden a helyén van, de azért nem nyugodtam meg teljesen. Ezt a támogatást még a törvénymódosítás előtt kérhették le, és szerintem simán lehet, hogy egyszer csak elveszik a 4 éves túlfizetésre kiutalt állami támogatást...

(#212) batagy válasza vnorbi (#211) üzenetére


batagy
őstag

Engem is érdekel, hogy mi történik.

Nekem a 4 éves, havi 10.000 Ft-os havi befizetés, a múlt hónapban (szeptemberben) járt le. A bank még nem értesített semmit, igaz én se jártam még utána, hogy mi a teendő. Hitelem per pillanat nincs, így sajnos csak felújításba tudom fordítani. Akartam volna, hogy lehessen esetleg hosszabbítani és/vagy megemelni havi 20.000 Ft-ra, csak nem tudom lehet-e.

Tehát ez a kérdés:
1) Ha csak simán fizetem tovább, mi történik?
2) Ha a bankban szerződést hosszabbítok, akkor ez még réginek minősül, és jár rá a támogatás ?
3) Ha még emellé emelnék is az összegen, akkor is?

Vagy az egész bukta, és inkább most használjam fel?

(#213) vnorbi válasza batagy (#212) üzenetére


vnorbi
aktív tag

1) A törvénymódosítás nem tér ki erre az esetre. Ha ez automatikus hosszabbításnak számít, akkor nem kapsz rá állami támogatást, ha nem hosszabbítás, akkor kapsz. Meg lehet róla kérdezni a bankot, de ha az ő értelmezésük szerint érdemes is tovább fizetni, mert jár a támogatás, akkor is bármikor jöhet egy újabb módosítás, ami majd korrigálja a szándékosan félreérthetőre fogalmazott korábbi törvénymódosítást, és akkor majd egyértelmű lesz, hogy nem járt.

2) Ha szerződést hosszabbítasz, arra egész biztosan nem jár már állami támogatás, csak akkor van értelme, ha a felvehető hitelösszeg miatt csinálnád.

3) Nem tudom, hogy ez technikailag hogy megy, de ez a szerződéses összeg emelése futamidőváltozás nélkül. Ennek utána kellene nézni jobban, de szerintem ilyenkor van lehetőség utólag befizetni az "elmaradt" betéteket, és járhat rá az állami támogatásnak is. Legalábbis a banknak be kellene fogadni a rendkívüli befizetést ilyen esetben, viszont ott már lehet gond, hogy a lezárt évekre visszamenőleg meg lehet-e igényelni az állami támogatást.

Ha van konkrét lakáscél, amire fel tudod használni, akkor én a helyedben felhasználnám most.

(#214) axioma válasza vnorbi (#213) üzenetére


axioma
veterán

Lezart evekre nemigen (legalabbis nem tudsz oda befizetest csinalni visszamenoleg mar), viszont ha egy negy eves szerzodes 20e-es lesz, de keves ra az aktualis befizetes (hiszen csak a fele gyult), akkor az nem is kerulhetne kiutalasba, nem szamit (jozan esz szerint) hosszabbitasnak. Ezzel kevesebb mint 2 evet lehet nyerni elvben, ha nem az lesz hogy ezt is modositasnak, uj szerzodesnek veszik...

(#215) RexpecT


RexpecT
addikt

Van egy 10 éves szeződésem, amit ~1,5 éve megosztottam.
Az eredeti szerződés esetén jövő februárban jár le a minimális megtakarítási időszak, ekkor a benne lévő pénzt illetve a megosztottban lévőt szeretném felhasználni előtörlesztésre, viszont az igénylés után ugyanúgy fizetném tovább mindkettőt, és ezentúl évente törlesztenék elő.
Ebben az esetben is a "Felmondási nyilatkozat állami támogatással" nevű papírt kell kitöltenem 2 példányban(az eredeti illetve az eredetiből megosztott szerződés számmal)?
A név nekem kicsit megtévesztő, mert én csak a pénzt szeretném igényelni, nem akarom a számlákat megszűntetni.

