Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Dufresne válasza Juan D (#400) üzenetére


Dufresne
addikt

2 nap sztem is árban azért szebben mutat. Bár az az igazság, hogy én febr 21-én utazom 1 hétre és megfontolandó, hogy 20-25k-t kiadjak-e előtte 3 napért mondjuk, mikor nemsokkal utána 65ért egy hétig kaja szállás minden, főleg ezért is gondolkodom rajta:)
De amúgy benne lennék

(#402) Daywalker válasza Juan D (#400) üzenetére


Daywalker
addikt

3 napra 30 rugó minimum, és nem ettél egy falatot sem, max reggelit:( Én most megyek 6 napra Lomnicra 45ért kajával mindennel. Ezután nem fogok tudni bevállalni még 30 rugót, mert élni is kell valamiből. Egy nap még belefér.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#403) Dufresne válasza Daywalker (#402) üzenetére


Dufresne
addikt

Na sajnos énis így vagyok ezzel a dologgal kb:)

(#404) Daywalker válasza Dufresne (#403) üzenetére


Daywalker
addikt

Én valószínűleg egy másik snowboardos fórum társasággal megyek Donovalnyba február 11-én. Már megy a szervezkedés. Van aki három napra megy, nekik valszeg úgy lesz, hogy 10-11-12.Szóval ide is lehet csatlakozni:D

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#405) Juan D válasza Daywalker (#404) üzenetére


Juan D
tag

Melyik ez a fórum? Engem érdekelne, innen (Ajka) mennénk páran! (Bár nekem akkor suli van, tehát 7vége előnyben!)

speedskater - KDSE

(#406) Daywalker válasza Juan D (#405) üzenetére


Daywalker
addikt

[link]

Csevegő topikban olvashatod a fejleményeket. Szombathelyről megy vki...

Na T. riderek, én most nem leszek vasárnap estig, holnap este indulok Lomnicra. Jó fórumozást addigis.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#407) jagada válasza Dufresne (#397) üzenetére


jagada
őstag

arra igen, vettem egy HEAD 180-as bakit, meg egy fém HAMMER kötést, mán csak a deszkát kéne upgradelni..

pénteken itt nyomultam:
[link]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#408) Dufresne válasza jagada (#407) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez jó hely, de már baromi régen voltam itt, még tán általánosiskolás koromban:D
Azóta biztos sokat fejlődött, képek alapján biztos:)
És itt egész tűrhető a napijegy ára, ha jóllátom 3500huf körül van ugye?

[Szerkesztve]

(#409) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Ha mennétek boardozni, akkor, én is betársulok barátnőmmel... Kocsim van, még 3 ember befér:)
Nem tudtok valami olcsó boltot? Még meg kéne venni 1-2 cuccot: 2 cipő, 1 kötés, 2 nadrág, 2 kesztyő...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#410) Juan D válasza Bhoeurh (#409) üzenetére


Juan D
tag

Helló!

Mikor mennétek, hova? Mi is v.színű, hogy megyünk, mi febr 3-5ig gondoltuk (talán Donovaly, de ha van jobb 5leted, szívesen fogadom!)

speedskater - KDSE

(#411) Bhoeurh válasza Juan D (#410) üzenetére


Bhoeurh
tag

Nekem tökmind1, csak jó legyen a társaság és olcsó legyen :DDD

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#412) jagada


jagada
őstag

Szombaton Bánkúton zúztam, faxa vóta az idő, meg a pálya is.... :))

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#413) jagada


jagada
őstag

Döglődik a tocsik vagy mindenki elment csúszkálni? :F :F :F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#414) Manitou válasza jagada (#412) üzenetére


Manitou
addikt

Néztem a honlapon a webkamerás képet és elég jó kis hó van ott :U
Te mit tapasztaltál?

(#415) Juan D


Juan D
tag

Hey mindenki!
Eladtam a régi kötésemet: [link] 8k ért és vettem helyette 1 újat! Hammer, fém csat, hátsó (nem tom mi) híd? fém, az aljána tárcsa is fém ... 24k [link] állítható gázpedál , persze a bakancsot tartó hátsó fal szöge is! Itt vettem: [link] (de az oldalon látható dolgok és az üzletben lévők, nincsenek ... ennyire 1en súlyban!)

speedskater - KDSE

(#416) piqla válasza jagada (#413) üzenetére


piqla
őstag

nincs penzem :(

Szereted az állatokat?

