Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) giigz válasza leslieke (#1200) üzenetére


giigz
veterán

Na akkor ez így már teljesen más, de lehet csak én gondolom túl... Mert itt az angol szövegben már nem "emberek" van, hanem "sima emberek", és ugye ez így teljesen más intervallumot ad meg...

(#1202) bambano válasza Kvelstadt (#1187) üzenetére


bambano
titán

tudom, hogy helytelen illegális beszerzési forrásokat ajánlgatni, tehát nem is teszek ilyet, de azt sem tudom felelősségem teljes tudatában kijelenteni, hogy lehetetlen beszerezni asimov összeset a netről.

Daneel károsodást szenvedett, csak nem véglegeset. A nyomozó látta is rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1203) bambano válasza giigz (#1188) üzenetére


bambano
titán

Asimov szerintem extra jól ír. Arra kell nála számítani, hogy a sci-fi nem abban az értelemben sci-fi nála, hogy a fő téma az, hogy mekkora gigantomega stukkert tud előkapni az űrhős a zsebéből, és mit bír ledurrantani vele, hanem általános társadalmi, társadalomfilozófiai kérdéseket boncolgat sci-fi környezetbe helyezve.

SPOILER

Például a 200 éves emberben sem az a fő durranás, hogy lesz egy robot, ami 200 évig él és mihez kezd magával, hanem az, hogy a robot fejre esik, és olyan ötletei támadnak, amik egyébként nem. Asimov ezekbe az ötletekbe, a robot törekvéseibe csomagolja bele a kérdéseit. Például pont itt, Andrew mindent megtesz azért, hogy szabaddá váljon és ennek leple alatt Asimov elmondja, hogy szerinte mi a szabadság. Az ítéletet pedig (szó szerint) a könyv egyik szereplője, a világbíróság elnöke mondja ki: "nincs jogunk megtagadni a szabadságot semmitől, amely elég fejlett intelligenciával rendelkezik ahhoz, hogy megértse és kívánja azt".

A másik kérdése, amit ebben a regényben boncolgat, hogy mitől ember az ember (annak tükrében, hogy egyre intelligensebb robotokat gyártanak). Erre pedig az a verdikt, hogy attól, hogy meghal.

Egy másik regényében (ha jól emlékszem a címére: a csillagok, akár a por) egy fontos iratot kergetnek végig a galxison. a végén jön a csattanó, amikor kiderül, hogy mi van benne. Azzal Asimov gyakorlatilag egy mondattal elmondja az akkori világról alkotott véleményét. Ezt már nem spoilerezem el, olvasd el, megéri.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1204) giigz válasza bambano (#1203) üzenetére


giigz
veterán

Ez eleg komolynak hangzik, hamarosan beszerzem az első Asimov könyvem... :R

(#1205) Kvelstadt válasza giigz (#1204) üzenetére


Kvelstadt
veterán

hajrá! ha bejön akkor nem is ereszt többé! :) én akkor ismertem meg asimov nevét mikor moziba került az Én a robot film. és végletekig védtem is hogy jó az pedig. merthogy sokan támadták. de ma már látom hogy messze nem akkora jó mint a könyvek.
mikor elolvastam az én a robot könyvet ami a filmel ellentétben nem egy hanem több mini történetet dolgoz fel amelyek ara épülnek hogy okozott galibát a 3 törvény megkerülhetetlensége. már az is eszméletlen jó könyv. ere a mezítelen nap könyvben még adott köré egy teljesen új gondolkodásmódu világot ami marhajó és elgondolkodtató volt.
még most is eszembe jutnak a könyvből gondolatok amiken tök jó merengeni és továbbgondolni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1206) b3Ro


b3Ro
senior tag

J. R. R. Tolkien - A Hobbit

A film után kezdtem el olvasni. Valószínű ez volt a hiba, mert nagyon lassan haladtam vele, sehogy sem tudtam ráhangolódni. A végére érve sem lett nagy kedvenc, de egy jó mesének elmegy.

9.

