Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Gyuri16 válasza nubreed (#1649) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Gaia szinten Asimov Alapitvany univerzumaban van a kesobbi regenyekben: Az Alapitvany pereme, Alapitvany es Fold
enyhen spoileres wiki: [link]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1652) nubreed válasza Gyuri16 (#1651) üzenetére


nubreed
veterán

Ja ok, így már értem, köszi!

Most már egy egész szép kis listám alakult ki arról, hogy milyen könyveket akarok beszerezni. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1653) brownus válasza nubreed (#1652) üzenetére


brownus
veterán

hadd ajánljak egy könyvesboltot, használt könyveik is vannak, lehet előjegyezni is náluk. én sok könyvemet náluk vettem meg. szellemlovas

(#1654) nubreed válasza brownus (#1653) üzenetére


nubreed
veterán

Ok, köszi az ajánlatot!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1655) bambano válasza nubreed (#1649) üzenetére


bambano
titán

nehéz kérdés... akármihez mérve a holtak szószólója és a fajirtás elég jó könyvek, csak nálam a top kedvenc a végjáték, és ahhoz illene mérni, ahhoz képest szerintem gyengék.

Spoiler

Gaia egy bolygó, ahol a biológiai kísérlet zajlik.
mégspoilerebb: amivel a kísérlet zajlik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1656) doc válasza bambano (#1655) üzenetére


doc
nagyúr

Ugyan nem nekem szolt a kerdes, de azert csak elmondom a velemenyemet :)
A Holtak Szoszoloja nagyon jo konyv, de nagyon mas mint a Vegjatek (tehat "mashogy jo" :D).
A Fajirtas elso kb. ketharmada zsenialis, Card sziporkazik benne, hogy aztan a vege fele durva zuhanasba csapjon at :(
Az utolso resz, a Children of the Mind meg szimpla ponyvakategoria, az egyetlen szerencseje ami megmenti, hogy tobbe-kevesbe (inkabb kevesbe) lezarja a sztorit.
Ami nagyon tetszett Cardtol, bar teljesen mas sztori, az a Pastwatch (annak az otlete mar az Atlantis c. novellajaban is nagyon bejott, mikor megtudtam hogy regenyt is irt rola, nem volt kerdes hogy elolvasom :D)

(#1657) Kvelstadt válasza nubreed (#1652) üzenetére


Kvelstadt
veterán

en is bejottem ide anno kerdezoskodni irokrol konyvekrol es az lett a vege hogy van egy marhahosszu listam konyvekrol aminek meg a felet sem olvastam el. meg persze ahogy olvasgatom ezt a topikot tovabbra is bovul a lista..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1658) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Harry Harrison: Vissza az Édenbe lassú folyású történetvezetés, a két szálon futó cselekmény a végére összeér. Kicsit több "akció" lehetett volna...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1659) nubreed válasza Kvelstadt (#1657) üzenetére


nubreed
veterán

Na én most ugyanígy vagyok vele, nem csak azok a könyvek kerültek fel a listámra amiket ti ajánlottatok, hanem egy csomó más is ahogy a neten barangoltam. Pl felkerült a listámra: Alistair Reynolds: Napok Háza, Jelenések Tere, Dan simmonstól a Hyperion könyvek, Dan Wells Partials sorozat, Raana Raas Csodaidők sorozat és Hannu Rajaniemi: Kvantumtolvaj ,Fraktálherceg. Aszem elleszek egy ideig. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1660) Kvelstadt válasza nubreed (#1659) üzenetére


Kvelstadt
veterán

detto. ajanlottak valamit. rakarestem az oldalon meg mellette voltak mas konyvek.. ...he az mi? hu az is kell nekem! es igy tovabb. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1661) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Szergej Lukjanyenko: Világok őre
JO! JO! JO! vegig nagyon jo volt! nagyon tetszik ahogy ez a ficko ir! mostanaban szinte minden konyv utan maradtak megvalaszolatlan kedeseim es elvarratlan szallak is. itt ezeket is megkaptam. s bar van amikor jo az ha hagynak had gondolkozzam en mi lehetett. de azert most jol esett hogy megkaptam mindent.
odzkodtam pedig egy orosz irotol meg az orosz helyszintol is de az iroban kellemeset csalodtam a helyszin meg megintcsak jo lett.
johet a folytatas.