(#216) axioma válasza RexpecT (#215) üzenetére


axioma
veterán

Tekintettel az uj torvenyre, 1x tudsz mar csak alltammal penzt kivenni, barmi modositas utan nem jar. Szoval azt szamold ki, hol eri meg legjobban... marmint lehet hogy jobb 6 ev mulva elotorleszteni oket, mert tobbet nyersz az alltamon mint vesztesz a kamataidon. Az eleg valoszinu, hogy 10 evnel mar nagyon nem erne meg.
Masik amit figyelned kell nyilvan, hogy ne nojon a hiteltartozasod fole.

(#217) RexpecT válasza axioma (#216) üzenetére


RexpecT
addikt

Bakker, ezt nem is vágtam, hogy már csak egyszer igényelhetem az állami támogatást. Ez jó nagy szívás így, nem ezzel kalkuláltam eredetileg.
Köszi, akkor elkezdek számolgatni...

(#218) RexpecT válasza axioma (#216) üzenetére


RexpecT
addikt

Ezt amúgy mire alapozod, hogy csak egyszer lehet kivenni pénzt?

Itt az olvasható, hogy

"Jár-e állami támogatás a kiutalási időszak alatt befizetett megtakarításra?

A kiutalási időszak alatt befizetett összeg nem része a szerződésben rögzített futamidőnek, ezért arra az időszakra a törvénymódosítást követően nem jár az állami támogatás."

Akkor gondolom csak erre az 1-3 hónapra(kiutalási időszak) nem jár csak az állami támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#219) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Bő 1 hónap alatt sikerült eljutni arra a szintre, hogy már majdnem 100%-ban egyet értek a Lakástakarékok beszántásával...
Próbálom összefoglalni a történetet.

1. Kinéztünk egy új építésű lakást amit részben LTP-ből szerettünk volna finanszírozni. Ezért feleségem bement és megkérdezte milyen szükséges papírok kellenek a felmondáshoz. Amire akkor csak annyit mondtak, hogy csak az adásvételi szükséges. (első kör az OTP-ben)
A helyzetet bonyolítja, hogy az egyik anyósom nevére szól, és mivel a feleségem a szerződő/kedvezményezett, ezért azt mondták ő is felmondhatja...
2. Közben aláírtuk a szerződést, szeptember végén, fizetési ütemezés szerint az LTP-t dec közepéig kellene befizetnünk. Tehát buktuk a 3 hónapos kiutalási időszakot... Mivel az egyiknél most jár le a 4. év a 10 év hűségből ezért gondoltuk egyszerre felmondjuk.
3. Volt ez az állami támogatásos mizéria, első nap bementünk, vittük az adásvételit, hogy felmondjuk a két 5 éves LTP-t (sajátunkat és ha sikerül az anyósét is és újrakötjük).
Az ügyintéző 15 percig sasolja az adásvételit, majd a rendszer ellenőrzése nélkül képünkbe mondja, hogy ez most nem fog menni, mert le van halva a rendszer. (Ha ezt tudja, miért nézi a szerződést és ha már annyi ideig nézte, miért nem tűnt fel neki az elején a földhivatali pecsét hiánya) Túlterhelés 18kor, miközben a legtöbb OTP 17kor zárt... Erősködünk, próbálkozunk, majd kaptunk egy újabb kifogást... Ja hát ez nem is földhivatal által lepecsételt szerződés (jó nekünk ezt nem mondták korábban). Kértük a fiókvezetőt és elmagyaráztuk neki a problémát. Kedves volt és segítőkész, felhívta a figyelmünket arra hogy ha az anyósom LTP-jét akarjuk felmondani, akkor ki kell tölteni hozzá egy nyilatkozatot, amiben a megtakarítási összeget a feleségem tulajdoni részére szeretné befizetni... Rendben, megértettük, eljöttünk. Felhívtuk az ügyvédet, aki kb 1 hónap alatt nem küldte el a szerződésünket a földhivatalhoz.
4. Megkaptuk a földhivatali adásvételit, kitöltettük a nyilatkozatot és tegnap este beballagtunk ugyan abba az OTP fiókba. Azt hittük már minden happy, az összes LTP-nél letelt a 4 éves évforduló :)
Szokásos fél óra várakozás után hívták a számunkat. Ekkor a hölgy közli velünk, hogy Ő nem ért az LTP-khez, elkezdjük és majd átirányít egy "tanult" kollégájához. Rendben, hát mit lehet ezen elb*szni.
Mondjuk neki hogy azonnalival akarjuk felmondani, fizetjük a 3%-ot mert pár héten belül meg kell érkeznie a pénznek... Kattingat szorgosan, aztán közli hogy innentől a kollégája veszi át a folyamatot.
Átballagunk a másik pulthoz, az ügyintéző is próbálja képbe hozni a kollégáját, inkább kevesebb sikerrel, mert újra el kellett neki magyarázni az elejétől.
Ekkor mondja az új ügyintéző, hogy anyósomét mégsem tudjuk felmondani, személyesen be kell fáradnia (Természetesen anyósom vidéken él), tehát ő vagy a korábbi 3 ügyintéző és fiókvezető tudja rosszul. Aztán felhívja a figyelmünk, hogy hiába kérjük az AZONNALI felmondást, az állami támogatást csak december 28-án utalja az állam. Tehát két lehetőségünk van. Várunk dec 28-ig (évfordulónk dec 30) és 2x60ezer Ft állami támogatással a szerződési határidőből kicsúszva utalnak, vagy elbúcsúzunk a 120eFt-tól és holnap ott van a pénz... Természetesen mindkét esetben vonják a 3% azonnali költséget, mert hát mégsem 3 hónap a kiutalási időszak :W