(#417) jagada válasza Manitou (#414) üzenetére


jagada
őstag

a pálya minősége kitűnő, és rengetegen voltak..
egyedül a felvonók nem valami ''boarder barátok'' :( :(

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#418) jagada válasza Juan D (#415) üzenetére


jagada
őstag

ua ilyen kötést vettem ua ott, ua 23900.- pézért.... :)) :))
tökéletesen illik bele a bakim, bár a bokánál a pánt lehetne kicsit hosszabb...
A honlapon a terméklistát mán legalább 2-3 éve nem frissítették, egyébként Bánkúton is láttam több mókuson is ilyen kötést, a fél országot ellátják vele a fiúk :U :U

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#419) Juan D válasza jagada (#418) üzenetére


Juan D
tag

Ja, jó kis cucc, ennyiért ennyi fém résszel szerelve ... nagyon megéri! Az oldal frissítése csak az ő érdekük lenne! (Ennyit az üzletpolitákáról :DDD ) mindenkinek jó csúszást (hol van M.o.-on jó hó +?)

speedskater - KDSE

(#420) jagada válasza Juan D (#419) üzenetére


jagada
őstag

Kékestető
[link]
Mátraszentistván
[link]
Bánkút
[link]

Soroljam még??????? :)) :)) :))

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#421) jagada válasza Juan D (#419) üzenetére


jagada
őstag

mongyuk maga a bót is eléggé trágya, amikor először jártam ott nem akartam elhinni hogy az a bót bejárata és nem egy széntárolónak a beömlőnyílása :DDD :DDD

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#422) jagada válasza Bhoeurh (#328) üzenetére


jagada
őstag

miért árulod 35k-ért az apróneten a deszkát? meggondoltad magad/nem jött be a sport?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#423) scang


scang
senior tag

bocs, hogy bepofátlankodok :B

innen valami?:[link]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#424) Juan D


Juan D
tag

Ja, én v.mi igényes NAGY bóótra gondoltam, nem akarom leszlni, de ... inkább a kölcsönző része pörög! Eladó ... 20percet vártam rá, hogy oda jöjjön, mondom kellen kötés ennyiért-annyiért ... 2perc múlva már fizettem! Nem mintha meg kellene látni, hogy ki érdeklődik v. vásárol, de ... mind1. Én is azt hittem, hogy v.mi hátsóbejáraton közlekedem + az a meredek lépcső, majdnem lezúgtam :P

speedskater - KDSE

(#425) jagada válasza Juan D (#424) üzenetére


jagada
őstag

én meg majdnem megfejeltem a gerendát, engem se akartak kiszolgálni, ott ácsingóztam, hogy megkérdezzék mi a fa...nak jöttem, aztán engem is letuttak 2 perc alatt.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#426) Dufresne válasza jagada (#425) üzenetére


Dufresne
addikt

Én 2x voltam ott és mind2x eltöltöttem vagy 30percet a eladóval dumálva, szóval akkor úgytűnik nekem kiszolgálás szempontjából szerencsém volt:)
Amúgy a weblap frissítés tényleg nemártana nekik, de ők tudják...

(#427) Dufresne válasza scang (#423) üzenetére


Dufresne
addikt

Multkor is néztem az ajánlataidat és gondlkozom is nagyon egy sapkán, mert a biztonság tényleg nem mind...
Nemakarsz esetleg innen válogatni egy boardsapiért valamit?
[link]

(#428) Dufresne


Dufresne
addikt

De nehéz kivárnom még azt a két hetet, amíg elindulunk meghódítani a lejtőket:D

(#429) jagada válasza Dufresne (#428) üzenetére


jagada
őstag

gyere bánkútra, kitűnő a pálya. :)) :)) és van esti sízés szerdán meg pénteken.


volt már valaki közületek mátraszentisvánon??
van az a hosszú felvonó a jobb szélső, az milyen lehet? tárcsás?

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#430) Dufresne válasza jagada (#429) üzenetére


Dufresne
addikt

Mennék, csak ez nekem pénzkérdés sajna, amiben most nemállok fényesen...:(
ÉS idén már nem is fogok sztem, mert márciusban nemhinném, hogy sok hó lesz még.
Remélem jövőre jobban össze lehet majd szervezni a dolgokat és akkor lesze egy kis PH-s snowboard itthon:)

(#431) jagada válasza Dufresne (#430) üzenetére


jagada
őstag

2 éve március 15-én még snowboardoztam bánkúton.
aszem holnap is felmegyek, bár 7végén nagy a tömeg.

ezt a mátraszentisvánt próbálnám ki, ott nem voltam még.

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#432) jagada


jagada
őstag

Szombaton voltam mátraszentistvánon, van ott egy jó kis slide park rész, ott ugráltam egész nap :)) :)) :))
aztán jött egy sielő, ő is ugrott, aztán hozták a mentők a szánt és elvitték a síelőt...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#433) Dufresne válasza jagada (#432) üzenetére


Dufresne
addikt

Szegény:(
Sajna megesik, énis láttam már ilyet, mondjuk szerencsésebb végkimenetellel.