(#1207) Kvelstadt válasza b3Ro (#1206) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ez egy jó mesének is lett írva. az hogy a filmesek most ebből is fejőstehenet csinálnak és szétbontanak 3 filmre egy kb 200 oldalas könyvet ami ötöde pl a gyűrűk ura első kötetének az már dolog.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1208) leslieke válasza Kvelstadt (#1207) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, ez valóban egy mese, a gyerekeinek írta,

A filmekben pedig más elbeszéléseket is feldolgozott Peter Jackson, és még a rendezői változatban a mostanihoz képest is több jelenet lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1209) Kvelstadt válasza b3Ro (#1206) üzenetére


Kvelstadt
veterán

olvasd a szilmarilokat. na az nem mese! inkább történelem könyv :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1210) b3Ro válasza Kvelstadt (#1209) üzenetére


b3Ro
senior tag

Fel van írva :). Most Asimovot kezdtem el. Látva az előző hozzaszolasokat. Kíváncsi vagyok.

Tudom, h gyerek mese a hobbit, de a Tűz és Jég dala után kicsit magasan van nálam a léc. pl.: a sárkány lézárasa a végen, egy vicc volt. első sorban cselekmény hosszában.

(#1211) Kvelstadt válasza b3Ro (#1210) üzenetére


Kvelstadt
veterán

tűz és jég dala igencsak nehéz súlycsoport a hobbit-hoz képet. :) s persze van sok jó fantasy de azért a tűz és jég dala szerintem elég jól feladta a leckét. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1212) bambano válasza b3Ro (#1206) üzenetére


bambano
titán

nálunk akkor volt hobbit mánia, mikor kijött c64-re a hobbit kalandjáték. az egyik legelső ilyen volt.
nekem nem jött be se ez, se a gyűrűk ura, de becsülettel végigküzdöttem magam rajtuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1213) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Váltsatok avatart, amikor bambano ír, azt hiszem, hogy az valójában leslieke szövege. :DDD

(#1214) b3Ro válasza Kvelstadt (#1211) üzenetére


b3Ro
senior tag

Volt Martinnak egy nyilatkozata, h milyen olvasni valót ajánl, míg ő elkészül a kővetkőző kötettel. [link]
Ezek közül fogok válogatni, a Hobbit pont kéznél volt.

bambano: Meg van szép díszkötetben a Gyűrűk ura is, de 1x sem tudtam rávenni magam, h elkezdjem olvasni...

(#1215) Kvelstadt válasza b3Ro (#1214) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én 3 szor olvastam el a gyűrűk trilógiát. először akkor miután megjelent az első film és várni kellett egy évet a következőre. ez után még kétszer miután megjelent a 2 és 3. rész. mindháromszor jó volt.

te is avatar alapján azonosítod a fórumozókat? én legutóbb úgy jártam hogy láttam egy két hsz-t amit akár én is írhattam volna és az avatar is megegyezett csak nem emlékeztem hogy mikor írtam... aztán elolvastam a felhasználónevet.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1216) b3Ro válasza Kvelstadt (#1215) üzenetére


b3Ro
senior tag

Talán majd egyszer elolvasom őket, de annyi mindent kellene olvasni, h nem győzi az ember... :)

Álltálában én is avatar alapján azonosítom az embereket. Rád úgy emlékeztem, h egy zöld íze az avatarja, és olvasta A Mezitlen Napot, ami engem is nagyon erdekel. :)

(#1217) leslieke válasza Coccolino_O (#1213) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

bambano is linuxot használsz, ezért lehet egyforma az avatar. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1218) leslieke válasza b3Ro (#1214) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

pl.: Sir Arthur Conan Doyle: Jobb nem firtatni

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1219) Kvelstadt válasza b3Ro (#1216) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ne győzi az biztos. idő most pont lenne egész hétvégén viszont könyvem nincs hozzá.
ha nem kapom ma vissza a tüske a köröm alatt-omat verek a srác körme alá egy tüskét..

zöld izé. :D
az egy kígyó. kedvenc színem a zöld és szeretem a kígyókat. van is egy gabonasiklóm.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1220) b3Ro válasza leslieke (#1218) üzenetére


b3Ro
senior tag

Felírtam. Köszönöm.

toturi: Így mar világos :). Szép "kis" kígyó....