Ekkor már nem kicsit voltunk idegesek, mondtuk hogy el szeretnénk menni egy másik fiókba, mert itt olyan termékkel foglalkoznak amihez úgy tűnik senki sem ért. Minden ügyintéző mást mond, szóval adjon vissza minden papírt és köszönjük a közreműködést. Ekkor közölte velünk, hogy írnom kellene pár sort, mivel a kolléganő kezdeményezte az idei állami támogatás nélküli a kiutalást. (nem kérdezte meg hogy igényt tartunk-e rá) Én meg udvariasan azt tudtam rá válaszolni: "Ha már volt annyi esze elbaszni, akkor legyen annyi is hogy megírja azt a pár sort. Mi pedig a végén aláírjuk. Ha én elcseszek valamit a munkahelyen, akkor azt nekem kell helyrehoznom, nem pedig az ügyfélnek!"
Kis felháborodás után megírták a kérelmet.

Már csak azt nem tudom, hogy a 3000Ft-os tulajdoni lap lekérés összegét ráterhelik-e ezek után a számlára...

+1: Említette az ügyintéző, hogy 3-6 hónapon belül igazolnunk kell a tulajdonjogunkat, mivel most még csak széljegyzéken vagyunk. Felhívtam a figyelmét, hogy ez még épülő társasház. Márciusra tervezik az átadást, a társasházi bejegyzés sem szokott zökkenőmentes lenni. Hallottunk olyan társasházról, ahol 1 évvel az átadás után sem sikerült ezt meglépni különböző okok miatt. Hát neki honnan kellene tudnia, hogy ez új építésű (természetesen itt is megvolt 10perc szerződés olvasás)
Új építésű esetén 18 hónap van az LTP folyósítását követően a tulajdonviszony igazolásra. Rákérdeztem, mi történik akkor ha nem jegyzik be addig a társasházat. Hát ő azt nem tudja, lehet vissza kell fizetni a támogatást, vagy írunk egy kérelmet. :U

(#220) RexpecT válasza golfvariant (#219) üzenetére


RexpecT
addikt

Minősített fogyasztóbárát hitel esetén ingyenes az előtörlesztés. Persze ez csak akkor játszik, ha megvan a hitelhez az önerő. Ha megvan akkor én megvárnám a 3 hónapot, és akkor előtörleszteném az összeget. Az nem járható út?

