Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Bling95


Bling95
őstag

hnap induláááss :C

(#552) btf


btf
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap lementünk 1 napra Eplényre.

A pálya jó volt, csak délutánra kezdett el jegesedni.

A falevél és a girland már egész jól megy sarkon + fordulgatok is. :)

Igazából csak a felvonóhasználattal van bajom...

A csákányosból kiesek, a beülősből meg mikor kiszállok ált. előreszaltózok. (egy pici lejtőnél állunk meg fent, egyik láb be van csatolva) :(

Összeségében nagyon jó volt, így elsőre. (Előtte nem voltam havon, csak műanyagpályán, nem síeltem soha)

Tí milyen tippeket adnátok felvonóhasználattal kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#553) doc válasza btf (#552) üzenetére


doc
nagyúr

Tí milyen tippeket adnátok felvonóhasználattal kapcsolatban?
ne hasznald a csakanyost :D
komolyan, nagyon szar. plane mikor csontra jegesedik alatta a palya, azon baromi nehez megmaradni, mikor utoljara voltam Eplenyben es csak a csakanyos ment, kb. du. 3-ra elerte ezt az allapotot

a beulost meg szokni kell :D

(#554) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Nah indítsuk be a topicot!! :DD

Lassan lassan kezdődik a szezon. Van nekem egy eladó hammer sequence lapon meg rajta egy hammer fémhidas kötés. 2009be vettem anno 2 szezont volt használva. Szerinetetk mennyiért tudnám eladni?

Meg jöhetnek az utitervek idei szezonba ki merre ki mit ajánl? :))

(#555) Bling95


Bling95
őstag

lassan jön a szezon.

idénre tervek: itthon waxolni( soha nemcsináltam még ilyet) és vmi csuklóprotektor beszerzése (tavaly óta fáj a csuklóm....)

(#556) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#555) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Otthon waxolni azt hogyan? Szerviz élezés+waxolás 6k körül annyit megér. Csuklódra meg level fly kesztyű. Amikor kezdtem kapásból protektoros kesztyűt kerestem. 1x kel megvenni nekem 4 éve húzza már. Haverom az utolsó nap törte el a csuklóját.. Van még 1 bukóm de azt 1x ha felvettem.

(#557) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#556) üzenetére


Bling95
őstag

Regi rossz vasalo + melegwax . meg kell ilyen kaparo-t szerezni( bar mivel elezni is ugyis kell lehet waxoltatom is akkor egybe)

Neten neztem nem tunt neheznek, kesztyut megnezem mert teljesen tobkretrenni nemkene a csuklom.... Igy banom mar hogy tavaly nem protektoros kesztyut vettem

[ Szerkesztve ]

(#558) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Sajnos úgye fest, idén még annyira sem jön össze a board, mint tavaly :( Ezt már előre sajnálom, de a remény hal meg utoljára. Viszont ettől függetlenül kabátot keresek ilyen stílusban, és Ti elég bennfentesek vagytok. Sajna szűkös a keret, 20-25k, ez nem sokra elég, de ennyi van. Itt kicsit összeszedtem, hogy mit kéne tudjon. Van valami jó tippetek? :)

Előre is köszi,

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#559) hoffman_ válasza hoffman_ (#558) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nos, ennyire nem várjátok a telet? :) Pedig ez a kis lehűlés adhatott volna motivációt :D Közben voltam nézelődni, az első helyen találtam párat. A Cygnus márka mit mond nektek? Nem találtam róla semmit sajnos, így nem szívesen vennék bármit is. 5000mm/h víz, hófogó, millió zseb, boardra alakított ujj, 4000 g/m2/24h lélegáteresztő képesség mind a háromban.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#560) doc válasza hoffman_ (#559) üzenetére


doc
nagyúr

odebb van meg a ho :(
mennyiert osztogatjak ezeket a kabatokat?