(#1221) b3Ro


b3Ro
senior tag

Isaac Asimov - A Mezitlen Nap

Nagyon jo komyv. Nagyon jol ir Asimov, vegig lekotott. Majd elolvasom az elozmenyt is, lattam mar volt rola szo.

10.

(#1222) Kvelstadt válasza b3Ro (#1221) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ajánlom az Én a robot-ot is. abba csak novellák vannak ara kihegyezve hogy milyen problémákat okozott az hogy a robotok nem kerülhetik meg a 3 törvény. aztán acélbarlangok ésatöbbi..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1223) bambano válasza Kvelstadt (#1222) üzenetére


bambano
titán

nem emlékszem egyetlen novellára sem, amiben problémát okozott volna, hogy a robotok nem kerülhetik meg a 3 törvényt. ott inkább az okozott problémát, amikor megkerülték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1224) b3Ro válasza Kvelstadt (#1222) üzenetére


b3Ro
senior tag

most a Portugal Aprilis I-II-nek estem neki. utana az Acelbarlangokat tervezem, de nagyon tetszik Asimov, szoval fogom meg tole olvasni

[ Szerkesztve ]

(#1225) brownus


brownus
veterán

kölcsönben van nálam az endymion, izgatottan várom számomra milyen lesz, mert az ismeretségi körömben vagy szerették vagy utálták (50-50). a hyperiont meg nem kell bemutatni az egyik legjobb scifi a világon, top10ben benne van!

(#1226) Kvelstadt válasza bambano (#1223) üzenetére


Kvelstadt
veterán

most kiragadok egy példát.

SPOILER

volt ugye pl a gondolatolvasó robot aki mindenkinek azt mondta amit hallani akar mert az első törvény nem engedte hogy akár csak lelki sérülést is szenvedjen az ember. akkor a másik robot aki a körözött. az első törvény nem engedte visszafordulni de nem volt közvetlen életveszélyben ember ezért a második törvénnyel meg magát védte és a két törvény miatt körözött valami körül de nem tudott se visszafordulni se tovább menni. ezek hogy is kerülik meg a 3 törvényt?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1227) bambano válasza Kvelstadt (#1226) üzenetére


bambano
titán

igaz:)

a törvényt a nesztorok tudták "megkerülni", pontosabban gyengített első törvényük volt, hogy tudjanak dolgozni velük. meg volt egy teljesen törvények nélküli robot is, ha jól emlékszem, a Caliban, de az nem az első novelláskötetében volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1228) Kvelstadt válasza bambano (#1227) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nestor-okat a filmből mondod? mer ha könyvbe is lesznek akkor ez gigaspoiler volt. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1229) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Arthur C. Clarke: Földfény tipikus Clarke regény, inkább elgondolkodtató, mint akció dús! Viszont ettől még jó.

23.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1230) brownus


brownus
veterán

új szerzeményem a vaterarol:) robottörténetek 1-2 1800hufért:D

(#1231) Kvelstadt válasza brownus (#1230) üzenetére


Kvelstadt
veterán

tavaszi asimovláz lett? :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1232) brownus válasza Kvelstadt (#1231) üzenetére


brownus
veterán

ezeket már olvastam, az egész sorozatot sok évvel ezelőtt, csak gyűjtöm ezeket a régi, szép borítású könyveket:) nem csak scifiket

és nem asimovláz, izomláz! na az van:D

[ Szerkesztve ]

(#1233) b3Ro


b3Ro
senior tag

Leslie L. Lawrence - Portugál április I.

Nehezen tudtam ráhangolódni az elején, igazából nem is volt fogalmam milyen könyvre számítsak. A kezdeti nehézségek után, azt kell mondanom, h nagyon szórakoztató könyv. Többször is nevettem, mert olyan jól van megírva 1-1 helyzet. Érdekes a történet, kíváncsi vagyok mi lesz a vége. Kezdem is a második kötetet.

11.

(#1234) b3Ro


b3Ro
senior tag

Leslie L. Lawrence - Portugál április II.