(#221) golfvariant válasza RexpecT (#220) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Az adásvételiben már szerepel a hitel összege. Az adásvételi módosításához természetesen ki kellene újra fizetni az ügyvédi költséget. Másrészről a Banknál is megtörtént a hitelminősítés és az utóbbi 1,5 hónapban feljebb mentek a kamatok a kalkulátor szerint...
Szóval ezt nem nagyon szeretnénk :)

[ Szerkesztve ]

(#222) axioma válasza golfvariant (#219) üzenetére


axioma
veterán

Az egy netto hozza nem ertes, hogy anyoset felmondhatjatok. Ha ugy lett volna, hogy o a kedvezmenyezett, akkor a szerzodo felmondhatja persze, alltam fenntartassal, de akkor nyilvan meg a felhasznalasrol kell papir.
A 2x60e-et nem ertem. Az alltamra varas baromsag, konkretan otp-nel kiutaltak azt ami volt, arra kertunk hiteligazolast hogy vegtorlesztes lett, majd utanunk szoltak, hogy jeee, van itt meg maradek alltam amit utana kuldtek, felvehetjuk ha igazoljuk. Elfogadtak, hogy a vegtorlesztesben volt sajat penz is, tehat vegul nem kertek plusz igazolast, de a lenyeg hogy akar masik lakascelra (szamla arrol az osszegrol) megkaphatod kulon is.
Ja es igen, tudni kell hgoy hol mennyire (nem) ertenek hozza az otp-ben ulok, merthogy szegenyekre csak mint pup a hatukra ra van locsolve. Az otp-nek is van kulon ltp-je ahol vannak csak ltp-zo ugyintezok, lehet hogy ugy kellett volna eleve nekiindulni... most mar mind1.
Amugy meg a szerzodes mindig foldhiv. erkeztetettet jelent, ezt is kene tudnia de meg az ugyvednek is. Megjegyzem, siman meg kene az ugyvedet ijeszteni, hogy mulasztott a bekuldessel es beeloztek, mert nem vagytok bejegyezve... (gondolom nem volt sajat ugyved csak az epulo tarsashaze:( ez mar onmagaban hibas hozzaallas, a tobbi pontban se a ti erdekeitek vannak vedve, de pont emiatt lehet hogy o tudhatta hogy nem fogja mas keresztbe bejegyeztetni...).
Azert nem a termeket kell szidni azert, mert tobb ember hibat kovet el a folyamatban, es nem ismeri az aszf-et. Megjegyzem, alapveto jogi ismereteket igazan tanithatnanak az alt.iskolaban, mert neha mar az is sokat segitene.

(#223) axioma válasza RexpecT (#218) üzenetére


axioma
veterán

Arra alapozom, hogy az aszf-et szabalyozo rendelet szerint nincs reszkivet.
A megosztas utan az mar nem reszkivet, de teny, hgoy a megosztas az mar szerz.mod. es onnan nem jar ra az alltam, nincs sok ertelme. Lehetni persze lehet, foleg ha valakinek me'g a 3%-os van, es tud annyi penzt parkoltatni rajta, hogy a havi 150 Ft mellett is megeri.

(#224) RexpecT válasza axioma (#223) üzenetére


RexpecT
addikt

Ahogy írtam nekem már megvan osztva a szerződés, és a minimális megtakarítási időm jár le jövő tavasszal(10 éves szerződésből 4 év, a megosztást 1,5 éve csináltam).
A fundás oldalt eltüntették, de az OTP is csak annyit ír, hogy a törvény elfogadása után nem lehet megosztani, futamidőt hosszabbítani, illetve hogy a többlet befizetésre nem jár az állami támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#225) axioma válasza RexpecT (#224) üzenetére


axioma
veterán

Nem ertem, mi a problema a valaszommal? A megosztott szerzodesnel nyilvan mind a ketto kulon szerzodes, azokbol darabonkent lehet kivenni 1x (alltammal). Nyilvan tok mind1, hogy eredetileg az nem ket kulon szerzodesnek indult.
Most eltalaltam, hogy mi a felreertes oka?

(#226) RexpecT válasza axioma (#225) üzenetére


RexpecT
addikt

Akkor nem értettél félre, viszont nem tudom, hogy hol kellene keressem, hogy csak egyszer vehetem ki a pénzt.
Anno a fundás ügynök azt mondta, hogy a minimális megtakarítási idő után fizethetem tovább a lakástakarékot, és akár évente is kivehetem belőle a pénzt.
Elvileg ezt a törvény módosítást fogadta el nemrég a parlament. Ebben nem látom, hogy csak egyszer lehetne kivenni a pénzt. De ezek szerint rossz helyen keresem...

