Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) ferkoboy válasza Simivok (#3395) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

#3396 hsz.-ban đension megválaszolta neked, hogy miként helyes!

Annyiban egészíteném ki, hogy előszörre kb. félig töltöm a tokot, majd a lencse tokba illesztése után a peremezett rész tetejéig kell feltölteni ápolószerrel a tárolót.

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3402) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

A párom számára szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Sok-sok éve szemüveges, -4. -3,25 dioptriával.

Régen kipróbált és hordott 3-4 fajta havi kontaktlencsét, viszont egyik sem jött be neki, 5-6 óra után egyik sem volt kényelmes. Sajnos nem emlékszik már a tipusokra, de elmondása szerint olcsót és drágát is próbált, de egyik sem volt megfelelő.

Sajnos mindketten monitor előtt dolgozunk, napi 8 órát, ennek ellenére ő mégis inkább kontaktlencsét hord.
Az egyik orvos azt tanácsolta neki, hogy akkor próbáljon napi lencsét, hátha azzal jobb lesz.
És valóban, most iWear Harmony lencséket használ, és azóta minden oké, nem kényelmetlen 8-10 óra után sem, nagyon szereti.

Épp fogyóban vannak a napi lencsék, úgyhogy a kérdés az lenne, hogy, tudtok esetleg ajánlani olyan havi lencsét, ami valószinüleg jó lenne, érdemes lenne kipróbálni? Illetve lehet ebből bármilyen probléma, hogy folyamatosan napi lencsét használ a kisasszony? Végülis ha probléma nem lesz belőle, akkor jobb hiján maradhatunk ennél a lencsénél is persze...

Köszönöm előre is! :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3403) VIBO válasza Termi16 (#3402) üzenetére


VIBO
őstag

Sztem a napi lencse a legjobb ;)
Miért is akartok cserélni havira, ha ez bevált?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3404) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
3 hónapja rendeltem az első kontaktlencsémet, most kellene ismét rendelnem és egy kis tanácsra lenne szükségem.
Az alábbit hordom most:

BAL: Biofinity toric
Dioptria(PWR) : +4,50
Görbület(BC) : 8,7
Cylinder (CYL) : -1,25
Fok : 70°

JOBB: Biofinity multifocal (D)
Dioptria(PWR) : +1,00
Görbület(BC) : 8,6
Addició(ADD) : +1,00

A bal szememre ugyanezt rendelem, de a jobbal kicsit elgondolkodtam. A jobb szemem a domináns, de a próbalencsémnél úgy kértük, mintha nem az lenne a domináns (N). (Gondolom ennek az volt az oka, hogy a jobb közellátást erősítsük, mivel a bal szememre nem multifocal lencse került a tórikus lencse miatt.)
A rendelésnél lehet, hogy én értettem félre, de ott úgy kértem, hogy a jobb szem a domináns (D). Annyit vettem észre, hogy a közel látás a próbalencsével jobb volt, de a távollátás mintha a mostani lencsével lenne jobb. Mivel napi 9 órát ülök PC előtt a munkám miatt, ezért a közel látás fontosabb lehetne. Viszont azért tértem át lencsére, mert jogosítványt szeretnék csináltatni és szemüvegben nehézkesebb a tájékozódás.
A lényeg, hogyha megint olyan lencsét rendelnék, mint a próbalencse volt (N), akkor valóban rosszabb lesz a távollátásom vagy azt a jelenséget csak én "képzeltem be" magamnak?

(#3405) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Hölgyek, Urak!
Most, hogy kihajítottam a szemüvegem a kocsiból (az okát ne firtassuk) - és nincs kedvem ismét egy vagyont költeni kukkerre, megfogalmazódott bennem, hogy ismét -20 év után- kipróbálom a lencsét.
Akkor fél éves lencsét használtam. Sokat szenvedtem a szemgyulladástól, a fertőtlenítő tabletta használatától, és ha egy átmulatott éjszaka után nem vettem ki, bizony bemászott a szemüregbe, és néhány nap múlva vissza csigázta magát .... Szóval vannak történetek. hahaha

Tehát az ismeretek beszerzésénél járok. Látom azt, hogy az oxigén áteresztő tulajdonság, víztartalom, alapanyag, UV... szerinti szúrések kiválasztását dobják ki a webshopok. Szóval széles a skála és mély a tudatlanságom.