Más: Aki a windsurfing.hu oldalról vette a deszkáját, annak milyen tapasztalata van élezéssel kapcsolatban? Mennyire vannak ezek az új lécek jól élezve?

(#434) jagada válasza Dufresne (#433) üzenetére


jagada
őstag

én minden alkalommal látok valakit akit szántepsiben visznek, veszélyes sport, a mókus vagy 4x verte oda a buciját landolás után, lehet ha van bukója felkel lesöpri a havat és ugrik egy másikat......

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#435) Dufresne válasza jagada (#434) üzenetére


Dufresne
addikt

Na én meg tegnap vettem bukót, remélem nem fogom hasznát venni, de ha mégis, akkor legalább van.:)
Találkoztam is tegnap egyik manussal akivel megyünk ki, ő előző hetekben volt kinn párszor és mondta, hogy folyamatosan hordta le a helikopter a snowboardosokat, szóval reménykedem a legjobbakban:D

(#436) jagada válasza Dufresne (#435) üzenetére


jagada
őstag

fotó van róla?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#437) scang válasza jagada (#436) üzenetére


scang
senior tag

a bukóról vagy a pályáról? :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#438) jagada válasza scang (#437) üzenetére


jagada
őstag

természetesen a bukóról, nem élvezkedni akarok más baján....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#439) Dufresne válasza jagada (#438) üzenetére


Dufresne
addikt

Scang kollegától vettem. Pár hsz-el ezelőtt lnkelt oldalt róla, amúgy [link] ilyen freerider cucc.

(#440) piqla


piqla
őstag

nagy ritkan visszanezek ide, de allandoan csak azt latni, hogy ki mit vett, milyen fasza es draga es kul, semmi elmenybeszamolo, semmi erzes nincsen itt...

Szereted az állatokat?

(#441) Dufresne válasza piqla (#440) üzenetére


Dufresne
addikt

Kedden megyek ausztriába, akkor majd lesz élménybeszámoló, meg képes illusztráció is:D

(#442) Dufresne


Dufresne
addikt

Na holnap megyek reggel, szóval viszlát snowboardtársak:D

(#443) Dufresne válasza Dufresne (#442) üzenetére


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Sajnos hazaértem, de szerencsére épségben, ha lesz erőm, akkor még ma élménybeszámolok, ha nem, akkor nem ma :DD
Lesznek képek is, meg egy rövid kis béne videó is, sajnos az időjárás sokkal több filmre, illetve képreörökítést nem tett lehetővé.
Szóval előzetesen ennyit:D

(#444) Dufresne


Dufresne
addikt

Na addigis, amíg nekiállok a beszámolónak egy gyors kérdés.
Szóval a tároláshoz érdemes leszerelni a kötést a lapról és külön tartani őket a következő szezonig, vagy hagyjam úgy ahogy van az egész

(#445) Dufresne


Dufresne
addikt

Napi teendők miatt a mai élménybeszámoló elmarad, de úgysem vagyok még kész a videóval, szóval még van mit tenni:)
Addig is [L]http:\\dufresne6.fw.hu[/L] itt megtaláljátok a képeket a táborról:)

Azért a helyről, Gerlitzenről elöljáróban annyit, hogy [link] pl itt találtok róla sokmindnet. ÉS ezt kiegészíteném annyival, hogy tényleg nagyon szép hely közel az olasz és szlovén határhoz. A hegy tetejéről pedig baromi szép a táj.
Az idővel kapcsoltban viszont sajnos nem volt szerencsénk, mivel a tavaji táborozással ellentétben idén igen zord, ködös időjárást fogtunk ki.

(#446) piqla válasza Dufresne (#443) üzenetére


piqla
őstag

varom :)

Szereted az állatokat?

(#447) Dufresne válasza piqla (#446) üzenetére


Dufresne
addikt

Azért nagy várakozás nelegyen ám a videózást tekintve:)
Főleg mivel boardoztam eddig életemben össz 9 napot:) Tehát semmit extrém ugrások, vagy hegyomlás előidézés, csak amolyan lefelé menés és 1-2 kisebb ugrás:D

(#448) Dufresne


Dufresne
addikt

Na videóra még mindig nem szántam időt pusztán lustaságból, de egy kis élménybeszámoló:)
Szóval febr21-én hajnalban indultunk Pesti hajlékunkból és rövidúton csatlakoztunk a buszos csoporthoz, akikkel együtt mentünk, csak mi az autós utazást választottuk költségspórolás végett:) A hosszú és kimerítő utat, ami budapest keleti végéből az M7-es autópályáig való eljutást illeti nem részletezném :DD, de annyit azért elárulok, hogy a fennmaradó pár100 kilóméter sokkal kellemesebb volt. Lényeg a lényeg a hegy lábánál és egyúttal tó partján elhelyezkedő szállásunkat úgy este 6felé birtokba is vettük a Gerlitzen [kép] bővebben [link] mellett:)
A szállás tűrhető vlt, nagyjából a pályákra eljuttató 4 személyes kabinos felvonótól olyan 6perces sétára, ami jókis bemelegítő, illetve levezető is volt minden nap:)
A kaja is elfogadhatóvolt, de még mindig nem éri utol a hazai viszonylatot:)