(#227) troland76 válasza Brave_86 (#206) üzenetére


troland76
újonc

Szia!

Vannak új szerződések, állami támogatás nélkül, egyéb előnyökkel.
A régieket "lefelé" lehet módosítani, de összeget növelni, futamidőt hosszabbítani nem lehet.

(#228) axioma válasza RexpecT (#226) üzenetére


axioma
veterán

Aha, mar ertem! Az evente kivet azt o is ugy gondolta, hogy megosztod, az egyikben marad a penz es megszuntetessel felveszed, a masikban meg onnantol gyujtesz. Ez mukodott addig, amig nem volt a megosztasnal megvonva az alltam.
Szo szerinti reszkivet egeszen biztosan nincs, ha a termek tulajdonsagait nezed, de az nem is a modositassal jott be mint megszoritas, hanem eredetileg, meg 96(?)-ban mikor indult, mar akkor igy volt. Barmelyik ltp aszf-eben es az LTP-k ASZF-erol szolo rendeletben megtalalod (talan attetelesen maga a CXIII-as torveny is tartalmazza, de az inkabb az ltp mukodtetesenek felteteleit irja elo).
Persze egyszerubb ha megkerdezed azt az ugyintezot, hogy a modositas utan is tudja-e a reszkivetet es alltamos gyujtest, vagy o is a megosztasos trukkre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#229) RexpecT válasza axioma (#228) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi, így már világos. :R

(#230) golfvariant válasza golfvariant (#219) üzenetére


golfvariant
aktív tag

OTP Lakástakarék 2.0:
Végül elmentünk egy másik fiókba, már anyósommal együtt. Próbáltuk felmondani mind3 LTP-t, a miénket azzal az indokkal nem tanácsolták felmondani, hogy a tört év 11 hónapjára nem kapnánk meg az állami támogatást. Anyósomé pedig ebben a hónapban lett 4 éves, ott is próbálkoztak még különböző 4 év 3 hónapos futamidővel (10 éves LTP esetén). Majd felmondás közben említették, ha szeretnénk erre a hónapra is (tehát tört év első hónapja) igényelni az állami támogatást, akkor úgy veszi fel hogy 1 hónap múlva utalják ki :)

Tehát mégiscsak lehetséges a tört évre elszámolás...

A másik érdekes téma, amiben remélem axioma tud segíteni:
Új építésű lakás esetén a folyósítást követő 18 hónapon belül tulajdoni lappal igazolni kell, hogy nevünkre került az ingatlan. A társasházat elvileg 2019 március végén adják át, tehát az legalább fél év. Hallottam már éveket is az új társasházak albetétesítési idejéről...
Megkérdeztük, mi történik akkor ha kicsúszunk a 18 hónapból, erre az ügyintéző csak annyit tudott válaszolni, hogy vissza kell fizetnünk az állami támogatást! Ami kb 1,3millió+kamat

@axioma: Más lehetőségünk tényleg nincs? Vissza kell fizetnünk a támogatást, a földhivatal és a beruházó ügyvédje "lustasága" miatt?

(#231) e-newsee


e-newsee
addikt

Bocsi, ha volt már ilyen kérdés, de nem akadtam rá sehol.
Ha most járt le a LTP, és nem hosszabbítok, akkor meddig tudom bent tartani a pénzt? Van valami idő, ami után ha fel tudom használni, ha nem, ki kell utaltatnom?
Mert ugye szerettük volna meghosszabítani még, mert jelenleg nem tudjuk felhasználni, és fizettük volna tovább, de így a támogatás megszűnése után nem hosszabítunk. Nem tudom, érthető-e, mi a kérdés. Nem vagyok jó ilyen jogi témákban. :B
Köszi a választ! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#232) skristof válasza e-newsee (#231) üzenetére