Kérdésem: Mely tulajdonságok mérvadóak? Mit javasoltok az esetemre? Kritérium a 6-8 órás vezetés légkondival és 1-2 óra monitor használat. Kb a nyár végéig kitalálom, hogy marad-e vagy veszek szemüveget. -2.75 a szemem.
Kösz az infót szakértők :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#3406) ferkoboy válasza Segnior_Barthez (#3405) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Kontaktlencsét? Webáruházból? Előzetes vizsgálat nélkül?

Ne!

Külön még a webáruházak is felhívják a figyelmet a rendszeres - min. 6 havonta - vizsgálatra. És akkor még koránt sem arról beszélünk, mit amit most te szeretnél.
Szumma-szummárum: keress fel egy szemész-kontaktológust vagy optomteristát!

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3407) Segnior_Barthez válasza ferkoboy (#3406) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Kösz. Olvasom, és az tényleg nem derül ki abból amit leírtam, miszerint szaküzletet fogok felkeresni, ez természetes. Inkább arról szeretnék infót, hogy a majdani optometrista ajánlatok közül mire kell figyelnem, mely tulajdonságok azok, amelyek fontosak egy fentebb írt kritériumoknál.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#3408) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kontaklencsére váltani ,de abszolút tanácstalan vagyok.
Úgy tudom ,hogy van olyan mit akár egy hónapig is bent hagyhatok ,és van napi változat. Egyenlőre a napin gondolkozom mivel még nem volt szerencsém kipróbálni.
Melyik az ajánlott választás? Ár érték arány lényeges szempont.
Köszönöm a segítséget!

Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#3409) ferkoboy válasza mqm (#3408) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1. kérdés: hány alkalommal viselnéd egy héten?
2. kérdés: normál használat, vagy van benne valami extra is? Pl. vizilabdázol, rendszeresen úszol, stb...

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3410) mqm válasza ferkoboy (#3409) üzenetére


mqm
senior tag

A hét majdnem minden napján ,persze ha otthon vagyok akkor marad a szemüveg. Extrém igazából nincs ,azaz meg tudom oldani rossz szemmel is. :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#3411) ferkoboy válasza mqm (#3410) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ár/érték arányban akkor a havi lencse lesz a kifizetődőbb számodra.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3412) nOvOp


nOvOp
senior tag

Havi lencsét viselek. Mennyire lehet sportolni benne? Focizok, és gondolok itt az izzadságra és fejelesre.

(#3413) VIBO válasza nOvOp (#3412) üzenetére


VIBO
őstag

Sztem ha téged nem zavar akkor no para. De ha kiesik vagy fejelés közben szemedre megy a laszti akkor kimozdulhat és az nem feltétlenül jó.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3414) nOvOp válasza VIBO (#3413) üzenetére


nOvOp
senior tag

És az izzadság sem okoz gondot? Mert főleg ilyen időben patakokban folyik rólam és elkerülhetetlen, hogy a szemembe folyik.

(#3415) VIBO válasza nOvOp (#3414) üzenetére


VIBO
őstag

Hát ezzel nagyon nincs tapasztalatom. De nem hiszem, hogy az izzadtság nagyon jót tenne neki. Sztem a sós trutyi amit izzadsz az tudja szárítani a lencsét így a szemet is és a lencse anyagának se tesz túl sok jót. Bár nekem sok ilyen tapasztalatom nincs. Nézzük hátha az okosabbak írnak erről :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3416) #41635072


#41635072
törölt tag

Nálam sosem volt különösebb gond azzal, hogy az izzadtság belefolyt a szemembe.

(#3417) lorcsi


lorcsi
veterán

az új AIR OPTIX Plus HydraGlyde-ről mi a véleményetek?

tapasztalat esetleg van e már ?

(#3418) ferkoboy válasza nOvOp (#3412) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lehet havi lencsében focizni! Nem lesz gondod! Ha jól illeszkedik a lencse, akkor fejelésnél sem csúszhat el/ eshet ki.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3419) nOvOp válasza ferkoboy (#3418) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ok, köszi mindenkinek a választ.
Lenne még egy kérdésem. Az éjszakai lencsetartóban a folyadékot naponta kell cserélni vagy elég lenne akár két naponta is?