Ugyanolyan élvezetes mint az első rész. Nagyon tetszett. Megvan a hangulata, humoros.

12.

(#1235) leslieke válasza b3Ro (#1234) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez valójában 1 könyv, ami feleségesen lett kettévágva. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1236) b3Ro válasza leslieke (#1235) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nekünk akkor egy régebbi kiadás van. :)

(#1237) giigz válasza b3Ro (#1236) üzenetére


giigz
veterán

Vagy újabb :D

(#1238) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Egyik sem nyert! A Portugál április 2007-ben jelent meg, és ez az egy kiadása van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1239) szg88 válasza b3Ro (#1236) üzenetére


szg88
őstag

Én most a játék rabszolgáit olvasom, majd megnézem már milyen ez a könyv amit írtál, nem minden stílusú jön be tőle.

(#1240) b3Ro válasza leslieke (#1238) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nem számít semmit, de így van meg nekünk. [link]

-----

szg88: Én meg nem olvastam tőle, szóval nem tudom viszonyítani. Ez kifejezetten tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#1241) leslieke válasza b3Ro (#1240) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenkinek így van meg. De ettől ez még egy könyv és nem kettő! Ez pedig abból is látszik, hogy a könyvek hátulján ez szerepel: 1-2. kötet 1995 Ft, azaz csak együtt lehetett megvenni anno.

szg88: tipikus Lawrence könyv, semmi extra.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1242) szg88 válasza leslieke (#1241) üzenetére


szg88
őstag

Aha megnéztem a leírást. Jobban bírom a saját maga szereplősöket, amikor csak úgy "véletlenül" csöppen valamibe bele. Mint az ilyen magánnyomósat. A Játék..-nak is az első fele is eléggé nyomozós, nem jött be annyira.

(#1243) leslieke válasza szg88 (#1242) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem a régebbi könyvei jobban tetszenek, mint a maiak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1244) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Leslie L. Lawrence: A gonosz és a fekete hercegnő Laci bácsinak ez az egyik legjobb könyve. :K

24.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1245) szg88 válasza leslieke (#1244) üzenetére


szg88
őstag

Azta, pont ezt olvasom :D Gyanús vagy ;]

(#1246) leslieke válasza szg88 (#1245) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Nyomasztó örökség I-II. miatt olvastam el bemelegítésnek. Most az következik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1247) doc


doc
nagyúr

"- Eddig csak kötélen rángattam, mint egy bábut, és egy szót se szóltam, de ennek most vége. Már elmondtam mindent. Magának kell megmentenie az emberiséget, Perry.
- Csak semmi kényszer - vetettem oda.
- Évek óta ezt csinálja - érvelt Szilard. - Nem emlékszik, mit mondtak magának, mi a feladata a Gyarmati Véderőnél? Hogy életben tartsa az emberiséget az univerzumban. Akkor megtette, ami a kötelessége, és most se lesz másképp."

Idézet: John Scalzi - Az utolsó gyarmat
Megjelenik július 18-án.

(#1248) leslieke válasza doc (#1247) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még majd két hónap. :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1249) szg88 válasza leslieke (#1246) üzenetére


szg88
őstag

Nem vagyok 100%-ig biztos benne, de azt hiszem L.L.L. könyv volt az is ami még régen olvastam. Az is lehet, hogy két külön könyv. Esetleg hátha rémlik neked, és tudod a címüket. Az egyik hasonló volt, mint a Holdanyó fényes arca, csak sátánista csoport volt az őserdőben, és megmutatták neki a szertartásukat meg ilyesmi. 100 napos tojást evett meg mit tudom én még mit. A másikban meg valami cég egy törzstől akarta meg kapni valami természetes tartósítószer receptjét, és azokat gyilkolta valaki. Ha jól emlékszem álmukban fojtotta meg az embereket. Asszem valami fém bigyókat is rakott a nyakára Lacika, hogy ne tudja őt megfojtani. Hát nem tom ebből beugrik e valami?

(#1250) leslieke válasza szg88 (#1249) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem ugrik be cím ennyiből.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.