skristof
tag

1 évig biztosan, valszeg utána is

(#233) axioma válasza golfvariant (#230) üzenetére


axioma
veterán

Hat, ebben a 18 honapban nem tudom, mi az igazsag. Nyilvan a cel az, hogy a lakascel megvalosulasa jogilag is igazolva legyen.
Amit nem ertek, hogy miert most kell az ltp-t belerakni, miert nem a megszerzes elott kozvetlen. Addig bent kamatozik ha nem is sokat de folyoszamlanal tobbet, es a kiutalas meg majd akkor legyen amikor atadjak (en a marcius nemteljesulesetol jobban felnek, most hogy torvenyileg se kell a megkezdettekkel sietniuk...)
(Az hogy mar nem jar rajuk alltam az mind1, attol meg ki lehet kesobb kerni a korabban megszolgalt alltammal egyutt.)
Ha ezt sem lehet, akkor olyat kell megkerdezned aki csinalt mar ilyet... biztos volt mar korabban is akik kicsusztak. Csak nem tudom, hogy ilyen otp-nel hogy erheto el.

(#234) axioma válasza e-newsee (#231) üzenetére


axioma
veterán

Nincs semmi hatarido. De az uj torveny szerint vonhatnak toled tovabbi koltsegeket, nem csak a havi 150 Ft-ot. Reszleteket nem tudok, lehet hogy csak azokra vonatkozik akik me'g a szamlavez. dij bevezetese elott nyitottak es ott van egy nagy halom alvo, elfelejtett szamla - a cel az egeszen biztosan ezeknek a felszamolasa volt, foleg amit netto 3%-kal kene me'g kamatoztatni...

(#235) e-newsee válasza axioma (#234) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi, mi is így értelmeztük. Ma kaptuk meg a tájékoztatókat, meg az összesítőt, és nem volt erre utaló semmi, csak a 150Ft-os dolog, meg a többi kiutalással kapcsolatos infók. De olyan semmi, hogy meddig melegedhet a számlán. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#236) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Lehet fura kérdés, de tervezés van és a Fundamenta kapcsán számolgatunk, hogy a hitellel miképp törlesztgessünk.

Mivel a hitelt hamarabb vissza tudnánk fizetni, így az lenne a kérdésem, hogy a fundamenta ltp felhasználható kanapéra, fürdőszobabútorra, beépített szobabútorra? (Nem konkrét ötletek, csak próbáltam elképzelni, hogy 3 év múlva mi jöhetne szóba.)

Köszi előre is.

Mess with the best / Die like the rest

(#237) axioma válasza Louro (#236) üzenetére


axioma
veterán

Beepitettre igen, mozgathatora nem. Az szokott lenni az okolszabaly, hogy amit koltozeskor viszel magaddal, az nem jo, ami marad, az jo. Tipikus a szonyeg nem, szonyegpadlo amit leragasztanak az igen.
Kieg: a szamla kell tartalmazza a "beepitett" kulcsszot, ha nemtrivialis, mint butoroknal (vagy akar vilagitasnal).

[ Szerkesztve ]

(#238) Louro válasza axioma (#237) üzenetére


Louro
őstag

Köszi, jó fura szabályozás. Ha veszek egy új kanapét, az mivel másabb, mint egy beépített.... megkérdezném a szabály ötletgazdáját.

Mondjuk a szekrény az jó. Az valószínűleg ideiglenes lesz csak az elején az egyik szobába.

Köszönöm!

Mess with the best / Die like the rest

(#239) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Fundamenta megtakarításnál az mekkora probléma ha egy hónapot nem tud az ember befizetni ?
A következő hónapban tudnám pótolni az elmaradt összeget.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#240) axioma válasza Directors (#239) üzenetére


axioma
veterán

Melyik honapban nyitottad? (Pontosabban mikor indul az ugyfeleved, a nyitasi utan az elso teljes havi befizetes honapjanak elso napja.)
Egyetlen gond lehet, ha a 3. vagy 4. negyedev hataran lepsz eppen tul, akkor valamennyivel csokken a megkaphato alltam.
Szerzodesileg abszolute semmi problema vele, a celertekszam is alacsonyabb a normal fizetesnel hogy ilyenek beleferjenek, szoval ezzel nem leszel hatrebb sorolva (btw a havi 150 Ft az viszont mar osszessegeben sok csokkenes, azt a megtakaritason felul fizetni kell).