(#3420) ferkoboy válasza nOvOp (#3419) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Minden alkalommal friss folyadékba tedd. Tehát minden egyes kivételt követően friss folyadékba kell tenni a lencsét. Amikor a lencse a szemeden, akkor meg a tok belsejét tartsd üresen/szárazon.
De ezt egy betanításon illene elmondani...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3421) saiyajin válasza lorcsi (#3417) üzenetére


saiyajin
senior tag

Hali! Én két hete használom és elég jó. De hangsúlyoznom kell, hogy 3 hete van kontaktlencsém, így nem igazán tudok komoly véleményt mondani róla. Mikor bele vágtam a kontaktlencsézésbe először az Air Optics Aqua-t kaptam, de valahogy az nem tetszett a szememnek, ezért egy hét után visszamentem a vision expressbe, és ezt kaptam helyette. Ez most eddig teljesen jó. Egyébként azt mondták, hogy az Aqua meg fog szűnni, és a HydraGlyde lesz helyette (állítólag!... :F )
Szóval ennyit tudok hozzátenni kezdőként, de ha lenne konkrétabb kérdésed írd meg, és megpróbálok válaszolni.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#3422) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Az mitől van, hogy havi lencsét használok, és az előző készlet elfogyott, most vettem újat (teljesen ugyanolyat), és nagyon rossz az új.

Először azt hittem, hogy kifordítva vettem fel őket, de amikor kifordítottam őket, akkor még jobban fájt.
Tehát úgy érzem, mintha rosszul illeszkednének, és rohadtul szárítják a szememet.

Mi lehet a gond?

Galaxy S23 256GB Cream

(#3423) lorcsi válasza saiyajin (#3421) üzenetére


lorcsi
veterán

nincs konkrétabb...ill. ennyi így elég

vagy 10 éve használok sima aqua-t..elégedett vagyok vele
de ha megszűnik..örülök, hogy egy új tovább fejlesztett lesz az utód :)
remélem az ára is alakul..még egy picit drágább mint a sima aqua

(#3424) nzozz válasza Simivok (#3422) üzenetére


nzozz
aktív tag

Lehet, hogy hülyeség, de bonts egy újat (gondolom legalább 3 -as csomag az is), hátha az jó, egyszer mintha én is jártam volna így. De lehet, hogy az orvosodat is meglátogathatnád, hátha valami betegség áll a háttérben.

(#3425) eurolac válasza Simivok (#3422) üzenetére


eurolac
senior tag

Melyik gyártó, melyik típusa ha szabad megkérdeznem?

Eurolac

(#3426) Simivok válasza eurolac (#3425) üzenetére


Simivok
senior tag

iWear oxygen

nzozz: lehet kibontok egy másikat.

Galaxy S23 256GB Cream

(#3427) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Biofinity havi lencsét viselek már régóta, viszont fesztivál idejére szeretnék napilencsét venni.
Kérdésem hogy milyet ajánlotok belőle? A havi lencsének 8.6os a görbülete és 14.0-es az átmérője.
Én innét a clariti 1day-t néztem ki és a Biomedics 1 day Extra-t.

(#3428) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Aquavision Night&Day lencsét viselek és hozzá Refresh szemcseppet. Ez utóbbi helyett tudnátok ajánlani egy másikat, ami passzol ehhez a lencséhez?

Elég régóta küszködök ezzel a lencsével, mert meleg időben valami lerakódás keletkezik rajta, amitől homályosan látok, a tisztítószer +(fehérje oldó tabletta) sem szedi le önmagában, csak a kézzel átdörzsölés, ezt viszont nem tudom megoldani munkahelyen napközben. Van egy olyan gyanúm, hogy esetleg a szemcsepp okozza, így kipróbálnék valami mást, hátha igazam van.

[ Szerkesztve ]

(#3429) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Lassan egy honapja hordok kontaktlencsét ,de már a 2. halalozik el ,mert folyamatosan kiesik..(havi lencse -,-') Nem dörzsöltem ,nem piszkáltam! Folyamatosan elcsúszik. Valamit én csinálok rosszúl? Vagy lehetséges hogy ez nem egy nekem való márka?! (nevet most nen tudom)

Üdv,
P.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#3430) lorcsi válasza mqm (#3429) üzenetére


lorcsi
veterán

fordítva lehet ..kifele rosszul görbül..és úgy könnyen kieshet
bár csak tipp..12-14 év alatt egyszer sem esett még ki véletlenből

(#3431) mqm válasza lorcsi (#3430) üzenetére


mqm
senior tag

Erre figyelek ,mindig rendesen teszem be. :|

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#3432) #41635072 válasza mqm (#3429) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mondjuk nem megfelelő a görbülete, nem illeszkedik jól a szemedre, nem neked való.