(#561) hoffman_ válasza doc (#560) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A két szélső 28, a középső 20. A különbség csak annyi, hogy a középsőn a zipzár nem fedhető el illetve talán egy lehelletnyivel vékonyabbnak tűnik, de erre nem esküdnék. Nagyon bejönnek, és túl sokat utánamenni nem akarok - bár akkor azt bánom meg - még egy szerintem egy westend és decathlon kört futok, de több türelmem/időm nincs rá...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#562) Bling95


Bling95
őstag

Jo lenne mar a ho...

(#563) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Egy kis kedvcsináló [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#564) Bling95


Bling95
őstag

nagyon fasza aláöltözőt vettem ma decathlonba alsó + felső 11k

más: ftwo boardokkal valami tapasztalat? mit jelent az hogy full magos?

(#565) doc


doc
nagyúr

volt valaki a hetvegen Eplenyben? van mar deszkazasra alkalmas ho?

(#566) Bling95 válasza doc (#565) üzenetére


Bling95
őstag

Baratnom volt :) aztmondja tomeg nemvolt , csak az also szakasz megy ( lofutty) e jeges nagyreszben

(#567) doc válasza Bling95 (#566) üzenetére


doc
nagyúr

akkor olyan mint tavaly volt
csupa jeg a palya, ami meg hagyjan, de a csakanyos felvono palyaj is vegig tomor tukorjeg :(
na majd ha leesik a rendes ho... :)

(#568) Bling95 válasza doc (#567) üzenetére


Bling95
őstag

En foleg a tomegtol feltem, mert azon a 400m- en nagyon betud tomorulni.... De aztmondta hogy nemvoltak olyan sokan

(#569) Bling95


Bling95
őstag

Nemtudjatok hol tudnék szerezni valami fasza board zsakot? Vegig zipzarasat 7-8 ezer kornyeken.

(#570) Bling95


Bling95
őstag

Ugynezki nitro táska lesz belole. 11k de nagyonfasza

(#571) btf


btf
aktív tag

Üdv.!

A lehető legolcsóbban szeretnék Ausztriába, esetleg Szlovákiába menni 1 napra (max 2--> akkor kéne ugye szállás is)

Nézegettem árakat, a kölcsönzést és a belvárosba buszozást viszonylag olcsón meg lehet úszni.

Nem voltam még külföldön (főleg boardozni, eddig csak Eplényt próbáltam ki, fentebb írtam).

Olcsó pályákra, esetleg szállásokra lennék kiváncsi, ki hol volt, mikor kint volt, hogyan jutott oda.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#572) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#570) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

11ér táska? drágábbér nem volt? :DD

(#573) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#572) üzenetére


Bling95
őstag

hallod... azagáz hogy olyat nem akarok ami ilyen belebujtatós, szóval csak zipzáros jöhetett szóba, olyat meg fehérváron nem találtam sehol ( 1 volt decathlonba de az nagyon nemtetszett az "csak" 8 v 9 volt ) szóval vagy rendelek neten ami pk-val pont ennyi vagy felmegyek pestre az úgy meg mégdrágább

szóval maradt ez, drága de szerintem ilyet a következő jópár évben nem fogok venni

alap kérdésre : de volt :D dakine az 2 ezerrel drágább meg volt valami nagyobb nitro ( 2 deszka fér bele ) az 18 talán

[ Szerkesztve ]

(#574) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#573) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

:D Szerintem a táska a legkevesebb! Nekem nagymuter vart egyet full egyszerű zsák. Inkább sporolj egy deszkára egy kötésre fasza bakira szemcsi kesztyű aztán jöhet kabi gatya és mire ezeket összegyűjtöd elavul a deszkád kötésed bakancsod.. :D:D