(#241) Directors válasza axioma (#240) üzenetére


Directors
senior tag

Az egyiknek szerződés kezdete 2018.05.02, a másiknak pedig 2018.06.17.

Így akkor ér bármi hátrány ?
A btw az micsoda ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#242) axioma válasza Directors (#241) üzenetére


axioma
veterán

btw = by the way, kicsit elangolosodtam foleg roviditesekben.
Ami majusban kezdodott azzal nincs gond, elso felevben vagy, tulkepp okt.31-ig tok mindegy hogy mikor fizeted be a 6 honapot.
Ami juniusi, ott viszont a majus zarohonap, tehat ott annak az ugyfelevnek az alltamjat nem tudod megigenyelni a kov. ugyfelevben. A plusz befizetes utolag csak akkor erdekes, ha lejarat korul vagy es kene a toke, vagy me'g 3%-osod van es jobb ha ott kamatozik mintha ul parlagon (esetleg jobb ha nincs keznel). De elonye nincs ha juniusban befizeted, csak ugyanazt kapnad vissza majd lejaratkor, en annak a potlasat nem javasolnam.

(#243) Directors válasza axioma (#242) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! Lehet akkor a júniusit megpròbálom befizetni most.
Amúgy hanyadikáig kellene beérkeznie a pénznek ? Én eddig mindég adott hònap elseje és tízedike közt fizettem. Az jò ?
Ám az egész majd 2023-ba jár le. Mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#244) axioma válasza Directors (#243) üzenetére


axioma
veterán

Ebbol a szempontbol (alltam) az a fontos, hogy ok bekonyveljek meg az adott honapban. En azert 25-eig probalnam befizetni, biztos ami biztos, de elvileg eleg kene legyen az utolso banki nap naluk megerkezzen.
A 10-eig az a referencia-szamitasoknal alkalmazott kamatszamitasnal szempont (bar amennyi a napi kamat foleg az ujabbakon...), de sehol nem vagy kotelezve ra.

(#245) Directors válasza axioma (#244) üzenetére


Directors
senior tag

Ha jòl veszem ki akkor abbòl hátrányom nem lesz ha minden hònap 10.-éig befizeten az összeget. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#246) axioma válasza Directors (#245) üzenetére


axioma
veterán

Persze hogy nem :)

(#247) Directors válasza axioma (#246) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítséged! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#248) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!
Erste-nél van LTP-m. Több szerződés van de mindnek én vagyok a kedvezményezettje. Ha úgy alakul akkor ezen lehet változtatni, mondjuk akinek a nevén van arra? Változott útközben 1-2 dolog otthon. Illetve mivel igazolom a költést? Fele számla (anyag) ,fele szakmunka? Burkolás/festés mondjuk megvan családon belül saját erőből.

Köszi

(#249) axioma válasza Möhe (#248) üzenetére


axioma
veterán

Ha minden te vagy a kedvezmenyezett, akkor csak 1x kapod az alltamot. Biztos nem ugy gondoltad, hogy te vagy tobb helyen a szerzodo es mas-mas adoszamok a kedvezmenyezettek?
Valtoztatni amig le nem jar a szerzodo tud, es toroltetheti vagy masik kozeli hozzatartozora irathatja at. Addig a kedv.-tt semmit nem tud kezdeni vele. Kiutalas alatt viszont atmegy ra a jogosultsag.
Igazolni nem kell ara'nyos legyen, lehet csak anyag is. Csak a szokasos: amit nem viszel magaddal egy koltozeskor. Az ecset, furohegy elszamolhato (elfogy a munkalatok alatt), de a furogep nem (az megmarad attol hogy hasznaltad).

Kieg. kerdezz ra, hogy ez nem olyan szerz.mod.-e, ami miatt innentol nem jogosult alltamra, mert akkor egyszerubb kivenni a sima toket mielobb...

[ Szerkesztve ]

(#250) Möhe válasza axioma (#249) üzenetére


Möhe
addikt

Családtagok kötötték de úgy volt hogy én veszek lakást/újítok fel, ezért én vagyok a kedvezményezett. De közbejött ősöknek a felújítás (én nem lakom otthon) ezért kérdezem. Lejár most szeptemberben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.