(#3433) mqm válasza #41635072 (#3432) üzenetére


mqm
senior tag

Szuper.. Van értelme vissza menni reklamálni? Szép összeget hagytam ott ezért..

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#3434) #41635072 válasza mqm (#3433) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha van kedved asztalt borogatni, akkor mindenképp. Nem tudom hol voltál, de ne ilyen ofotért/vision express helyre menj, hanem keress egy szemész orvos rendelést / rendes optometristát.

[ Szerkesztve ]

(#3435) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok,

Kaptam "próbalencsét" azzal az utasítással, hogy hordjam (ha úgy érzem, akár egész nap), illetve gyakoroljam vele a be- és kivételt. 2 hét múlva kell visszamennem lencsében, elvileg megvizsgálják a szememet, gondolom itt derül majd ki, hogy alkalmas-e a szemem a lencsehordásra és majd ezután fogjuk belőni a végleges dioptriát (ezt így mondták nekem).

Na most a problémám az, hogy a lencsék csak nagyjából jók (ezt mondták is), a bal lencse nem ad annyira éles képet, mint a szemüvegem, de ez nem is annyira nagy probléma; a jobb lencsével viszont szabályosan duplán látom a betűket, ami nagyon zavaró monitor előtt és így nem bírom órák hosszat hordani. Ha emiatt napi pár órát hordom csak, akkor nem fog false eredményt adni majd a vizsgálat? Elvégre az lenne az egész lényege, hogy kiderüljön hogyan reagál a szemem, ha "üzemszerűen" hordom és emiatt nem kap annyi oxigént.

Más: A jobb lencsét pikk-pakk fel tudom rakni, de a bal lencse amikor akarom berakni, akkor vagy ráfordul (kifordul) az ujjamra vagy nem cuppan rá a szemgolyómra és rajta marad az ujjamon. Olyan is volt ma, hogy kicsit nehézkesen felraktam, de a tükörből azt láttam hogy a közepe gyűrődött volt és elég sokáig kellett forgatnom a szememet, hogy kimenjen ez a gyűrődés belőle (levegő volt alatta?). Ez így normális? Vagy csak simán béna lennék a bal szememnél? Azért kérdezem, mert a jobb szememre simán fel tudom rakni, a bal szememre viszont ehhez képest irreálisan nehezebben rakom fel.

(#3436) #41635072 válasza thomasrc (#3435) üzenetére


#41635072
törölt tag

Elég nagy hülyeség nem megfelelő törőerejű lencsét adni a páciensnek, ennek semmi értelme. :F
Valószínűleg spórolni akar a próbalencsékkel, és nem akar többet felbontani, hogy kipróbáld.
A másik kérdésedre nem tudom a választ, lehet a bal szemed felszíne egyenetlenebb, passz.

(#3437) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok, regebben en is kontaktlencset viseltem, de a vege fele mar elegge irritalta a szemem , begyulladt folyton, ezert letettem akkoriban a kontaktlencse hasznalatarol , igy csak szemuveget hordok mar tobb mint egy eve, amit nem szivlelek annyira... Ha jol emlekszem a regi(havi ) lencsem Coopervision volt. Erdemes lenne ujra megprobalni a lencsek hasznalatat vagy (olyan letezik, hogy) a szemem tul erzekeny hozza?

(#3438) ferkoboy válasza Csabi0415 (#3437) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Az a CooperVision mint név még elég sok mindent takarhat. A gyártó neve az amit megadtál. Hogy azon beül melyik/milyen lencséjük volt...na azt kellene tudni.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3439) Csabi0415 válasza ferkoboy (#3438) üzenetére


Csabi0415
csendes tag

Coopervision Comfilcon A a neve.

(#3440) thomasrc


thomasrc
tag

Kontaktlencse folyadékból ti mennyit szoktatok a tartóba nyomni? Elég annyi, hogy éppen ellepje a lencséket vagy ennél többet kell? Azért kérdezem mert nekem a 300ml-es folyadék ránézésre egy-másfél hónapig fog kitartani a jelenlegi használat mellett, amit egy kicsit keveslek.

(#3441) #41635072 válasza thomasrc (#3440) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezekben általában van egy csík körben, nem?

