Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) atomin13


atomin13
tag

hi, tudja valaki hogy mi volt a címe annak a sorozatnak, ami az rtl-en ment kora délután , és snowboardoztak benne.

(#202) jagada válasza Dufresne (#200) üzenetére


jagada
őstag

várjuk a havat ;) ;) ;)

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#203) jagada válasza atomin13 (#201) üzenetére


jagada
őstag

valami sípályájuk meg sísulijuk vót vagy mi a főszereplőknek??
nem valami siakadémia vagy ilyesmi vót a címe?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#204) atomin13 válasza jagada (#203) üzenetére


atomin13
tag

azt hiszem egyre gondolunk, csak a címet ful nemtom.......
már mennék én is valahová, lett volna itt bánkúton nagy ho, csak amikor 15 cm van akkor mindig elolvad, aztán várhatjuk hogy ujra annyi legyen , és megint elolvad :(((

(#205) Dufresne válasza jagada (#202) üzenetére


Dufresne
addikt

Énis várom már, de addig is kéne venni olcsón valami jó deszkát:D (tudom nehéz:DD)

Amúgy volt egy Síakadémia című film,d eaz nem sorozat volt, viszont akkor is baró volt, csomószor megnéztem videókazin:))

(#206) jagada


jagada
őstag

a szezon még nem kezdődött meg, nem kell bexarni skacok, lessz még itt hó :)) :)) !!!!!
a hóhatár c. flimm az hogy teccett nektek???
és a snowboarder?

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#207) atomin13 válasza jagada (#206) üzenetére


atomin13
tag

a hohatar nem lett volna rossz, de sok helyen olyan nagy tulzásokba estek, azok a részek nagyon elszomorítóak voltak :(,

a másik filmet épp most akarom megszerezni, ugyer az a sváci gyerekről szól, milyen , jó film ?

nba meg a sorozat címe kellene :)

(#208) atomin13


atomin13
tag

az országban hol van jó pálya, ahol lehet hoszzan csuszni?

(#209) jagada válasza atomin13 (#207) üzenetére


jagada
őstag

hát teljesen más mint a hóhatár, nem az a hálivúdi csihipuhi hanem kult flimm...

de azér az a szőke pics@ az jó vót benne :)) :)) :)) :))

én a síakadémiára emléxem keress rá így...

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#210) Dufresne válasza jagada (#209) üzenetére


Dufresne
addikt

Múlkor megtaláltam a snowboarder linkjét, de azóta...:(
Meg tudnátok mutatni merre találom, mert google-ban valahogy nem lelem.

(#211) jagada válasza Dufresne (#210) üzenetére


jagada
őstag

nem tom, nekem meg van divx-be,de csak feliratos..

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#212) Dufresne válasza jagada (#211) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem úgysem lenne rossz:)
Amúgy a másik film az a First Descent, ami most lesz majd a közeljövőben, ha jóltudom.
Lesz az itthon a mozikban, vagy tud valaki róla valamit?

(#213) Dufresne


Dufresne
addikt

A snowboardshop oldalán sok új és használt deszka látható, namost kíváncsi lennék, hogy a használtakról van valami tapasztalatotok/véleményetek?
Mennyire leharcolt darabokat szoktak az emberhez vágni, esetleg arra is adnak némi garit, ilyesmi?

Tudom, ha elmegyek, akkor meglátom, azt is fogom tenni holnap, de gondoltam megkérdem tőletek is:)

(#214) jagada válasza Dufresne (#213) üzenetére


jagada
őstag

szoktam nézegetni én is és vagy sose adnak el semmit, vagy már kb 2 éve nem fríssítették a kínálatot a honlapon.....

használt rizikós, bár asszem ezek elég rendes fószerek.

nézd meg jól a kantnit, ha sérült, akkor ne vedd meg, meg ne legyen elrepedve se a deszka! néhány karc nem számít, amúgy se láccik a hóban.