És akkor jöjjön a lényeg:D
Tehát a hegy maga 1911m-es és nagyjából 30km sielhető pályahosszával nem a legtekintélyesebb, és nem is olyan változatos, de ennek ellenére sztem élvezhető, mindeki megtalálja a maga kedvére való részt, ez biztos. Erre sztem elegendő a 14 megtalálható pálya:) Ebből, ami minket illet az egyes és a 8-9-es pályaszakaszokat részesítettük előnyben, mivel ezeknek (2,5 és 5km) megvolt e kellő hosszuk is és a számunkra megfelelő változatosságok, értem ezalatt a gyorsabb és lassabb szakaszok váltakozását és az erdősebb részek kiaknázását:)
Mivel az igaz síelés/boardozás, csak megérkezésünk utáni napon kezdődőtt, így ez a nap inkább csak a bemelegíés saját stílus és a megfelelő kötésbellítás keresgélésével telt (lévén új cuccokat vettünk:D). Ami engem illet még az utsó napon sem volt tökéletes a beállításom, de a 2dik naptól kezdve már nem szarakodtam vele, inkább élvezni akartam a hegyet. Tehát mint mondtam a gyakorlati szempontból első naon semmi nemtörtént a gyakorláson kívül és a szokásos kezdőseséseken kívül...és persze az esti izomláz és nyújtás sem maradhatott el, mivel egy éve nem csináltam hasonló moszgást kb:D

Nagy reményekkel vágtunk a második napba, ami a csütörtök volt, tehát valós kinntöltött időnk 3dik napja:D
Az időjárás ezen a napon sem volt kedvünkre és asszem nemárulok zsákbamacskát, ha elmondom, hogy az utsó (vasárnap) napot kivéve egyik nap sem volt kielégítő a fotózási és kamerázási igényeinknek :((( Szóval kicsit részletesebben az időjárás ilyen szempontból egy hulladék volt, gyakran max 10-15méteres látótávolsággal, hófúvással és köddel fűszerezve...de ez persze a boardozást egyáltalán nem akadályozta és mivel idén szerencsére nem felejtettük el elvinni a walkietalke-kat így ha kicsit szétrázódtunk, akkor sem volt nehéz egymásra találni:)
Ami pedig a boardozást illeti egyre jobban kezdtünk belejönni értem ezalatt a stabilitást és a kanyarbiztonságot, értem ezalatt azt a nálam néha még fellépő jelenséget, hogy nem mindig sikerül túl frappánsan az oldalváltás, így kénytelen vagyok a mozdulat előtt kicsit ráfékezni a dologra. Ugrásokkal még ezen a napon sem próbálkoztam, inkább próbáltam a technikára figyelni, mert minek ugrálni, ha még az átkozott oldalváltások is néha bekavarak, nemigaz :D
A nap végére mondhatom, hogy mindannyian elfáradtunk, főként mivel mindenki tudja sztem, aki már volt síelni, hogy a nagy csoportok mennyire buckssá tudják tenni a pályákat, amiket lábbal kipumpálni, kifékezni elég nagy meló sztem:) Tehát ezt a viszonylag kellmesebb napot is még kisebb görcsök és a szálláson való nyújtás követett, nameg egy eléggé ehetetlen vacsora, amit az enyhén meleg, de annál jópofább és udvariasabb pincér tett kicsit elviselhetővé :C Természetesen a nap végét a szokásos nagy alvás zárta :))


A 3dik síeléssel töltött napot majd holnap részletezem, mivel most barátnőm kitalálta, hogy moziba hív engem és ennek nemtudok ellenállni :DD
Tehát kezdetnek ennyit és a 3dik nappal kapcsolatban pedig annyit, hogy kénytelen voltam az időjárásnak köszönhetően egyedül végigsíelni a napot, de majd részletesebben holnap:)

(#449) piqla válasza Dufresne (#448) üzenetére


piqla
őstag

mindenesetre ''irigykedo szmajli''

Szereted az állatokat?

(#450) Dufresne válasza piqla (#449) üzenetére


Dufresne
addikt

Jön nemsokára a folytatás is, de sajna nem mindig van időm, vagy kedvem regényt írni:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.