(#575) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#574) üzenetére


Bling95
őstag

családban nem tud senki varrni :N táska meg amiatt volt fontos ( nekem ) mert sítáborral utazok ott meg csak bekurják a busz aljába .... , plussz arra figyeltem fel hogy akik táskában tartották azoknak nem fagyott szarrá az egész mindenség éjszaka

kabim van ( fundango, sztem nagyonfasza), szemcsi is ( nemszeretem nagyon használni, mert csökkenti a látóterek, kesztyű sima nordica ( nem protektoros, majd egy olyanra előbb utóbb benevezek ), gatyát is vettünk ( talán nike, nemvagyok vele megelégedve)

szóval deszka kéne, kötés meg bakancs csak idén válság van szóval nem ezeket kértem karácsonyra hanem hogy egyáltalán tudjak menni sítáborba

(#576) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#575) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Mondjuk akkor valóban előnyös ha van egy normális táskád. :) Kabim gatyám nekem is fundango de nem valami top minőség. Tavaly elkellet vinnem megjavittatni a kabit meg a gatyát is, sőt a gatyám zipzaros zsebe kiszakad és elhagytam a telom hét elején.. Szemcsim az egy dragon rogue imádom akciósan amcsiból :)) kesztyű level fly szintén csak ajánlani tudom.

Deszka meg egy apo yeah 2009modell de 2010be vettem, hozzá egy burton custom 2010es. I love APO :)) Baki meg jelenleg egy Nitro de idén tervezek egy Burton-t :)

(#577) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#576) üzenetére


Bling95
őstag

Fundango nalam az arahoz kepest bevallt :) meg jovore jo aztan szerintem ugyis kinovom

Level fly-t nezegettem talan jovore, szemcsi meg vmi egyszeru uvex.
Szepen lassan meglesz minden , boardozni tavaly kezdtem csak , elotte sieles ( csakhat meg novesben vagyok baromi dragat azertse veszek ilyenekbol mint kabat kesztyu stb)

(#578) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#577) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Hát nyilán érdemes megvárni mig nem növöd ki 2 év alatt a cuccaid :) Aztán érdemes rámenni kicsit a minőségre főleg ha most kevésbé jó fajta a deszkád kötésed!

Egyébként eplénybe haveromék csinálják a snowparkot majd szólok ha lesz vmi értelmes dolog ott :D

(#579) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#578) üzenetére


Bling95
őstag

jelenleg apukámét használom, kevésbe jófajta ( talán vmi decathlonos? ) viszont ő évente kb 4 napot jut el eplénybe, arra megintcsak abszolút tökéletes

növés meg kitudja mikor hagyom abba, 16 multam, elvileg már lassan megáll a dolog

(#580) btf


btf
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

8000ft körül, milyen kesztyűt, szemüveget ajánlotok? (Persze, ha olcsóbb az se baj)

Kesztyűnél a legfőbb szempont, hogy minél tovább bírja beázás nélkül.

A 3-4k-ért kapható szemüvegek (pl.: decathlon, intersport) milyennek számítanak?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#581) doc


doc
nagyúr

tudtok valami olyan helyet, ahol olcson lehet belepo szintu snowboardot venni (Zasszonynak kene, tehat eleg kis meret) kotessel? leginkabb Veszprem megye jatszik :U

(#582) Bling95


Bling95
őstag

siralmas a hóhelyzet:(

(#583) Bling95


Bling95
őstag

Sos kerdes

Szerintek eleg nekem egy 150es board? 183-5 centi magas vagyok , viszont tavaly kezdtem

Ftwo freestyle lap gyari muanyag kotessel( kezdonek szerintem mindegy)

Lenyeg a lenyeg... Eleg lehet ez vagy kicsereltessem egy nagyobbra?

(#584) Bling95 válasza Bling95 (#583) üzenetére


Bling95
őstag

Kb a nyakam aljaig er

(#585) doc válasza Bling95 (#584) üzenetére


doc
nagyúr

az eleg pici, tanulni talan jo de gyorsan kinovod
altalaban az a jo ha all es orr kozott van a vege

(#586) Bling95 válasza doc (#585) üzenetére


Bling95
őstag

egy 55-56 os már elég lehet?

