Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6199) Ferenczi Áko válasza King Unique (#6198) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Végül ezt az Ugreen 50422típust vettem. Az Aliexpressen egész jókat írnak az Ugreen rack-ekkről a vásárlók, ráadásul van pár Ugreen cuccom itthon, jó holmik.. Írok majd beszámolót, meg pár hét/hónap használat után is..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6200) Celithrandi


Celithrandi
addikt

sziasztok,

a aidSonic 2x 3.5 (IB-RD3621U3) ról tudtok valamit? Szeretnék raidbe rakni két winyót (csak tükör) és ezt egy tp link archer routerhez usb-n keresztül bekötni hálózati meghajtónak. Jó lehet ez erre? Köszi.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#6201) fecus


fecus
őstag

A Samsung D151TAB külső ház firmware-t frissítettem. Sikeres lett. Computerbase firm, a verzió: 13022081f602
Működik, de USB2.0 csatlakozókon nem látszik csak a 3-asokon. Több gépen és rendszeren próbáltam. Ez ismert mellékhatás?
A másik kérdésem, hogy ezzel a firmmel tudok 4TB-s HDD-t benne kezelni? Vennem kéne új HDD-t.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6202) King Unique válasza fecus (#6201) üzenetére


King Unique
titán

A társtopikban nemrég le lett írva, hogy a Samsung D151TAB nem éppen standard külső ház, hanem egy gyárilag készre szerelt 3,5"-os külső merevlemez, ami nem feltétlen arra való, hogy tetszőlegesen cseréljék benne a HDD-t, frissítésék a firmware-t, stb.
Mivel a részletek nem ismertek, ezért ki tudja mi USB 2.0 porton az adatkapcsolati probléma oka, lehet az USB-kábel / USB-port hibája miatt is, okozhatja akár 3rd party antivírus program is (példa), stb.
A téma összefoglalóban ott van a táblázat, ami szemlélteti, hogy az egyes ASMedia chipeknél milyen verziójú firmware szükséges 6-8+ TB-os HDD-k kezeléséhez. Ahol a 13022081f602 az USBDev alapján elvileg ASM1051 (E) / ASM1053 (E) chiphez való firmware és megfelel a táblázatban lévő minimum követelménynek. Viszont hogy ennek ellenére kezelni fog-e rendesen a Samsung M3 Station 4 TB-os HDD-t, az passz, meg pláne hogy a felhasználói útmutatója alapján max. 2 TB-os tárolókapacitású modell volt ennél a sorozatnál.

[ Szerkesztve ]

(#6203) fecus válasza King Unique (#6202) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Olvastam az összefoglalót. A táblázat alapján kezeli 8TB-ig a lemezeket. Akkor a 4TB-ről biztosat csak próba után lehet mondani az esetleges egyedi hardver miatt.
Valószínűleg szintén a hardver eltérése okozza azt is, ami miatt az új firm nem kezeli az USB2-t. Nem nagy gond, mert a kuka helyett most legalább működik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6204) Ferenczi Áko válasza Ferenczi Áko (#6199) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

No, így 3 hét használat után írnék egy kis beszámolót a holmiról..
Abszolút megfelel az elvárásaimnak: Csendes, könnyű és passzentos a hdd belehelyezése, a külseje matt műanyag, ami számomra azért plusz pont,mert nem gyűjti az ujjlenyomatot. Az alján vannak a szellőzők, a tetején található a be/kikapcsoló gomb, de ha nincs használatban, pár perc után leáll a hdd pörgése, ami nekem szintén pozitív dolog,mert nem kell odamennem a tv-hez minden egyes lekapcsolás után. Szóval meg vagyok elégedve :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.