3

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#1662) Psych0 válasza nubreed (#1659) üzenetére


Psych0
őstag

Alistair Reynolds: Napok Háza, elképesztően jó könyv, a Relevation space-hez, meg meg kell majd venned a másik négy könyvet, mert nem fogod tudni abbahagyni.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1663) nubreed válasza Psych0 (#1662) üzenetére


nubreed
veterán

A Jelenések tere összesen 4 könyvből áll vagyis akkor 5ből? Azt hittem önálló könyv az is. A Napok Háza viszont egy könyv nem, úgy értem nem egy sorozat első darabja?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1664) leslieke válasza nubreed (#1663) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Önálló könyv: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1665) Psych0 válasza nubreed (#1663) üzenetére


Psych0
őstag

A Napok Háza jelenleg önálló könyv. :D AR tervezi, hogy folytatja ;)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1666) Deck


Deck
titán

Érdemes Könyvtárba beiratkozni? Vannak ùj könyvek ott is?

PS5

(#1667) doc válasza Deck (#1666) üzenetére


doc
nagyúr

marmint melyikben? :D
elvileg az Orszagos Szechenyi (ha jol emlekszem) minden megjeleno konyvbol kap koteles peldanyt, gondolom azok meg is vannak ott (talan meg kolcsonozhetoek is)
masoknal meg nyilvan az a kerdes, mire van penz

(#1668) Deck válasza doc (#1667) üzenetére


Deck
titán

Most kérdeztem meg mindenből kapnak. Könyvesbolttòl 1-2hònap lemaradás van max azt mondták . Könyv digitalizálás miatt iratkoznék be :D. jobb ebook olvasón olvasni.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1669) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Robert Holdstock - Mitágó–erdő remek írás, érdekes történet. Fantasy kedvelőknek ajánlom olvasásra :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1670) giigz válasza leslieke (#1669) üzenetére


giigz
veterán

Idén nincs számolás? :)

(#1671) nubreed válasza leslieke (#1664) üzenetére


nubreed
veterán

Ma elkezdtem ezt a könyvet olvasni... :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1672) bambano válasza doc (#1667) üzenetére


bambano
titán

szerintem a köteles példány nem kölcsönözhető, mert pont azért kapják, hogy archiválják a kulturális vagyont.
ez nyilván csak papiros kötelesre vonatkozik, elektronikusra nem.
de ha gondolod, megkérdezem szakembertől.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1673) leslieke válasza giigz (#1670) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez volt a 4. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1674) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!

Krimi, thriller és kísértetes regények rajongója vagyok. Javasolnátok nekem pár jó írót és könyvet? De vigyázat, már sokmindent olvastam ;)

(#1675) Pierre75


Pierre75
senior tag

Az elmúlt év végén olvastam el, de az általam olvasott legszórakoztatóbb kalandregénynek tartom:
http://moly.hu/konyvek/frans-g-bengtsson-rode-orm
Jobb későn, mint soha rátalálni erre a könyvre. Magával ragadó, szellemes, egyszerű nyelvezetű élvezetes viking kaland. Hogy mennyit ér? Majd a smolandiak kifürkészik…

http://moly.hu/konyvek/colleen-mccullough-roma-elso-embere-i-ii
Az elmúlt egy hónap során végeztem CM Róma sagájának 7 kötetével. Saylor ókori Sherlockja eltörpül mellette részletességben, történetvezetésben és karakterábrázolásban egyaránt. A Julilla szál narratívájára utószavában kielégítően tér ki a szerző. A gond ott kezdődik, ahol megjelenik Julius. Ennyire elfogult tömjénezést ritkán olvasni. A felsőbbrendű ember e megtestesülése, aki nemcsak nagyf@arkú és csodás szerető, jogász államférfi, nagysándori hadvezér, de egymagában költő és hídépítész… Kevesebb több lett volna. Druon-nál is érzi az olvasó, hogy Szép Fülöp vagy Ro­bert d’Ar­to­is különösen kedves a szerzőnek és ennyi elfogultsággal nincs is baj. De CM-nél Julius hiteltelenül tökéltes lett. A római polgárháború nagyszabású bemutatása ennek ellenére is elismerésre méltó nagyszerű történelmi regény. Érdemes rászánni az időt!