(#3442) ferkoboy válasza thomasrc (#3440) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Peremezett / bordázott részig töltendő - pl az OF-nál, az jól van jelölve.
Ált. kezdetben az öblítésnél pancsolósabb az ember, s azért szokott jobban fogyni az ápolószer.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3443) ferkoboy válasza Csabi0415 (#3439) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Az akkor Biofinity, ami egy nagyobb víztartalmú lencse. Annak minden előnyével és hátrányával együtt.
Szemszáradással küzdőknek nem a legjobb választás, egyébként egy jó minőségű lencse.
Ellenben: milyen ápolószert használtál hozzá?

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3444) thomasrc válasza ferkoboy (#3442) üzenetére


thomasrc
tag

Értem, akkor ezek szerint mégsem sok, amennyit töltök bele. :R Valószínűleg tényleg az öblítésnél pancsolom el... :D

Egy másik kérdésem lenne még, hogy a lencséket érdemes kivenni sok porral járó munkavégzés alkalmával (pl. fűnyírás) vagy zuhany előtt? Egyébként ilyenkor elég ha naponta cserélem a folyadékot vagy akkor is illik cserélni, ha csak pár órára veszem ki napközben a lencséket? Tehát ha pl. kiveszem a lencsét napközben, friss folyadékba teszem, majd pár órán belül visszateszem a lencséket, akkor abba a folyadékba utána este belerakhatom még egyszer, hogy másnapig ázzon benne?

(#3445) ferkoboy válasza thomasrc (#3444) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A lencse a tokban töltsön el min. 4-6 órát. Utána meg ha feltetted, akkor öntsd ki a tokból a használt folyadékot, s várd meg míg megszárad. Csak aztán (5-10 perc elteltével) tedd vissza a kupakot a tokra. Aztán csak akkor töltsd fel ápolószerrel a tokot, amikor kiveszed a lencséidet.
Fűnyírás mehet KL-ben. Zuhanyzáshoz - ha mehet víz a szemedbe - akkor inkább vedd ki a lencséket. Ha odafigyelsz hogy a szemedbe ne menjen víz, akkor a zuhanyzás is történhet lencsében.

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3446) Glynch


Glynch
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy mostanában a lencsét az egyik szem felső szemhéja felrántja egy picit minden pislogásnál. Ez egyrészt kellemetlen érzés, másrészt furán látok. Történt már veletek ilyesmi? Esetleg ötlet mitől lehet, mit tudnék vele csinálni?

A válaszokat előre is köszi.

(#3447) Zippair


Zippair
aktív tag

Sziasztok,

Coopervision ProClear Toric lencsét használok, és az Ofotértben vettem hozzá iWear ápoló folyadékot, ami Oxipol-t is tartalmaz. Sajnos most nincs előttem a pontos típusa, csak annyit tudok, hogy 380ml-es kiszerelés, és nem olcsó (kb4500Ft). nagyon meg vagyok vele elégedve, de az ára miatt szeretném kiváltani valamilyen más típussal, el tudom képzelni, hogy ugyanez a folyadék valamilyen más néven is forgalomban van.
Tudna valaki tanácsot adni?

üdv,
zipp...

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#3448) ferkoboy válasza Glynch (#3446) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lencsetípusváltás? Esetleg elhasználódottabb lencse ... (A lejárat vége felé történik ez? Vagy akkor is amikor még új a lencse?)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3449) Glynch válasza ferkoboy (#3448) üzenetére


Glynch
csendes tag

Szia.

Biofinity-t használok. Kínomban és persze kíváncsiságból felbontottam egy újat, ezzel minden a legnagyobb rendben van. Úgy néz ki a lencsével lehetett valami. Kizárt, hogy az elhasználódás miatt, mert 8-10 nap körül kezdődött a probléma. Már arra gyanakodtam, hogy netán a szemgörbületem változhatott meg mostanában. :)) Egyszer ügyesen benne aludtam. kizárásos alapon akkor romolhatott el, mert utána kezdődtek a bajok. Nem szokásom kontaktban álmodni, de azért előfordult már párszor. Soha nem volt eddig ilyen jellegű problémám belőle. Mindegy, ezt tanulópénznek vettem. Azért köszi a választ!

Üdv,
Glynch

(#3450) ferkoboy válasza Glynch (#3449) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lehet egy hibás lencse? Lehet. Elhasználódott lencséknél láttam jómagam ilyen jelenséget.

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.