Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9558) public73 válasza fero02 (#9545) üzenetére


public73
aktív tag

szió!
én rendszeresen futtatom az enyémet.
fontos a szabályokat betartani Neked is és a kutyának is bicón:
- csakis jobb oldalon, tehát sétálásnál (ott mindig bal oldalon!) ellenkező oldalon kell, hogy megtanulja a bicikli melletti futást.
-soha se tekerd a párázt a csuklódra, szinte csak 1 újjal fogd úgy, hogy bármelyik pillanatban elengedhesd!
-nem húzhat egy pillanatra sem, mert egy 35-40kg-os kutya, ha beránt, akkor tuti takarás lesz a vége!
ezért először szigorúan szöges folytóval próbáld elkezdeni!
(én már póráz nélkül bicajozok vele, ez a végső stádium, amit elérhetsz!)
-ha a macskákra és más állatokra hajlamos kitörni, akkor először séta közben kell megregulázni.
-meg kell érezned a kutyádon, hogy mikor kell pisilnie, vagy kakilnia, mert különben szintén elrántás a vége....
gyakori lesz, hogy odaszaladnak a kóbor kutyák, és a Tiednek akkor sem szabad kitörni, vagy irányt változtatni! ez az ő életébe, de akár a Te sérülesedhez is vezethet!
ha nagyon részletesen kíváncsi vagy, hogy én hogy értem el, hogy pár hét alatt már el mertem engedni a főúton póráz nélkül, vagy akár a városközpontban kerékpárúton, akkor majd priviben oskosítalak! ;) :R

más:

tuti, hogy álja a lövést a kutyód, vagy csak reménykedsz benne?
próbáltátok is élesben?
mert csak akkor lehetsz biztos ebben, ha 2-3 méterre a kutyádtól elsütnek egy pityut.....
az enyém tuti az, mert asuliban 3-4-szer lőnek alkalmanként!
ja és akkor is állnia kell, amikor csibészkarral dolgozik a kutya! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.