Mint a rövid utalásból is kitünhetett, számomra Druon Elátkozott királyok regénysorozata a történelmi regények fokmérője.

Tegnap Nasbo Hole-sorozatának első könyvét fejeztem be.
http://moly.hu/konyvek/jo-nesbo-deneverember
Elsősorban a pozitív vélemények után akartam vmilyen könnyed krimit. Nem zavartak az ausztrál történelem egyes elemeinek hosszabb leírásai. De volt pár szituáció, történetépítési elem amit erősen zavarosnak találtam.
Elkezdtem a következő kalandot, ez eddig összeszedettebbnek tűnik:
http://moly.hu/konyvek/jo-nesbo-csotanyok

[ Szerkesztve ]

(#1676) leslieke válasza phedi77 (#1674) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jo Nesbo könyveit is?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1677) phedi77 válasza leslieke (#1676) üzenetére


phedi77
tag

Szia!

Őt nem. Pár éve mikor kijött a "Skandináv krimik" sorozat megvettem egyet -t tlán a Tetovált lányt(?) és nagyon nem tetszett - el sem olvastam.

(#1678) Dhampir válasza Kvelstadt (#1661) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ajánló tartalomismertetés alapján valahogyan a Galaktikus cserépgyógyász jut eszembe, bár nem ugyanaz.

(#1679) leslieke válasza phedi77 (#1677) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nesbo jó! :K Ajánlom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1680) phedi77 válasza leslieke (#1679) üzenetére


phedi77
tag

Melyik regényével kezdjem szerinted, hogy ne legyen csalódás?

(#1681) bambano válasza phedi77 (#1674) üzenetére


bambano
titán

Chandler összes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1682) phedi77 válasza bambano (#1681) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Köszi. Időben mikor játtszódnak a történetei - mert látom nem mai író. Olyan Aghata Christie-féle?

(#1683) bambano válasza phedi77 (#1682) üzenetére


bambano
titán

Christie-nek két sorozata volt, Holmes 19. század vége, és Poirot 20-as évek. Marlowe is 20-as évek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1684) doc válasza bambano (#1683) üzenetére


doc
nagyúr

Holmes? :F

(#1685) bambano válasza doc (#1684) üzenetére


bambano
titán

bocs, eltévesztettem. az doyle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1686) Deck


Deck
titán

Trónok Harca 2008as verzió: 896 oldal
Trónok Harca 2013as verzió: 923 oldal

Mi lehet a 27 oldalnyi eltérés? Fontos?

PS5

(#1687) leslieke válasza phedi77 (#1680) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Félig-meddig összefüggő a sorozat, mivel egy nyomozó, Harry Hole életét követi végig, így az ajánlott olvasási sorrend a következő:
Denevérember
Csótányok
Vörösbegy
Nemeszisz
Boszorkányszög
A megváltó
Hóember
Leopárd
Kísértet
Police

Persze önállóan is olvasható mindegyik, legfeljebb 1-1 utalás nem lesz teljesen érthető.
Ez esetben a Hóembert olvasd el elsőnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1688) phedi77 válasza leslieke (#1687) üzenetére


phedi77
tag

Köszi!

(#1689) Dhampir válasza bambano (#1685) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha már Doyle került szóba, érdemes elolvasni tőle a Csurupuri birodalmában című regényét is.