nézd mán meg lécci ha már arra jársz, hogy van-e Emery step in kötésük meg 44-45-ös baki hozzá használt és mennyi péz?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#215) Dufresne válasza jagada (#214) üzenetére


Dufresne
addikt

Ma voltam náluk és sajna nem olvastam a hsz-ed csak most:( Szóval nemtudom van-e olyan nekik.
Amúgy tényleg rendesnek tűntek, egy sráccal dumáltam vagy 15percet, néztük kesztyűt, meg deszkákat is:)
A Hammer motion deszkája egészen megtetszett 43ért:)
Amúgy viszonylag normálisak a használt deszkákt is, mondta is a srác, hogy a szarabbakat viszik a kölcsönzőbe:D
Jah meg honlapról is szó esett, hogy rég nem volt frissítve:)

(#216) Daywalker válasza Dufresne (#215) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó bolt az a snowboardshop. Én is bevásároltam ott idén, de még nem tudtam kipróbálni.

Deszka: Hammer Motion Wide
Kötés: K2 V7.
Bakancs: O-Three Timeless.
Vettem még egy protektoros kesztyűt is.

Hó show-n vettem ruhát is: Heavy Tools.
Ja meg vettem Lorpen S.M.S snowboard zoknit is, de az Procrossban illetve a westendben kapható. Már egy csomó lóvét belepumpáltam, tehát eshetne már az a ... szóval a hó.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#217) Manitou válasza Daywalker (#216) üzenetére


Manitou
addikt

Ez így összesen mibe fájt neked? :)

(#218) Daywalker válasza Manitou (#217) üzenetére


Daywalker
addikt

Számolok....kb. 160. Még kéne egy pár térdvédő meg 1 szemüveg.

Persze a ruha akciós volt, különben még vagy 16K-val drágább lett volna legalább.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#219) jagada válasza Daywalker (#216) üzenetére


jagada
őstag

ezt ne nézd meg, ha nem akarsz agyvérzést kapni:
[link] :)) :)) :))

a bakit sasold :DDD :DDD

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#220) Daywalker válasza jagada (#219) üzenetére


Daywalker
addikt

A Timlessre gondolsz?:)

Amúgy én még kcisit drágábban vettem (30)...de végülis mindegy, így legalább ki tudtam mindent próbálni egy helyen, hogy minden frnakón passzol-e egymáshoz. Szerintem úgy nem lehet vásárolni, hogy minden 100 helyen vesz meg az ember. Én jövőhét végére már tervezek vagy egy Mátraszentivánt vagy egy Donovalyt:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#221) Manitou válasza Daywalker (#220) üzenetére


Manitou
addikt

A többi cuccot leírnád hogy mi mennyi volt. THX :R

Mátraszentiván-ról vagy Mátraszentistvánról láttam multkor a Havazinban egy kis bemutatót. :F Már nem is tudom, de egész jókat mondtak róla. :)

(#222) jagada válasza Daywalker (#220) üzenetére


jagada
őstag

arra, a különbözetből kigyött vóna a szemüveg...

tessék csak nézelődni a Mátrába:
[link]

szvsz csak a kötésnek van szerepe a bakival, hogy klappoljon (de lehet, hogy nem értek hozzá :U :U ), a többit ott veszed ahol jó az ár/minőség arány az mán mindegy hol veszel gatyót vagy kesztyűt esetleg szemcsit.
meg nem is tudnék 1x-re ennyi lóvét áldozni rá. :( :( :(

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#223) Daywalker válasza jagada (#222) üzenetére


Daywalker
addikt

Egy alap szemüveg ami jó minőségű 11ezer Ft. (Spy Optic)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#224) Daywalker válasza Manitou (#221) üzenetére


Daywalker
addikt

Tételesen:

Hammer Motion Wide (163-as amúgy): 43 ezer
K2 V7: 30 ezer
O-Three Timeless: 30 ezer
Chiba protektoros kesztyű: 10 ezer

Heavy Tools snowboard nadrág: 20 ezer (Hó shown ennyi volt. Asszem 30-ról leárazva)
HT snowboard kabát: 20 ezer (ez 26-ról volt Hó shown)
Lorpen zokni: 3 ezer

Ja igen, azt majdnem elfelejtettem, hogy vettem Burton csúszásgátlót-kilépőt, ki hogy híjva (alu), az volt még 3000 vagy 3500 Ft.