[ Szerkesztve ]

(#587) Manitou


Manitou
addikt

Üdv!
Már régóta szemezek a snowboardozással, de eddig mindig csak elméleti síkon maradt meg a dolog. Viszont most úgy néz ki majd valamikor februárban céges csapatépítő jelleggel elmegyünk sielni/snowboardozni majd valószínü egy hétvégén, szerintem 2 napra.

Addigra jó lenne beszerezni a szükséges dolgokat. Már múltkorában írtátok, hogy első alkalommal nem érdemes még venni felszerelést, hanem kölcsönözni érdemes, kipróbálni milyen, hogy megy , hogy tetszik, stb...

De azért én bízok benne, hogy nem megy el a kedvem az első alkalom után tőle :D

Szóval szeretnék infókat gyűjteni mindenről, amiről a boardozással kapcsolatosan érdemes tudni.

Valaki le tudná írni nagyjából mik azok amikre érdemes figyelni vásárlás során? Egy két megbízható jó márkát is írhatnátok. A témakörök:
kesztyű, kabát, nadrág, cipő, kötés :F , deszka, szemüveg, bukó
remélem nem hagytam ki semmit :)
Deszkát mennyire érdemes venni netről? Vagy más dolgot is akár?

[ Szerkesztve ]

(#588) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#583) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Deszkát leginkább súlyra mérlyük és nem hosszra! Tehát ha te 40 kilós vagy akkor jó lesz a 150es.. amit kétlek tehát te esetedben nem lesz jó! Függ a lap keménységétől meg hogy hány kiló vagy.

[ Szerkesztve ]

(#589) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#588) üzenetére


Bling95
őstag

ugy 90kg vagyok:D a lap ahogy nézem elég puha

cipőt kéne vennem? melyik márkákban gondolkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#590) -=Vacsek=- válasza Manitou (#587) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Gondolom még nem űztél semmilyen téli sportot gondolok itt a síelésre.

1. alkalomra szerintem is mindenképp bérelj cipő+deszka 2napra megvan 5-6k ftból. A téli ruházatot érdemes minél későbbre kitolni mivel ahogy telik a szezon úgy lesznek olcsóbbak a cuccok. Sőt ha bérelsz 1. alkalommal cipőt és deszkát neked ott részletesen elmondják mit hogyan kell nézni mi alapján kell vásárolnod, és ha tényleg tetszett akkor szezon végén vehetsz akár lapot kötést és cipőt újat fél áron vagy olcsóbban :)

Ami a ruházatot illeti ami tetszik, tehát lehet az 8-10k mmig vízhatlan ha nem tetszik..:) Ha hosszabb távra tervezel érdemes protektoros kesztyűt venned. Jó dolog a protektor a csuklódnál tapasztalatból mondom sőt egyik ismerősöm már törte el a csuklóját. 3 éve vettem egy level fly-t teljesen megvagyok vele elégedve, de bármilyen protektoros megálja a helyét szerintem.
A szemüveg kérdés nálam elsőbbséget élvezett 1x kell beruházni egy normálisra és kész. Szintén tapasztalat, volt többféle a lencse párásodott a ragasztó elengedte a lencsét, megtiszitod h méteres karc a lencsén stb.. Tehát dupla lencse ne a gagyibb falytájú műanyag keret nagy látási felület ionizált lencse stb..
Bukóm van, egy red trace kényelmes jó, megvettem 2x volt rajtam nem használom :D

Tehát ha megfogadod a tanácsom és ahogy olvastam a hsz-ed a többiekét 1. alkalommal bérelsz felszerelést. Ha tetszett irsz és segítünk neked megfelelő decket meg cipőt találni.:)

Remélem tudtam segíteni.