(#1690) Psych0 válasza nubreed (#1643) üzenetére


Psych0
őstag

A diaspora teljesen olvasható, nem kell tőle megijedni, ha tetszik a hard sci-fi, akkor érdemes. most tartok a kétharmadánál, engem lenyűgöz

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1691) nubreed válasza Psych0 (#1690) üzenetére


nubreed
veterán

Rendben, köszi, meg fogom próbálni majd.

Más:
Nemsoká a végére érek Alastair Reynolds, Napok Házának... nem akarom, hogy vége legyen, ez a könyv fantasztikusan jó, csak szuperlatívuszokban lehet erről a könyvről beszélni. De majd beszámolok róla, ha tényleg kiolvastam. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1692) leslieke válasza nubreed (#1691) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Engem a könyv első 120 oldala nem hozott lázba...félre is tettem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1693) nubreed válasza leslieke (#1692) üzenetére


nubreed
veterán

Pedig utána lesz csak igazán érdekes. :) De engem az első 120 oldal sem untatott.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1694) leslieke válasza nubreed (#1693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha befejeztem Martin Lázálom c. könyvét (sajnos ez se túl izgalmas), akkor folytatom azt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1695) doc válasza leslieke (#1694) üzenetére


doc
nagyúr

En meg nem olvastam, de allitolag maga a konyv nagyon jo, csak a magyar forditas olyan szinten borzalmas, hogy lenyegeben olvashatatlanna teszi (anno Kornya (is) duhongott ezen egy sort)

(#1696) leslieke válasza doc (#1695) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha a Lázálomra gondolsz, akkor azt Kornya fordította. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1697) doc válasza leslieke (#1696) üzenetére


doc
nagyúr

hm, kezd derengeni a sztori
ha jol emlekszem, ez volt az a konyv amire forditokent rairtak a nevet, holott neki annyi koze volt az egeszhez hogy elmondta a (lesujto) velemenyet a forditasrol, meg talan felkertek de nem vallalta, vagy elkezdte de nem fizettek ki, valami hasonlo...
rakeresek, most mar nagyon erdekel :D

MOD: meg is van, jol emlekeztem:
'Kornya_Zsolt', on 20 Jul 2011 - 07:53, said:

Röviden a Lázálomról.

Többször megírtam már, hogy ennek a fordításnak a története valóban rémregénybe illik. Novák Csanád annak idején a legtehetségtelenebb és legfelkészületlenebb alakot bízta meg vele, aki kies kis hazánkban valaha labdába rúgott ezen a téren. Viszont kedves ismerőse volt az akkori barátnőjének, és éppen pénzre volt szüksége, vagy valami ilyesmi. Miután befutott a kész szöveg, Novák ideadta nekem, hogy nézzem át, van rá egy hetem. Mondtam neki, hogy ez nem fordítás, ez pofánsz*rás, és nagy nehezen sikerült felsrófolnom a határidőt két hétre. Ez még tisztességes munkakörülmények között sem lett volna elég, de én éppen akkor egy struccfarmon melóztam (ott is laktam), és két ganézás között pofozgattam a szöveget egy ótvar roncs laptopon. Két hét múlva nem volt több apelláta, elszedte tőlem, amennyivel elkészültem, és ment a nyomdába. Az egész minősíthetetlen vacak, úgy ahogy van, és szegény Martin arculköpése. Ez az eset jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy egyszer s mindenkorra levonuljak a Valhalla süllyedő hajójáról.

majd ezek utan ot tuntettek fel mint forditot :U

[ Szerkesztve ]

(#1698) leslieke válasza doc (#1697) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt a megoldás: [link] (163-16 hsz-ek)

A régi (Szukits-féle) kiadás valóban a rossz fordítás, az új (Alexandra) már a Kornya Zsolt által átnézett és javított szövegezésű.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1699) doc válasza leslieke (#1698) üzenetére


doc
nagyúr

csak megfejtettuk kozosen a sztorit :C
de akkor gondolom az uj verziot olvasod, ugye?

(#1700) leslieke válasza doc (#1699) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, az újat. A régit - pont a lenti okok miatt - nem is kerestem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.