Amúgy a cipő (azaz a lábméreted) határozza meg, hogy kell-e wide deszka. Nekem csak 43-as cipő kellett (bár utcai cipőben 45-ös kell), de wideot vettem, mert volt már szerencsém úgy boardozni, h állandóan leért a cipő orra vagy sarka. Estem is szép nagyokat. Mondjuk a Wideot nehezebb kezelni egy picivel.
Továbbá a cipőméret határozza meg azt, hogy a kötésből milyen méretű kell. Nekem L-es van, de van nagyobb, XL-es, ami 45+ lábméreten felül kell:D
Amúgy a V7-es egy jó kötés, hátul fémhidas (mondjuk már a V2 is az).

Ráadásul a boltban faszán be is állítottak mindent.

Ja, és szerintem a Hammer egy jó puha lap (de a boltban megmutatják mennyire puha - én majdnem szívrohamot kaptam, amikor meghajlította :Y ). Kezdőknek vagy fun boardozásra ideális szerintem.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#225) jagada válasza Daywalker (#223) üzenetére


jagada
őstag

nekem egy 2005- ös Carrera Power DUPLA, ANTIFOG, 100%UVA, UVB is megteszi 5k ért, szvsz ez az alap, persza határ a csillagos ég, kérdés, hogy megéri-e.

bírom az olyanokat akik feszítenek a spider gúnyába, meg lóg még a cumón az árcédula, kigyönnek a pályára, leszúrják a deszkát/sílecet oszt beülnek sörözni, aztán meg na jól megmutattuk magunkat a szőröstalpú bugrisoknak oszt hazamennek......mer max nejlonon tudnának csak csúszkálni.

akár 160- ért nem komplett felszerelést vehettél volna, hanem maga egy komoly deszka kerül ennyibe...

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#226) Daywalker válasza jagada (#225) üzenetére


Daywalker
addikt

ÁÁ, ez a Spyder is. Vicc. Hó Shown nézegelődök, megkérdezem mennyi az a kabát...azt mondja 125 ezer. Mondom anyukád...:D és el is húztam onnan.

A snowboardra is igaz, hogy a határ a csillagos ég.
170-ért van Burton Custom X, de felesleges ennyiért venni. Azért ez eléggé szezonális sport, és Mo. nem igazán egy havas terület:D Arról nem is beszélve, hogy a komolyabb deszkákhoz kell egy pár éves rutin, különben beleesik az ember a abba a csapdába, amibe a ''söröző spyder ruhások''.

Szóval el kell dönteni, mire kell. Ez a deszka is csak azért volt 43, mert nem idei modell. Ebben legalább már van oldalkiképzés, nem úgy mint egyes drágább deszkákban.

Szerintem már így is elget költöttem rá. Neked mid van pontosan? Azaz milyen cuccod (deszka stb)?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#227) jagada válasza Daywalker (#226) üzenetére


jagada
őstag

most spec semmilyen, eladtam, azér böngészem én is a bótokat, hogy mik a lehetőségek, bár megjegyzem én 2 hónap alatt sem keresek 160k-t, ez meg eléggé behatárolja a lehetőségeket...a kocsimat is eladtam, úgyhogy nem vagyok túl mobil se. u.a. a bakit néztem amit te vettél, ez még elfogadható árban van, bár lehet inkább az emery step in tech felé hajlok..

ha hiszed ha nem ukráínyébe 5k-tól kezdődnek a spider dzsekik (meglepően jó minőség bár tutkóra hamis) és hihetetlen választék van.. egy mókus is bizniszelt itt a ph-n ilyen dzsekikkel bár ő tán 19k-ért adta és volt Rossignol meg Columbia is occsóbbér.....