(#589) Bling95

Az előző cipőm Nitro volt imádtam nagyon strapabíró és kényelmes 4 évig használtam évi átlag 18napot használt az 3 év alatt több mint 50 napot futott és úgy adtam el h szinten újnak tűnt. Most Burton van szintén remek márka. Amit még dícsértek az a ride. De ezek kicsit drágább fajták. menni kell probálgatni melyik kényelmes h tartja a lábat ez sajna macerás de megéri. Probáltam nideckert is jó minőségű de az nekem nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#591) Manitou válasza -=Vacsek=- (#590) üzenetére


Manitou
addikt

Köszi :R

Jégkorizni elég jól tudok, eddig csak ezt a téli sportot üztem eddig. Se a sielést se a boardolást nem próbáltam még. Ha mondjuk régebben gördeszkáztam az jelent valami előnyt?

Másik még , hogy februárban hova érdemes menni? Itt nem biztos hogy lesz hó. Hozzánk legközelebb románia lenne, vagy szlovákia.

(#592) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#590) üzenetére


Bling95
őstag

köszi, fehérváron pont van nitro bolt ( bár horror ár).

egyébként szerintetek 2-3 évig egy ilyen ftwo kötés + lap 50K elég tanulgatni meg próbálgatni nem?

más, vacsek: a level fly kesztyűt itthon vetted vagy kintről rendelted?

(#593) -=Vacsek=- válasza Manitou (#591) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Az h tudsz gördeszkázni nem hiszem h sokat számít, kicsit másképp működik a deszka. :)

Talán szlovákia de nem ismerem egyik térséget se túl jól, nagyon régen voltunk egyszer donovaly-ba (szlovákia). Sokkal alacsonyabb a minőség mint a nyugati országokba de az ár is jóval kedvezőbb.

(#592) Bling95

Igen, ezek valóban horror áron vannak, de kis utánajárással ki lehet fogni az akciós dolgokat. 18ér eladtam a régi nitrom és 28ba vettem egy burtont.
Fel probáltam egy nitro anthem-et is az vmi istenkirály cipő lett csak 40k-t sokalltam érte :D
Itthon vettem a kesztyűt veszprémbe a hefába, szintén akciós volt. Most nézem igen csak fel ment az ára nem is értem h miért kerül 25ezerbe..

Egyedül a szemüvegem való külföldről azt oregonból hozattam egy dragon rogue 40%al olcsóbban március végén :)

(#594) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#593) üzenetére


Bling95
őstag

szóval akkor nem elképzelhetetlen hogy 35ből kihozok egy nitrot vagy egy burton-t?

anthemet láttam valahol most neten

szerk: megisvan, enyniért jóis lenne nekem

[ Szerkesztve ]

(#595) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#594) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Ezt az oldalt már én is néztem csak h ez csak 270es méretben van azaz 41es europai méret.. us 9 uk 8 nem véletlen h ilyen olcsó :)

(#596) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#595) üzenetére


Bling95
őstag

(#597) -=Vacsek=- válasza Bling95 (#596) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Nekem ilyenem van és nagyon jóó :)

Egyébként a reverb is szintén nagyon jó cipő! Ezek nagyon kényelmesek jól tartják a bokád és időállóak. Igaz nekem a tls fűző nem jött be jobban szeretem a hagyományosat.

[ Szerkesztve ]

(#598) Bling95 válasza -=Vacsek=- (#597) üzenetére


Bling95
őstag

Csak ne kerulne ennyibe :D tls-t nemtudom milyen , boltba kiprobalom majd...

Azabaj hogy fehervaron csak hervis , decathlon, meg ez a bolt .... Kicsi a valasztek

(#599) Bling95


Bling95
őstag

Voltam bent a boltba , ebbol a fajtabol nincsen nagyonbb, masikra meg rakene dobni 25 ezret

Abszolu szubjektiven: szerintetek milegyen ? Hagyjam a 151-est vagy radobjak?

(#600) Bling95 válasza Bling95 (#599) üzenetére


Bling95
őstag

megveszem a nagyobbat, konkrétan ilyet

ftwo helyett head lesz a deszka kötés pedig műanyag helyett fém...

lehet már baromira elegetek van belőlem, neharagudjatok, de mindig felmerülnek kérdések...

head cipők milyen minőségek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.