Amúgy egy Oxigen deszkám volt, meg Rossignol baki.

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#228) jagada válasza Daywalker (#226) üzenetére


jagada
őstag

na meg is leltem:
[link]

méd in ukráínye, veszik mint a cukrot....szvsz a józsefvárosi piac is tele van már ezekkel.

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#229) Daywalker válasza jagada (#228) üzenetére


Daywalker
addikt

:D

Hát igen. Valahol olvastam is róla (asszem sieklok.hu), hogy most nagyon nyomják ezeket hamisba.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#230) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Sziasztok!

Eddig még csak siletem, de most el akarok kezdeni snowboardozni... Kinéztem ezt a deszkát magamnak [link], szerintetek mennyit érne meg, és érdemes-e ilyet venni elsőre?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#231) Daywalker válasza Bhoeurh (#230) üzenetére


Daywalker
addikt

Milyen magas vagy? Na mert ha 175-nél több, akkor rövid lesz. Feltéve h nem freestyleozni akarsz).

Amúgy nem tom mikori modell amit mutattál, mert 2002/2003-ig visszamenőleg sem találtam róla semmit. A másik, hogy használtan nehéz boardot venni, mert gyakran nem látszik, hogy olyan sérülés van rajta, ami miatt kuka a cucc.

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#232) e-biza


e-biza
őstag

én azt mondom minden kezdőnek hogy vegye fel a kapcsolatot oktatóval és tanuljon meg úgy snowbaordozni. pl engem :)
rossz beidegzödéseket lehet kikerülni, kevésbé fájdalmas oktatóval csinálni.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#233) Bhoeurh válasza Daywalker (#231) üzenetére


Bhoeurh
tag

172 cm vagyok...
Állítólag nyerte a srác, és egy éve a garázsukban áll. Ki se lett bontva.
A másik gondom az, hogy a snowboardos könyvben azt olvastam, hogy 42-es lábméretre kb. 25 cm-es deszka kell, itt meg 30at írnak...
Elvileg ma megnézem. Mire figyeljek oda? Jó ez a cucc egyáltalán?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#234) Bhoeurh válasza e-biza (#232) üzenetére


Bhoeurh
tag

Ha te oktatsz az zsír, mert barátnőmmel ketten szeretnénk elkezdeni boardozni, mind2nket megtaníthatnál ha leesik végre a hó...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#235) Dufresne válasza e-biza (#232) üzenetére


Dufresne
addikt

Belőlem már nem vered ki a rossz idegződéseket :DDD

De amúgy jó javaslat.
Én amúgy 183 magas vagyok, mekkora deszka lenne jó nekem? 158-as mondjuk?
Jah meg a cipellőm is 45-ös és elég buflák, gondoljátok érdemes miatta wide deszkát venni?

(#236) Bhoeurh válasza Dufresne (#235) üzenetére


Bhoeurh
tag

Mi az a wide deszka?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#237) Dufresne válasza Bhoeurh (#236) üzenetére


Dufresne
addikt

Ugyanolyan magasság mellé van szélesebb és keskenyebb deszka, pontosan nem jártam utána, hogy miért, de az biztos, hogy a lábméretnek is köze van hozzá:)
Mivel nagy kötés és cipőméret melett akár le is lóghat az ember lába a deszka síkjáról, ami gáz:D

(#238) Manitou válasza Dufresne (#235) üzenetére


Manitou
addikt

Én is 183 vagyok és 45ös a lábam :)

(#239) Manitou válasza Daywalker (#224) üzenetére


Manitou
addikt

Ez kimerítő válasz volt :R

(#240) Dufresne válasza Manitou (#238) üzenetére


Dufresne
addikt

Remek, akkor hordhatjuk egymás ruháit akár:DD

[Szerkesztve]

(#241) atomin13 válasza Manitou (#238) üzenetére


atomin13
tag

ugyan ez a méretem nekem is :), de 47 es cipő kellett mert vastag zokni meg miegysmás, és az volt a kényelmes, na mind1
a lényeg hogy ehhez X-es kötés kell, és éppen hogy de még rámegy egy sima deszkára ez a szerelés, határeset, de min 30 as deszka kell

(#242) Manitou válasza Dufresne (#240) üzenetére


Manitou
addikt

Hány kiló vagy? :D

(#243) Daywalker


Daywalker
addikt

A Wide deszkát nagy talpú embereknek találtak ki. Deszkától függ, hogy kell-e wide, de gyakran már 43-as lábtól kellhet wide.

Egyébként én 184 magas vagyok, és így a 163-as deszka az államig ér. Ez jó freeride-ra, amennyiben freestyle stílust akarod üzni, úgy rövidebb kell, de ez nem mindig igaz.

Általánossában elmondható, hogy a rövidebb deszka jobban fordul, viszont kevésbé stabil. A hosszabbra ugyanennek a fordítottja igaz.

Én egy 165-ös HEAD-en tanultam.

Apropó, én 85 kg vagyok:)

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#244) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Na megvettem a fent említet deszkát, 26k volt... Vadi új,. a kötés nem a legjobb de sztem a deszkával nem lesz gond. Pont az orromig ér... A srác nyerte valahol, de neki nem kell. Azt hogy tudom kideríteni hogy famagos-e?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#245) Daywalker


Daywalker
addikt

Jó lesz az. Gratulálok hozzá :R

Hát, ezt most így nehéz kideríteni.

Kötés is HT rajta?

Én azért vettem fém hidas kötést, mert láttam már műanyagot eltörtni (igaz, az 100kg-nak volt kitéve:) )

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#246) Dufresne válasza Manitou (#242) üzenetére


Dufresne
addikt

75-80kg vagyok:)

Amúgy az én kötésemnek az alja 27centi hosszú, de cipóvel együtt, amennyit kilóg elöl, meg hátul, úgy eléri a 35centit is...

(#247) Bhoeurh válasza Daywalker (#245) üzenetére


Bhoeurh
tag

A kötésre nincs semmi ráírva, de gondolom az is HT. Viszont lehet hogy azt el is adom, mert elég gyengének tűnik és 24k-ért láttam fémtalpút vagy hogy mondják:) Mennyiért lehetne ezt eladni?
Meg kellene még egy kis segítség... Kéne még nekem egy 42-es bakancs, meg a barátnőmnek egy komplett felszerelés. Ő 165 cm magas, 48 kg, 39es lábméret... Nincs valakinek eladó? Az a gáz hogy én nagyon nem értek hozzá és nem akarom hogy valami apronetes átrázzon...

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#248) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Még valami: vállana itt valaki okotatást vmelyik magyarogszági hegyen, baráti áron? Lehet hogy 4en is összegyűlnénk, mind a 4ünket kellene akkor tanítani 1-2 napig..

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#249) Daywalker válasza Bhoeurh (#247) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tom mennyire harapnak a kötésekre az emberek. Próbáld meg feldobni valahova.

A fémtalpú sokkal jobb. Előfordult már egyik ismerősnek, hogy csavarozás közben eltört a műanyag talp :Y


Barátnődnek gyerek méretű vagy női deszka kell. Használtakba nem vagyok otthon, de újban ajánlom a 143-as Hammer Sugar-t (43 ezer ft). Barátnőmnek is ilyen lesz a kövi héten.

A bakancs meg olyan dolog, hogy elmész, felpróbálsz párat, és ami jó azt megveszed:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#250) Dufresne válasza Bhoeurh (#248) üzenetére


Dufresne
addikt

1-2 oldallal előbb valaki ajánlott fel oktatást..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.